Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşıma motor için tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, bir arkadaşıma motor bakıyoruz. Bugün bir ilan denk gelmiş kendisi. Suzuki gw 250 inazuma ya da cf moto sr250 bu iki motordan birini seçmek istiyor. Suzuki 2015 model ve 60.000km de 150.000 tl istiyorlar ve makinenin sorunsuz kazasız olduğunu söylüyor satıcı. Cf moto alırsa sıfır alacak. Benim düşüncem 60.000km olan motoru almaması daha iyi olur. Siz ne düşünüyorsunuz? Suzuki alırsa ne tür problemler veya masraflar yaşayabilir sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Nk250 olacak sr yerine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    km önemli deilde,o km de sert kullandıysa,amortisor,gidon ve teker aksamında bozukluklar olabilir.fiyat kabul edilebilir ama motorun kontrol edillmesi lazım,ben 60k da motor alsam üst kapak açtırır,egzantik sibop vs kontrol ettiririm.amortisor ve fren tertibatı kontrol edilmeli.aksaklıklar fiyattan dusulmeli bence.çunku suan 200bine duke 250 yada duke 250adv veriyorlar.
    ben cf motoya sıcak bakmıyorum clx 700 hariç.60k kmde birsürü parça eskiyor tek tek kontrol edersin sahibine sorarsın.liste uzun

Alıntı bahadir064 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bir arkadaşıma motor bakıyoruz. Bugün bir ilan denk gelmiş kendisi. Suzuki gw 250 inazuma ya da cf moto sr250 bu iki motordan birini seçmek istiyor. Suzuki 2015 model ve 60.000km de 150.000 tl istiyorlar ve makinenin sorunsuz kazasız olduğunu söylüyor satıcı. Cf moto alırsa sıfır alacak. Benim düşüncem 60.000km olan motoru almaması daha iyi olur. Siz ne düşünüyorsunuz? Suzuki alırsa ne tür problemler veya masraflar yaşayabilir sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

Nk250 olacak sr yerine
    kısa süre kullanacaksa 5-10bin km CF'ler o kmleri neredeyse sıkıntısız yapıyor :D ama 2-3 yıl kullanmak istiyorum dersen Inazuma bildiğim en sağlam bloklardan birisi ama eski bir motor olduğu için illa garip çalışan orasında burasında eksikler çıkabilir iyice araştırıp turşu motor almamanız daha iyi olur

Motosikleti
    falcon flash 100
    Kimsenin ticaretine engel olmak istemem ama oyumu her zaman sıfır motosikletten yana kullanırım.

Bırak cg olsun ama sıfır olsun.

Sıfır motor ayrı 2.el motor ayrı . 2.elde aldıgın motosiklette hangi usta yapmış bilemezsin çok garip işçilikler var :D, ama sıfır Çin'li yerine 40-60bin KM'de Japon alırdım tabi kenarda paran varsa ve sağlam güvendiğin bir usta varsa

Cf moto kronik hastası yedek parça servis berbat diye söylentiler dolu suziki orj km ise daha iyi olur zaten Japon kendini kanıtlamış bir marka ama çok iyi incelenmeli sonuçta 2007 li makinelerde bile nadir 100bini gçmiş makine bulursun yani km düşürme olabilir

Alıntı __Nobody__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cf moto kronik hastası yedek parça servis berbat diye söylentiler dolu suziki orj km ise daha iyi olur zaten Japon kendini kanıtlamış bir marka ama çok iyi incelenmeli sonuçta 2007 li makinelerde bile nadir 100bini gçmiş makine bulursun yani km düşürme olabilir
    Eski makinelerin çoğunda km ile oynama var ona dikkat et 2006 600F gördüm 12binde ve turşu olmuş motor :D. Güzel bir ustaya eksperle Inazuma alınabilir ama tüm bakımlarını zamanı geçmeden eksiksiz yaptır . Örneğin Çin'li makine sıfır olduğu için bakımsız 10bin ömrü varsa Inazuma 50bin yağsız gidebilirse önceki sahipleri bunun 47bin yağsız sürüşünü bitirmiş ve sana 3bin km yağsız veya bakımsız binersen blokla ilgili sıkıntılar çıkabilir

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    sıfır cf mi yoksa peugeot (star) ninja 103 mü deseler gözüm kapalı ninja derim.

Eğer hala almadıysanız, ben de kendi motorumu Suzuki V-Strom 250 2020 model satıyorum. İlgilenirseniz siteye özel indirim da yapabilirim.

Motosikleti
    Honda Nc750x
    60,000 KM'deki inazuma için 150.000 Tl fazla bir rakam.Daha düşük km bulabilirsiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)