Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kafa karışıklığı için bi yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Arkadaşlar malum İstanbul da motosiklet kullanıyoruz
    benimde tarzım naked motosiklet, bugün acil markete gitmem gerekti kasiyer deterjanı 2 defa geçmiş biz bir tane almışız evde fişi kontrol ederken farkettim ama arabayı çıkarmaya üşendim zira park yeri çok zor oluyor atladım benim motora (Kawasaki Z500SE)
    gittim markete kasiyer kızda abi iptali zor istersen 2. deterjanı al dedi verdi kucağıma 7,5kg deterjan
    verdi vermesine de o benim motorla nasıl gidecek depoya benim araya aldım zar zor eve kadar geldim ama tam evin önünde düştü egzos borusuna çarptı eridi duman koku o biçim neyse zayiat yok dökmeden etmeden eve getirdim ama benim kafam attı istemeyerek te olsa
    scooter alacağım önce 2. bi küçük scooter almaya niyetlendim SR125 i çok beğendim ama ABS yokmuş direkt eledim
    sonrasında düşününce 2. motorun da bakımı vergisi sigortası beni yoracak ve scooter a alışırsam kawasakiye binmeye fırsat bile bulamayacağım o yüzden kawasakiyi değiştirmeye karar verdim şuan araştırmalarıma göre 2 adet motor buldum
    ADV 350 ve Voge SR4 bunlar benim bulduklarım ama tavsiyeye açığım
    SR4 ü araştırdım blok ve şanzıman ve bir çok parça BMW c400GT ile aynı klon kopya değil birebir aynı
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bir deterjan uğruna güzelim kawa'dan vaz mı geçiceksin? (!)

Yüksek hacimli motosikletlerin yanına illaki scooter almak gerekli benim gözümde . Yeni kasa pcx'lerde sanırım sadece ön ABS var biraz daha ekleyebilirsen üstüne PCX almanı öneririm veya büyükçe bir sırt çantası
    Yobaaz, lordmayros, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Alıntı uurrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir deterjan uğruna güzelim kawa'dan vaz mı geçiceksin? (!)

Yüksek hacimli motosikletlerin yanına illaki scooter almak gerekli benim gözümde . Yeni kasa pcx'lerde sanırım sadece ön ABS var biraz daha ekleyebilirsen üstüne PCX almanı öneririm veya büyükçe bir sırt çantası
    Aslinda deterjan degil o bardagi tasiran son nokta maalesef aile sahibi olunca mutlaka alinmasi tasinmasi gereken seyler oluyor ve benim motora daha canta demiri cikmadi kaldiki o motora cantada hic olmaz zaten

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    adv 350 alabiliyorsan iyiymiş kötüymüş demem 350 ye yürürdüm bizim iş yerinin otoparkında voge var, motosiklet güzel ama servis değer kaybı konuları adamı üzer
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.

wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    Al bi 50cc 100cc'ye çevir vergi sigorta yok
    lordmayros bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    adv 350 sele altı bagajı ile çarşı pazar işleri de görür.

Bende vstrom 650 var, şehir içinde market işleri için arabayla gidiyorum, neyse ki buralarda park yeri derdi fazla yok, büüyk marketler şehir dışında yani 2 km ötede geniş park yeri olan yerler, çarşı içine de yürüyorum. ama çarşı işleri için de 125cc scooter bakınıyorum, xmax bile fazla geliyor buraları için. eski xmax satılık, hala satamadım, satınca düşüneceğim şehir içinde binmelik belki arkasına sepet falan takabileceğim bir CUB bakarım o da gider buralarda.
    lordmayros ve erensel bunu beğendiler.

Aile sahibiysen scooter'a yönelmen veya daha az torklu motosikletlere yönelmen daha mantıklı olur .Benim söylediğimi büyük ihtimalle kaale almazsın ama AEA'nın söylediğini kaale alırsın diye düşünüyorum örn: https://www.youtube.com/watch?v=xbF21sUNPqs

herkes gibi bende adv350'yi öneririm
    lordmayros bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motora daha canta demiri cikmadi kaldiki o motora cantada hic olmaz zaten

abi sakın öyle şeyler yapma.

kawayı satacaksan eğer:
    xmax 300
    adv 350
    yada forza 250

satmayacaksan eğer sağa sola gitmeye
    honda dio
    sportini

alternatif olarak naked motorlar için bazı kuyruk çantaları var, pek sırıtır cinsten durmuyor, tamam 7,5 kg deterjan taşımaz ama yine iş görür onlara da bir göz gezdir derim.
    lordmayros bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Bakın buda başıma gelen fitili ateşleyen olaylardan birisi :(
    E5 ten arka fileden nasıl fırladıysa kask gitti ve 1dk duraklamamda polis nereden gördüyse ceza yazmış kaldiki 4 lüde yanıyordu :(

https://youtu.be/uC7riSSTjn4

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR700
    Ben size ruhsatta 50cc geçen ama 100-125cc olan motorlardan öneririm. Kısa mesafede çok iş görüyorlar ve bisiklet gibi hiç bir derdi yok. Eğer motorunuzu scooter ile değişirseniz ileride daha pişman olabilirsiniz.
    lordmayros bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İkiside güzel motor ama İstanbul'da 180-200 kg o ebatlarda maxi sukuterler trafikte pek avantajlı değil , bende Xmax vardı sattım minnak 150 lik Medley aldım sonra Peugeot Tweet de aldım elim ayağım oldular hatta Medley ile hersene bir kez Karadeniz turu , bir iki defa Istanbul Bodrum gidiyorum , bence Kawasaki nin yanına terlik niyetine Dio falan al yada disk frenli abs li Sh125 , Sym Symphony gibi bir sukuterde şehir içi mutlu eder , yok şehir içi yoğun trafikte kullanmam diyorsan Adv350 , Voge Sr3 caizdir ;)
    espresso ve lordmayros bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    Bagaj alanı ve fiyat göz önüne alındığında Jupiter125 i gönül rahatlığıyla önerebilirim. 33litre sele altı bagajı var ön ayak koyma yeri çok geniş ve selesi çok büyük tam terlik niyetine kullanılacak motor torku hızlanması yakıt tüketimi tatmin edici.
    lordmayros bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    pireye kızıp, yorgan yakmak tam olarak böyle bir şey olmasın?
    -ben amerikadayken
    -nerdeyken nerdeyken?
    -amerikadayken
    nevada vilayetinin area-52 deyu adlandırılan bir mezrası olup orada gizli deneyler, bilmediğimiz teknolojiler filan geliştiriyorlar idi (otomatik taharet musluğu vesair)
    kapısında top secret yazan bir odaya girmiş, bu alet edevatlardan birine denk gelmiş idim
    şimdi ilk defa siz motosiklet.net abonmanlarına açıklıyorum bu nesneyi
    topcase!!! deniyormuş
    lordmayros ve Vidos bunu beğendiler.

Ecnebiler yeni yeni icatlar çıkarttı başımıza yine "top kasa" diye bişey taşınır mı hiç yanında?

hele bu kadar çirkin duruyorken
    lordmayros bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pireye kızıp, yorgan yakmak tam olarak böyle bir şey olmasın?
    -ben amerikadayken
    -nerdeyken nerdeyken?
    -amerikadayken
    nevada vilayetinin area-52 deyu adlandırılan bir mezrası olup orada gizli deneyler, bilmediğimiz teknolojiler filan geliştiriyorlar idi (otomatik taharet musluğu vesair)
    kapısında top secret yazan bir odaya girmiş, bu alet edevatlardan birine denk gelmiş idim
    şimdi ilk defa siz motosiklet.net abonmanlarına açıklıyorum bu nesneyi
    topcase!!! deniyormuş
    https://ideacdn.net/idea/ju/32/myass...ion=1697143329
    Konuyu açan arkadaş motosikletinin topcase takılamayan tipte naked bir motor olduğunu yazmış. Haliyle bu çok faideli icat işine yaramıyor.

Benim tavsiyem, topcase takılabilen tipte bir motor alsın rahat etsin.
    lordmayros bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkiside güzel motor ama İstanbul'da 180-200 kg o ebatlarda maxi sukuterler trafikte pek avantajlı değil , bende Xmax vardı sattım minnak 150 lik Medley aldım sonra Peugeot Tweet de aldım elim ayağım oldular hatta Medley ile hersene bir kez Karadeniz turu , bir iki defa Istanbul Bodrum gidiyorum , bence Kawasaki nin yanına terlik niyetine Dio falan al yada disk frenli abs li Sh125 , Sym Symphony gibi bir sukuterde şehir içi mutlu eder , yok şehir içi yoğun trafikte kullanmam diyorsan Adv350 , Voge Sr3 caizdir ;)
    Hocam bende tam bundan korkuyorum Kawasaki 160kg ve suan bisiklet gibi sehir icinde acayip kivrak ve pratik scooterlar agir gibi arkadasin önerdigi jupitere bakayim bi ama ABS siz motor almam aldirtmam
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende tam bundan korkuyorum Kawasaki 160kg ve suan bisiklet gibi sehir icinde acayip kivrak ve pratik scooterlar agir gibi arkadasin önerdigi jupitere bakayim bi ama ABS siz motor almam aldirtmam
    xmax 185 kilo, istanbul'dan şimdi yaşadığım küçük ilçeye taşınınca şehir içinde kullanmaz olmuştum çünkü zaten üzerime ekipmanları giyeceğim sürede yürüyerek işlerimi halledebiliyorum. Şehir içinde çok fazla scooter var, xmax de çok var ama kask dışında ekipman giymeden deli cesareti ile kullanıyorlar, çoğu kask bile takmmıyor, "bu romalılar kafayı yemiş olmalı" diyorum onları gördükçe. ben ekpmanları giymeden motoru park yerinden bile çıkarmam bu yüzden şehir içi kısa mesafe işim olursa kullanmıyorum.

Ama kask dışında ekipman giymesem de olur diyeceğim elektrikli bisikletlere bakmaya başladım bir yandan. xmax'ı satınca onlardan alıcam.
    yec bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 185 kilo, istanbul'dan şimdi yaşadığım küçük ilçeye taşınınca şehir içinde kullanmaz olmuştum çünkü zaten üzerime ekipmanları giyeceğim sürede yürüyerek işlerimi halledebiliyorum. Şehir içinde çok fazla scooter var, xmax de çok var ama kask dışında ekipman giymeden deli cesareti ile kullanıyorlar, çoğu kask bile takmmıyor, "bu romalılar kafayı yemiş olmalı" diyorum onları gördükçe. ben ekpmanları giymeden motoru park yerinden bile çıkarmam bu yüzden şehir içi kısa mesafe işim olursa kullanmıyorum.

Ama kask dışında ekipman giymesem de olur diyeceğim elektrikli bisikletlere bakmaya başladım bir yandan. xmax'ı satınca onlardan alıcam.
    Küçük yerin güzellikleri.

Elektrikli bisikletleri de yabana atmayalım. Gayet hızlanabiliyorlar. İlçeler için en temizi 50den 100e çevrilen yada 100 lük cub. Mümkünse karbüratörlü. Biraz fazla yakar ama daha sorunsuz olur.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adv 350 sele altı bagajı ile çarşı pazar işleri de görür.

Bende vstrom 650 var, şehir içinde market işleri için arabayla gidiyorum, neyse ki buralarda park yeri derdi fazla yok, büüyk marketler şehir dışında yani 2 km ötede geniş park yeri olan yerler, çarşı içine de yürüyorum. ama çarşı işleri için de 125cc scooter bakınıyorum, xmax bile fazla geliyor buraları için. eski xmax satılık, hala satamadım, satınca düşüneceğim şehir içinde binmelik belki arkasına sepet falan takabileceğim bir CUB bakarım o da gider buralarda.
    Abi amaç çarşı içinde sağa sola markete manava gitmekse 125cc'lik ufak scooterler işini görür.
    Hem topcase hemde ayak arası boşluğa torba koyabileceğin için elektrikli bisiklete göre daha kullanışlı olur.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    bugün ADV 350 bakmaya gittim abi motor çok büyük o motor istanbul trafiğinde çok zor
    sanırım kendime küçük bir scooter alacağım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)