Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kesiciye erken girme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    Herkese selam.

Böyle yarım bilgiyle ortadan dalma başlıklar açmayı sevmiyorum ama son günlerde yaşadığım bir problem var.

Motorum 50cc zaten sürat yapmayan bir motor fakat 2-3 gündür normalde ulaştığı hızlara da çıkmamaya başladı. Sürekli kesiciye giriyor kendini frenliyor. 5000 deviri geçmiyor motor. Servise götürdüm yağını felan değiştirdi üstün körü bi bakım yaptı o gün için düzeldi ama ertesi gün gene aynı.

Dün de benzin azalmıştı depoyu fulledim 1-2 km kadar sorunsuz gitti 10bin devire kadar çıktı sonra tekrar çekti kendini bi anda. Şuan resmen ite kaka gidiyor motor. Ustalara soruyorum açmadan bilemeyiz diyolar e her açtığı bölgeye de ayrı ayrı para istiyolar. O yüzden sorunun kaynağını bilip direkt tamir ettirmeye götürebilirsem iyi olacak.

Varsa bilen anlayan ne ala. Yoksa da iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Varyatör kayışı uzadı yada bagalar çok aşındı..

Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Varyatör kayışı uzadı yada bagalar çok aşındı..
    hocam 2bin km önce bando baga taktırdım ama kayıştan ben de şüpheleniyorum. cumartesi günü bakıma götürdüğümde sırf kayış kontrolü için 500tl daha istedi diye usta, gıcık oldum baktırmadan çıktım geldim.

yalnız bu şekilde yaklaşık 50km kadar yol yaptım kayışta sorun olsa yolda bırakmaz mıydı şimdiye kadar ?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı wing50i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam 2bin km önce bando baga taktırdım ama kayıştan ben de şüpheleniyorum. cumartesi günü bakıma götürdüğümde sırf kayış kontrolü için 500tl daha istedi diye usta, gıcık oldum baktırmadan çıktım geldim.

yalnız bu şekilde yaklaşık 50km kadar yol yaptım kayışta sorun olsa yolda bırakmaz mıydı şimdiye kadar ?
    Kayış ilk başta uzadıkça hızdan kaybedersin , belli bir süre sonra üzerindeki çatlaklar iyice artınca tak diye kopar kalırsın , bu süreç kullanım şekline göre 1000 km de olabilir 5-10.000 km de olur , kayışın kaliteside belirleyicidir , o motorun yeşil etiketli yerli Bando kayışı zaten 300-500 lira falandir , gri yazılı Japon Bando 600-700 civarıdır , madem baga için söktürdün kayışı da değiştirmeniz iyi olurdu..

Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayış ilk başta uzadıkça hızdan kaybedersin , belli bir süre sonra üzerindeki çatlaklar iyice artınca tak diye kopar kalırsın , bu süreç kullanım şekline göre 1000 km de olabilir 5-10.000 km de olur , kayışın kaliteside belirleyicidir , o motorun yeşil etiketli yerli Bando kayışı zaten 300-500 lira falandir , gri yazılı Japon Bando 600-700 civarıdır , madem baga için söktürdün kayışı da değiştirmeniz iyi olurdu..
    anladım hocam sağ olun. evet değiştirsem iyi olurdu da usta gerek yok demişti o zaman için. bugün yetişirsem kayışı değiştireyim bakalım inşallah sorun bu kadar basittir.

Beyinsel bir problem gibi duruyor ama serviste daha iyi belli olur

Herkese selam.

Böyle yarım bilgiyle ortadan dalma başlıklar açmayı sevmiyorum ama son günlerde yaşadığım bir problem var.

Motorum 50cc zaten sürat yapmayan bir motor fakat 2-3 gündür normalde ulaştığı hızlara da çıkmamaya başladı. Sürekli kesiciye giriyor kendini frenliyor. 5000 deviri geçmiyor motor. Servise götürdüm yağını felan değiştirdi üstün körü bi bakım yaptı o gün için düzeldi ama ertesi gün gene aynı.

Dün de benzin azalmıştı depoyu fulledim 1-2 km kadar sorunsuz gitti 10bin devire kadar çıktı sonra tekrar çekti kendini bi anda. Şuan resmen ite kaka gidiyor motor. Ustalara soruyorum açmadan bilemeyiz diyolar e her açtığı bölgeye de ayrı ayrı para istiyolar. O yüzden sorunun kaynağını bilip direkt tamir ettirmeye götürebilirsem iyi olacak.

Varsa bilen anlayan ne ala. Yoksa da iyi forumlar.
    kayış bozulursa çatlaklardan bir süre sonra yavaşlar ve Nikkfurie'nin dediği gibi kopar . Beyin , enjeksiyon veya subap ayarındandır servisinde veya güzel bir ustada baktırmak sizin için daha iyi olacaktır

Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı __Nobody__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyinsel bir problem gibi duruyor ama serviste daha iyi belli olur
    umarım değildir en kötü ihtimal bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı uurrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kayış bozulursa çatlaklardan bir süre sonra yavaşlar ve Nikkfurie'nin dediği gibi kopar . Beyin , enjeksiyon veya subap ayarındandır servisinde veya güzel bir ustada baktırmak sizin için daha iyi olacaktır
    enjeksiyonla alakalı bir sorunsa adblue koymayı denesem mi acaba bir zararı olur mu ?

adblue hakkında bir fikrim yok ama kötü bir yerden benzin alıyorsanız sürekli . Liqui Moly gibi bişey vardi enjeksiyon temizleyicisin alın deneyin 150-200TL gibi bir fiyatı vardı. Benim motosikletimde de denedim motorun rölantideki sesi rahatladı arada 1.8devire düşüp 2bin devire geri çıkıyordu şuan stabil 2bin devirde çalışıyor

umarım değildir en kötü ihtimal bu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

enjeksiyonla alakalı bir sorunsa adblue koymayı denesem mi acaba bir zararı olur mu ?
    Merhaba,
    Forumu okurken denk geldim. Yeni üye ve motor kullanıcısıyım. Adblue sistemi dizel araçlarda emisyonu düşürmek için kullanılıyor. En azından ben kendi aracıma bu nedenle koyuyorum. Üstelik adblue havayla temas ettiğinde kristalleşmeye başlıyor hatta aracın adblue sistemi bu nedenle arıza verebiliyor. Enjeksiyon için kullanılabilir mi? Bilmemekle birlikte hiç sanmıyorum. Sizin bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?
    wing50i bunu beğendi.

Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı uurrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adblue hakkında bir fikrim yok ama kötü bir yerden benzin alıyorsanız sürekli . Liqui Moly gibi bişey vardi enjeksiyon temizleyicisin alın deneyin 150-200TL gibi bir fiyatı vardı. Benim motosikletimde de denedim motorun rölantideki sesi rahatladı arada 1.8devire düşüp 2bin devire geri çıkıyordu şuan stabil 2bin devirde çalışıyor
    Total'den alıyorum genelde. Liqui Moly ile ilgili daha önce burada açılan başlıkları gördüm ama ne olduğuyla ilgilenmemiştim, işime yarayabilir bu teşekkür ederim tavsiyen için.

Total'den alıyorum genelde. Liqui Moly ile ilgili daha önce burada açılan başlıkları gördüm ama ne olduğuyla ilgilenmemiştim, işime yarayabilir bu teşekkür ederim tavsiyen için.
    Onla düzeleceğini sanmıyorum Total benzinini de bilmiyorum valla kalitesini vesaire hiç denemedim BP , SHELL , PO veya OPET'ten alıyorum ben sürekli , bir motosiklette nerden alıyorsam hep oradan alıyorum. 2Bin KM'de enjeksiyonunun bozulması için içine birşeyler atılması vesaire lazım enjeksiyon sesini bir dinleyin veya ustaya gösterin . Elektriği aç kapa yaptığınız yere basın ZIIIITT diye bir ses gelcek kesintisiz:D. Büyük ihtimalle beyin ,kayış veya yanlış veya yapılmayan subap ayarındandır

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Atesleme problemi gibi görünüzor. Buji kablosu veya bobinde problem olabilir.
    wing50i bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)