Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Piyasada Bile Değer Kaybetmeyen Çerez Gibi Satan Motorsiklet Modelleri Yazalım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba,

Sizin gördüğünüz veya çevrenizden duyduğunuz bu piyasada bile elden hızlı cıkabilen yatarımlık motorsiklet markalarını alta bekliyorum

Not: Motorsiklet yatırım aracı değildirciler rica ediyorum yazmasın konu muhabbet amaçlı açılmıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Belki mt25 ve r25 onun dışında pcx bile şuan sıfır olarak 137-138 e zor satılıyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok................
    espresso ve Okan Sinan Ocan bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    rs 200 veya ns200 olabilir mi diye düşündüm. Bu motorlar çerezlik gidiyor ama çevremde satan alan yok şu piyasada yorum yapamıyorum o yüzden

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir dönem X-Maxler çeyrek altın gibiydi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X-Maxler hala öyle sanırım yamaha o motorlara özellikle kampanya yapmıyor ihtiyaç duymuyorlar

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shout adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs 200 veya ns200 olabilir mi diye düşündüm. Bu motorlar çerezlik gidiyor ama çevremde satan alan yok şu piyasada yorum yapamıyorum o yüzden
    bu sene azaldı bu durum cünkü piyasada cok var.

sıfırı 140 olan motorun ikinci el piyasası 120+ geziyor. fiyatı 110 yaparsan hemen satılıyor.

ha piyasa neyse ona satarım dıyorsan sıraya geçececeksin o iş yaş :D
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Honda diyelimde mutlu ol bari.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2024 Honda Activa 125
    honda forza

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Yeni motor alınca 3 aydır satamadım xmax'ı. ölü fiyatına satsam satardım ama ölü fiyatına satmaya da razı gelemedim, hala duruyor. piyasa çok durmuş.
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Piyasa olması gerektiği haline dönüyor. Kimse alıp üzerine bindiği maldan ikinci elde satarken kâr elde edememeli bence. Nispeten daha az zarar ettirenler her zaman olacaktır fakat şuan pek oyle bir ortam yok. Forzayı bile şuan nakitiniz varsa aşağı yukarı liste fiyatından alabiliyorsunuz ikinci elini öldürmeden kim ne yapsın
    R4DON ve fatih.met bunu beğendiler.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motor alınca 3 aydır satamadım xmax'ı. ölü fiyatına satsam satardım ama ölü fiyatına satmaya da razı gelemedim, hala duruyor. piyasa çok durmuş.
    Abi inşallah tez zamanda ederine satabilirsin.
    Suzuki, SYM, Kymco ve diğer hinli/çinli markaların peşin fiyatına taksit kampanyaları olduğu için scooterlerde talep biraz o tarafa kaymış olabilir.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Mt 25 i 10 temmuzda ilana koydum, 30 temmuzda sattım. 265 bine. 2023 model. Kolayca satıldı. 280 isteyenler de var, ama onlar satamıyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Abi inşallah tez zamanda ederine satabilirsin.
    Suzuki, SYM, Kymco ve diğer hinli/çinli markaların peşin fiyatına taksit kampanyaları olduğu için scooterlerde talep biraz o tarafa kaymış olabilir.
    Olabilir.
    Benim xmax 2016 model, 2016 modeller içinde yakın km'dekilerin en ucuz fiyatını yazsım ama sarı ditede arayan soran çok yok, anca ölü fiyatı verenler var, 100bin'e vermek de yazık olacak bari pcxden yüksek fiyata gitsin diye bekliyorum.
    Piyasada satılan xmax'ler 2023 ya da üzeri yeni kasalar gidiyormuş daha çok. Yani parası olan yeni kasa olana 200bin küsür verip alıyor, parası olmayan da eski kasaların yüksek km olup ucuza gidenlerini alıyor, benimki gibi düşük km temiz makinar kalıyor tam arada kalmış durumda yani.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    CBF150'ler hâlâ inanılmaz paralara satılıyor. 120k'ya falan satanlar var.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    cg tabiki.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iş arkadaşım otobüslerden o kadar usanmış ki ayağını yerden kesecek tekerlekli bir şey olsa yeter diye bakıyor... 125cc bir scooter bulduk, 20 bin lira civarı... markasını hatırlamıyorum ama işte gaz kolunu çevirince tekerlek dönüyor diyeyim... inanın şu yoğunlukta otobüsten iyidir çünkü otobüsler tıklım tıklım ve her rotasyondan geçmiyorlar, bazen çok yakın bir mesafeye bile 2 otobüs değiştirerek gidiyorsunuz ve gereksiz para ve zaman kaybı oluyor, hatta parasından ziyade zaman kaybı ve yorulma da cabası...

şimdi konuyla şöyle bir alakası var bu hikayenin; arkadaş bana soruyor: "bu motordan zarar etmeyiz dimi?" diye sordu ve bende bir gülesim geldi, 20 bin liraya aldığın motosikletin her yerinden zarar etsen ne olur :D zaten bu minimum fiyat ve her türlü satarsın çünkü motosikletin sigorta muayenesi var ve yürüyor, böyle ucuz rakama satılan motosikletlerin alıcısı her daim vardır.

öyle bir durum işte.. fındık kadar motoru olan ufak bir makine, komple motor yaptırsan ne olur yani? scooter sonuçta, şanzıman falan basit sistem... masrafı ucuz makineler bunlar.

bu arada onun sadece araba ehliyeti var, araba ehliyeti ile 125cc motosiklet kullanabiliyor mu? o yasa çıktı mı?

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş arkadaşım otobüslerden o kadar usanmış ki ayağını yerden kesecek tekerlekli bir şey olsa yeter diye bakıyor... 125cc bir scooter bulduk, 20 bin lira civarı... markasını hatırlamıyorum ama işte gaz kolunu çevirince tekerlek dönüyor diyeyim... inanın şu yoğunlukta otobüsten iyidir çünkü otobüsler tıklım tıklım ve her rotasyondan geçmiyorlar, bazen çok yakın bir mesafeye bile 2 otobüs değiştirerek gidiyorsunuz ve gereksiz para ve zaman kaybı oluyor, hatta parasından ziyade zaman kaybı ve yorulma da cabası...

şimdi konuyla şöyle bir alakası var bu hikayenin; arkadaş bana soruyor: "bu motordan zarar etmeyiz dimi?" diye sordu ve bende bir gülesim geldi, 20 bin liraya aldığın motosikletin her yerinden zarar etsen ne olur :D zaten bu minimum fiyat ve her türlü satarsın çünkü motosikletin sigorta muayenesi var ve yürüyor, böyle ucuz rakama satılan motosikletlerin alıcısı her daim vardır.

öyle bir durum işte.. fındık kadar motoru olan ufak bir makine, komple motor yaptırsan ne olur yani? scooter sonuçta, şanzıman falan basit sistem... masrafı ucuz makineler bunlar.

bu arada onun sadece araba ehliyeti var, araba ehliyeti ile 125cc motosiklet kullanabiliyor mu? o yasa çıktı mı?
    Hayır. O yasa çok ilginç bir vaka. Motosiklet eğitimi alması gerekiyor hâlâ. Cezası çok ağır.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    dünyanın en motoru x max bile şu piyasada piyasanın altında değilse satılmıyor bir arkadaşımda 2022 var 12k satamadı bir türlü kaç para istiyor piyasası ne kadar bilmiyorum
    fakat alan satan az da olsa var para lazım olan 3 e 5 e bakmadan satıyor
    espresso bunu beğendi.

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    An itibariyle böyle bir vasıta yok. Ama genel anlamda yamaha ve hondanın 250cc ye kadar olan tüm scooterları reşat altındır. Vitesli grubunda mt25 grubun lideri diyebilirim. Bajaj ns200 takib eder onu. Cfmoto nk serisi de epey canlı. Orta sınıf hacimde ise yine nc ve tracer ve mt grubu hızlı. Sanırım pastanın büyük bir kısmını yamaha ve honda aralarında paylaşıyorlar. Kalanlar da çinliler. Kawa ve suzuki malesef çinliler kadar satış yapamıyorlar. Suzuki şuan yaptığı kampanyayı mayısta filan yapsaydı çok farklı olurdu tabi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler