Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero Xpulse 200 ile yurtdışı (Transalpina)

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Hero Xpulse 200 çok merak edilen bir motosiklet. Biz bu makine ile Transalpina rotasını geçtik. İlgilenen arkadaşlar için videomuzu paylaşıyorum.

https://youtu.be/g_sqljoIt8I?si=B4xgs6KC93NXenAz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Video izlemeyenler için iki paragraf özet yazsanız çok güzel olurdu. Canınız sağolsun.
    ushuaia bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xpulse cok ilginç bir motor.
    herkes dağ tepe bayır uzun yol geziyor ancak soruldugu zaman "güçsüz motor uzun yol olmaz" deniliyor.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Uzun ve güzel bir gezi olmuş, tekerinize sağlık.

Videoda bahsetmemişsiniz, Hero xpulse ile yorucu oldu mu yolculuk? Sele rahatsız olduğu için ben uzun yolda her 40-50 km'de durma gereği hissediyorum, konfor sele kılıfı da aldım ama çok bir yararı olmadı açıkçası.

Transalpina (Romanya), Bulgaristan, Yunanistan turu değerlendirme:

Arkadaşlar merhaba. Daha önce Transalpina rotasını iki arkadaş geçtiğimizi sizlerle paylaşmıştık. Bununla ilgili bir değerlendirme yapmak istiyorum. Transalpina kolay bir yolculuk değil. Çok virajlı, dar, sık sık yağışlı, yüksek, sürekli orman örtüsü ile kaplı muhteşem bir rota. Videolarını izlemenizi öneririm.

Biz bu seyahate iki Xpulse ile çıktık. Seyahat boyunca ben 4000 km yakın sürdüm. Ayrıca bu gezinin hemen arkasından eşimle 1000 km üzerinde bir tur daha yaptık. Yola çıkmadan önce motorun bütün bakımlarını yaptırdım. Üst kapaktaki pimlerin yerinden çıkması ihtimaline karşı pimleri alüminyum kaynak ile sabitledik. Ayrıca sıvı conta uygulaması yaptık. Ustam makineyi her 100 kilometrede biraz dinlendirerek ve çok sıkıştırmadan sürmemi önerdi. Gerçekten de çok sıkıştırmadan çoğunlukla 80-100 km hız aralığında sürdük.
    Makineler tur boyunca en ufak bir mekanik sorun çıkarmadı. Yolculuğun hakkını fazlası ile verdi. Transalpina'ya kadar asfalttan bize yansıyan ısı fırın kapağını açınca yüzümüze vuran sıcaklık gibiydi. Transalpina ise serin ve yağışlıydı. Bu ısı değişimleri sürüşümüzde herhangi bir olumsuzluğa sebep olmadı. Ancak sele uzun yolda çok rahatsızlık veriyor. Hatta sürmeyi zaman zaman bırakmanıza sebep oluyor. Bu sorunu kısmen ucuzlukçudan aldığımız sandalye minderleri ile çözdük. Rüzgar konusunda ön cam siperlikleri yetersiz. Ancak motosiklet benim için zaten mücadele ve rüzgarla boğuşma anlamına geldiği için bunu çok önemsemedim. Elleri bırakınca gidonun silkelemesi iki makinede de vardı. Ancak ben bagajsız sürüşte bu sorunun olmadığını gördüm. 3600 km yolculuk sonrası hesapladığımda toplam 103 litre yakıt tüketmişti. Bu da 100 km'de ortalama 2.8 litre dolayında bir yakıt tüketimine karşılık geliyor. Zorlu bir sürüşte yüklü bir makineden bahsediyorum, buna dikkat edelim.
    Tecrübem bu makinelerin doğru bakım ve kullanım ile uzun yolda da başarılı olabileceğini gösteriyor. Japon veya Alman malı makineler kadar kaliteli demek doğru olmayabilir ancak bu fiyatta alınabilecek en iyi fiyat performans ürünü. Daha önce 600 cc Yamaha ve Honda makinelerim oldu. Düşük cc Bajaj ve Mondial makinelerim de vardı ve Hero 9. motosikletim. Yani demek istediğim tecrübem bana Hero Xpulse seçmekle doğru bir tercihte bulunduğumu gösteriyor.
    Bu makine ile olumsuz tercübleri olan arkadaşlarımız da var farkındayım. Ancak kanaatimce servis ve usta tercihiniz çok önemli. Bu vesile ile Bucak Hero servisi Aydın ustama teşekkür etmek isterim.

Herkese keyifli sürüşler ve bol macera diliyorum.
    Tekerinize taş değmesin.
    Guven, ushuaia, Cyan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Vize işleri nasıl oluyor,Romanya vizesi alıp Yunanistandan mı transit geçtiniz yoksa Yunanistan için vize alıp sınır kapısına o vizeyle gittiğinizde Romanya sınırı buna bi sıkıntı çıkartıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Bende seneye gitmek istiyorum ama vize konusu kafamı karıştıyor Yunanistan vizesi alıp rahat rahat Romanyaya girebiliyor muyum?Böyle bişeyde sanırım tek gerekli şey multi girişlik bi vize almam?

Yeşil pasaport kullandığım için vizeye ihtiyaç duymadım Denizz1, ancak Schengen vizesi alırsan Schengen bölgesinde olmayan Bulgaristan ve Romanya'dan geçmekte sıkıntı yok. Sadece Bulgar vizesi alırsan Yunanistan ve diğer Schengen bölgesine giremezsin.

Motosikleti
    Mondial Rs 151
    selamlar,
    X pulse artçılı olarak Transalpina turunu komforlu bir şekilde yapabilir miydi? youtube da bazı videolar var. Xpulse uzun turlar ile iglii. Ben artçılı olacak şekilde komforunu merak ediyorum.

Arçılı olarak mümkün ama daha zor diyebilirim. Biz iki kişi 1000 km yaptık. Kamplı olursa eşyalarla daha zor oluyor. Artçı zamanla daha rahatsız hissediyor. Konfor sele takmanızı öneririm.

Motosikleti
    Tenere700
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vize işleri nasıl oluyor,Romanya vizesi alıp Yunanistandan mı transit geçtiniz yoksa Yunanistan için vize alıp sınır kapısına o vizeyle gittiğinizde Romanya sınırı buna bi sıkıntı çıkartıyor mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Bende seneye gitmek istiyorum ama vize konusu kafamı karıştıyor Yunanistan vizesi alıp rahat rahat Romanyaya girebiliyor muyum?Böyle bişeyde sanırım tek gerekli şey multi girişlik bi vize almam?

Alıntı ogretmening adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşil pasaport kullandığım için vizeye ihtiyaç duymadım Denizz1, ancak Schengen vizesi alırsan Schengen bölgesinde olmayan Bulgaristan ve Romanya'dan geçmekte sıkıntı yok. Sadece Bulgar vizesi alırsan Yunanistan ve diğer Schengen bölgesine giremezsin.

Bulgaristan ve Romanya artık shengen bölgesinde, tavsiye edilen shengen vizesini hangi ülkeden aldıysanız ilk girişi o ülkeye yapmanız.

Bulgaristandan'da shengen vizesi alabilir ve diğer shengen ülkelerine seyahat edebilirsiniz, ama yakın tarihli vize randevusu yok hep dolu, şu sıralar Yunanistan'dan almak daha kolay diyen ve tecrübe eden arkadaşlar var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)