Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mont terlemesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hiperhidroz (aşırı terleme) hastasıyım vücudumun her yeri normal bir insanın on katı terliyor. Mont giydiğim zaman bildiğiniz kolumdan akan su gidona damlıyor tişört kullanılmaz hale geliyor artık mont giyesim bile gelmiyor bir öneriniz veya daha serin tutan bir mont biliyor musunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Yazlık file montlara bakmanızı tavsiye ederim, ben RiderDenim'in Efil montunu kullanıyorum.
    tommygun, espresso ve abyasar bunu beğendiler.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Efil File gerçekten muhteşem rüzgar alıyor. Sabah 4'te otogara giderken üşüdüm geçen hafta.
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efil File gerçekten muhteşem rüzgar alıyor. Sabah 4'te otogara giderken üşüdüm geçen hafta.
    Gece sürüşlerinde bile kimi zaman üşütebiliyor, hakkını fazlasıyla veren bir mont. Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum ve son 4 aydır her gün 10-14 saat üstümde bunun üstünede her haftada yıkanıyor ve sadece kollarında renk kaybolması mevcut ama buda güzel bir görünüm sağlamıyor değil.
    AKS ve abyasar bunu beğendiler.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Hocam senin ilacın sanki Knox Urbane Pro MK2 veya MK3 gibi. Şahsen denemedim ama grupta kullanan 1-2 arkadaşım vardı, ben Revit Eclipse'le sıcaktan bayılacak gibi olurken, ki bence muhteşem hava akışı var, adamlar 1 damla ter akıtmıyordu. Bünye meselesi de olabilir tabii. Yine de kullananlardan çok iyi yorumlar görüyorum hava akışı ve sıcaklık hakkında.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiperhidroz hastası isen hocam motor değil araba sürmen lazım bence.

bende normalden fazla terleyen bir insanım ; bazen ben bile illallah ediyorum
    lehibeny ve ilker a. bunu beğendiler.

lehibeny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Knox pek önermem ben de tam file olarak göründüğü için onu almıştım fakat bu hafta dainese geçiş yaptım. Knox un bazı kısımlarında deliklerin içinde astar var ve gerçekten sağlam terletiyor. Direk cilde değdiği için de kaşıntı yaptı bende. Hele o sırt koruması o kadar fazla büyük ki motorla 2-3 dakikalık seyahatlerde bile bütün sırtım su içinde kalıyordu. Dainese ignite air e geçiş yaptım dünya varmış gerçekten. Son olarak en büyük sıkıntısı 1 tane bile cebi yok hep sırt çantasıylasın bu da terlemeye çok büyük etki ediyor. Güvenlik olarak parasının 10 katı falan iyi ama konfor olarak giyilmesi çok zor geldi bana. Urbane pro değil de action pro daha cazip olabilir. Ama bence dainese bu işi iyi başarmış gibi. Hem günlük mont gibi de duruyor baya şekil.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Street Twin
    Bende de aynı rahatsızlık var. Ben Biker Jeans'ın Black Ice isimli fileli yazlık ceketini kullanıyorum.
    Çok terlediğim için korumalıkları çıkardıktan sonra çamaşır makinesinde yıkanabilir olması benim için çok önemli.
    Yazın öğle sıcağında sıkışık trafikte ne yaparsanız yapın terliyorsunuz ama seyir halindeyken bir nebze ferah oluyor.
    Yanımda da mutlaka yağmurluk taşıyorum, sabah ve akşam serin olursa onu üzerime geçirip sıcak olunca tekrar çıkarıyorum.
    Yoksa sabahları çok kötü soğuk geçiriyor o da hasta eder adamı.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Botox veya cerrahi düşün .İlaçlar pek bi işe yaramıyor ne yazık ki.

Motoru bırakmaya hiç niyetim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Botox koltuk altı vs için çözüm oluyor bende bütün vücut terliyor. Cerrahi yani ets ameliyatı ise vücut dengesini bozan çok mantıklı olmayan bir ameliyat aynı sorundan muzdariplere duyurulur

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Selamlar bu kadar terlemeye rüzgar yediğinde ciddi sıkıntılar yaşarsın .Geçmiş olsun...

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece sürüşlerinde bile kimi zaman üşütebiliyor, hakkını fazlasıyla veren bir mont. Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum ve son 4 aydır her gün 10-14 saat üstümde bunun üstünede her haftada yıkanıyor ve sadece kollarında renk kaybolması mevcut ama buda güzel bir görünüm sağlamıyor değil.
    Parlak zırhlı şovalye olayı gibi Azıcık eskiyince daha iyi duruyor.
    Motoseverrr bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Doktor değilim ama sen bi troide baktır , o kadar terleme normal değil..

Motosikleti
    Ducati 848, Hero X-Pulse 200
    Tıbbi bir rahatsızlığım yok ama normalden fazla terlerim. Revit Eclipse aldığımdan beri rahatım ama sırt dışında. Sırt koruması yüzünden oradan hava almıyor ve sırttan bir litre ter çıkacak kıvama geliyorum. Sizin durumunuzda muhtemelen hangi mont olursa olsun iki trafik ışığında dursanız bile o ter dökülecek maalesef.

Bu vesileyle ben de pantolon sorayım, Tech90 Madra kullanıyorum, en ince modelleri ama afedersiniz don kısmından çok terliyorum, var mı aynı kalitede koruma sağlayıp bu dertleri çektirmeyen pantolon önerisi olan 👍

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)