Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kışlık ekipman ihtiyacı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dio - Bajar Dominar D 400
    Herkese merhaba.

Yağmurluk, eldiven ve bot tavsiyesi arıyorum hem işte hem gezmede kullanmalık dayanıklı fiyat-performans ürünü tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca Nolan kaskım da eskidi 15k limitli ortalama bir kask öneriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı truesaga36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba.

Yağmurluk, eldiven ve bot tavsiyesi arıyorum hem işte hem gezmede kullanmalık dayanıklı fiyat-performans ürünü tavsiyeleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Ayrıca Nolan kaskım da eskidi 15k limitli ortalama bir kask öneriniz varsa aşağıya yazabilirsiniz. Teşekkürler.
    Ben Nolan N87 kaskımı kazada pert ettikten sonra yeni kask araştırırken Caberg Duke 2 almıştım, ondan da memnun kaldım, şimdi güncel modeli Caberg Duke X olarak geçiyor sanırım. Dediğiniz bütçe içinde olsa gerek fiyatı.

Ekipman alırken mutlaka üzerinize deneyerek alın. Özellikle kask markadan markaya, modelden modele değişiyor. Kafanıza bir buf giyip deneyin kaskları hangisi oturuyorsa onu alın, tabi ece sertfikaları olsun, güvenlik sertifikaları olduktan sonra ucuz kask ile pahalı kask arasında öyle çok da güvenlik farkı olmaz, konfor farkı olur sadece.
    tommygun ve dundanbiri bunu beğendiler.

73845 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple RS
    kask icin hjc 12 tavsiye edebilirim. temmuz ayinda 16k idi. digerleri icin deneyerek almanda fayda var. ama yagmurluk icin tamamen waterproof almazsan is kullaniminda uzulursun. onlarda biraz maaliyetli. decathlon vs bakabilirsiniz.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bunlara bir de reflektör yelek ekle.

kışa doğru renk tonları iyice soğuyor, hava erken kararıyor, görülmen iyice zorlaşır.
    tommygun, truesaga36, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Herkese merhaba.

hjc rpha 12 veya scorpion exo 1400 bakabilirsin
    truesaga36 bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Toplam bütçeniz mi 15k? Yoksa sadece kask için ayırdığınız bütçe mi 15k ?

Motosikleti
    RKS - Titanic 150
    Soruya +1, ayrıca 4 mevsim mont muhabbetine de kullanan arkadaşların yorumu varsa belirtirse faydalı olur. Şahsen 4 mevsim montun gerçek olduğunu düşünmüyorum. Ben Ankara'da yaşıyorum o yüzden yağmur kar olmasa da ayazı harbiden ruhumuzu kesiyor. Dümdüz kışlık olmadığı müddetçe yeterli olacağını düşünmemekle birlikte, 4 mevsim kullanan arkadaşların yorumunu da takip edeceğim.

Motosikleti
    Alıntı Sinan Aksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplam bütçeniz mi 15k? Yoksa sadece kask için ayırdığınız bütçe mi 15k ?
    Sadece kask için 15k malum piyasada daha ucuza daha iyisini biraz zor bulurum gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Alıntı Z3RD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soruya +1, ayrıca 4 mevsim mont muhabbetine de kullanan arkadaşların yorumu varsa belirtirse faydalı olur. Şahsen 4 mevsim montun gerçek olduğunu düşünmüyorum. Ben Ankara'da yaşıyorum o yüzden yağmur kar olmasa da ayazı harbiden ruhumuzu kesiyor. Dümdüz kışlık olmadığı müddetçe yeterli olacağını düşünmemekle birlikte, 4 mevsim kullanan arkadaşların yorumunu da takip edeceğim.
    https://www.motomax.com.tr/4riders-gama-korumali-motosiklet-montu-12372 bende bu üründen var hava alsın diye iki önde iki arkada ve bilek kısımlarında fermuarlar var fakat yazın 1 saat sürüşte sırılsıklam ediyor adamı. istanbul kışında çok işimi gördü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Nolan N87 kaskımı kazada pert ettikten sonra yeni kask araştırırken Caberg Duke 2 almıştım, ondan da memnun kaldım, şimdi güncel modeli Caberg Duke X olarak geçiyor sanırım. Dediğiniz bütçe içinde olsa gerek fiyatı.

Ekipman alırken mutlaka üzerinize deneyerek alın. Özellikle kask markadan markaya, modelden modele değişiyor. Kafanıza bir buf giyip deneyin kaskları hangisi oturuyorsa onu alın, tabi ece sertfikaları olsun, güvenlik sertifikaları olduktan sonra ucuz kask ile pahalı kask arasında öyle çok da güvenlik farkı olmaz, konfor farkı olur sadece.
    Açıkçası çok detay vermemişim ama biraz sade ve spor ortalama bir korumaya sahip rahat ve konforlu bir kask istiyorum. Uzun yolda da ses çok almasa tadından yenmez.
    “It's the questions we can't answer that teach us the most. They teach us how to think. If you give a man an answer, all he gains is a little fact. But give him a question and he'll look for his own answers.”

Motosikleti
    RKS - Titanic 150
    İstanbul kışı ile Ankara kışı arasında bariz bir fark var mıdır? Ankara daha soğuk gibi geliyor bana

wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    mt targo pro görünüşü hoşuma gidiyo benim de, kullanan varsa yorumunu alalım bu vesile ile

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sadece kask için 15k malum piyasada daha ucuza daha iyisini biraz zor bulurum gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

https://www.motomax.com.tr/4riders-gama-korumali-motosiklet-montu-12372 bende bu üründen var hava alsın diye iki önde iki arkada ve bilek kısımlarında fermuarlar var fakat yazın 1 saat sürüşte sırılsıklam ediyor adamı. istanbul kışında çok işimi gördü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Açıkçası çok detay vermemişim ama biraz sade ve spor ortalama bir korumaya sahip rahat ve konforlu bir kask istiyorum. Uzun yolda da ses çok almasa tadından yenmez.
    Eğer fullface kask istiyorsanız Nolan N87 tavsiye ederim. Kaza yapıp kaskı pert edip test ettim kafam hala sağlam.
    Nolan kaskdan sonra aldığım Caberg Duke 2 çene açılır bir kask ama havalandırma ve ses konusunda nolan n87 kadar iyi değil, yine de idare ediyor. Görünümü sade bu iki kaskın da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:19 ----------

İstanbul kışı ile Ankara kışı arasında bariz bir fark var mıdır? Ankara daha soğuk gibi geliyor bana
    Derece olarak Ankara daha soğuk, ama kara iklimi olduğu için İstanbul kadar nemli değil. Ankara soğuğunda üstünüze bir şey giyip ısınabilirsiniz ama İstanbul soğuğunda daha az soğukta bile o nemli hava yüzündne ne kadar giyinirseniz giyinin soğuk insanın içine işliyor.
    abyasar bunu beğendi.

Motosikleti
    burada o kadar kuru bir soğuk yok ama nem yüzünden yoruyor bir süre sonra

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)