Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Güncel Motosiklet Ekipman Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    yucehanozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Merhaba arkadaşlar, malumunuz bir süredir devam eden kampanyalar dahilinde, kendime RKS Freccia 150 aldım ve aranıza katılmış oldum. Öncesinden de sürmememe rağmen motosikletlere karşı bir ilgim vardı. İlgim, tutkuya dönüştü ve kararımı verdim ki kendimi geliştireceğim ve motosikletimi de (trafiği ve sürüşü iyice öğrendikten sonra) yükselteceğim.

Bu hususta müsaadenizle siz değerli abilerime, kardeşlerime birkaç sorum olacak.

Motosikletimi ileride yükselteceğim için ekipmanlarımı uzun süreli olarak alıyorum. Benim için önemli olan, hafif ve rahat olmaları. Kullanım ömürlerinin uzun olması. Ve tabii ki en önemlisi, güvenli olmaları.

Araştırmalarım sonucunda, kendime şöyle bir liste hazırladım.

-Scorpion EXO R1 Evo Air Spor Kask
    -Revit Eclipse 2 Mont Yazlık
    -Revit Sand 4 Yazlık Eldiven
    -Riderdenim Alize Pantalon

Sizce listem nasıl? Şunu alırsan daha iyi olur, bu daha güzeldir-güvenlidir-rahattır dediğiniz ürünler var mı?
    Son olarak... 4 Mevsim olayına asla girmek istemiyorum. Hem kışlık, hem yazlık ayrı takım yapmayı düşünüyorum. Bütçe konusunda sorun yok, dediğim gibi senelerce kullanmayı düşünüyorum ve istiyorum. Bahsettiğim listenin üstüne çıkabilirim eğer ki söyleyeceğiniz ürünleri tavsiye ediyorsanız.
    Şimdiden teşekkür ederim. Size daha birçok şey danışmak isterim. Muhabbet etmek, gezi planlamak da isterim tabii ki. Sağlıcakla ve selametle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuva.la - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 Duke
    bütçeni zorlamamak için HJC C10 tercih edebilirsin ECE 22.06 sertifikasına sahip en uygun kask piyasada, teknik olarak 1000 dolarlık bir kaska güvendiğin kadar güvenebilirsin. düşüp kalkarsan vurduğuna üzülmez değiştirirsin kazasız belasız devam edersen de sağlam artçı kaskı olur. yazdığın scorpionda mukemmel bir kask internette kendisiyle defalarca kaza yapan ünlü bir dost var emin ol çok güvenilir. ekipmanları yazlık seçmek iyi olmuş çünkü malesef 4 mevsim ekipman diye bir şey yok kendim bu hatayı çok yaptım. son olarak önümüz kış, yazlık eldivenle sürmek için kapalı kurye elciği gerekebilir, ben direkt kar eldiveni takıyorum derileri çıkartıp orası ayrı.
    yucehanozkan bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Revit Eclipse 2 yazlık montu ben de kullanıyorum. Alırken ayrı satılan sırt korumasını da almıştım, onu da unutmayın.

Riderdenim'in Bora modeli pantalonunu kullanıyorum, yazlık değil ama bir türlü yazlık pantalon almaya sıra gelmedi, yazın da çok rhaatsız etmiyor diye kullanıyorum.
    yucehanozkan ve yarım akıllı bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    kask hariç diğer ekipmanlarda marka kaliteli farketmiyor.scorpion iyidir kullanıyorum.eldivende de tekstiller 1-2 senede yırtıulır,derler daha uzun omurludur

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Alıntı kuva.la adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeni zorlamamak için HJC C10 tercih edebilirsin ECE 22.06 sertifikasına sahip en uygun kask piyasada, teknik olarak 1000 dolarlık bir kaska güvendiğin kadar güvenebilirsin. düşüp kalkarsan vurduğuna üzülmez değiştirirsin kazasız belasız devam edersen de sağlam artçı kaskı olur. yazdığın scorpionda mukemmel bir kask internette kendisiyle defalarca kaza yapan ünlü bir dost var emin ol çok güvenilir. ekipmanları yazlık seçmek iyi olmuş çünkü malesef 4 mevsim ekipman diye bir şey yok kendim bu hatayı çok yaptım. son olarak önümüz kış, yazlık eldivenle sürmek için kapalı kurye elciği gerekebilir, ben direkt kar eldiveni takıyorum derileri çıkartıp orası ayrı.

Aslında bir tane artçı kaskı da almak istiyorum birkaç ay içinde. Söylediğiniz kaskı kaydediyorum ya o zaman alırım, ya da söylediğiniz gibi direkt alırım. Çok teşekkür ederim.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bu arada ekleyeyim, ben de xmax 250 csooter alarak başlamıştım motora ama ekipman alırken adventure motor sürenleri giyeceği tarzda botlar da dahil düzgün ekipmanlar almıştım, 2 kez kazada beni ekipmanlar kurtardı. şimdi vstrom 650 sürüyorum, aynı ekipmanlarla devam ediyorum, bir tek eldivenlerim eskidi, yenilerini alacağım, botlarım da 2017den beri görünüm olarak eski görünmese bile tabanı açıldı en sonunda, tamirciye verdim ama umudum yok, ilk fırsatta yine düzgün kaliteli adventure bot alacağım.

siz de scooter demeyip komple ekipman alın ve her sürüşte giymeye çalışın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı yucehanozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bir tane artçı kaskı da almak istiyorum birkaç ay içinde. Söylediğiniz kaskı kaydediyorum ya o zaman alırım, ya da söylediğiniz gibi direkt alırım. Çok teşekkür ederim.
    Artçı çok büyük sorumluluk, ben artçıma kendi giydiğimden daha düşük kalitede kask taktırmazdım. yani kendi kaskı olursa tamam ama artçı için de en azından kendi kaskınızın aynısından alın, olur ya bir kaza olur siz kurtulursunuz artçınıza bir şey olur sonra niye artçıma da iyi kask almadım diye vicdan azabı duymazsınız.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revit Eclipse 2 yazlık montu ben de kullanıyorum. Alırken ayrı satılan sırt korumasını da almıştım, onu da unutmayın.

Riderdenim'in Bora modeli pantalonunu kullanıyorum, yazlık değil ama bir türlü yazlık pantalon almaya sıra gelmedi, yazın da çok rhaatsız etmiyor diye kullanıyorum.
    Tamamdır hocam sırt korumasını da alırım o halde. Bu korumaların seviyeleri varmış, 1. seviye 2. seviye vs. Biraz bilgilendirir misiniz o konuda? Hangisinden almalıyım mesela? Veya atıyorum revitin pantalonunu aldım ve 1. seviye korumaları var. Çıkartıp 2. seviye koruma takmak mantıklı mı, ne zaman mantıklı; aralarında ne gibi farklar oluyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ekleyeyim, ben de xmax 250 csooter alarak başlamıştım motora ama ekipman alırken adventure motor sürenleri giyeceği tarzda botlar da dahil düzgün ekipmanlar almıştım, 2 kez kazada beni ekipmanlar kurtardı. şimdi vstrom 650 sürüyorum, aynı ekipmanlarla devam ediyorum, bir tek eldivenlerim eskidi, yenilerini alacağım, botlarım da 2017den beri görünüm olarak eski görünmese bile tabanı açıldı en sonunda, tamirciye verdim ama umudum yok, ilk fırsatta yine düzgün kaliteli adventure bot alacağım.

siz de scooter demeyip komple ekipman alın ve her sürüşte giymeye çalışın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Artçı çok büyük sorumluluk, ben artçıma kendi giydiğimden daha düşük kalitede kask taktırmazdım. yani kendi kaskı olursa tamam ama artçı için de en azından kendi kaskınızın aynısından alın, olur ya bir kaza olur siz kurtulursunuz artçınıza bir şey olur sonra niye artçıma da iyi kask almadım diye vicdan azabı duymazsınız.
    Çok haklısınız hocam, düşünemedim. Söylediğiniz gibi yapacağım.
    Bu arada motorunuz çok güzelmiş, tekerinize taş değmesin.
    Ekipmanlarımı markete giderken bile kullanacağım hocam hiç şüpheniz olmasın. Dedim ya, hevesim çok yukarılarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask hariç diğer ekipmanlarda marka kaliteli farketmiyor.scorpion iyidir kullanıyorum.eldivende de tekstiller 1-2 senede yırtıulır,derler daha uzun omurludur
    Az önce baktım hocam, benim arkadaş deriymiş, iyi seçmişim o halde.
    Eldivenlerin, sürüşe etkisi oluyor mu? Hani rahatsızlık veriyor mu ya da kavrama açısından nedir ne değildir? Şundan soruyorum; eldiven konusunda biraz takıntılıyım eğer öyleyse gerekirse kask kadar para vereyim ama rahat olsun isterim doğrusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Arkadaşlar markalar arasında gerçekten çok fark var fiyat olarak. Mesela Shoei'nin nxr 2' si ile, benim istediğim scorpion kask arasında ne kadar fark var, o paraya değer mi? Rahatlık farkı mı çok üst seviyede?
    Sadece kaskta değil her ekipmanda bakıyorum, gerçekten çok yükselebiliyor fiyatlar. İnsanın kafası karışıyor, siz abilerimin değerli tecrübelerini o yüzden iyice anlayıp öğrenmek isterim. Çünkü gerçekten sizin tecrübelerinize binaen alacağım ekipmanlarımı.

kuva.la - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 Duke
    benim ekipman konusunda çok radikal düşüncelerim var büyük kısmını kendime saklayacağım ama her kaskta bi noktadan sonra aşağı yukarı aynı koruyor. verdiğin paranın büyük kısmı konfor, ses gibi alanlara gidecek. hjc c10 konfor olarak idare eder ses olarak berbat bir kask ama ECE 22.06 sertifikasina sahip, bu şu demek eski 22.05 testinin üzerine tüm kafa çevresi hasar seviyesini ölçen ve takla atarak döndüğün senaryoyu hesaba katan yeni bir standart eklediler, 5 sene falan oldu sanırım çoğu üretici daha sertifikasını almadı yani birçok kask buna halihazırda uyumlu da olabilir çok beğenilen kasklar uyumsuz da. kask konusunda en iyisi kafa şekline uygun olandır hepsi aşağı yukarı aynı koruyacak, bunun dışında belli başlı markalar var adıni çok duyduğun shoei bell scorpion hjc vs. gibi, bunlar da mükemmellik demek değil çünkü bu işte ne kadar para verirsen o kadar korur diye bir şey yok, agv diğer markaların 2-3 katı fiyatına termoplastik kask satiyor herkes agv diye alıyor, mesela 40k veripte pist kaskı almak 20klik kasktan fazla canına fayda etmeyecek bu bi gerçek. insanlarda genel olarak bi daha pahalı = daha iyi mentalitesi mevcut malesef, tamam kimse yoğurt kovası ls2 rapid al demiyor ama 200 dolarlık kafan varsa 200 dolarlık kask al demek çok salakça bir şey. kafa şekli için de link bırakıyorum daha derin araştırarak öğrenebilirsin üstüne. materyal konusunda da tabii ki üstünlük sağlayan materyaller var ama bunlar daha çok hafiflik ve dayanıklılık konusunda yarar sağlıyor belli bi noktadan sonra koruma konusunda kimsenin kanıtladığı ciddi bir artış ben daha görmedim bilimsel makaleler gösterebilecek bizler aydınlatsın.
    https://images.squarespace-cdn.com/c...losed+Face.png
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...B_QEkPNGs&s=10
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...tMZvD2ZY0&s=10
    ayriyeten ingilizceniz varsa bu kanalı onerecegim çok çok işinize yarayacak tonla videolari mevcut her konuda.
    https://youtu.be/rmWQKoN6yX0?si=UJSXZMSpPBLqPiLB
    https://youtu.be/ecjBtn3Q02g?si=V7VnGSqNhWqdtM6o
    https://youtu.be/_CFxvat1T3o?si=gq11AO3kxpULqwYC

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yucehanozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamdır hocam sırt korumasını da alırım o halde. Bu korumaların seviyeleri varmış, 1. seviye 2. seviye vs. Biraz bilgilendirir misiniz o konuda? Hangisinden almalıyım mesela? Veya atıyorum revitin pantalonunu aldım ve 1. seviye korumaları var. Çıkartıp 2. seviye koruma takmak mantıklı mı, ne zaman mantıklı; aralarında ne gibi farklar oluyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:02 ----------

Çok haklısınız hocam, düşünemedim. Söylediğiniz gibi yapacağım.
    Bu arada motorunuz çok güzelmiş, tekerinize taş değmesin.
    Ekipmanlarımı markete giderken bile kullanacağım hocam hiç şüpheniz olmasın. Dedim ya, hevesim çok yukarılarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

Az önce baktım hocam, benim arkadaş deriymiş, iyi seçmişim o halde.
    Eldivenlerin, sürüşe etkisi oluyor mu? Hani rahatsızlık veriyor mu ya da kavrama açısından nedir ne değildir? Şundan soruyorum; eldiven konusunda biraz takıntılıyım eğer öyleyse gerekirse kask kadar para vereyim ama rahat olsun isterim doğrusu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Arkadaşlar markalar arasında gerçekten çok fark var fiyat olarak. Mesela Shoei'nin nxr 2' si ile, benim istediğim scorpion kask arasında ne kadar fark var, o paraya değer mi? Rahatlık farkı mı çok üst seviyede?
    Sadece kaskta değil her ekipmanda bakıyorum, gerçekten çok yükselebiliyor fiyatlar. İnsanın kafası karışıyor, siz abilerimin değerli tecrübelerini o yüzden iyice anlayıp öğrenmek isterim. Çünkü gerçekten sizin tecrübelerinize binaen alacağım ekipmanlarımı.
    Ekipmanları mutlaka deneyerek al. marka model arasında bile kalıplar bedenler farkediyor.

revit montumun sırt korumasını da montu aldığım mağazadan almıştım, yine revi'tin ürünü. Kışlık montum da revit, ondaki sırt korumasını sırttaki koruma cebinden çıkarıp yazlığa takarım diye planlıyordum ama meğer farklı boyları varmış, kışlık montun sırt koruması yazlığa uymayınca bir tane daha aldım iyi ki öyle yapmışım, tak çıkar uğraşmamış oluyorum. Kışlık revit montumla kaza geçirdiğimde yüzüstü yerde sürüklenmiştim, montun göğüs kısmı asfalta sürtünmüştü, yırtık bile yok hatta aşınma belirtisi bile yok öyle iyi koruyucuymuş kumaşı, hatta kazayı bilip de dikkatli bakmasam çok hafif renk değişikliği olan yerler farkedilmiyor bile. o monttan memnun kalınca yazlık montu da revit alaym demiştim.

Eldiven alırken mağazada çeşit çeşit eldiveni elime deneyip hepsi rahatsız gelmişti, ilk eldivenim alışana kadar en ucuzunu alıp geçeyim sonra yenisini alırken öğrenmiş olur daha iyi karar verir deyip en fazla bir yıl kullanırım diyerek markasını bile bilmediğim mağazadaki en ucuz yazlık eldiveni almıştım, deri eldiven, 2017 yılından beri 7 yıl olmuş, artık sökülme belirtileri başladı önümüzdeki ay istanbula gittiğimde yeni bir eldiven alacağım.

Kışlık eldiveni de 4riders marka ucuzundan aldım yine alışayım fikir edineyim diye ama elime tam oturmuyor, çok kaba, tutuş hissim kötü, öyle 4-5 yıldır kullanıyorum ama gelecek ay kışlık eldiven alacağım, yazlığı da yaz başında yeni alırım artık.

Ekipmanda 4 mevsim diye bir şey yok, yazlık ayrı kışlık ayrı oluyor mecburen. ama ikilimi sıcak yerde yazlıkla idare edilebilir.

Kaskı alırken de mağazada kask denerken o zamanlar kardeşimin de kullandığı shoei neotec kaskı çok beğenmiştim ama pahalı gelmişti, mağazadaki görevli de ilk kask hangisi olsa en iyi marka bile olsa konforsuz gelecek, ilk başta en konforlu kaskı almayın önce bir kaska alışın demşti, o zaman ortalama fiyatı olan bütçeme rahat uyan Nolan N87 almıştım, kazada fena darbe aldı ama kafamı koruyarak kendini fede edip emekli edene kadar 3 yıl kadar kullandım onu. Nolan N87 kaskı fullface kask olarak tavsiye ederim. konforu da iyiydi, havalandırması falan güzeldi.

Şimdi kullandığım kaskım Caberg Duke 2. çene açılan kasklar içinde pahalı olmayıp da sertifikaları olan ve sharp testlerinden 5 yıldız almış tek marka buydu, geriye kalan markalar shoei ve schubert vardı yine param yetmeyince bunu aldım ama konforu nolan'a göre çok kötü, havalandırması kötü, yazın kafam hava almıyor gibi neredeyse, ses alması kötü, ağır, tek iyi yanı kısa süreli duraklamalarda benzincide falan çeneyi açabiliyor olmam.

Kask ve eldiveni kesinlikle deneyerek alın. Mont zaten denemeden olmaz, bir marka/model giyince göbeği tam kapatsa kollar bol kalabiliyor, başka marka kollar dirsekler tam oturuyor ama fermuar göbekten dolayı zor kapanıyor falan mont alırken en az 3-4 mağaza gezmiştim.
    Bot zaten ayağ giyip denemedne alınmaz. Bot alırken de mümkünse uzun, kaval kemğini de koruyan modellerden bakın.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    kask en az 200-250 dolar seviyesinde alınır.daha ucuzlarının malzeme kalitesi düşük,guvenligi azdır.eldiven sürüşte konfor ve psikolojik rahatlık saglıyor.ben çıplak el süremiyorum.shoe nin sağlamlıgı efsane,o yuzden herkes shoe istiyor.
    scorpiona gelince amerikan uretimni ve pistlerde yasrtıslarda kullanılıyor.orta -ust duzey kaskları var

yarım akıllı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 125R
    Merhaba hocam, listedekilerin hepsi iyidir, rahatlıkla alabilirsiniz. Eclipse 2 ben de kullanıyorum, çok şık, çok rahat, korumaları gayet iyi. Sizin yerinizde olsam yapacağım tek şey, eldivene bu kadar para vermeyip, eldiven parasının en az %70'ini kışlık eldivene eklemek olurdu. Belki kışlıklar için ayrı bütçeniz vardır onu bilemiyorum tabi.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Alıntı kuva.la adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ekipman konusunda çok radikal düşüncelerim var büyük kısmını kendime saklayacağım ama her kaskta bi noktadan sonra aşağı yukarı aynı koruyor. verdiğin paranın büyük kısmı konfor, ses gibi alanlara gidecek. hjc c10 konfor olarak idare eder ses olarak berbat bir kask ama ECE 22.06 sertifikasina sahip, bu şu demek eski 22.05 testinin üzerine tüm kafa çevresi hasar seviyesini ölçen ve takla atarak döndüğün senaryoyu hesaba katan yeni bir standart eklediler, 5 sene falan oldu sanırım çoğu üretici daha sertifikasını almadı yani birçok kask buna halihazırda uyumlu da olabilir çok beğenilen kasklar uyumsuz da. kask konusunda en iyisi kafa şekline uygun olandır hepsi aşağı yukarı aynı koruyacak, bunun dışında belli başlı markalar var adıni çok duyduğun shoei bell scorpion hjc vs. gibi, bunlar da mükemmellik demek değil çünkü bu işte ne kadar para verirsen o kadar korur diye bir şey yok, agv diğer markaların 2-3 katı fiyatına termoplastik kask satiyor herkes agv diye alıyor, mesela 40k veripte pist kaskı almak 20klik kasktan fazla canına fayda etmeyecek bu bi gerçek. insanlarda genel olarak bi daha pahalı = daha iyi mentalitesi mevcut malesef, tamam kimse yoğurt kovası ls2 rapid al demiyor ama 200 dolarlık kafan varsa 200 dolarlık kask al demek çok salakça bir şey. kafa şekli için de link bırakıyorum daha derin araştırarak öğrenebilirsin üstüne. materyal konusunda da tabii ki üstünlük sağlayan materyaller var ama bunlar daha çok hafiflik ve dayanıklılık konusunda yarar sağlıyor belli bi noktadan sonra koruma konusunda kimsenin kanıtladığı ciddi bir artış ben daha görmedim bilimsel makaleler gösterebilecek bizler aydınlatsın.
    https://images.squarespace-cdn.com/c...losed+Face.png
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...B_QEkPNGs&s=10
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...tMZvD2ZY0&s=10
    ayriyeten ingilizceniz varsa bu kanalı onerecegim çok çok işinize yarayacak tonla videolari mevcut her konuda.
    https://youtu.be/rmWQKoN6yX0?si=UJSXZMSpPBLqPiLB
    https://youtu.be/ecjBtn3Q02g?si=V7VnGSqNhWqdtM6o
    https://youtu.be/_CFxvat1T3o?si=gq11AO3kxpULqwYC
    Kafa şekli konusunu hiç bilmiyordum. O zaman ölçüm yapıp ona göre bir tercih yapacağım. İngilizcem var, abone oldum bile kanala. Teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

@espresso hocam çok teşekkür ederim, zahmet ettirdim size. Söylediğiniz gibi ekstra olarak sırt koruması da alacağım. Eğer istediğim modelleri İzmit merkezde bulamazsam İstanbul'a, Hasanpaşa'ya gideceğim.
    @yarım akıllı hocam kışlık ekipmanlarıma da ayrı bütçe ayıracağım. Ne de olsa bu ekipmanları uzun süre kullanacağım için ve tabii güvenliğim için, vereceğim paralara üzülmüyorum açıkçası. Eldiven benim için konfor açısından çok önemli. Normalde eldiven takmayı sevmeyen biri olarak bana en rahat gelen korumalı eldiveni tercih edeceğim. Gördüklerim arasında en makulu bu arkadaştı. Dediğim gibi mağazalara gittiğimde ve denediğimde kesin sonuca varırım.
    @motomad Shoei şuan için alternatifleri olduğundan (belki o marka kadar kaliteli olmasa da güvenlik açısından yeterli alternatifleri olduğundan) biraz fazla geliyor gibi. Belki ileride alırım ama.

Arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Eminim ki yeni ekipman almak isteyen dostlarımıza da yardımcı olacaktır bu konu. Ben, ekipmanlarımı birkaç hafta içinde aldıktan sonra son halini buraya yazarım ki onlar da faydalanmış olsun. Şimdilik ekipmanlarla alakalı kafamdaki tüm sorular cevaplanmış oldu. Başka konularda görüşmek dileğiyle.
    yarım akıllı ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    İzmit'den İstanbul Hasanpaşa'ya trenle gelin, hemen istasyona yakın zaten mağazaların olduğu mahalle. hepsini gezip üzerinize deneyerek ekipmanları alın. Hasanpaşa'ya sizin kadar yakında olsam benim için kötü olurdu, oraya ne zaman gitsem ihtiyacım olmasa bile alacak bir şey bulup masrafa giriyorum. AVM gezmek gibi bir şey oluyor orada gezmek.

73845 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple RS
    hocam oncelikle yazlik degil kislik ekipman al. malum yaz bitti yagmurlar ozellikle sizin oralarda suan soguklar baslar. eger kaliteli uzun sureli ekipman alacaksan, eger yurt disina cikabiliyorsan yada tanidigin var ise Dainese ve Revit online sitesinden begen ve oradan getir. ben Dainese avro 4 deri montunu orada tax free 300 euroya aldim. turkiyede 35 bin lira. dainese hekla enduro montunuda 250 euroya aldim. bunlar tr de altindan daha pahali. kaska gelince shoei nxr2 kullaniyorum. mumkunse japonyadan getirtmeye bak yada yine yurt disindan al derim. shoei 15 bine geldi bana 4 ay once. avrupada 600 euro olmali. tr de 35 bandi sanirim. o da olmadi sari sayfalara git, yurt disindan getirip satanlar var. Arai ve shoei tavsiyem. daha dogrusu SHARP listesinden uygun modelleri bul, kafana dene. ben arai de rahat edemedim, shoei de daha rahatim. rahatliktan kastim arai tepeden cok basti. onceki kaskim rx7 olmasina ragmen veni rx7v lerde sorun yasadim. eldiven vs fc-moto revit alabilirsin. eldivende revitten sasmadim. bu sene sadece ingiliz Knox denedim, Cok basarili. cok guzel eldiven. buarada knox un urunleri de cok iyi. A+++ urunleri var ve hafif. ayakkabi ise alpinstar aldim, casual alma derim, guvenlik katsayilari dusuk. bence ufak devrilmelerde benim gordugum ayak bilekleri cok onemli. kiriklar genelde ayak bileklerinde oluyor. detay istersen yazabilirsin. isim geregi yurt disina cok cikiyorum, arkadaslarima kuzenlerime cok getiriyorum, valizimde yer olursa yardimci olmaya calisirim.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Tamamdır hocam eğer İzmit'te istediğim modelleri bulamazsam, ki pek sanmıyorum, hızlı trenle geçerim çok rahat olur yakın olduğuna sevindim.
    Çok sağ olasın hocam. Kışlık da bakayım o zaman. Hatta dediğin gibi yapayım. Montu kışlık alırım. Birkaç aya da yazlık montu aldım mı neredeyse tamamlamış olurum. Eldiven ve kaskı, pantolonu zaten ilk etapta alacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler