Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

125 CC Motorum İçin 4000 TL Poliçeye Para İstediler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Robinson_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Merhaba arkadaşlar geçen sene 2500 TL ye yaptırmışım sigortacımın dediğine göre hasarsızlığım en üst kademe 5 seviyedeymiş bana verdiği trafik poliçesi için fiyat 4000 TL yapma dedim zaten ikinci motor olarak kullanıyorum binde bir biniyorum yakın zamanda siz poliçenizi yeniletirdiniz mi bana fiyat çok yüksek geldi sizlerin aldığı fiyat nedir dostlar,.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Binde bir binene özel sigorta var mı

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Ben 1 ay önce activa aldığımda 4750 lira ödedim,4 senedir motosiklet sürüyorum yaklaşık 6-7 motor değiştirdim 4 senede hiç kazam yok.(Fiyatı değerlendirmeniz için ayrıntı belirttim)

Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binde bir binene özel sigorta var mı
    valla bana var üstad yaptırmıyacağım yazık günah ya 4000 tl nedir,
    fazil bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Daha önce yaptırdıysanız, yaptırmadığınız zaman ceza ödersiniz hocam. Ben de 125cc 2014 model eşekten dönme motoruma 4700 lira ödedim. Park hâlinde bile tespitte ceza kesebiliyorlar.
    F54 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Robinson_C adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bana var üstad yaptırmıyacağım yazık günah ya 4000 tl nedir,
    Allah göstermesin bir anlık dalgınlık gittin bir Merco ya çarptın farıydı boyasıydı derken min 50.000 tl masraf çıkar aman hocam ver 4000 i ayda birde binsen kafan rahat olsun..
    espresso bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim 150cc motorun sigortası da 1500 civarıydı ama aylar önce kaza yaptım ve karşıdaki arabaya 35 bin lira masraf açtığım için şimdi sigorta şişmiş biraz, bir kaç ay önce 3100 liraya yaptırdım sigorta... kazaya karışıp şişmiş hali bu...

bu arada motosiklet 8 yıl 3 ay süredir kullanıyorum, benim. 105 bin kilometrede ama odo metre 99.999 km de takıldı, ne yapacağım bilmiyorum, tripmetre B sıfırlamıyorum, tripmetre B ve odo metre toplamı olarak işletebilir miyim muayene sırasında?

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    sigorta, kasko, pahalı ekipmanlar, kaliteli lastikler, özel sağlık sigortası, hayat sigortası ve prezervatif.
    bunlar hayatta bir defa lazım olur, o esnada da olmadığında ya öldürür ya süründürür.
    ben şahsen ölmek, sürünmek yerine 4000 tl yi tercih ederdim.
    fatih.met, Osm@n, Robinson_C ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta, kasko, pahalı ekipmanlar, kaliteli lastikler, özel sağlık sigortası, hayat sigortası ve prezervatif.
    bunlar hayatta bir defa lazım olur, o esnada da olmadığında ya öldürür ya süründürür.
    ben şahsen ölmek, sürünmek yerine 4000 tl yi tercih ederdim.
    Şekilde görüldüğü gibi.
    espresso, Beto87 ve maximusti, bunu beğendiler.

Motosikleti
    RKS Arome 125
    Ben 125 cc motorum için 5300 TL ödedim. İlk kez zorunlu sigorta yaptım. Daha önce girişim yok. Motoru alır almaz da 10 bin 917 TL ceza yedim. Hala onun borcunun altından kalkmaya çalışıyorum.

Bak kardeşim, devlet yap diyorsa yap. Çünkü bu aralar çok acımasız olmuş devlet. Ceza yazmak için bahane arıyor. Hem ceza yersin hem motor bağlanır çıkarmak için ayrıca para ödersin. Sana sonradan faydası dokunacağı halde kıyamadığın 4000 TL için, sana hiç bir getirisi olmayan 10 bin TL ödersin diyim ben sana...

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Arabam için 16.000 TL, motosikletim içinde 10.000 TL ödedim . Bence sizinkiler gayet ucuz .
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kaç yıl oldu bilmiyorum, yıllardır muayene yaptırmamış şekilde sürüyorum motosikletimi ama sigorta öyle değil, sigorta bitmeden yenisini yaptırıyorum iki motosikletime de, yani her şeyi unut, sigortayı kendin için yaptırıyorsun bunu bilmen gerek. kendini garantiye almak için kesinlikle sigorta yaptırmalısın.

yani polis görecek diye çekineceğine bir kazaya karışırsam duman olurum diye korkmalısın, aklı başında insan polisten çekindiği için sigorta yaptırmaz, başına bir şey geldiğinde masraf çıkmaması için sigorta yaptırır.

edit: şundan yıllar önce, belki 4 yıl öncenin haberidir tam hatırlamıyorum, bir tane transporter sürücüsü bir kazaya karışmıştı ve karşıdaki araba lüks bir araba idi ve transporter sahibi ise fakir biri ve sigortası yoktu... kazanın hemen ardından bunalıma girdi ve karşı tarafın masrafını ödeyecek gücü olmadığını söyleyerek yanındaki av tüfeği ile kendi beynini havaya uçurdu adam... milletin içinde intihar etti yani.

bu sigorta yaptırmadan gezmek büyük problem.
    espresso ve Beto87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    vardı bir şeyler
    ihtiyari mali mesuliyet sigortası da varmış , yeni öğrendim.
    "Bir örnekle İMM Sigortası’nı açıklayalım. Bir trafik kazası geçirdiğini karşı tarafa verdiğin hasarın yetkili birimler tarafından 350.000 TL olarak hesaplandığını varsayalım. Bu durumda Zorunlu Trafik Sigortası hasar masrafının 200.000 TL'sini karşılar. Geriye kalan 150.000 TL’yi ise senin karşılaman gerekir. İşte, trafik sigortası limitinin üzerinde kalan bu kısmı, İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası’nın teminatları ve limitleri kapsamında karşılaman mümkün."
    1 milyon ve 3 milyon tl lik seçeneklerde yapılıyor .

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İlginç. Benim Superduke'un yıllık trafik sigortası $75, tahmini 2500TL civarı ediyor galiba. Kasko hiç almadım zaten.

Bir başka deyişle Haşmet kasko kullanıyorum. Bir kere işim düştü. Onda da hemen karşıladılar masrafı. Süper şirket
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim 150cc motorun sigortası da 1500 civarıydı ama aylar önce kaza yaptım ve karşıdaki arabaya 35 bin lira masraf açtığım için şimdi sigorta şişmiş biraz, bir kaç ay önce 3100 liraya yaptırdım sigorta... kazaya karışıp şişmiş hali bu...

bu arada motosiklet 8 yıl 3 ay süredir kullanıyorum, benim. 105 bin kilometrede ama odo metre 99.999 km de takıldı, ne yapacağım bilmiyorum, tripmetre B sıfırlamıyorum, tripmetre B ve odo metre toplamı olarak işletebilir miyim muayene sırasında?
    Kilometre sayacının arızalı olması hafif kusur diye geçiyor.

Muayeneye gittiğinde kilometreyi 99.999 yazarsın.

Sonuçta hafif kusurlu olarak muayeneden geçer.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Geçen sene 2500TL olan bir şeyin bu sene 4000TL olması neden fazla geldi? Geçen sene gelmemiş miydi? =))
    dundanbiri bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım sigortacı dedim ilk motor alsam kaç para çıkıyor dediki normal de taban fiyat 3500 tl ama kimse o paraya poliçe kesmiyor kapıyı 4500 5000 den aşşığıya açan yok
    eğer yaşın gençse bu rakamlar 6 7000 e çıkıyor

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kilometre sayacının arızalı olması hafif kusur diye geçiyor.

Muayeneye gittiğinde kilometreyi 99.999 yazarsın.

Sonuçta hafif kusurlu olarak muayeneden geçer.
    arıza değil diye biliyorum, motosiklet odometresi 99 bin km den sonra duruyor diye biliyorum ben, benim motordaki odometre dijital, tvs apache 2010 model ve üzeri hep dijital odometre.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arıza değil diye biliyorum, motosiklet odometresi 99 bin km den sonra duruyor diye biliyorum ben, benim motordaki odometre dijital, tvs apache 2010 model ve üzeri hep dijital odometre.
    Takıldı, durdu, arıza yaptı, 99.999 dan sonra sıfırlamıyor her neyse, ne dersen de odometreden dolayı hiç bir motosikleti muayene de bırakmıyorlar.

Hafif kusurlu yazıp muayeneden geçiriyorlar.

Örneğin benim cub motosikletin de çalışmıyor her muayenede hafif kusurlu yazıp gönderiyorlar.

Rahat ol muayeneye gittiğinde o anda kaç kilometre ( senin motosiklette 99.999 ) deyse onu yaz.

Motosikleti
    Honda CB 125 R
    Arkadaşlar 125 lik motorum değilmiş poliçesi biten 250 lik motorummuş 4168 TL ye yaptırdım mecburen genelde onu kullanıyorum, :( diğer motorumda 7 kademedeymişim bunda 5 kademeye yeni geçmişim geçen sene 2500 TL çok gelmedi ama bu sefer 4168 TL vallahi çok geldi,
    dundanbiri bunu beğendi.
    Herif Manyak Yüzünden Belli,

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)