Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. Ei Scooter Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir kaç gün içerisinde 2023 model 10.000 km yapmış bir Activa 125 almayı düşünüyorum. Bakımları serviste mi yapıldı, motokuryelik yapıldı mı henüz bilgim yok. Satıcıyla anlaştık ama motora bakmaya gittiğimde nelere dikkat etmem gerekiyor? Dolandırılmak istemiyorum. Youtube'da bulabildiğim tüm videoları izledim ama sizin fikirlerinizi de almak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    10binde honda bulduysan bakma bi şeye. kazası yoksa al geç.

Km filan düşürmüş olmasınlar ustam? Aklıma milyon tane ihtimal geliyor. İlk motorum olacağı için bilgisizim.

Motosikleti
    Wing50i
    kuryelik yapılmadıysa o km normal. aracın diğer aksamları ya da dış görünüşünden az çok anlarsın eğer oynama varsa. 10bin epey düşük km yani düzgün kullandıysa çizik bile olmaması lazım lastiği, balatası vs az yıpranmış olmalı. için rahat edecekse ekspertize götür yine de.

O halde bir ustaya göstereyim. Teşekkürler.

Ahmet Buğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CLX 700 SPORT
    Eşimin motoru Yuki Gelato 150. 2023 model ve 1500 km de. 800 Km de iken bir rampada hem sağa hem sola düşürdü olduğu yerde. Hem sağ hem sol çizildi. Sağ ayna kırıldı, sol fren maneti kırıldı, haliyle değişti. Fakat kozmetik kusurları var, hatta düşerken farın çerçevesine dahi darbe geldiği için çerçevede de kozmetik kusuru var.
    Yani çok düzgün kullanır ama oldu mu oluyor işte
    metehanx ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı Ahmet Buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşimin motoru Yuki Gelato 150. 2023 model ve 1500 km de. 800 Km de iken bir rampada hem sağa hem sola düşürdü olduğu yerde. Hem sağ hem sol çizildi. Sağ ayna kırıldı, sol fren maneti kırıldı, haliyle değişti. Fakat kozmetik kusurları var, hatta düşerken farın çerçevesine dahi darbe geldiği için çerçevede de kozmetik kusuru var.
    Yani çok düzgün kullanır ama oldu mu oluyor işte
    tabi ki mübalağalı konuştum ama sizinki de istisnai. benim motoru rodajı bitene kadar 3 kere yatırdım ufak tefek çizik dışında bir şey olmadı. düşüş de kabiliyet gerektiriyor.

Ahmet Buğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CLX 700 SPORT
    Alıntı wing50i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi ki mübalağalı konuştum ama sizinki de istisnai. benim motoru rodajı bitene kadar 3 kere yatırdım ufak tefek çizik dışında bir şey olmadı. düşüş de kabiliyet gerektiriyor.
    Maalesef bizim düşüş bir hayli hırpani oldu ama üzerinde kimse olmaması, motorun da eşimin üzerine düşmemesi başlı başına yeterli bir avuntu oldu bizim için
    wing50i bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)