Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Freccia 150 Aksesuar Tercihleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    yucehanozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Forumdaki tüm dostların Cuma'sı mübarek, günü hayırlı ve güzel olsun. Beni belki dün açmış olduğum, ekipman önerisi istediğim konudan hatırlarsınız. Başkalarına da yardımcı olmasını ümit ettiğimden dolayı o konudan devam etmek yerine burada yeni bir konu açtım. Yanlış düşündüysem affola. Merak eden olursa diye diğer konunun linkini aşağıda paylaşacağım.
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...n-onerisi.html

Bayisinden sıfır olarak RKS Freccia 150 aldım. Bazı aksesuarlar almak istiyorum ama hangi aksesuarlar her motora olur, hangi aksesuarlar sadece markaya özel üretiliyor kafam karıştığı için sizlerin yardımını rica edeceğim.
    - Ucuz yollu, mümkün olduğu kadar dayanıklı ve seyir halindeyken ses çıkarmayacak bir çanta almak istiyorum. Önerilerinize açığım.
    - Ayna uzatma eklentilerinin, özellikle çin işi motorlara takıldığında, aynaları tutan vida aksamında bazı sorunlara yol açabileceğini duydum. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Aynalar bana arkamı gösteriyor ama dirseklerimi ve omuzlarımı da görüyorum optimum açıdan bile.
    - Konfor sele, evrensel bir ekipman mıdır, her modelin kendisine has mıdır? Konfor Sele, konforu çok arttırır diyebilir miyiz? Önerir misiniz?
    - Bundan birkaç ay sonra, trafikte tecrübe kazandığımda Bursa-İnegöl'den, Kocaeli-Gölcük'e ve Kandıra'ya gitmek istiyorum. (Kendimi hazır hissedince.) Bilen bilir, İznik yolundan, köylerin yanından geçtiğiniz ve sizi Karamürsel taraflarına çıkartan çok tatlı bir yol var. Her neyse, sadece bu bahsettiğim seferlerde kullanmak üzere telefon tutucu almak istiyorum GPS için. Aynaya sabitlenenler mi daha iyi gidona sabitlenenler mi? Bu ekipmanlar da evrensel mi? Telefon tutucuların, titreşimden dolayı kameraları bozduğuna dair bir bilgi de duydum. Bilgilendirirseniz sevinirim.
    - Rüzgar deflektörleri evrenselmiş her motora uyuyormuş. Peki deflektörler seyir halinde titreşim-ses yapar mı? Freccia'nın ön camı rüzgarı hiç tutmuyor.
    - Brandaların motora özgü olanları da var. Motorumu büyüttüğümde de (ki bir yıl içinde kesin büyütme niyetindeyim) rahatlıkla işimi görecek kaliteli bir branda almak istiyorum.
    - CZT marka lastikler var. Bu lastikler bildiğim kadarıyla baya kötü. Peki beni 6 ay idare eder mi? Etmez diyorsanız, 4 mevsim lastik mi alınmalı, yaz ayrı kış ayrı lastik mi alınmalı? Önerdiğiniz lastik var mıdır? (Bursa İnegöl'de ikamet ediyorum. Kış aylarında çok nadir kar yağıyor. Karda motor sürülür mü sürülmez mi inanın bilmiyorum eğer ki iyi değilse kar varken sürmeyebilirim, dediğim gibi nadir kar oluyor yerlerde.)

Biraz uzun bir yazı oldu. Tecrübesizliğime verin, heyecanım en üstte olduğu için sürekli araştırmak ve yeni şeyler öğrenmek istiyorum. Ve inanıyorum ki bu konular, Türkiye'nin en büyük motosiklet sayfasında duracağından, çok sayıda insan da benimle beraber faydalanacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

Bahsettiğim deflektör için örnek bir link bırakıyorum.
    https://www.trendyol.com/knmaster/rs...c5mWPuf3TxC43o

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Sadece lastik konusunda destek olabilirim, Cst marka lastikler direkt çöptür. Ben Spontini'yi ilk aldığımda bayiden hemen çıktıktan sonra ilk plakayı çıkartmaya gittim sonrada Buz-las'a gidip bir set Winter Grip taktırmak oldu, şu an 13.500 kilometre civarına geldim ve pekte bir tutuş kaybı hissetmiyorum. Tüm yolu bu yaz sıcağında yaptım buda lastik ömrünü ciddi derecede törpüleyecek bir unsurdur fakat pekte problem yaşamadım. Lastik yüzünden hem size hem motosikletinize zarar geleceğine değiştirmek en sağlıklısı, çıkanlarıda 300-500 e satıp veya yarılma durumunda idarelik kullanmak için saklayabilirsiniz.
    dundanbiri ve yucehanozkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kymco AK550
    -gp kompozit veya desandman alüminyum çanta
    -gp kompozit rüzgar saptırıcı
    -gidona sabitlenen telefon tutucu
    -lastik konusunda öneri gelmiş, ben de hemen city grip 2 taktırmıştım. her mevsim işinizi görür.

bence konfor seleye gerek yok, freccia'nın selesi zaten rahat.
    branda açık alanda yine çok mantıklı değil bence. çok çabuk kirleniyor ve bir müddet sonra onun pisliği daha büyük problem oluyor. kediler gelip işiyor mesela. ya da motordan indin, egzoz soğumadan branda örtülmüyor çünkü yakıyor vs.
    yucehanozkan bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece lastik konusunda destek olabilirim, Cst marka lastikler direkt çöptür. Ben Spontini'yi ilk aldığımda bayiden hemen çıktıktan sonra ilk plakayı çıkartmaya gittim sonrada Buz-las'a gidip bir set Winter Grip taktırmak oldu, şu an 13.500 kilometre civarına geldim ve pekte bir tutuş kaybı hissetmiyorum. Tüm yolu bu yaz sıcağında yaptım buda lastik ömrünü ciddi derecede törpüleyecek bir unsurdur fakat pekte problem yaşamadım. Lastik yüzünden hem size hem motosikletinize zarar geleceğine değiştirmek en sağlıklısı, çıkanlarıda 300-500 e satıp veya yarılma durumunda idarelik kullanmak için saklayabilirsiniz.
    Anladım. CST hiç kullanma diyorsun hocam, tamamdır o zaman ehliyeti alana kadar, yani kullanmaya başlayana kadar lastiğini de değiştireyim.
    Winter Grip 4 mevsim diye mi geçiyor kış lastiği olarak mı? Kış lastiğini yazın kullanmak oluyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Alıntı freasy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -gp kompozit veya desandman alüminyum çanta
    -gp kompozit rüzgar saptırıcı
    -gidona sabitlenen telefon tutucu
    -lastik konusunda öneri gelmiş, ben de hemen city grip 2 taktırmıştım. her mevsim işinizi görür.

bence konfor seleye gerek yok, freccia'nın selesi zaten rahat.
    branda açık alanda yine çok mantıklı değil bence. çok çabuk kirleniyor ve bir müddet sonra onun pisliği daha büyük problem oluyor. kediler gelip işiyor mesela. ya da motordan indin, egzoz soğumadan branda örtülmüyor çünkü yakıyor vs.
    Konfor seleyi iptal ediyorum o zaman, zaten uzun süre bende kalmayacak motor. Branda konusunda söylediklerinizi dikkate alacağım. Lastiklerin eğer ki boyutu uygunsa, şu motora uyar/uymaz diye bir şey olmuyordur muhtemelen ama emin olmak için onu da sorayım.
    Ön Lastik: 110/80-14
    Arka Lastik: 130/70-13
    şu şekilde geçiyor rks nin sitesinde.
    Bu gidona sabitlenen telefon tutucular scooter'lara olmuyor diye duymuştum ama o yanlış galiba. Bir bakayım. Saptırıcıyı alacağım, çantaya da bakıyorum. Teşekkür ederim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Anlas Winter Grip diye bir lastik var, kimi kuryelerde görmüştüm 4 mevsim bunu kullanıyorlar.
    Michelin city grip 2 diye bir lastik daha var bunlar farklı markalar, michelin city grip 2 lastikleri ben xmax 250'de kullanıp çok memnun kalmıştım.

Karda buzda motoru çıkarmıyorum. Kışın yağmur yağıyorsa motoru çıkarmıyorum ama yolda yağmura yakalandığımda bir keresinde Kadıköy - Gebze arasında otoyoldan 90-100 ile korkmadan gidebilmiştim city grip 2 lastiklerle.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Winter Grip adı üstünde kış lastiği fakat yazın tek dezavantajı erken bitmesi. Bende kuryelikte kullanıyorum fakat daha bir keleğini görmedim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Merhaba hocam. 1.5 senedir freccia 150 kullanıcısıyım bende.

Çanta olarak maxem sl 45 çanta kullanıyorum. Hem fazlasıyla işimi goruyor hemde tokatlama vs yapmadı bende hiç. Ama aluminyum gpler tabiki çok daha şık duruyor.

Telefon tutucu olarak basit kapalı olanlardan aldım açık olanlara guvenemedigim için fren hidroliklerinin ordan ve gidona bağladım oda işimi goruyor.

Konfor sele kullanıyorum ben tercih meselesi ama kullanmanı tavsiye ederim uzun yol yapacaksan benim işimi görüyor açıkçası.

Cst lastiklerle yazın 5 6 km ısıttıktan sonra sorun yaşamassın tutuyor ama kışın en ufak yagmurda bile çok dikkat etmen gerek imkanın varsa değiştir bence.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Telefon tutucu bir kaç farklı marka denedim, nucrotech mrt modeli titreşim önleyicisi de olan modelinden aldım, telefonu yeterince sağlam tutuyor, benim motorda zaten titreşim yok ama iş görüyor, tavsiye ederim.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefon tutucu bir kaç farklı marka denedim, nucrotech mrt modeli titreşim önleyicisi de olan modelinden aldım, telefonu yeterince sağlam tutuyor, benim motorda zaten titreşim yok ama iş görüyor, tavsiye ederim.
    Kaydettim hocam, onu alayım madem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı Hope77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam. 1.5 senedir freccia 150 kullanıcısıyım bende.

Çanta olarak maxem sl 45 çanta kullanıyorum. Hem fazlasıyla işimi goruyor hemde tokatlama vs yapmadı bende hiç. Ama aluminyum gpler tabiki çok daha şık duruyor.

Telefon tutucu olarak basit kapalı olanlardan aldım açık olanlara guvenemedigim için fren hidroliklerinin ordan ve gidona bağladım oda işimi goruyor.

Konfor sele kullanıyorum ben tercih meselesi ama kullanmanı tavsiye ederim uzun yol yapacaksan benim işimi görüyor açıkçası.

Cst lastiklerle yazın 5 6 km ısıttıktan sonra sorun yaşamassın tutuyor ama kışın en ufak yagmurda bile çok dikkat etmen gerek imkanın varsa değiştir bence.
    O halde lastikleri değiştiririm hocam, riske atmayayım. Anladığım kadarıyla michelin city grip 2, benim kullanımıma uygun olacak gibi duruyor. Söylediğin ekipmanların isimlerini kaydettim. Genel itibariyle memnun musun peki, kaç kilometre yaptın? Bir problem yaşadın mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Winter Grip adı üstünde kış lastiği fakat yazın tek dezavantajı erken bitmesi. Bende kuryelikte kullanıyorum fakat daha bir keleğini görmedim.
    O zaman ya bunu alırım, ya da city grip 2 alırım dediğim gibi.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Alıntı yucehanozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaydettim hocam, onu alayım madem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

O halde lastikleri değiştiririm hocam, riske atmayayım. Anladığım kadarıyla michelin city grip 2, benim kullanımıma uygun olacak gibi duruyor. Söylediğin ekipmanların isimlerini kaydettim. Genel itibariyle memnun musun peki, kaç kilometre yaptın? Bir problem yaşadın mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

O zaman ya bunu alırım, ya da city grip 2 alırım dediğim gibi.
    Memnunum hocam ben. 6000km yi gectim hiç sorun yasamadım şimdiye kadar. 1 sene sürmez değiştiririm diye almıştım ama o kadar işimi göruyorki değistirmekle ugraşamıyorum.
    yucehanozkan bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Alıntı Hope77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memnunum hocam ben. 6000km yi gectim hiç sorun yasamadım şimdiye kadar. 1 sene sürmez değiştiririm diye almıştım ama o kadar işimi göruyorki değistirmekle ugraşamıyorum.
    Ben de değiştiririm diye düşünüyorum, bakarsınız ben de değiştirmem.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler