Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

motorla giderken eşek arısı soktu offffff

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle geçmiş olsun.
    Burada bir konuyu daha özetlemek gerekirse...

Arı başta olmak üzere ; uçan ve sokan haşareler.

Allah göstermesin ; boynunuzu sokacak olursa.
    Boyunda şişme yapar ve şişme nedeniyle nefes borunuz tıkanır.

Ya da yine boyun bölgenizde bulunan damarlardan birine gelirse ; kanı bile zehirleyip ; vücut dengenizi vs vs bozar ve istenmeyen sonuçlar olur...

Bu nedenle kask ve beraberinde ; boyunluk takmak ya da boynu kapatacak elbiseler giymek çok önemli olacaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    bi de sigara içenler var motor üstünde, kasktan filan girer mazaallah

Alıntı sporcu_32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haa bana bı keresınde kus carpımıstı ya .kusun ne ısı var 1.5 metre yukseklıkten ucuo anlamadım.allahtan bana bişi olmadı dusmedim.ama yazık kus kucagıma dustu ..az sorada son nefesını kucagımda verdı .
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

HAPPY FALCON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR
    geçmiş olsun.yaz kış eldiven takmak şart oldu.

BİSANCI_42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    Valla Şansima Allahtan Sokmadilar 3-4 Yildir Ne Ari Nede BaŞka Bİr HaŞereden Sokma Gİbİ Zarar GÖrdÜm Çarpsada Sokmuyor GeÇen GÜn DaĞlik Bİ KÖye Gİdİyorum GÖzÜm Yolda Etrafi GÜzel AĞaÇlari YeŞİllİĞİ Seyredİyorum Elİmde Ari KonmuŞ Kipir Kipir BİŞey Vardi Elİmde Bİ Baktim Ari....!!!!! Sonra HİÇ Hareket Etmeden YavaŞladim Tam Duracakken Ari UÇtu Gİttİ Aridan Yolculuk Parasini İsteyecektİm KaÇti Ama AlacaĞim Olsun Belkİ Bİ Daha Gelİr Yanİ Şansima HİÇ Sokmadi Motorun ÜstÜndeyken

elıff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal 125zn/sıyah
    gecmıs olsun yaa :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1986 yılında 8 yaşında haylaz bi çocukkene, bmx bisikletle gidiyordum.yolun ortasinda az bir su ve camur ortasinda da 3,4 essek arisi vardi. dur sunlari bi eziyim diye uzerlerine surdum.parmagimdan soktu. cok korkunc bi acisi var.dana gibi bogurmustum.kus gribi yuzunden arilari yiyen kus ve kumes hayvanlari azaldi bu serefsiz (mahsun kirmizigulun deyimiyle "şarrrrafsiz"essek arilari cok artti.dikkat edin.

fakir ama gururlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah YBR 125 '06
    hızla seyir halinde iken montumun fermuarını açık bıraktığım sol kolundan içeri girdi bir tanesi. girer girmez görevini yerine getirdi tabi. acıdan gözlerimi açamadım. zehirin kolumdan omuzuma çıkışını dahi hissettim düşmeden nasıl durabildim hala hayret ediyorum. bir diğerinde montsuz gezerken sol göğsüme yapıştı t-shirt ün üstünden ölmeden önce iğneyi batırmayı başardı. yine aynı acı ama busefer deneyimliydim artık paniklemeden durdum. sadece kask takmak veya mont giymekle kurtulacağınızı sanmayın. yan yana seyrederken bir arkadaşımı pantolonun üstünden bacağından soktu. çelik yelek yaptırsanız yine bir yolunu bulurlar.

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçi yaz bitti ama madem arı sokması üzerine bir konu açılmış aklınızda bulunsun, alıntıdır

Bilim ve Teknik Aralık 2000 dergisinde "Arı Zehirinde Bilmediklerimiz" konusunu okuyunca arı sokmalarında uyguladığım bir yöntemi sizinle paylaşmak istedim.Tıp Fakültesinde okurken bir dergide arı zehirinin protein yapısında olması nedeniyle (enzim, peptit ve aminoasitler) 53-55 derecede denature olarak toksin özelliğini kaybedeceğini, derimizin bölgesel olarak 60 derece ve üstüne dayanabilmesi nedeniyle sokmanın hemen sonrasında bölgeye yanan bir sigaranın olabildiğince yaklaştırıldığında zehirin etkisini kaybedeceğini okumuştum.

Bu uygulamayı zorunlu hizmetim sırasında bir arı beni soktuğunda kendimde denemiştim.Sonuç mükemmeldi, 10-15 saniyede ağrı ve şişlikten eser kalmamıştı.O günden beri onlarca kişi üzerinde bu yöntemi uyguladım.Arı sokmasından sonra yaygın olarak kullanılan, bölgeye amonyak uygulanması bence çok yanlış.Sokulmadan sonra kısa süre içinde olmak şartıyla, önce iğneyi çıkartıp ardından 20 saniye kadar yanan sigarayı kişinin dayanabildiği oranda değdirmeden bölgeye yaklaştırıyorum.Bölgede ağrı ve şişlik kaybolup, birkaç dakika için kızarıklık kalıyor.Kişinin alerjisi yoksa başka bir önleme gerek kalmıyor.

Dr. Murat Engin

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    benide zenscooclub gezisinde kolumdan sokmuştu derim kalın olduğu için fazla hissetmedim sadece ufak bir şişik vardı
    ]

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    geçmiş olsun arkadaşım. fazla uzun sürmesin acısı umarım.
    beni soktuğunda acıdan düşmüştüm.herkesi soktuğununa göre yeni bir cümle çıkartabiliiz.
    arı sokmayan motocu,motorcu değildir.
    şaka bi yana; bu arı sokmasına ; amonyak ya da idrar ,iyi gelir olarak duymuştum. doğru mu? neler yapmalı böyle bi durumda?
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    valla korktuğum 2 hayvan var
    1. eşşek arısı
    2. akrep.
    akrep bile o kadar korkunç değil. en azından uçamıyo ve öyle gereksiz gereksiz ortalardA dolaşmıyor. mis gibi açık havada bi kavun kestiğinde hemen yavşamıyor
    .eşşek arısı ise mobil takılıyor.havada karada hiç tanımaz çakı çakıverir ineyi.kökünü kurutmak lazım bu şerefsizlerin.(mahsun kırmızıgülün deyimiyle ŞARRRRRAFSİZ)

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Bundan bir ay öncesinde acık kalan visörden o süratle giren böcek burun deligimden aynen agzıma yuhh yaa ne oluoo derken acık olan agızdan aynen ucusa devam böcekte .. Şaka gibi ama gercek
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

mici_ceko_4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda today50*2+pioneer 200cc cross
    geçmiş olsun.. :(

alponzo150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorlo giderken başımda üstelik kask varken çenemle kask arasındaki aralıktan arı gir içerde dolaşmaya başladı bir yola bakıyorum bir arıya bakıyorum sonra durdum neyseki kaskı çıkardım öylelikle dışarı çıktı allah'tan sokmadı başka bir zaman ise dışarıda motorumun üzerine oturmuştum bakınırken gırtlağımda bişe kıpırdadığını hisetim ben bir saç parçası sandım hemen elimi almaya uzatığımda arıyı sıktım arıda anında soktu sağlık ocağına gittim hemen neyse çabuk iyleştim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı uzzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bundan bir ay öncesinde acık kalan visörden o süratle giren böcek burun deligimden aynen agzıma yuhh yaa ne oluoo derken acık olan agızdan aynen ucusa devam böcekte .. Şaka gibi ama gercek
    o bana küçükken çok olurdu.

uzzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SW 400
    Alıntı raflar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o bana küçükken çok olurdu.
    Ben kücüklügümde yasayamadım simdi kısmetmis
    Uzay H
    A RH (+)
    Honda SW 400

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Geçmiş olsun...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bi kere boynumda bi kaşıntıyla uyandım. yarı uyur vaziyette elimi boynuma attım bir de ne göriyim . elimde eşşek kadar bi hamam böceee. hani şu kahverengi ,,,uçanlardan.kamikaze derdik onlara küçükkene.

2. dünya savaşı dönemi amerikan filmlerindeki kurşun yiyip ölen nazi askerlerinin bağırması gibi EEEEEEEAAAAAAAUUUUNNNNGGGHHH ! diye bağırmamla böcüğü elimden duvara fırlatmam bir oldu.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum arı bir nebze önemli...esas mevzu küçük seken taş parçaları...Vizörler hep kapalı olmalı...küçük hızlar dahil buna...Arının direkt gözüne çarptığını düşün birde...Allah korusun...göz dediğin ...en hassas ve hayatımızı etkileyecek detay...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

nightmare_in_u - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs
    beni de yazın eşek arısı soktu, tişört vardı üstümde, sağ kolumda bi sızı hissettim, sızı beynime tatlı bi uyuşma ve kaşınma şeklinde iletildi hemen durdum paniklemeden elimi bi attım kolumun oraya parmağımdan da ama sokmamış kolumun 4 yeri bi de parmağım şişti vallaa, sakat iş bi ara da küçük kelebeklerden boynumdan girdi yine aynı sızı yine durdum öldürdüm ama bu sefer

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler