Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motor olarak TVS RTR 200 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, ilk motorsikletim olarak 105-110 bin civarına donanımlı ve nispeten güzel görünüşlü olan TVS RTR200'e gönül koydum. Piyasada 250NK, CLX250 gibi görünüşü güzel ama parça, servis ve kronik sorunlar olarak sınıfta kalan modelleri eledim. NS200 UG, F-N 250 modelleri ise aynı donanıma sahip olmalarına rağmen 160 bin civarındalar hatta TVS'de Showa amortisör, Bluetooth olması gibi artılar da bu modellerde mevcut değil. Bildiğim kadarıyla montaj hataları ve boşta kablolar varmış. İstanbul'da bu hataları giderip teslim eden bayi var mıdır veya bu fiyat bandında başka model önerileri varsa onlara da açığım.

Ekstra 25-30 bin ekipman alacağım için fiyatın yükselmemesi tercihimdir. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym jet x 125
    Nakit vereceksen 2.el bajaj ns200 ug öneririm.
    NarkozcuBey bunu beğendi.

Su soğutmalı olması dışında artıları nedir? Ayrıca vites geçişleri çok yakın diye duydum. Şehir içinde dur kalk yaparken bir süre sonra bıktırıyor diyorlar...

Motosikleti
    sym jet x 125
    Ben sadece 4 vitesli sürdüm ns200 arkadaşımda var 6 vites avantaj dezavantaj bilemiyorum.

wing50i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wing50i
    Voge r125 al onun yerine top speed ayni zaten hic degilse 6 vitesli motora binersin sekli semali de daha guzel. Apache yere fazla yakin grenajlari da hormonlu yakisiksiz duruyo bana gore.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Bugün Tvs 200 kullandım 2-3 km kadar , 200 cc de kullandığım en seri makina diyebilirim çok canlı gaz tepkisi var , vites oranlarıda kısa motor sanki 400 cc gibi gidiyor , bence çok acemi biri için bu kadar seri makina zor anlar yaşatabilir , yalnız motor çok hafif 140 kg bu yönden acemi için olumlu , öyle dururken dönerken elinden kaçırmazsın , süspansiyonu aşırı yumuşak 110.000 tl lik bir motorda ön amortisörler ilginç şekilde Showa :D ön arka abs de harika çalışıyor , plastik kalitesi , ekran , tipi mipi güzel , egzoz seside Dominar gibi sportif , birkaç kronik sorunu varmış , mesela kullandığım motorun debriyaj müşürü iptal edilmiş sadece vites boşta çalışıyor , yenisini takmışlar yine bozulmuş yolda sıkıntı vermiş , viteste stop ederse debriyajı çekip çalıstıramıyorsun , mesela 4 de stop etse boşu bulana kadar yolun ortasında hedef tahtası gibi durursun :D

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024
    Konudan bağımsız bu rtr 200 ü yükseltme imkanımız var mı acaba. Ben de motor değişme zamanındayım da 250 nk, rs200, rtr200 arasında kaldım.
    NK göstergesi çok pahallı ve çalınma durumu çok oluyormus eledim sayılır onu. RTR de cidden yere çok yakın binince bi garip duruyor. RS200 en mantıklı seçeek gibi ama bilemedim.
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Ben şuan rtr200 yeni kasa kullanıcısıyım 8500 kilometrede şuan ve benim vitesli ilk motorum önceden scoter kullanmıştım baya bir süre o yüzden sıkıntı çekmedim kronik olarak benim yaşadığım bir sorun oldu kendi kendine istop etme daha çok motoru ısınmak için açtığımda oldu ama beni çok etkileyen bir sorun olmadı bunu yolda giderken yaşayanlarda olmuş galiba tam emin olmayarak bende 7 ayda galiba 1 kere oldu belkide ben yanlışkıla kırmızı elektriğe kesen tuşa basmış olabilirim tam hatırlamıyorum
    Onun haricinde arkadaşın rs 200 ünü kullandım rtr üstte arkadaşın dediği gibi seri bir makina ama top spedde 200 lüklerde en gerilerde
    Bu serilik seni korkutursa motorun gücünün değiştiği 3 modu var onlardan şehir içi olan modu seçersen motor gücünü kendi azaltıyor yani motoru kendi isteğin ile güçsüzleştiriyorsun bu sayede şehir içinde yakıt tasarrufu falan sağlıyor hem alışmak için iyi olur
    İlk motorun kaydırma çok olabilir modlarda özel ayar yapamıyorsun ama motorun en güçlü olduğu modda yani sportta abs en geç
    Urban yani şehir içi modda orta
    Rain modda hızlı devreye giriyo
    Ek olarak bloetoot ben çok kullanmadım benim bildiğim ordan ne kadar yol yaptığını falan bakabiliyorsun bir yere gitmek istedin haritalar gibi sadece ok yönleriyle belirtiyor
    Parça durumunu bilmiyorum şuanlık hiç parça değiştirmedim ama internete girince bile buluyorsun diyenler var
    Baya yazdım ama son olarak bayiye bir bak benim olduğum şehirde bence bayi kötü şöyle bir bakıma gidicem geç randevular var
    Bakım parası hiç bilmiyorum pahalı mı falan
    Tavsiye ederim ama sen daha fazla araştır ve karar ver

Motosikleti
    Kuba X Boss
    Babam 22 Model RTR 200'e sahip. Motor sürmeyi bu motosiklette öğrendim. Motor gerçekten seri ve hızlı 200 lük gibi gitmediği aşikar. Amortisörler gerçekten parasını aşan kalitede güzel. Göstergesinin sade ve hoş olduğunu, göze çok hitap ettiğini düşünüyorum. Malzeme kalitesi olarak kaliteli, fakat yer yer hintliliğini hissettiriyor. Aslında parasından dolayı da kablo dağınıklığı plastik malzemeler gibi konforu ve gidişatı etkilemeyen basit problemlere çok takılmamak lazım. Asıl sorun kroniklerde. Eğer 24 Model alacaksan kronikler epey azaltılmış diye duydum. Bizim motorda vites zincir ve ateşleme konusunda sorun var. Gittiği yerde arka tarafdan sürekli trrrn trrrrn diye ses geliyor. Motoru çalıştırmak için 2-3 bazen ise 7-8 defa marş veriyoruz. Zincir sürekli bollaşıyor sebebini anlamadığım şekilde. Servis en azından Gaziantep için ilgisiz. Vites müşründen veya göstergeden dolayı vitesler hatalı görünüyor. Paröa sipariş verildi 5 aydır daha gelecek. Bahsedebileceğim şeyler bunlar. Ben olsaydım alır mıydım, kesinlikle alırdım. 125 lik parasına 200 lük. Özellikle mavi modeli çok hoş.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır diyorsan alınır.
    ikinci el diyorsan da ns200ug.

Öneri ve görüşleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar. Yere yakın olması durumu dikkatimi çekmedi daha önce en yakın zamanda galeriye gidip bakacağım. Anlattıklarınıza göre bütçeme en uygun seçenek gibi gözüküyor. Ekipman işini de bağladıktan sonra alabilirim... Çok teşekkürler tekrardan.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar almayı planlıyorsan ikinci el ug almanı tavsiye ederim. sakın gidip sıfır alma sonra satarken büyük zarar edebilirsin. Bunu yazıyorum çünkü 2025 kasası elektronik göstergeli ve led farlı olacağı için şu an ki ug lerin ikinci el fiyatını çok düşürecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)