Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dur İhtarına Uymayan Motosiklet Sürücüsü Polis Tarafından Vurularak Öldürüldü..

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Ben sana daha önce de dedim ama sen anlamıyorsun. Benim için iyi ve kötü var. Siyah ve beyaz yok akan kırmızı kan var. Benim için milliyet yok. Ben burada Türk televizyonlarında her gün bu haberleri gördüğümüzü söyledim. Amerikan polisi farklı değil dedim. Aynı haberin altında sivil öldürüp ceza almayan polislerde var. Bu sefer o vatandaş yakalandı he güzel motorla kaza yapıp ölebilirdi de değil mi aynı olay bu sefer farklı çıkardı önümüze.
    Aynı konu şu anda başka bir yerde tartışılıyor. Eşi polis olan arkadaş Van'da çevirmeden kaçan şahsın sırt çantasındaki bombayı patlatıp 1 polis 1 sivil şehit ve yaralananlardan bahsediyor.
    dundanbiri bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Olay Gebze de olmuş terör bölgesi değil. Bu olayın bile savunucusu çıkıyor akıl alır gibi değil 21 yaşında çocuk polis dur dedi durmadı diye vurulur mu akıl var fikir var. Bunun neyini savunuyorsunuz belki ailesinden habersiz kaçırdı motoru baba korkusundan polisten kaçtı ne biliyorsunuz. Durmadı diye ateş edilir mi????
    bassturbin, kuva.la, lehibeny ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

kuva.la - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 Duke
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın Amerika'da ateş etmiyor, boğazına diziyle basıp öldürüyor. Siz hangi dünyada yaşıyorsunuz, her gün polisin birisini (genelde zenci) vurduğunu Türk televizyonlarında seyrediyoruz.
    boğazına basıp öldürme konusunda bile cahilsiniz George Floyd boğazına basıldığı için değil vücudundaki uyuşturucu seviyesinden öldü adli tıp ve otopsi kayıtları var, polisin bastırma şekli el kitaplarında yazıyor önerilen bir yöntem ve hayati değil şahıs o sırada kanındaki fentanilden kriz geçiriyor eve gitse de ölecekti, en başında polisin gelme sebebi de sabıkalı bu şahsın sahte parayla alışveriş yapması. amerikada herkesin silahı var liseli çocuklarda bile silah şiddeti çok fazla bu yüzden polis tedirgin ve tetikte olmak zorunda, bu yüzden bu kadar fazla ateş açılıyor çünkü çok fazla poliste ölüyor. siz hangi dünyada yaşıyorsunuz acaba? aynı türk televizyonunda türkiyenin uçuşta olduğu da yazıyor dön bi bak altındaki don kaç senelik? polise durup selam veriyormuşsunuz sizi terslememelerinin en büyük nedeni yaşınızın +40 olması bunun bilmem farkında mısınız, çünkü ben muhattap olduğum onlarca asayiş ve trafik memurundan sonra hayatımda sadece 3 defa beni insan yerine koyan polis gördüm. istediğiniz kadar anlatın çoğu insan da size katilmayacak çünkü bu ülkede polis saygısını kaybettiyse kendi suçu. kendi yaşadıklarımı da anlatsam gördüklerimi de anlatsam sabaha kadar bir şey değiştirmez herkesin bildiği aynı olaylar, evrak işiyle uğraşmak istemedikleri için "daha önemli vakalara yetişmek" bahanesiyle ekip otosuna aldıklarını arka sokakta salıyorlar (direkt bir memurun kendi sözleri) ama işe bak ben öldürülmeye çalışıldım 2 saat gelmediler, siz o 2 saat ne kadar uzun gelir bilmediğiniz için bu kadar bayılıyorsunuz mesaisinin yarısını karakolda uyuyarak geçiren memurlara. muhtemelen sadece 10.000tl ceza yememek isteyen bir genç canından oldu, motosiklet yakalmak çok mu zor sanıyorsunuz, sadece çevredeki bir ekibe anons geçecek ve ara sokaktan önüne atlayacaklar bu kadar mevzu her gün yaptıkları şey. Keyfi şekilde bir genç kanunda yeri olmadan öldürüldü savunulacak bir yanı yok durumun.
    hasmet, wing50i ve Vidos bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    "Silahsız ve herhangi bir saldırıda tehditte bulunmayan birinin arkasından ateş açıp vurmak" diye bir hak ve yetkisi olan kolluk kuvveti diye bir kavram olamaz / kabul edilemez arkadaşlar. Sıkıyönetimde değiliz, Nazi işgali altında falan değiliz. Abartmayalım...
    espresso, hasmet, lehibeny ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    All Cats Are Beautiful.

killingroad ve Merdo bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    "Şöyle olabilirdi, böyle olabilirdi" değil mesele. N'oldu şimdi? 21 yaşında çocuk öldü. Çantasından bomba çıktı mı? Silah çıktı mı? Uyuşturucu çıktı mı? Peki n'oldu? Altına devletin motosiklet koyduğu, iş bilmez dangalak polisin teki tarafından katledildi. Olan bu.

Yolladığım videoda adam yakalandıktan sonra polislerin arasındaki konuşmayı dinleyin.

- Baktım, hiç sabıkası yok.
    - çantasında uyuşturucu var mıydı?
    - yok. Sadece kaçmış olmak için kaçıyormuş.
    - daha önce hiç tutuklanmamış yani?
    - öyle valla.

Ki genç birden fazla polisin dur ihtarini dinlemeyip kaçıyor. Hızı 200'ün üzerinde, hız limitinin 110 olduğu yolda.

Aptallığın cezası ölüm olsaydı bu başlık ikinci sayfaya geçmemişti daha.
    Cyan, espresso ve computeus bunu beğendiler.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Kaçmasaymış. Sosyal medyada kaçıp vlog çeken bir marifet gibi kaçıp paylaşan çok keko var. Durursun cezanı yersin paşa paşa gidersin yoluna. Daha benzer şekilde olay olduğunda üyeler Amerika'da olsa dur ihtarına uymayanları vuruyorlar diye laf yapardı bazı ark.lar. Şimdi de bizde oldu aynısı. Vurmasa niye vurmadı denir vursa yaptığı yanlış denir. Kaçan terörist de olup daha büyük felaketlere de sebep olabilirdi. Durmayıp kaçan motor sürenlere ders olmuştur sanırım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu çarpıtmaya gerek yok, kimse oh olsun demiyor. Öncelikle allahtan rahmet diliyoruz zaten.

Ancak forum olarak ciddi anlamda toksit bir fikir yapımız var. Bu ülkede kaçan kaç araçta terörist-silah-uyuşturucu yakalandı az haberlere bakın. ciddi anlamda risk içindeyiz.

O araç kaçsa; birinizin cocugunu ezse, bir yeri bombalasa, birisini silahla vursa (ki daha dün silahla dükkan taradı kaçan bir motorcu) hepiniz burada polisi eleştirir, yerin dibinde sokardınız.

Kimse kusura bakmasın, POLİS DUR DERSE DURACAKSIN. bu kadar basit.

Polisten kaçtıgın an; kim olduguna dair onlarca senaryo üretilebilir, onlarca sebep olabilir. Plakan sigortan yokken motora biniyorsan o cezayı yemeyi göze almışsındır.

Eğer cezayı yemek istemiyorsan o motora binmeyeceksin; bitti. Bunun tartışmaya açık bir yönü yok.

Gencecik bir insan; aklında ne fikirler vardı da böyle saçmaladı canından oldu bilemeyiz. yazık oldu.

amerika'dan da bize ne ayrıca; kendi ülkenize bakın. her b.kumuz amerika gibi de bunu onla kıyaslıyorsunuz.
    dundanbiri, Khaira, Mallaca ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Şöyle olabilirdi, böyle olabilirdi" değil mesele. N'oldu şimdi? 21 yaşında çocuk öldü. Çantasından bomba çıktı mı? Silah çıktı mı? Uyuşturucu çıktı mı? Peki n'oldu? Altına devletin motosiklet koyduğu, iş bilmez dangalak polisin teki tarafından katledildi. Olan bu.

Yolladığım videoda adam yakalandıktan sonra polislerin arasındaki konuşmayı dinleyin.

- Baktım, hiç sabıkası yok.
    - çantasında uyuşturucu var mıydı?
    - yok. Sadece kaçmış olmak için kaçıyormuş.
    - daha önce hiç tutuklanmamış yani?
    - öyle valla.

Ki genç birden fazla polisin dur ihtarini dinlemeyip kaçıyor. Hızı 200'ün üzerinde, hız limitinin 110 olduğu yolda.

Aptallığın cezası ölüm olsaydı bu başlık ikinci sayfaya geçmemişti daha.
    Kaçan birinin üstünden ne çıkacağını öngörebilecek kim var. Doğru aptallığın cezası ölüm olsaydı videoyu örnek olarak koyamazdınız zaten.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    Olay aydınlanmadan taraflı yorum yapmak çok gereksiz. Her ne olursa olsun "suçu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur" ilkesi burada çiğnenmiştir.

Polisin yargı ve infaz yetkisi yoktur -trafik polisleri hariç, zaten onlar cumhurbaşkanının bi tık altı maşallah yetki konusunda-.

Benim abim asayiş polisi, çok yakın zamanda böyle bir olay yaşadı, ihbarlı aracı kovalamaca sonunda yolda kıstırıp içindekileri gözaltına aldılar. Hatta araç içinden çıkanlar mukavemet gösterdiği halde biber gazı ve coptan başka bir silah kullanılmadı. Karşıdaki araç otomobil olmasına rağmen tekerlerine dahi tek bir kurşun sıkmadan yakaladılar sonuç olarak.

Bu işler çocuk oyuncağı değil beline o tabancayı koyuyorsan nerede nasıl kullanacağını bilmen gerekiyor. Polisin niyetini de bilmiyoruz belki tekere sıkmaya çalıştı -ki o da ölüme yol açabilir- ama sebep değil sonuç önemli burada.

Polisin bu yöntemini takdir edenler şunu düşünemiyor, etki tepkiyi doğurur. Polisler bu şekilde bir yaklaşımı benimserlerse eğer suçlular, potansiyel suçlular, şiddete meyilli olanlar da kendilerini savunmayı hak görerek buna karşı tedbir alır ve silahlanır.

Bunun bedelini toplum olarak ağır öderiz.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Babam emekli polisti. Polisten kaçan direk polisin hayatını tehdit etmediği müddetçe, mesela silah çekmediği müddetçe, vurulamaz. Yok böyle bir kanun. Devlet polisin altına motosiklet, araba, telsiz ve organize ekipleri suçluları yakalasın ve sorgulasın diye veriyor, çekip vursun diye değil. Motosikletle kaçan torbacı mı önemli, ona o işi yaptıran mı? "Şöyle olabilirdi, yok böyle olabilirdi"si yok bu meselenin. Senaryo üretilerek insan vurulmaz. Meseleyi gri alana çektiğiniz anda da polis vahşetini engelleyemezsiniz. Polis olmak zor degil.
    wing50i, Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay Gebze de olmuş terör bölgesi değil. Bu olayın bile savunucusu çıkıyor akıl alır gibi değil 21 yaşında çocuk polis dur dedi durmadı diye vurulur mu akıl var fikir var. Bunun neyini savunuyorsunuz belki ailesinden habersiz kaçırdı motoru baba korkusundan polisten kaçtı ne biliyorsunuz. Durmadı diye ateş edilir mi????
    Arkadaş Konya da her halde bilip bilmeden sallayınca böyle oluyor.

Gebze de tam on yılım geçti 1990 - 2000. O zamanlar çok sakat bir yerdi şimdi de fazla düzeldiğini sanmıyorum.

Etrafta fabrikaların olmasından dolayı çok göç alan bir yerdi. Bir sürü vasıfsız, işsiz, parasız insan doluydu.

Gelirken tüm mal varlıkları otunu, silahı da beraberinde getiriyorlardı. Kumar, çeteleşme, ot, silah ne arasan gırla giden bir yerdi yani risk katsayısı çok yüksek bir yer.

Polis kaçma durumlarında ne yapmalı, hangi durumda silah kullanmalı prosedür ne bilmiyorum ama risk katsayısı yüksek bir yer olduğu için belki heyecanına yenildi.

Tabi kim haklı, kim haksız bilmiyorum yorum yapan arkadaşlara da Gebze'nin tehlike katsayısının yüksek bir yer olduğunu belirtmek istedim.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Asıl merak ettiğim. Kaçarken bir yaya veyahut bir çocuğa çarpıp ölümüne sebep verseydi ? Ya da motosikletinde bir bomba düzeneği olsaydı. O zaman da polis böylelerini vurmalı diye mi yorumlayacaktik.

Sorunun kökü kural tanımamazlıktan, aymazliktan kurtulamamak bence. Hala şehir içinde drift atan , teker yapan bir dünya dangalak cirit atıyor. Kırmızı ışığı takmayanlar vs Bi dünya. Bunlar birine çarpıp öldürünce adına trafik kazası diyoruz.

Velhasıl nerden tutsak elimizde kalan bir düzen içerisindeyiz
    Birkannn, sallami ve Osm@n bunu beğendiler.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gebze de tam on yılım geçti 1990 - 2000. O zamanlar çok sakat bir yerdi şimdi de fazla düzeldiğini sanmıyorum.

Etrafta fabrikaların olmasından dolayı çok göç alan bir yerdi. Bir sürü vasıfsız, işsiz, parasız insan doluydu.

Gelirken tüm mal varlıkları otunu, silahı da beraberinde getiriyorlardı. Kumar, çeteleşme, ot, silah ne arasan gırla giden bir yerdi yani risk katsayısı çok yüksek bir yer.

Polis kaçma durumlarında ne yapmalı, hangi durumda silah kullanmalı prosedür ne bilmiyorum ama risk katsayısı yüksek bir yer olduğu için belki heyecanına yenildi.

Tabi kim haklı, kim haksız bilmiyorum yorum yapan arkadaşlara da Gebze'nin tehlike katsayısının yüksek bir yer olduğunu belirtmek istedim.
    Çok aydınlattın bizi ihtiyar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok aydınlattın bizi ihtiyar.
    Bir şey değil Konyalı
    F54 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    silah kullanamaz değil; polisin burada 1. aşama olarak dur ihtarını yapmış; sanırım 2. de korkutmak amacıyla havaya ateş etmeli sonra kişiye ateş etmeliydi. tabi bu öldürme amaclı değil yakalama amaclı olmalıydı. Polisin de öldürmek istediğini sanmıyorum burada. ama 2. aşamayı atlaması belli şartlarda mümkünmüş; yani sonuç ne olur belirsiz bence.

Burada yapılan iyi dogru yanlış olayı değil; b.k yoluna giden bir gencimiz ve b.k yoluna başı derde girecek bir polis var. keşke hiç yaşlanmasaydı tabi ki.

2559 sayılı Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu 16. maddesinin ilgili kısmını aynen aşağıya koyuyorum.

Polis, görevini yaparken direnişle karşılaşması halinde, bu direnişi kırmak amacıyla ve kıracak ölçüde zor kullanmaya yetkilidir.
    Zor kullanma yetkisi kapsamında, direnmenin mahiyetine ve derecesine göre ve direnenleri etkisiz hale getirecek şekilde kademeli olarak artan nispette bedenî kuvvet, maddî güç ve kanunî şartları gerçekleştiğinde silah kullanılabilir.

Zor kullanmadan önce, ilgililere direnmeye devam etmeleri halinde doğrudan doğruya zor kullanılacağı ihtarı yapılır. Ancak, direnmenin mahiyeti ve derecesi göz önünde bulundurularak, ihtar yapılmadan da zor kullanılabilir.

Polis, zor kullanma yetkisi kapsamında direnmeyi etkisiz kılmak amacıyla kullanacağı araç ve gereç ile kullanacağı zorun derecesini kendisi takdir ve tayin eder. Ancak, toplu kuvvet olarak müdahale edilen durumlarda, zor kullanmanın derecesi ile kullanılacak araç ve gereçler müdahale eden kuvvetin amiri tarafından tayin ve tespit edilir.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gebze sıkıntılı bir yer değildir ama gebzenin yanında bulunan eskiden gebzeye bağlı ilçeler özellikle beylikbağı , çayırova , güzeltepe sıkıntılı yerlerdi..Bu saydığım ilçeler şu an yaşanabilir yerler ama insanları ileri derecede yobaz bağnaz tutucu her haltıda yer..

Ekleme : Çayırovadayım..

Olaya gelecek olur isek polise bir müdehaleye girişim oldumu silah kesici alet vs belli değil bunlar yoksa polis hatalı..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl merak ettiğim. Kaçarken bir yaya veyahut bir çocuğa çarpıp ölümüne sebep verseydi ? Ya da motosikletinde bir bomba düzeneği olsaydı. O zaman da polis böylelerini vurmalı diye mi yorumlayacaktik.

Sorunun kökü kural tanımamazlıktan, aymazliktan kurtulamamak bence. Hala şehir içinde drift atan , teker yapan bir dünya dangalak cirit atıyor. Kırmızı ışığı takmayanlar vs Bi dünya. Bunlar birine çarpıp öldürünce adına trafik kazası diyoruz.

Velhasıl nerden tutsak elimizde kalan bir düzen içerisindeyiz
    Tam ben yazacaktım.
    Şuan bazı aptallar polisten kaçış videolarını paylaşıp duruyorlar.
    En son dün izledim adam kaldırıma çıkıyor yayaları sıyırıp geçiyor ve gülüyor.
    Bunu çok güzel bir şeymiş gibi paylaşıyor.
    Kaçarken herhangi birimizin anası , babası , çoluğu çocuğu akrabasına vursa yine aynı yorumu yapamaz kimse.
    Ölüm olayı çok ağır evet.
    Başka ülkelerden örneklere gerek yok farkı yok adamlar ölen adama bile sıkıyorlar.
    Polisten kaçmanın mantığı yok.
    Sorgulayamazsın o an ne için kaçtığını.
    Şuan kuryelere bile asayiş uygulamaları fazla .
    Aşırı derecede uyuşturucu satışı buradan dönüyor.
    Silah kaçakçılığı vs.
    Allah ailesine sabır versin.
    Sıkıntısı olmayan zaten kaçmaz.
    Ölümünü normalleştirmez ama kaçmasını da normalleştirmez.
    Ailesine sabırlar.
    Osm@n ve sailor33 bunu beğendiler.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu çarpıtmaya gerek yok, kimse oh olsun demiyor. Öncelikle allahtan rahmet diliyoruz zaten.

Ancak forum olarak ciddi anlamda toksit bir fikir yapımız var. Bu ülkede kaçan kaç araçta terörist-silah-uyuşturucu yakalandı az haberlere bakın. ciddi anlamda risk içindeyiz.

O araç kaçsa; birinizin cocugunu ezse, bir yeri bombalasa, birisini silahla vursa (ki daha dün silahla dükkan taradı kaçan bir motorcu) hepiniz burada polisi eleştirir, yerin dibinde sokardınız.

Kimse kusura bakmasın, POLİS DUR DERSE DURACAKSIN. bu kadar basit.

Polisten kaçtıgın an; kim olduguna dair onlarca senaryo üretilebilir, onlarca sebep olabilir. Plakan sigortan yokken motora biniyorsan o cezayı yemeyi göze almışsındır.

Eğer cezayı yemek istemiyorsan o motora binmeyeceksin; bitti. Bunun tartışmaya açık bir yönü yok.

Gencecik bir insan; aklında ne fikirler vardı da böyle saçmaladı canından oldu bilemeyiz. yazık oldu.

amerika'dan da bize ne ayrıca; kendi ülkenize bakın. her b.kumuz amerika gibi de bunu onla kıyaslıyorsunuz.
    -sa, -se bunlar ihtimal, senaryo. Minority Report filmindeki gibi önceden bu kişiyi biz tutmayıp da kaçarsa şu suçu işleyecek bu olaya sebep olacak diye bir kehanet yapma şansımız yok. Ortada bir suç bir tehdit yokken böyle bir müdahaleyi yerinde görüyorsan çok sıkıntı çok yanlış. Hiçbir şekilde ortak bir paydada buluşma ve anlaşma şansımız yok bu konuda.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gebze sıkıntılı bir yer değildir ama gebzenin yanında bulunan eskiden gebzeye bağlı ilçeler özellikle beylikbağı , çayırova , güzeltepe sıkıntılı yerlerdi..Bu saydığım ilçeler şu an yaşanabilir yerler ama insanları ileri derecede yobaz bağnaz tutucu her haltıda yer..

Ekleme : Çayırovadayım..

Olaya gelecek olur isek polise bir müdehaleye girişim oldumu silah kesici alet vs belli değil bunlar yoksa polis hatalı..
    Benim zamanımda Gebze merkez de çok sıkıntılıydı güncel olarak nasıl bilmiyorum. Çayırova'yı da bilirim orası da Gebze'den aşağı kalmazdı. Orada oturan çok arkadaşım vardı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)