Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15 yıl aradan sonra

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Rs 151
    Merhabalar. Bendeniz 48 yaşında, evli ve 2 çocuk babası olan ve eyt li olmayan bir özel şirket çalışanıyım. 14 yaşlarında rahmetli babamın ilk Peugeot mopedini kullanarak iki teker camiasına girmiştim. 2007 li yıllarda ybr 125 aldım. 2 bin km de satmak sorunda kaldım. Yaklaşık 15 yıl hiç motor kullanmadım. 2021 yılında babam vefat etti ve yine onun Mondial rs 151 model scooteri bana miras kaldı. Arızalı olduğu için kullanmıyordum. 1 ay kadar önce motoru yaptırdım ve motosiklet sürmeyi ne kadar özlediğimi fark ettim. Vizeden geçirmek için 10 km kadar yol gittim Ancak Manisa çevre yolunda 2 kere kenara çekmek zorunda kaldım. Gelen tırların rüzgarı ve cihazın anormal titremesi sebebiyle bu motosikletten keyif almak imkansız.
    Hemen yeni motosiklet arayışına başladım. Akhisar’a gittim. Hero bayisi ile görüştüm. Geçen hafta 138 bin tl olan Hero xpulse bu hafta 142 bin tl olmuş . 4 bin tl için anlaşamadık.
    Sonrasında Tvs 200 rtr için görüştüm ama oturma pozisyonu çok bel ağrısı yapacak gibi görünüyordu. Vazgeçtim.
    Honda Manisa’ya gittim. Cbf 125 i çok beğendim ama 125 cc. Abs yok. Ayrıca Tvs nin 12 taksit 120 bine bıraktığı motorun daha zayıfını sırf Honda yazıyor diye 110 bine almak hiç akıl karı gelmedi. Zaten 1 -2 seneye değiştireceğim bir motosiklet için sattığımda da değer kaybetmesin (ya da az değer kaybetsin) mantığıyla Japon alayım dedim.
    Trafikte motosiklet tecrübem kısıtlı ancak çalıştığım şirkette çeşitli görevlerde bulundum ve bu görevlerden biri satış ve pazarlama müdürlüğü idi. Bu sayede yaklaşık 1 milyon km yakın trafik tecrübem var. Hemen hemen her şartta ve her yerde araba kullandım.
    Şu an amacım Suzuki Vstrom almak. Fakat bu motora geçmeden önce bana sıkıntı çıkarmayacak ve tecrübe kazanana kadar işimi görebilecek. Tercihen 250 -500 arası bir motosiklet bakıyorum. Off road la pek işim olmaz en fazla köy yollarından geçerim. Şehir içi de kullanmam. Zaten şirket aracı kullanıyorum. Şehirler arası ve uzun tur yapmak ve bu amaçla tecrübe edinmek maksadı ile motosiklet bakıyorum.
    İlk başlarda olmasa da sonrasında artçılı sürüş yapacağım. 300 bine kadar limitim var. Bunun 200 bini kredi kartına taksit şeklinde olması benim için çok iyi olur.
    Biraz önce japon dedim ama honda da crf 250 rally dışında çok bir alternatif yok. Bu arada uygun fiyatı ile royal enfield himalayan , meteor, hunter gibi modeller de ilgili çekmedi değil. Yeterli torkları ve beygirleri var gibi. Servis ve yedek parçayı bilmiyorum.
    Diğer taraftan bajaj dominarlar var ama titreme problemi ve bazı kronikler yüzünden beni bayağı düşündürüyor. Voge var çok beğeniliyor. Ama nedir ne değildir bilmiyorum. Sym 200 cc endurosu var. Güzel motor ama sadece koruma demirine 5000 tl istenmiş. Duyunca ürperdim.
    2. el düşünmüyorum çünkü nakitim yok.
    Siz olsanız ne yapardınız?
    Konu ile ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Royal enfield himalayan sizin için uygun olur.

Vstrom serisine geçinceye kadar da uzun süre binebilirsiniz.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    himalayan sizin işinizi tam olarak görür belki de dl 650 ye geçme niyetinizi bile ortadan kaldırabilir fiyatı 309k taksitte yapılıyor incelemelerde de baya başarılı gözüküyor

wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    abi hero bakacaksan izmir'e gelsene burada daha ucuza satıyor bayiler. onun dışında brixton crossfire 500 var senlik, 300bini 12 taksit yapıyorlar.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Merhaba hoşgeldin , yolcunda olacaksa ve bütçe müsaitse hazır indirimli fiyatıyla Vstrom al en az 10 yıl binersin bizede dua edersin ;)
    espresso ve dundanbiri bunu beğendiler.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Vstrom alma niyetin varsa şuan çok cazip fiyata satılıyor. Motor değiştirdiğinde her türlü zarar edeceksin o yüzden edeceğin zarar yerine eğitim al. Koruma demirine 5000 istenmesi ürpertiyorsa motora başlama düşünceni tekrar gözden geçir.
    dundanbiri ve lehibeny bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoşgeldin , yolcunda olacaksa ve bütçe müsaitse hazır indirimli fiyatıyla Vstrom al en az 10 yıl binersin bizede dua edersin ;)
    Be de aynısını yazacaktım.
    vstrom 650'de güzel kampanyalar var hazır fırsat varken alın derim. Tabi ehliyetinizin A sınıfı olduğunu varsayıyıyorum. A ehliyetiniz yoksa da hemen almak için başvurun. Zaten yaşınız uygun. 650cc ile başlanmaz denmiş ama düzgün bir eğitimle bal gibi de başlanır, 48 yaşından sonra 250cc ile vakit kaybetmeyin. İzmir'de bir sürü eğitim kurumu mevcut, benim izmir'li arkadaşlarımdan o eğitim kurumlarından eğitim alıp devamında eğitmen sertifikası alıp eğitim vermeye devam edenler de var, eğitim konusunda İstanbul'dan daha geri değil orası da, elbet eğitim kurumu bulursunuz, öncesinde kapalı alan hakimiyet eğitimi devamında yol eğitimleri ile gayet güzel olur.

Manisa'dan izmir uzak değil, bizim istanbul'da Beylikdüzü - Kadıköy yolundan daha yakın diyebiliriz, Yani Manisa'dasınız ama oradan izmir 45 dakikalık yol, hadi olsun bir saat.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rs 151
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Be de aynısını yazacaktım.
    vstrom 650'de güzel kampanyalar var hazır fırsat varken alın derim. Tabi ehliyetinizin A sınıfı olduğunu varsayıyıyorum. A ehliyetiniz yoksa da hemen almak için başvurun. Zaten yaşınız uygun. 650cc ile başlanmaz denmiş ama düzgün bir eğitimle bal gibi de başlanır, 48 yaşından sonra 250cc ile vakit kaybetmeyin. İzmir'de bir sürü eğitim kurumu mevcut, benim izmir'li arkadaşlarımdan o eğitim kurumlarından eğitim alıp devamında eğitmen sertifikası alıp eğitim vermeye devam edenler de var, eğitim konusunda İstanbul'dan daha geri değil orası da, elbet eğitim kurumu bulursunuz, öncesinde kapalı alan hakimiyet eğitimi devamında yol eğitimleri ile gayet güzel olur.

Manisa'dan izmir uzak değil, bizim istanbul'da Beylikdüzü - Kadıköy yolundan daha yakın diyebiliriz, Yani Manisa'dasınız ama oradan izmir 45 dakikalık yol, hadi olsun bir saat.
    Vstrom için Suzuki'nin sitesinde peşin 419 bin tl diyor. Açıkçası biraz daha para biriktirmem lazım.

koruma demiri içinse 500 bin tl olan bir motoro 10 bin tlye koruma demiri takmak çok anormal değil ama 150 binlik bir motosiklete 5 bine koruma demiri takmak pahalı gibi geliyor.

Başka önerileriniz var mıdır? Buradaki yorumları okuyup insanların tecrübelerinden faydalanmak ayrı bir zevk.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı Lombardo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vstrom için Suzuki'nin sitesinde peşin 419 bin tl diyor. Açıkçası biraz daha para biriktirmem lazım.

koruma demiri içinse 500 bin tl olan bir motoro 10 bin tlye koruma demiri takmak çok anormal değil ama 150 binlik bir motosiklete 5 bine koruma demiri takmak pahalı gibi geliyor.

Başka önerileriniz var mıdır? Buradaki yorumları okuyup insanların tecrübelerinden faydalanmak ayrı bir zevk.
    Ozaman çabuk elden çıkarabileceğin honda yada yamaha scuter bakabilirisin. Pcx olabilir. Gene Piaggio medley 150 çanta hediyeli karta 12 taksit veriliyor çok mantıklı artçılı da kullanabilirsin Pcx den daha güçlü belki değiştirme ihtiyacı bile hissetmezsin.

Motosikleti
    Mondial Rs 151
    Alıntı wing50i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hero bakacaksan izmir'e gelsene burada daha ucuza satıyor bayiler. onun dışında brixton crossfire 500 var senlik, 300bini 12 taksit yapıyorlar.
    Yazdığım fiyatlardan daha ucuza taksitli olarak veren Hero bayi var mıdır?
    Eğer var ise bayi ismi paylaşır mısınız? En azından bir görüşeyim.

Royal Enfiled İzmir bayi ve servis var mıdır?

Motosikleti
    250r
    Vstorm düşünüldüğüne göre amaç uzun yol, naked makineleri tavsiye etmiyorum.

Makine tavsiyesi yeterince gelecektir.

wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    Alıntı Lombardo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığım fiyatlardan daha ucuza taksitli olarak veren Hero bayi var mıdır?
    Eğer var ise bayi ismi paylaşır mısınız? En azından bir görüşeyim.

Royal Enfiled İzmir bayi ve servis var mıdır?
    Royal'i bilmiyorum bayisine hiç rastlamadım ama hero için taşra ilçelerdeki bayiler daha ucuz fiyat çekiyor torbalı, bayındır vs. sarı sitede mevcut. senin söylediğin fiyatın da altındaydı baktığımda.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)