Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sorun Akü müdür ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar 200ns aküsü bitti şarj tutmuyor

Motor 20 gün yattı döndüğüm gün gecesi marşa bastım çalıştı ama 2 dk çalıştırıp kapattım. Bugün sabahı motor çalışmadı çıkardım aküyü einhel otomatik şarj cihazı ile şarj taktım 2.dk full şarj dedi şimdi motora bağlıyorum durum bu

Lütfen akü deyin

https://www.youtube.com/shorts/3geG9noUGxc[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

youtube.com/shorts/lEMJauuhdDA?feature=share 13.6 v Şarj ediyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Akü gayet sağlam basıyor fakat sanki yakıt gelmiyor gibi problemi var. Ama Ns200 aküde en ufak kelekte çalışmıyor, bence takviye ile deneyin.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Videonun sesi kapalıymış marş basmıyor zannettim. Akün iyi görünüyor. Buji değiştirip deneyin derim. Benzin pompası da şüpheliler arasında.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonun sesi kapalıymış marş basmıyor zannettim. Akün iyi görünüyor. Buji değiştirip deneyin derim. Benzin pompası da şüpheliler arasında.
    Bitik akü olsa vurdurma ile çalışmaz mı. Düz de olduğu için iterek vurdurmaya çalışıyorum. Sadece bir kere çalışacakmış gibi oldu düzde olduğum için teker kilitledi. Ya da Yakıt pompası arızalı olsa böyle bir tepki verirmidi Yada buji ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Hiçbir donanımda arıza yokmuş. Motor çalıştı. Galiba akü göstergelerde gösterdiğinin aksine tam şarj olmuyor. Gaz vererek marşa bastığımda motor çalıştı. Herhalde akü uzatmaları oynuyor

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Ns200 ün elektrik sistemine yük bindirmenizi kesinliklentavsiye etmem, aksi halde statör ve konjektör size ekstra masraf açar.

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitik akü olsa vurdurma ile çalışmaz mı. Düz de olduğu için iterek vurdurmaya çalışıyorum. Sadece bir kere çalışacakmış gibi oldu düzde olduğum için teker kilitledi. Ya da Yakıt pompası arızalı olsa böyle bir tepki verirmidi Yada buji ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Hiçbir donanımda arıza yokmuş. Motor çalıştı. Galiba akü göstergelerde gösterdiğinin aksine tam şarj olmuyor. Gaz vererek marşa bastığımda motor çalıştı. Herhalde akü uzatmaları oynuyor
    Uzatmalari oynamasin bence hemen degistirin stator zaten hassas bajajlarin asiri yukte yanar. Zaten her turlu degiscek aku.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)