Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu Akü Motosiklet Aküsümü?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar D400
    Aküdeki 14 haneli seri kod:60001585561022
    Bu kodu Şöyle bir siteye yazdığınızda gelen çıktı. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi ki.

Uretim Tarihi: Q4-2021

Q1: Yılın 1-2-3 Aylarını ifade Eder
    Q2: Yılın 4-5-6 Aylarını ifade Eder
    Q3: Yılın 7-8-9 Aylarını ifade Eder
    Q4: Yılın 10-11-12 Aylarını ifade Eder
    tommygun ve denizz1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volkan Işık'tan aldığınız bilgi ile şu linkteki yazıyı karşılaştırın birde.

https://www.batteryequivalents.com/w...e-battery.html
    Güzel kardeşim işini gücünü bırakıp arama yapıyorsun link paylaşıyorsun konu gereksiz yere uzuyor , buyur senin verdiğin linkten İngilizce biliyorsan şunu oku :

As always in life, the letters "BS" on motorcycle batteries can have several meanings:

- Battery Sealed (BS):*most motorcycle batteries with their labels including "BS" are sealed batteries - they are spill-proof, maintenance-free batteries and they can operate in almost any position, except upside-down, with some models being able to operate even in an upside-down position.

Battery Sealed (BS) and Factory Activated (FA) batteries are batteries that are filled with the electrolyte, sealed, and fully charged at the factory.

verdiğin link beni doğruluyor neden okumadan gönderiyorsun , ingilizce bilmiyorsan çeviri kullan yav :D
    Tokus bunu beğendi.

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel kardeşim işini gücünü bırakıp arama yapıyorsun link paylaşıyorsun konu gereksiz yere uzuyor , buyur senin verdiğin linkten İngilizce biliyorsan şunu oku :

As always in life, the letters "BS" on motorcycle batteries can have several meanings:

- Battery Sealed (BS):*most motorcycle batteries with their labels including "BS" are sealed batteries - they are spill-proof, maintenance-free batteries and they can operate in almost any position, except upside-down, with some models being able to operate even in an upside-down position.

Battery Sealed (BS) and Factory Activated (FA) batteries are batteries that are filled with the electrolyte, sealed, and fully charged at the factory.

verdiğin link beni doğruluyor neden okumadan gönderiyorsun , ingilizce bilmiyorsan çeviri kullan yav :D
    Paparazzi programları gibi niye işine gelen kısmını paylaşıyorsun sadece ? Devamını da okusana.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküdeki 14 haneli seri kod:60001585561022
    Bu kodu Şöyle bir siteye yazdığınızda gelen çıktı. Ne kadar doğru bilemiyorum tabi ki.

Uretim Tarihi: Q4-2021

Q1: Yılın 1-2-3 Aylarını ifade Eder
    Q2: Yılın 4-5-6 Aylarını ifade Eder
    Q3: Yılın 7-8-9 Aylarını ifade Eder
    Q4: Yılın 10-11-12 Aylarını ifade Eder
    Görsel trendyoldan aldığım yerin yorumlarından bulduğum bi görsel benim çekmiş olduğum bir görsel değil yani.Ama eve geçtiğimde bi bakayım iyi oldu bu bilgi.Aküyüde taktırdım gerçi ölçümde bi sorun gözükmedi motorcuda,direkt takıp marşa bastık güçlü bi start yaptı
    maktama bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ehm. Tartışma boşuna uzamasın. 25 yıldır Amarigada yaşayan biri olarak, bilirkişi sıfatıyla tartışmaya son noktayı koyayım. Öyle Google'da aratmayla, link yollamayla, fi tarihinde bilmemkimden laf taşımayla nereye kadar? Bilgiyi, veriyi bizzat yerinde sokaktan toplayacaksın. BS ne demektir? BS, tezek demektir. Uzun hali "Bull Shit"tir. Bunu herkes bilir. Nokta!

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehm. Tartışma boşuna uzamasın. 25 yıldır Amarigada yaşayan biri olarak, bilirkişi sıfatıyla tartışmaya son noktayı koyayım. Öyle Google'da aratmayla, link yollamayla, fi tarihinde bilmemkimden laf taşımayla nereye kadar? Bilgiyi, veriyi bizzat yerinde sokaktan toplayacaksın. BS ne demektir? BS, tezek demektir. Uzun hali "Bull Shit"tir. Bunu herkes bilir. Nokta!
    Ben , Volkan'la BS akü markasıyla akü kodları üzerindeki bs uzantısının benzerliğini merak edip konu açılınca konuşmuştum , konuya hiçbir katkın yok Haşmet , Amerikalı birine yakıştıramadım bu durumu :D

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiyi, veriyi bizzat yerinde sokaktan toplayacaksın. BS ne demektir? BS, tezek demektir. Uzun hali "Bull Shit"tir. Bunu herkes bilir. Nokta!
    O kadar da emin olma belki de Ben Senin akünün de....... demektir. .

Şaka maka konun altında akü reklamı çıkmaya başladı.

Motosikleti
    SD 1290R
    Ben , Volkan'la BS akü markasıyla akü kodları üzerindeki bs uzantısının benzerliğini merak edip konu açılınca konuşmuştum , konuya hiçbir katkın yok Haşmet , Amerikalı birine yakıştıramadım bu durumu :D
    Ben ortalama bir Amerikalıyım.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Konuyu açtığım için kendimi suçlu hissediyorum,aküyü takıp üstüne 200km yol yaptım hala mesajlar devam ediyor,tartışma çıkarmışım gibi

Motosikleti
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açtığım için kendimi suçlu hissediyorum,aküyü takıp üstüne 200km yol yaptım hala mesajlar devam ediyor,tartışma çıkarmışım gibi
    Kafa göz birbirimize dalmadık yahu dert etme forum burası hakaret etmeden herkes bildiğini yazdı Sodurlu88 e de seviyeli üslubu için teşekkür ederim ;)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bir kişi de dememiş ki cold crank amperi daha düşük diye :D

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arada çok küçük bir fark var eksi 20 derecedeki coğrafyalarda tercih edilebilir ama AGM akünün performans farkı her daim tercih edilebilir zira 16 volta kadar şarj edilebiliyor , yakıt tüketimine bile az bir miktar katkısı olur..
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Arada çok küçük bir fark var eksi 20 derecedeki coğrafyalarda tercih edilebilir ama AGM akünün performans farkı her daim tercih edilebilir zira 16 volta kadar şarj edilebiliyor , yakıt tüketimine bile az bir miktar katkısı olur..
    %10 az mı diyerek uzatsam mı acaba :D
    safi meraktan ve elektrik bilmemekten soruyorum. alternatör zaten 14.4 civarına sabitlemiyor mu? daha yüksek gerilimle şarj olabilmesi ne işe yarar ki? (yoksa akü ne isterse o mu?)
    youtube.com/@bisuruyorum

Kafa göz birbirimize dalmadık yahu dert etme forum burası hakaret etmeden herkes bildiğini yazdı Sodurlu88 e de seviyeli üslubu için teşekkür ederim ;)
    Seviyeli uslub için 4 dilde teşekkür alabilir miyim lütfen ?

Motosikleti
    SD 1290R
    İlk gözüme çarpan oydu. Ama konuşulması gereken daha önemli meseleler vardı.

Mesela 14.4V ve 16V çelişkisi hakkında @Nikkfurrie'den "İtalya'da bir tanker üzerinde çalışırken Alessandro Volta ile konuşmuştuk bunu..." şeklinde bir açıklama bekliyoruz an itibariyle

Motosikleti
    %10 az mı diyerek uzatsam mı acaba :D
    safi meraktan ve elektrik bilmemekten soruyorum. alternatör zaten 14.4 civarına sabitlemiyor mu? daha yüksek gerilimle şarj olabilmesi ne işe yarar ki? (yoksa akü ne isterse o mu?)
    Sen ve Haşmet bu konuda bilginiz yokmuş , hadi sen bilmediğini söylüyorsun da o çok bildiğini sanıyor klasik Amerigalı daha çıplak krank görmemiş cücük kadar mili krank sanıyor , bide bunu düzeltmek için onlarca video izlemiş iyimi

bak Hasmet bu fotoda 12 silindirli bir motorun krankı var bakalım nerde olduğunu fark edebilecekmisin , iki ay önce ben değiştirdim bu krankı ;) işte şurada diye göster Türkiye'de kendi teknemde boğazda sana rakı balık ;)

Motosikleti
    SD 1290R
    Sen ve Haşmet bu konuda bilginiz yokmuş , hadi sen bilmediğini söylüyorsun da o çok bildiğini sanıyor klasik Amerigalı daha çıplak krank görmemiş cücük kadar mili krank sanıyor , bide bunu düzeltmek için onlarca video izlemiş iyimi

https://r.resimlink.com/_vwZIzs0HlRj.jpeg

bak Hasmet bu fotoda 12 silindirli bir motorun krankı var bakalım nerde olduğunu fark edebilecekmisin , iki ay önce ben değiştirdim bu krankı ;) işte şurada diye göster Türkiye'de kendi teknemde boğazda sana rakı balık ;)
    Öndeki mi diyeceğim ama değildir. Kesin tuzak soru bu.

Cevap veriyorum: Krank sakallı adamın sol cebinde.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...bak Hasmet bu fotoda 12 silindirli bir motorun krankı var bakalım nerde olduğunu fark edebilecekmisin , iki ay önce ben değiştirdim bu krankı ;) işte şurada diye göster Türkiye'de kendi teknemde boğazda sana rakı balık ;)
    Yuh! Bu kranktan iki tane V Strom çıkar valla. Kaç litrelik motor o? (Sallayayım; 18l diyorum. Daha fazla olması çok muhtemel gibi...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh! Bu kranktan iki tane V Strom çıkar valla. Kaç litrelik motor o? (Sallayayım; 18l diyorum. Daha fazla olması çok muhtemel gibi...)
    Mann D2842 V12 çift turbo 22.000 cc 2400 devirde 1400 bg üretiyor

Haşmet doğru cevabı bilmediği için birşeyler eveledi geveledi , Tommy İzmir'e transfer oldu , Espresso da Trakya'dan öteye şengen vizesi alamıyor Cyan rakı balık teklifini sana yapıyorum , dilersen çocuklarla ve yengeyle Beşiktaş'a gelin boğaz turunada çıkabilirsiniz..
    tommygun, espresso ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Nikkfurie, Amerika'ya gel, sorgusuz sualsiz krank milini düzelttiğim çim biçme makinesi üzerinde arka bahçe turuna çıkartayım seni. Deniz ürünü seviyorsan da unutamayacağın bir Hamachi Kama ızgara yaparım sana arka bahçede. Şahsen çok sevmiyorum ama istersen Tennessee viskisi ya da California şarabı ikramında da bulunabilirim hatta Yeni Rakı da var burada...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)