Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka Lastik Ciyaklaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar iyi forumlar Rks Des 125 scooterım var motor çok güzel keyifli grenaj kaliteside iyi ama fabrika çıkışı bi sıkıntım var geri geri giderken arka lastik her yarım turda bir ciyaklıyor ve ciyakladığı sırada sanki frene basmış gibi sertleşiyor anlık olarak. İzmirdeki hangi ustaya sorsam birşey bilemedi yok rks kalitesiz cart curt bomboş konuşuyorlar adamın asabını bozuyorlar ben araştırdığım kadarıyla arka fren ayarı bozuk olduğu kanısına geldim diskte bir milimlik bir yamukluk olsa fren kaliperine sürtebilir diye düşünüyorum. Sizce durum nedir ayrıca bu durum titreşim de yapıyor giderken normalde titreşim yok denecek kadar az 82-83 hiçbirşey yok 84 kmye bir geliyorum bir anda titremeye başlıyor tüm motor, gazı kessem bile geçerli, motorda birşey yok şanzımanda birşey yok. Tahminim o muhabbetin titremeye sebep olması hız arttıkça titreme yavaş yavaş çoğalıyor çünkü, düşük hızlarda bile odaklanırsam hissedebiliyorum sizce durum nedir varmı bilgisi düşüncesi olan yardımcı olun lütfen bunu düşünmekten kafayı yedim artık.
    bassturbin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Titreme balans ile alakalı 40 km hız ve 70 km hızlarda farkedilir şekilde sallar motoru.

Arka freni hiç kullanmadan 10 dk sürün motoru bi kenarta çekin arka diski elle kontrol edin ısınma varsa fren kaliperi merkezi yani balatalar sıkıştırıyordur motoru.

Isınma yoksa frende sorun yok, diskte yamukluk varsa ya yenisi takılacak yada az yamuksa az tamnirden anlayan birisi veya siz yamuk kısmı tespit edip plastik çekiçle orta kuvvetle yamuk kısma vurup düzeltebilirsiniz hassas bir iş ama iş görmez değil...

Her vuruşta kontrol edin düzeliyormu diye düzelmezse sert vurun biraz zaman alır...Disk değişmeyecekse yapın bunu vurukende iyice 8 biçiminde 8 çizmeden dönerken yamulmaması lazım diskin...
    espresso bunu beğendi.

sağolasın usta yarın deneyeceğim umarım dediğin gibi tespit edebilirim
    bassturbin bunu beğendi.

Çözdüm işi dediğim gibiymiş Balata kalınmış bir zımpara vurduk hiç birşey kalmadı balans falan değilmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler