Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dainese çakması var mı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba İnternette 5-6 bin tlye dainese montlar görüyorum mesela İzmirde birisi 0 dainese super rider modelini 5000tlye satıyor. Dainese montların çakması var mı, sizce bu ürünler çakma mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    2. elde/dandik dükkanlarda ürünün orijinali bile yok, hepsi çakma

Yurtdışında bile yazlık 100€, kışlık 200€ altına imkansız gibi bir şey. Bir de bu işin ticareti yapılıyorsa üstüne gümrük vergisi, KDV, kâr cart curt binecek.
    espresso bunu beğendi.

Cevap için teşekkür ederim hocam, o zaman bu ürünler kesin çakmadır.

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    bende bilmiyorum nasıl anlaşılıyor bunların çakması

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    dikişinden, kesiminden anlaşılır ancak orijinal montu görmeyen biri çoğunu ayırt edemeyebilir.
    Yobaaz bunu beğendi.

Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bilmiyorum nasıl anlaşılıyor bunların çakması
    Garip bir hissiyat oluyo dokundukca kesimleri daha kalın oluyo boyle kotu olan birşeyi fazla koyarak daha sağlammış gibi görünüyorlar daha yumuşak hissettiriyo üstünde . Merzifonun değerli bir hayvanı gibi arkadaşım olduğu için çakma Dainese ve AGV Pista GP RR almış , ben çakmayııııım diye bagırıyo ikiside AGV'nin iç pedleri LS2 gibi :D
    Yobaaz bunu beğendi.

Motosikleti
    TRK 502X
    Alıntı uurrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garip bir hissiyat oluyo dokundukca kesimleri daha kalın oluyo boyle kotu olan birşeyi fazla koyarak daha sağlammış gibi görünüyorlar daha yumuşak hissettiriyo üstünde . Merzifonun değerli bir hayvanı gibi arkadaşım olduğu için çakma Dainese ve AGV Pista GP RR almış , ben çakmayııııım diye bagırıyo ikiside AGV'nin iç pedleri LS2 gibi :D
    AGV ye iyicene uyuz olmaya başladım. Ne kadar garip bebe varsa kafasında bundan görür oldum. Gönlüm shoei ister cebim dur der
    espresso, dundanbiri ve caner aydın bunu beğendiler.

Alıntı Yobaaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AGV ye iyicene uyuz olmaya başladım. Ne kadar garip bebe varsa kafasında bundan görür oldum. Gönlüm shoei ister cebim dur der
    Artık tüm markaları çakması çıktı HJC Rpha11 , Shoei x14 ve AGV Pista kaskları geçtim artık Bot, mont , eldiven ve pantolon bile internette kolayca çakması bulunabiliyor. Birde ağızlarına bir yalan dolanmış AGV K1S kabuk , lan zaten K1S termoplastik bildiğim kadarıyla en dandik kask malzemesi termoplastik. AGV Pista GPRR'ın çakması bile 13bin TL gidip o paraya karbon Scorpion veya HJC'nin kasklarını alabiliyosun , ama bu arkadaşlar bizden daha zeki olduğu için çakma Pista'larına (LS2'den bozma) kasklarına daha çok güveniyorlar . Tek güzel yanı tipi güzel Pista'ların renkleri çok hoşuma gidiyor . Benim de gönlüm Shoei istiyodu dur diyemedim kendime , yanıma ne zaman 1000lik SS'ler gelse bakmamaya çalışıyorum "bu mal 125ccye niye gidip böyle kask almış" veya "bundada mı çakma kask var" demesinler diye

İsterseniz çakma Shoei X14'lerde var Redbull desenli yardımcı olabilirim :D (!)

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Benim de gönlüm Shoei istiyodu dur diyemedim kendime , yanıma ne zaman 1000lik SS'ler gelse bakmamaya çalışıyorum "bu mal 125ccye niye gidip böyle kask almış" veya "bundada mı çakma kask var" demesinler diye
    Gönllünüz shoei istiyorsa ve bütçeniz varsa alın, bakmayın dışarıdan ne diyeceklerine. 50cc scootera bile binsem alabileceğim en iyi kaskı almaya çalışırım, dışarıdan başkaları ne de umurumda olmaz. Benim ilk motosikletim scooter olduğu halde shoei almak vardı aklımda, ama pahalı geldiği için Nolan N87 almıştım, o zamanalr ekipman konusunu bilmiyordum, sanıyordum ki scooter alınca bir tek kask alıp binip süreceğim, ekipman almaya yıllardır motor süren kardeşimle gittik, bana baştan aşağı tam ekipman aldırdı, o iş öyle olmuyor bunların hepsini giyeceksin dedi, zaten henüz ehliyetimi almamıştım, kendi motorumda artçı olarak gidiyordum, ehliyet kursu da düzgün bir yermiş bizi tam ekipman giymeye alıştırdılar eğitimlerde, sonra scooter sürerken GS'li abiler gibi baştan ayağa tam ekipman giyerek sürdüm, kaza yaptığımda beni ekipmanlarım korudu.

Motorda düzgün ekipmanla binince bir faydası da Trafik polisi çevirmelerinde rahat ediyorum. xmax ile de olsa çevirmeye girdiğimde polisler kibar davranıyorlar, ehliyet sele altı bagajda çantada, istersen inip çıkarırım diyorum gerek yok deyip TC kimlik numarasından kontrol edip iyi yolculuklar deyip gönderiyorlar. Eksik ekipman, bir tek kafada dandik kask ve başka ekipman yok şeklinde yola çıksam tavırları farklı olurdu.
    ERCEYLAN bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönllünüz shoei istiyorsa ve bütçeniz varsa alın, bakmayın dışarıdan ne diyeceklerine. 50cc scootera bile binsem alabileceğim en iyi kaskı almaya çalışırım, dışarıdan başkaları ne de umurumda olmaz. Benim ilk motosikletim scooter olduğu halde shoei almak vardı aklımda, ama pahalı geldiği için Nolan N87 almıştım, o zamanalr ekipman konusunu bilmiyordum, sanıyordum ki scooter alınca bir tek kask alıp binip süreceğim, ekipman almaya yıllardır motor süren kardeşimle gittik, bana baştan aşağı tam ekipman aldırdı, o iş öyle olmuyor bunların hepsini giyeceksin dedi, zaten henüz ehliyetimi almamıştım, kendi motorumda artçı olarak gidiyordum, ehliyet kursu da düzgün bir yermiş bizi tam ekipman giymeye alıştırdılar eğitimlerde, sonra scooter sürerken GS'li abiler gibi baştan ayağa tam ekipman giyerek sürdüm, kaza yaptığımda beni ekipmanlarım korudu.

Motorda düzgün ekipmanla binince bir faydası da Trafik polisi çevirmelerinde rahat ediyorum. xmax ile de olsa çevirmeye girdiğimde polisler kibar davranıyorlar, ehliyet sele altı bagajda çantada, istersen inip çıkarırım diyorum gerek yok deyip TC kimlik numarasından kontrol edip iyi yolculuklar deyip gönderiyorlar. Eksik ekipman, bir tek kafada dandik kask ve başka ekipman yok şeklinde yola çıksam tavırları farklı olurdu.
    Bende insanların ne düşündüğünü takmıyorum o yüzden aldım , şükür şuana kadar kaza geçirmedim yeni ekipmanlarımla . Önceden bende öyle kullanıyordum maddi yetersizlikten dolayı dandik bir kask , dandik bir mont ve eldiven. Motosikletimde egzoz olsa bile Trafik polisleri çevirmede daha nazik ve anlayışlı olmaya başladılar tam ekipman gezdiğim için. GS'li veya touringci tam ekipman gezen motorcularda önceden selam vermiyorlardi şimdi nerde görsem bir korna veya bir el selamı alıyorum. Shoei veya daha iyileri sizin olur inşallah, bizim burda ehliyet sadece parkuru yapacak kadar öğretiliyor herhangi bir levha okuma veya ekipmana alıştırma yok . Ehliyet sınavına bile baret ile girecektim kendi kaskımı getirmesem :D
    espresso ve Yobaaz bunu beğendiler.

Motosikleti
    TRK 502X
    Artık tüm markaları çakması çıktı HJC Rpha11 , Shoei x14 ve AGV Pista kaskları geçtim artık Bot, mont , eldiven ve pantolon bile internette kolayca çakması bulunabiliyor. Birde ağızlarına bir yalan dolanmış AGV K1S kabuk , lan zaten K1S termoplastik bildiğim kadarıyla en dandik kask malzemesi termoplastik. AGV Pista GPRR'ın çakması bile 13bin TL gidip o paraya karbon Scorpion veya HJC'nin kasklarını alabiliyosun , ama bu arkadaşlar bizden daha zeki olduğu için çakma Pista'larına (LS2'den bozma) kasklarına daha çok güveniyorlar . Tek güzel yanı tipi güzel Pista'ların renkleri çok hoşuma gidiyor . Benim de gönlüm Shoei istiyodu dur diyemedim kendime , yanıma ne zaman 1000lik SS'ler gelse bakmamaya çalışıyorum "bu mal 125ccye niye gidip böyle kask almış" veya "bundada mı çakma kask var" demesinler diye

İsterseniz çakma Shoei X14'lerde var Redbull desenli yardımcı olabilirim :D (!)
    ben herhangi bir tecrübeli sürücünün böyle bir şey söyleyeceğini düşünmüyorum açıkçası ben çok tecrübeli sayılmam ama, adamın kendisine saygısı var diye düşünüyorum ve daha çok sıcak bakıyorum böyle adamlara sohbet etmek için. Öyle cümle kuran adamdan uzak olmak lazım dal y@@@klıktan başka bir şey değil. Ayrıca abi ne bileyim sukuter kullanıp adam sadece kask takıyor NCR mi ne onuda takmayanlar var, makas ata ata gidiyor (filtreleme değil makas) bunlar tabi ki kötü örnekler ama içimden çok sövüyorum bu tip adamlara. Redbull sevmiyorum ya petrolde sadece redbul içen bir arkadaşım var onu sürekli zorbalıyorum, insan hayatına bu kadar zararlı ve pahalı başka bir içecek görmedim. Air serisi felan alacam bir ara, ama işte hanımada almak icap ediyor sürüncemede bıraktım şimdilik o işi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler