Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motorum Dominar 400 için tavsiyeleriniz neler

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selam, uzun bir uğraş sonucu Dominar 400'de karar kılıp az önce son ödemesini de geçtim. Motor 1 hafta içinde teslim edilecek. Bu motor özelinde kronik sorunlar mevcut okuduğum kadarıyla. Elime ulaşır ulaşmaz yapacaklarımı şu şekilde belirledim, itiraz ettiğiniz "böyle yapma" ya da "şöyle yapsan daha iyi olur" dediğiniz şeyler varsa lütfen yazın.

- Boyum 1.95m olduğundan bir konfor sele satın aldım proofmoto'dan.
    - Servis ile iletişime geçip gidon yükseltme yaptırmayı da düşünüyorum.
    - Yüksek ağırlığımdan (115 kg) ve gelecekte artçı da bineceğinden dolayı arka amörtisörü 1 ya da 2 diş sertleştirmek istiyorum
    - Aynalar için bir ayna genişletme aparatı alayım diyorum (https://www.**********.com/urun/gp-k...nisletme-siyah)
    - Motosiklette balans sorunu olduğu söyleniyor bunun için de servis kapsamında degil denmiş, balansını ayarlatmalı mıyım parasını vererek?

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, her türlü tavsiye ve önerileri açığım. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Mutlaka Mikron devre dörtlü amerikan taktır. İstersen çakarı da var.
    Para varsa stok lastikleri değiştir. O zaman balansta olur.
    Gp kompozit çamur sıyırıcı takabilirsin.
    Gidon yükseltince debriyaj telini kafanın içinden değil, gidonun içinden geçirerek bağlayabilirsin. RS 200 teli almana gerek yok.
    braveheartz bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mutlaka Mikron devre dörtlü amerikan taktır. İstersen çakarı da var.
    Para varsa stok lastikleri değiştir. O zaman balansta olur.
    Gp kompozit çamur sıyırıcı takabilirsin.
    Gidon yükseltince debriyaj telini kafanın içinden değil, gidonun içinden geçirerek bağlayabilirsin. RS 200 teli almana gerek yok.
    Çok faydalı oldu çok teşekkür ederim

Başka yorumu olan varsa alabilirim

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ilk öneri lastik, mrf yada cst marka ise ilk iş lastikleri değiştir.

Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk öneri lastik, mrf yada cst marka ise ilk iş lastikleri değiştir.
    Lastikleri ekonomik nedenlerden ötürü ancak önümüzdeki ay değiştirebilirim. Stok lastikler için pek iyi değil deniyordu zaten. Teşekkürler

Şu an ilk aşamada aşağıdakileri sipariş verdim;
    - GP Kompozit Bajaj Dominar 250 / 400 2017-2024 Uyumlu Gidon Yükseltme 22mm Siyah 3.5 cm
    - GP KOMPOZİT Gp Kompozit Bajaj Dominar 250 / 400 2020-2024 Uyumlu Ayna Genişletme Siyah
    - Mikron Devre Bajaj Dominar 400-ug / Dominar 250 Uyumlu Sinyal Park Ve Dörtlü Modülü

Önden halletmem gereken kritik olan başka bir şey var mı?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı braveheartz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri ekonomik nedenlerden ötürü ancak önümüzdeki ay değiştirebilirim. Stok lastikler için pek iyi değil deniyordu zaten. Teşekkürler

Şu an ilk aşamada aşağıdakileri sipariş verdim;
    - GP Kompozit Bajaj Dominar 250 / 400 2017-2024 Uyumlu Gidon Yükseltme 22mm Siyah 3.5 cm
    - GP KOMPOZİT Gp Kompozit Bajaj Dominar 250 / 400 2020-2024 Uyumlu Ayna Genişletme Siyah
    - Mikron Devre Bajaj Dominar 400-ug / Dominar 250 Uyumlu Sinyal Park Ve Dörtlü Modülü

Önden halletmem gereken kritik olan başka bir şey var mı?
    En kritik olan şey eğitim konusu.
    Bir günlük kapalı alan hakimiyet eğitimi alın. Bu her motor değiştirmede yapılması gereken çok faydalı bir şey. Trafik sigortasından daha ucuza güvenlik satın almış oluyorsunuz hem.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En kritik olan şey eğitim konusu.
    Bir günlük kapalı alan hakimiyet eğitimi alın. Bu her motor değiştirmede yapılması gereken çok faydalı bir şey. Trafik sigortasından daha ucuza güvenlik satın almış oluyorsunuz hem.
    Bunu en kısa sürede hallediyor olacağım, özellikle trafik tecrübemin olmamasından ötürü ekipman kadar önemsediğim bir konu bu. Sizden de duymak güzel oldu
    espresso bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Verebileceğim tek öneri 10 bine gelmeden satman. Sonra satması çok zor oluyor.
    braveheartz ve Khaira bunu beğendiler.

Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verebileceğim tek öneri 10 bine gelmeden satman. Sonra satması çok zor oluyor.
    ilk motorum olacağı için o kadar da kötü değildir diye düşündüm. Neden hemen satmak isteyeyim ki?

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Street Twin
    Alıntı braveheartz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum olacağı için o kadar da kötü değildir diye düşündüm. Neden hemen satmak isteyeyim ki?
    CC yükseltmek çekirdek çitlemek gibi, bazı insanlar kademe kademe CC yükseltiyor.
    İlk başta 400'lük bana yeter derken sonrasında daha konforlu seyahat için insanlar CC yükseltiyor.
    Esasında 100.000km'yi aşmış Dominar kullanıcıları da var ama kilometre takıntısı olan insan fazlalığı nedeniyle söylenmiş bir şey.
    Zor satılmasının nedenleri arasında ekonomik durumlar da var. Yoksa 10.000km üzeri Dominar da rahat satılıyordu birkaç ay önce.

Bir süre kullanın, ben bunu birkaç sene kullanırım derseniz bakımını yaptığınız sürece bir şey olmaz Türkiye'yi dolaşın.
    espresso, braveheartz ve stubborn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)