Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru merdivenden çıkarmak için rampa

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, maalesef kötü bir semtte oturuyorum ve ilk motorum olacağı için motoru aile apartmanında giriş katta kitlemek istiyorum. İlk giriş katında 4-5 merdiven var ve biraz yukarı doğru. Benim gibi yapmayı düşünen veya yapan arkadaşlar acaba çözüm olarak nasıl hallediyorlar merak ettim. Motor rampaları veya engelli rampalarını araştırdım netten ama biraz pahalı geldiler bana. Önerebileceğiniz veya satın aldığınız bilindik bir yer var mıdır? Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merdivenin dikliğine göre değişir. çok dik olmayan bir 5 basamak ise tahta ile çıkıp inersin.

diklemesine ise rulo rampalar satılıyor onlardan alabilirsin en olmadı.
    trees bunu beğendi.

Sanayide bir demirciye git, 30/30 köşebent demirden yaptırırsın rampayı. Demirin 6 metresi 200 lira falandır. Kaynağı boyası vs 1000 lirayı bulmaz.
    trees bunu beğendi.

cok tesekkur ederim cevaplar icin. kazasız sürüşler hepinize

ben ilk başlarda koyuyordum, sonra sıktı. insanın motora binesi gelmiyor çünkü sokmak cıkartmak dert. rampayı al, merdivene daya, kapıya taş koy falan filan çok yorucu gerçekten, işin bitiyor bir de hepsini geri düzelt. sağlam kilit alman daha mantıklı.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu arada aile apartmanıymış şimdi dikkat ettim. merdivenin bir tarafını beton/cimento ile rampa haline getirin hem sürekli koy kaldır ugrasmazsınız.
    ,

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı sodurlu88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanayide bir demirciye git, 30/30 köşebent demirden yaptırırsın rampayı. Demirin 6 metresi 200 lira falandır. Kaynağı boyası vs 1000 lirayı bulmaz.
    30x30 profili geçen sene 500 den almıştım..6 metre..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

Rampayı profilden yap...Menteşesini duvara monte et..İşin bittiğinde duvara doğru kaldırırsın . Hem pratik olur hem sağlam..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    25cm x 2.5m iki adet kalas ı birlestirdim, uzerinide cabuk çürümemesi icin solüsyonla ( nalburda satılır ) boyadım. 10 seneden fazla oldu kullaniyorum. Fakat isim bitince iceri alirim. Yagmur ve gunesden korumak lazim. Tabiki çalinmadanda..

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)