Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CF Moto 450MT 15 bin km Afganistan Yolculuğu Hk

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Ülkemin her bir karışını gezmeden motorla başka bir ülkeye gitmem. Şu an bu yolda da emin adımlarla ilerliyorum. Sadece Şırnak ve Mardin kaldı. Hakkari'den Edirne'ye her yeri gezdim. Bitince ilk rotam doğuya olacaktır. Muhtemelen İran. Hazır ortalık karışmadan İran'ı gezmek lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Habere bakmadım ama işim gereği (IT) Hintlilerle her gün muhatap oluyorum. İzlenimlerim hiç iyi değil. Evet çok zengin bir kültüre, çok çeşitli ve güzel bir doğaya sahip olabilir ama Hindistan'a gezmek için gitmek istemem. Hiç öyle temizlik hijyen takıntısı olmayan benim gibi bir insan için bile boyumu ziyadesiyle aşan bir "challenge" olur.
    Hindistan'a giden arkadaşlardan öğrendiğim kadarıyla benim için de durum öyle.

Asıl işaret etmek istediğim nokta nereye gidilip gidilmeyeceği değil, doğrudüzgün veri sahibi olmadan artniyet üzerine fikir sahibi olma. Acaip ırkçı bir milletiz. Ona buna b0k atmakta üstümüze yok ama aynaya bakıp kendimizi görmekten aciziz. Aynadaki görüntüyü tarif edince de "vay efendim Türkiye'yi aşağılıyorsun" zart zurt...
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaip ırkçı bir milletiz. Ona buna b0k atmakta üstümüze yok ama aynaya bakıp kendimizi görmekten aciziz. Aynadaki görüntüyü tarif edince de "vay efendim Türkiye'yi aşağılıyorsun" zart zurt...
    Şaşırdık mı?

Ben şaşırmadım istikrarlı bir şekilde gidiyor.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaşırdık mı?

Ben şaşırmadım istikrarlı bir şekilde gidiyor.
    Açıklayayım yaşlıveözürlü arkadaş:

Bak @espresso link paylaşıp demiş ki Hindistan'da motisikletle seyahat eden çifti darp edip kadına tecavüz etmişler. Hindistan böyle bir yer.

Ben de bir link paylaşıp dedim ki bak kadın otostop çekerek İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna ve Bulgaristan'dan sapasağlam geçip Türkiye'ye kadar gelmiş. Ama Türkiye'ye girdikten sonra daha İzmit'i geçmeden tecavüz edilip boğularak öldürülmüş. Şimdi Türkiye'yi bu haber ile özetlemek doğru bir yaklaşım mı?

Değil, değil mi? İşte o aynısı Hindistan için de geçerli.

Şimdi bu örnek özelinde tekrar oku yazdığımı:

Ona buna b0k atmakta üstümüze yok ama aynaya bakıp kendimizi görmekten aciziz. Aynadaki görüntüyü tarif edince de "vay efendim Türkiye'yi aşağılıyorsun" zart zurt...
    Doğru mu, yanlış mı?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Açıklayayım yaşlıveözürlü arkadaş:

Bak @espresso link paylaşıp demiş ki Hindistan'da motisikletle seyahat eden çifti darp edip kadına tecavüz etmişler. Hindistan böyle bir yer.

Ben de bir link paylaşıp dedim ki bak kadın otostop çekerek İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna ve Bulgaristan'dan sapasağlam geçip Türkiye'ye kadar gelmiş. Ama Türkiye'ye girdikten sonra daha İzmit'i geçmeden tecavüz edilip boğularak öldürülmüş. Şimdi Türkiye'yi bu haber ile özetlemek doğru bir yaklaşım mı?

Değil, değil mi? İşte o aynısı Hindistan için de geçerli.

Şimdi bu örnek özelinde tekrar oku yazdığımı:

Doğru mu, yanlış mı?
    Sen ne olursa olsun Türkiye'yi ve Türk toplumunu olumsuz olarak nitelemeyi saplantı haline getirmişsin.

