Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 ustaya gittim sorunu bulamadık fikri olan?

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar.
    motor "giderken" tekliyor, gaz yemiyor, siyah duman atıyor, egzoz patlatıyor, devirlenmiyor, boğuluyor kısaca. sadece çeyrek gazda gidiyor. durduk yere oldu. fakat boştayken gazı kökle, sorun yok. ayrıca hava filtresini sökünce de tüm sorun düzeliyor eski haline dönüyor. problem hava filtresinden gibi gözüküyor fakat değil, çünkü filtreyi dün aldım. ve ayrıyeten 3 farklı filtre denedik. hepsi açık hava filtresi bu arada. yeni olan da uzun zamandır kullandığım aynı model, aynı satıcıdan aldığım. denediklerimi yazıyorum.
    beyin kontrol edildi sorun yok
    ateşleme bobini okey
    buji değişti
    subap ayarı yapıldı
    karbüratör yeni(3 adet denendi yine bunda da problem yok)
    benzin filtresi ve hortumlar değişti
    manifolt kontrol edildi bir kaçak göremediğini söyledi usta( fakat bir arkadaşım çelik manifolt deneyebilirsin dedi)
    hava ayarı denendi(zaten hava ayarı tutmuyor da)
    gaz piston iğnesi denendi
    dediğim gibi hava filtreleri denendi(orijinal hava filtresi şuan yanımda değil deneme imkanım yok fakat zaten açık hava filtresi orijinalden daha fazla hava alıyor ve bu filtreyi de uzun kilometreler kullandım)

usta elektrik de sorun olabilir belki sargı problemlidir dedi onları denemedik ama.

burada akıl karıştıran noktalar
    1- boştayken motorda hiçbir problem görülmemesi
    2- hava filtresini çıkarınca tüm sorunun düzelmesi

motor modeli tk03. cc 125. pz27 karburator ngk buji mevcut

sorun sizce neyden olabilir? veya istanbuldayım var ise anlayan
    bassturbin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Karbüratör taşırıyor sanırım , filtre takınca daha çok benzin gelir boğulur , sıcak motora jikle çekmek gibi düşün..

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör taşırıyor sanırım , filtre takınca daha çok benzin gelir boğulur , sıcak motora jikle çekmek gibi düşün..
    doğrudur, havanın yetmemesi ile ilgili bir problem var. fakat karbüratör sıfır. 3 adet sıfır denedik. değişen bir şey yok.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bundan sonraki ziyaretlerinde iş kaydı açtır ve kopyasını al. (umarım öncesinde almışsındır ama en azından bundan sonrası için al) Hatırladığım kadarıyla aynı yıl içerisinde 3 defa tekrar eden ve giderilemeyen arızalarda, değişim hakkı doğuyor. Hatalıysam da arkadaşlar düzeltir.
    Bu tür giderilemeyen arızalarda, özellikle yeni motorda (öyleyse) değişim şansı yüksek.

Elinde kalırsa sürekli devam edecek gibi duruyor.!
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki 1000 gt
    orjinal filtresi ile dene ,karbüratörü de iyice ayarlayın hava ve rolanti ayarını yapın, boşta gaz yiyen araç yükte yemeyebilir genelde hava yakıt karışımından olur ve sübaplar sıkı ayarlanmasın az boşluk olsun malzemeler çok iyi değil sübap normal ayarda bile sıkabilir

SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon50 Custom ve Ramzey Cup100
    Bana sorun karbüratör ve ayar gibi geliyor, hava filtresini sökünce motorun devirlendiğini söylemişsin, buda filtre varken fazla benzinden motorun boğulduğunu gösteriyor. Bu tarz bir kara düzen motorun bu tarz bir sorunu çözemeyen belki şundandır belki bundandır diye her şeyini değiştiren ustalara selam olsun. Birde depona bakarmısın içinde paslanma v.s varmı, karbüratöre inip tıkıyor olabilir.
    bassturbin bunu beğendi.

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Karbüratör bozulmaz sadece hava ayarı ve şamandırası takılı kalır bozulabilir oda zor ihtimal.

Boştaykende tam gaz verdiğinizde siyah duman atıyormu?

Karbüratör iğne ayarı (ana jet-meme iğnesi) en tepede olabilir jiklede takılı kalmış olabilir ilk aklıma gelen ana jet iğne ayarı...

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bende bassturbin aynı fikirdeyim muhtemelen karbüratör jetlerinden kaynaklı motor bildiğin az hava bol benzin ile çalışıyor anlattığına göre
    bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bassturbin aynı fikirdeyim muhtemelen karbüratör jetlerinden kaynaklı motor bildiğin az hava bol benzin ile çalışıyor anlattığına göre
    Evet çünkü siyah duman atıyormuş yani yanmış benzin karbon atığı.

Parça sök takçılığıyla sorun gideren tamir eden kişileri ayıramıyoruz usta diyoruz servis diyoruz sonra.
    berk_cglr ve SerdarC bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Hava emiş yollarındaki lastik parçalara bak. içten deformasyon olup klape gibi emiş yapmaya başladığında hava yolunu kapatabilir.
    bassturbin bunu beğendi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet çünkü siyah duman atıyormuş yani yanmış benzin karbon atığı.

Parça sök takçılığıyla sorun gideren tamir eden kişileri ayıramıyoruz usta diyoruz servis diyoruz sonra.
    doğru tespit abi herkes alışmış parça değişip olmuyor moduna bağlamaya
    bassturbin bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

servise gittim bugün. filtrenin daralan iç kısmının karbüratöre takınca alttaki o iki deliğe(ismini bilmiyorum o sarı iki yuvarlak) çok yakın olduğundan olabilir ara hortum kullanıp bi dene dedi. öyle bir şey uydurup deneyeceğim, olmadı orijinal filtreyi denemek kaldı geriye

bassturbin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Evet aynen öyle kendi orjinal hava filtresini kullanın ayrıca o filtreler biraz horultulu sesten başka hiçbir işe yaramaz.Rolanti jeti-memesi ve jiklenin hava giriş yeri o iki giriş yeri.Kapatırsanız boğulur motor buji ıslanır ateşlemede düzgün yapmaz.

SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon50 Custom ve Ramzey Cup100
    Alıntı bassturbin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet aynen öyle kendi orjinal hava filtresini kullanın ayrıca o filtreler biraz horultulu sesten başka hiçbir işe yaramaz.Rolanti jeti-memesi ve jiklenin hava giriş yeri o iki giriş yeri.Kapatırsanız boğulur motor buji ıslanır ateşlemede düzgün yapmaz.
    Katılıyorum, bizim dragonların orjinal fitresi berbat, başka filtreleri de koyacak alanı olmadığından mecburen bunlardan kullanıyorum, hem kafa şişiriyor hemde düzgün hava ayarı tutmuyor.
    bassturbin bunu beğendi.

araya esnek boru taktım sorun çözüldü arkadaşlar teşekkürler. ilk açık filtremde bu sorunu yaşamamış olmam gösteriyor ki bunların yeni üretimlerinde bir problem var, büyük ihtimal açık filtreye bu aralar geçenler aynısını yaşayacak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)