Sanki birinin yazdığına cevap veriyormuş gibi alakalı alakasız Türk milletine argo tabir ile giydiriyorsun.

Örnek mi? Bir üste cyan rumuzlu arkadaşa cevap veriyormuş gibi hiç alakası yokken ırkçıyız, ona buna bok atarız, aynada kendimize bakmayız gibi aşağılamalar yapıyorsun.

Bunu ona özgü değil hep yapıyorsun bizde yazılanı tasvip etme sekte aynı çizgide devam ettiğini söylüyoruz.

Motosikleti
    SD 1290R
    Sen ne olursa olsun Türkiye'yi ve Türk toplumunu olumsuz olarak nitelemeyi saplantı haline getirmişsin.

Sanki birinin yazdığına cevap veriyormuş gibi alakalı alakasız Türk milletine argo tabir ile giydiriyorsun.

Örnek mi? Bir üste cyan rumuzlu arkadaşa cevap veriyormuş gibi hiç alakası yokken ırkçıyız, ona buna bok atarız, aynada kendimize bakmayız gibi aşağılamalar yapıyorsun.

Bunu ona özgü değil hep yapıyorsun bizde yazılanı tasvip etme sekte aynı çizgide devam ettiğini söylüyoruz.
    Aşağılama değil, tespit. Hırsıza hırsız demek aşağılama mıdır?

Ya da "Türk milleti misafirperver ve cömerttir" ifadesi bir yüceltme midir? Bence hayır, gerçek bir tespit bu.

Üstelik en sonda sordum, "doğru mu yanlış mı" diye? Cevap vermekten kaçındığına göre biliyorsun ki doğru, ve cevap vermek yerine diyorsun ki "senin niyetin kötü, saplantılısın, vs."

İyi de konu ben değilim ki. Önemli olan yazdığımın makul olup olmadığı. Değilse buyur söyle niye değil. Ama yazılan gerçeği kabullenemeyip, meseleyi şahsileştirmeye çalışmakta, ya da niyet okumakta serbestsin. Seni mutlu edecekse istediğini varsay, speküle et, salla, yaftala. Bir önemi yok bence.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Aşağılama değil, tespit. Hırsıza hırsız demek aşağılama mıdır?
    Türk milletine ırkçı, ona buna bok atan, kendini bilmez ( ayna da kendine bakmaz ) demek aşağılamadır.
    Türk milleti hiç bir zaman ırkçı olmamıştır. Hemen Suriyeli örneği vereceksen o ırkçılık değil toplum yapısında meydana gelen değişiklikten olan rahatsızlıktır. Kimseye de bok atmaz bireysel örnekler olur oda toplumu bağlamaz. Örneğin senin yaptığın bok atmadır ama bu bizi toplum olarak bağlamaz. Bizim millet sıcak kanlıdır çabuk çoşar ama kendini de bilir.

Hırsıza hırsız demek te tespittir. Örneğin sana da Türk milletini aşağılamak sen de saplantı olmuş demekte bir tespittir.

Ya da "Türk milleti misafirperver ve cömerttir" ifadesi bir yüceltme midir? Bence hayır, gerçek bir tespit bu.
    Evet doğru hem de en cömert ve misafirperverdir. Başkaları hesap geldiği zaman Alman usulü yapalım derken bizde herkes elini cebine atar bırak ben ödeyeceğim der.

Üstelik en sonda sordum, "doğru mu yanlış mı" diye? Cevap vermekten kaçındığına göre biliyorsun ki doğru, ve cevap vermek yerine diyorsun ki "senin niyetin kötü, saplantılısın, vs."
    Ben kaç satırdır dediklerin yanlış Türk milletini aşağılıyorsun diyorum sen doğru mu yanlış mı diye soruyorum cevap vermiyorsun diyorsun.

İyi de konu ben değilim ki. Önemli olan yazdığımın makul olup olmadığı. Değilse buyur söyle niye değil.
    Konu tabi ki sensin, senin yazdıkların Türk milletini her fırsatta alakalı alakasız ortamlarda aşağılıyorsun diyorum ( örneğin cyan cevap veriyormuş gibi alakasız bir yerden ) tutmuş bana yazdıklarım makul değil mi diyorsun. Bunu sorman bile absürt benimde cevap vermem abesle iştigal ama ben yine de cevap vereyim diyorum.

Ama yazılan gerçeği kabullenemeyip, meseleyi şahsileştirmeye çalışmakta, ya da niyet okumakta serbestsin. Seni mutlu edecekse istediğini varsay, speküle et, salla, yaftala. Bir önemi yok bence.
    Ajitasyon duygu sömürüsü yapma.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Evet doğru hem de en cömert ve misafirperverdir.
    Nerden biliyon? Yüz küsur ülkeden kaçını gördün, tanıdın, misafirlik ilişkisine girdin de en iyi olduğunu biliyorsun?

Bak sana bu haftasonu başımdan geçeni anlatayım: Eşim ve oğlumla 20km bisiklet turuna çıktık pazar sabahı. Benim lastik patladı yarısına doğru. Yanımda da alet-edevat yok. Ne zamandır ilk kez hep kişi bisiklete çıkmıştık, dedim siz devam edin bitirin, ben yürüyerek geri döneceğim, uygun bir yerde alırsınız beni arabayla. Yürüyorken başka bir Amerikalı bisikletli çift yanımdan geçiyordu, adam "nasılsın, iyi misin, bir şey mi oldu?" diye sordu, ben de "iyiyim, bir şey yok, sadece lastik patladı, teşekkürler" dedim. Adam oracıkta hiç düşünmeden "hallederiz onu" dedi, indi, önde giden eşi de durdu. Adam benim bisikletin iç lastiğini değiştirdi oracıkta. Hava sıcak. Haliyle terledi adam. Zincirle uğraştığı için elleri yağ içinde kaldı, ki güzel deri eldivenleri vardı. Genç te değil, 55-60 yaşlarında biri. Sordum, adam mühendis çıktı, üstüne bir de yazar. Adamın Amazon'da kitapları satılıyor.

Yerinde olsam aynısını yapar mıydım? Ne yalan söyleyeyim, muhtemelen yapmazdım. Sonuçta çok da acil bir durum değil. Elim ayağım tutuyor, yürürüm, n'olacak? Maksat egzersiz zaten. Başkası için ter içinde kalıp elimi yağa bulamaya ne gerek var? Yedek lastik içi de gidecek... Ya az ileride benim lastik patlarsa? Bak ben on yüz bin sebep uyduruyorum yapmamak için. Ama kaç yaşında adam hiç duraksamadı bile, oracıkta durdu ve yardım etmeyi tercih etti, hiç tanımadığı, kendisinden daha genç, yabancı birinin başına gelen çok basit bir olumsuzluk için.

Kötü hissettim açıkçası. Ders çıkarmaya çalıştım bu durumdan. Eşimle konuştuk konuyu biraz.

Ülke olarak "en süper biziz" ezberiyle hiç bir yere varamayız. İçinde bulunduğumuz durumdan belli ki bir şeyleri yanlış yapıyoruz. Neyi doğru yapıyoruz, neyi yanlış yapıyoruz sorularını kendimize sorup, dikkatlice düşünüp, dürüstçe cevap vermek hepimizin yararına.

Hadi ırkçı değiliz diyelim. Neyi yanlış yapıyoruz sence? Ne kötü yönlerimiz var da bu durumdayız? Hadi bunu konuşalım.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    En iyi ülkelerde kötüler olabileceği gibi, en kötü ülkelerde iyiler olabilir. Senin karşına çıkan Amerika'yı tanımlamaz. Ama sen bize kendini iyi anlattın Haşmet. Sonuç sen kötüsün.
    Osm@n bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bir haberle Hindistan'ı gömeceksek ülkem'de de bunlar var:

https://www.cumhuriyet.com.tr/turkiy...rulusu-1920912

Kaç ülkeyi sapasağlam gez, ama Türkiye'ye batısından girdikten az sonra tecavüz edilip katledil. Şimdi bu haber mi Türkiye tanımlıyor?

Hindistan Türkiye'nin kaç katı büyüklüğünde ülke. Bir sürü farklı dil, kültür ve mutfak barındırıyor. Kuzeyinde yaşayan güneyindekinin dilinden anlamıyor. 1.4 milyar insan yaşıyor yahu. Ama evet, bir haber herşeyi özetliyor değil mi? Öyleyse bizim de durumumuz harap.
    Bir tek haberle hindistanı gömmüyorum tabi ki ama gitmeye korkarım oralara.
    Hatta İstabulun doğusu bile değil, Çatalca'dan doğuya geçmeye çekiniyorum, ne işim olur bana Trakya yeter Anadolu yakasına geçmesem de olur diyorum.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tek haberle hindistanı gömmüyorum tabi ki ama gitmeye korkarım oralara.
    Hatta İstabulun doğusu bile değil, Çatalca'dan doğuya geçmeye çekiniyorum, ne işim olur bana Trakya yeter Anadolu yakasına geçmesem de olur diyorum.
    Profesyonel destek mi alsan acaba? Bu kadar çekinme normal değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Ülkenizin kıymetini bilin cennet diyen gurbetçilerede giydiriyoruz ülkenin durumunu eleştirenlerede... Anlaşılan gurbetçilerin ülke hakkında yorum yapmasına kıl oluyoruz. Gerçek şu hergeçen gün Afganistan, Hindistan olma yolunda hızla ilerliyoruz.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profesyonel destek mi alsan acaba? Bu kadar çekinme normal değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Ülkenizin kıymetini bilin cennet diyen gurbetçilerede giydiriyoruz ülkenin durumunu eleştirenlerede... Anlaşılan gurbetçilerin ülke hakkında yorum yapmasına kıl oluyoruz. Gerçek şu hergeçen gün Afganistan, Hindistan olma yolunda hızla ilerliyoruz.
    Afganistan, hindistan olmaktan çok niteliksel olarak farkımız yok, nicelik farkı var o da giderek o yöne doğru ilerliyoruz.

Gurbetçilere ben ne diye buraya tatile geliyorlar diye giydiriyorum. Aileni özlediysen bir hafta görürsün sonra burada tatil yapmaya ne gerek var, git İspanya'da tatil yap mesela diyorum.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya çok afedersiniz de, yarrak mı var afganistanda? üstüne para verseler gidilecek yer değil amk!

rahat batıyor resmen! yok afganistan yok hindistan yok bilmem adını-sanını duymadığım afrika ülkeleri! ulan gezecek medeni ülke/şehir mi kalmadı da böyle yarak-kürek yerlere gidiyor bu dingiller?

çok küfür ettim kusura bakmayın; ama ezelden beridir hiç anlam veremediğim bi konudur.
    Bu forumda üye olduğuna göre motosiklete biniyorsun sanırım, motosiklet de geziyorsundur.

Şimdi biri sana dese ki, yaprak mı var motosikletle geziyorsun yada biniyorsun. Araba varken klimalı, güvenli, konforlu... Eşya taşıma sorunun olmaz, yolcu taşıma sorunun olmaz. Yağmurda ıslanmazsın, soğukta üşümezsin vs... Sen nasıl cevap verirsin... ulan gört önce bi motosiklete bin de ondan sonra yorum yap dersin demi.

Şimdi dediğin ülkelere gezmeye gidenlerin sana cevabını biliyorsun.
    Siyahi, computeus ve TanImsIz bunu beğendiler.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Afganistan, hindistan olmaktan çok niteliksel olarak farkımız yok, nicelik farkı var o da giderek o yöne doğru ilerliyoruz.

Gurbetçilere ben ne diye buraya tatile geliyorlar diye giydiriyorum. Aileni özlediysen bir hafta görürsün sonra burada tatil yapmaya ne gerek var, git İspanya'da tatil yap mesela diyorum.
    Tatil yapmaları normal bence asıl sıkıntı euro kazanıp tl harcayıp eçonomi çok eyi ehi ehi demeleri

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi ülkelerde kötüler olabileceği gibi, en kötü ülkelerde iyiler olabilir. Senin karşına çıkan Amerika'yı tanımlamaz. Ama sen bize kendini iyi anlattın Haşmet. Sonuç sen kötüsün.
    Aynen. Keşke yardım etmek yerine başıma çuval geçireydi. İşte o zaman Amerika'yı tanımlayan tipik bir Amerikalı olurdu değil mi?

Aynı şeklide aramızdan yükselen ırkçı sesler de hep bireysel. Çünkü "Türk milleti hiç bir zaman ırkçı olmamıştır."

Bir türlü vazgeçemediğimiz bu "başkaları kötü ama biz süperiz" anlayışı bakalım bize daha ne güzellikler getirecek, ne faydalar sağlayacak ileride?

Motosikleti
    Aynen. Keşke yardım etmek yerine başıma çuval geçireydi. İşte o zaman Amerika'yı tanımlayan tipik bir Amerikalı olurdu değil mi?

Aynı şeklide aramızdan yükselen ırkçı sesler de hep bireysel. Çünkü "Türk milleti hiç bir zaman ırkçı olmamıştır."

Bir türlü vazgeçemediğimiz bu "başkaları kötü ama biz süperiz" anlayışı bakalım bize daha ne güzellikler getirecek, ne faydalar sağlayacak ileride?
    Yuh diyorum başkada bir şey demiyorum. Yukarıdaki cümleden çıkardığın sonuçla, senin bizim ve ülkemiz hakkında hiçte iyi niyet beslemediğine tamamen emin oldum. Allahtan dileğim sana hidayet etsin inşallah. Bu arada sende Pensilvanya'da mı ikamet ediyordun?

Motosikleti
    SD 1290R
    Sadece Türkiye'de tatil yapmıyorum gerçi ama İzmir'in bana teklifi şu: Çarşaf gibi denize bakan üç katlı ev, annemin hem sağlıklı hem de leziz yemekleri, abilerimin muhabbeti ve ikramları. Ücreti ise yok denecek kadar az. Peki İspanya'nın teklifi nedir?

İstediğin gibi geydir tabi ama millet aptal değil ki. En azından benim için İzmir teklifi çok ama çok cazip.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:51 ----------

Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh diyorum başkada bir şey demiyorum. Yukarıdaki cümleden çıkardığın sonuçla, senin bizim ve ülkemiz hakkında hiçte iyi niyet beslemediğine tamamen emin oldum. Allahtan dileğim sana hidayet etsin inşallah.
    Amin. Size de Allah akıl, fikir ve izan versin. Ne diyeyim. "üzerinde pislik bulaşmış" diyene teşekkür edeceğine "ben zaman boyunca hep pak ve temiz olmuşumdur" diye çatan tiplere ne denebilir?

Motosikleti
    Bu foruma bulaşan bir necaset varsa o da sensin Haşmet bey. Elin köpeği olup kendi ülkeni gömmek sende vazife olmuş. Neyse Nef'i nin dediği gibi.

Tahir Efendi bana kelp demiş,
    İltifatı bu sözde zâhirdir,
    Malikî mezhebim benim zira,
    İtikadımca kelp tahirdir.

Motosikleti
    SD 1290R
    Köpek bile o küçücük beynini kullanıp kendisi için ne iyi ne kötü düşünüp karar verebiliyor. Kafasındaki o muhteşem insan beynini bir köpek kadar bile kullanamayıp, keyfine göre ona buna kuduz gibi saldıranlar her türlü sefaleti hak ediyor bence.

@Sallami - @hasmet,

Bi telefon görüşmesi yapın, sırayla iyi bi sövün birbirinize... Şöyle ana avrat dümdüz gidin. Çok kasıyorsunuz birbirinize hakaret ederken.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler