Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet sigorta süreci yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

2023 model RS200 5bin km olan motorum ile kaza yaptım. Servis 50bin tl masraf çıkardı ve gelen eksper motoruma çekme belgeli ve ağır hasarlı diyerek rapor tutmuş. Karşı tarafın sigorta şirketini aradığımda motor perte ayrıldı ihaleye çıkarılcak dendi. Daha sonra eksper aracılığıyla 2 seçenek sunmuşlar. 1 motoru pert ederiz 90 bin tl öderiz 2. Tamir ücreti olan 50bin tlyi öder kazalı haliyle sana bırakırız. 50 bin tl alıp motoru yaptırıp değer kaybı başvurusu yapmak istedim lakin sigorta şirketi motor ağır hasarlı değer kaybı ödenmez dendi. Ne yapacağımı şaırdım heryeri araştırdım ve bir sonuca varamayınca size danışmak istedim. Perte çıkatsam zarardayım tamir ettirsem zarardayım lütfen yardımcı olun.
    Not: motorumun ilk kazası daha önce kazası olmadı tramer kaydı yok. Karşı taraf %100 kusurlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    benim görüşüm aracı yaptırıp kullanmanız sizin açınızdan zarar olacaktır çünkü ağır hasar işlenecek satmaya çalıştığınızda piyasa fiyatının altında ve zor satacaksınız (eğer şaside işlem olacaksa durum daha vahim.) forumda muhakkak sigortacı bir abimiz vardır farklı bir yol gösterir.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motorumum şase ve blok sapa sağlam sadece ön düzen bozuk
    Kafam çok karışık durumda bilgi sahibi birisi yardımcı olur umarım

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Hocam bu piyasada zaten rs200ün sıfıra yakın olan modelleri bile 120 bandına satılıyor,ben sizin yerinizde olsam aradaki fiyat farkını görmem direkt perte çıkartır paramı alırdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Zaten o motor yapılsa ve hasar kaydi işlense 90a değil 50ye zor satarsınız
    dundanbiri, TIGERSHARK, thalese ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Ahmet.007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumum şase ve blok sapa sağlam sadece ön düzen bozuk
    Bunu alıcıya açıklaması çok zor hocam. İnandırmak güç olur. Perte çıkartmak daha mantıklı geldi.

Geçmiş olsun bir şeyiniz yoktur inşallah.
    dundanbiri ve Ahmet.007 bunu beğendiler.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Acil derken kardeş ?

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    tamir degeri yuzde 60ı gecince pert kabul oluyor.ozaman ihale ile satılıyor ve en yuksek degeri veren satın alıyor.muadili 120bin tl ve 30bin tl zararın olacak.avukata danısşıp karşı taraftan belki alırsın 30bini.
    50bin tl ile aslında yuzde 60 geçilmiyor ben de anlamadım saçmalık var gibi.
    şöyle bi durum var.sigortadan 50bini alıp motoru tamir ettirip bu işle ugrasan avukatlara vekalet veriyorsun.onlar deger düşüklügü karşılıgı alıyolar karsı tarafın sigortasından.süreç 7-8 ay suruyor.
    her durumda ben perte cıkarırdım cunku önden kazalı falan satması zor oluyor.gene 120 degil 90 a satabilcen.aradaki farkıda dava açarak karşı taraftan kesinlikle alabiliyorsun.
    yada su durumda perte kesin cıkıyorsa ki saçmalık 50bin 120nın yuzde 60ı etmiyor perte çıkar,aradaki fark için avukata danıs
    Ahmet.007 bunu beğendi.

bende şuan böyle bir durumla karşı karşıyayım 89bin TL'ye aldığım CBR125R'ıma 72bin TL hasar çıktı ve ne olacak bilmiyorum şuan şahsen , ama sanırım tamir edilmesini isteyeceğim çünkü 15-20bin TL için çalışırım ama perte çıkartıp motor satın alsam o da bana aynı gelir mi bilmiyorum
    Ahmet.007 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu aralar pert-mert seçenekleri olanlar, pert parasını alıp parayı vadeli hesaba atma seçeneğini de düşünsünler. perte çıkarmayıp tamir ettirmek aylar sürüyor, tamir ettirdin satacam desen yanaşan olmuyor, bekle bekle zaman da para kaybettiriyor. kısa sürede pert parası alsan, tamir için birkaç ay bekleyene kadar net 20-25% para gelir.
    Ahmet.007 bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bu sabah bizim sitede de gordum bi RS200 bloktan yag siziyor. saga yatmış heralde kaza yapan farketmeyip motoru oyle kullanmış sanirim.Sirf bu yuzden 30k verip motora kasko yaptirasim var :(

Gecmis olsun.
    Ahmet.007 bunu beğendi.

[/COLOR]
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu alıcıya açıklaması çok zor hocam. İnandırmak güç olur. Perte çıkartmak daha mantıklı geldi.

Geçmiş olsun bir şeyiniz yoktur inşallah.
    İyiyim şükür. Teşekkür ederim perte çıkartmak daha iyi ozaman

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acil derken kardeş ?
    1 ayın sonunda daha yeni teklifte bulundular ve ne yapacağımla ilgili daha fazla zaman kaybetmek istemiyorum. Sezon bitecek nerdeyse
    abyasar bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    90 lirayı al uğraşma derim. Ustası dq 50 bin çok demiş.
    Ahmet.007 ve espresso bunu beğendiler.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    [/COLOR]

İyiyim şükür. Teşekkür ederim perte çıkartmak daha iyi ozaman
    Allah beterlerinden korusun. Perte çıkarıp yenisini almak daha mantıklı olacaktır. Tek ulaşım yolunuz değilse o parayı bir arada bulmak kolay değilken yatırımda tutup bir sonraki sezonda çok daha kaliteli bir motosiklet de alabilirsiniz.

Tabii bu sadece bir öneri ve ben yapmazdım :D Şu an motosiklet sürebilmek varken seneyeyi beklemek zor olur.

Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah beterlerinden korusun. Perte çıkarıp yenisini almak daha mantıklı olacaktır. Tek ulaşım yolunuz değilse o parayı bir arada bulmak kolay değilken yatırımda tutup bir sonraki sezonda çok daha kaliteli bir motosiklet de alabilirsiniz.

Tabii bu sadece bir öneri ve ben yapmazdım :D Şu an motosiklet sürebilmek varken seneyeyi beklemek zor olur.
    Aslında mantıklı zaten binsem bile 2 ay daha binerim en iyisi 90nı alıp yatırım yapmak ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 lirayı al uğraşma derim. Ustası dq 50 bin çok demiş.
    Ön jant yamuk ve çatal komple kırık kısacası motor bloğa kadar komple dağınık vaziyette zaten bir daha grenajlı motor almam. Çift taraflı grenaj 8 bin tutuyor boş beleş plastik parçası :/

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu değer kaybı işi hikaye ben geçen yıl yaptığım kazanın sonucu yeni geldi karşı taraf %100 kusurlu kamera görüntüleri var. 10 bin tl vermişler adam kamyonet kasasıyla kapıyı yırtıp çamurluğa hasar verdi hasar tutarı değer kaybından fazlaydı. İtirazda edilmiyor edilirse sadece 100 tl ödüyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Geçmiş olsun bu arada yazmayı unutmuşum
    Ahmet.007 bunu beğendi.

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu değer kaybı işi hikaye ben geçen yıl yaptığım kazanın sonucu yeni geldi karşı taraf %100 kusurlu kamera görüntüleri var. 10 bin tl vermişler adam kamyonet kasasıyla kapıyı yırtıp çamurluğa hasar verdi hasar tutarı değer kaybından fazlaydı. İtirazda edilmiyor edilirse sadece 100 tl ödüyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Geçmiş olsun bu arada yazmayı unutmuşum
    Ozaman pert bedelini alıp çekilmek en doğrusu sanırım

Ozaman pert bedelini alıp çekilmek en doğrusu sanırım
    O konu hakkında yorum yapmam sizin adınıza yanlış olur.

Fakat bildiğim şey ben 7 ay parça bekledim ve aracı kullanamadım eğer adamın ağzını burnu kırıp parayı alsaydım muhtemelen ya çok az bir ceza alır ve hakkımı almış olmanın rahatlığı olurdu yada hiç ceza almaz hakkımı almış olurdum. Bu yazdıklarım benim yaşadığım olaydan çıkarırımdır tavsiye niteliğinde değildir. Yanlış anlaşılmasın.

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konu hakkında yorum yapmam sizin adınıza yanlış olur.

Fakat bildiğim şey ben 7 ay parça bekledim ve aracı kullanamadım eğer adamın ağzını burnu kırıp parayı alsaydım muhtemelen ya çok az bir ceza alır ve hakkımı almış olmanın rahatlığı olurdu yada hiç ceza almaz hakkımı almış olurdum. Bu yazdıklarım benim yaşadığım olaydan çıkarırımdır tavsiye niteliğinde değildir. Yanlış anlaşılmasın.
    önceden böyle darp vb. şeyler yapmadıysanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum ne kadar hasar verdiğinize bağlı olarak , yapmanızı önermem tabi . Perte çıkartmak sizin için emin olun daha hızlı ve ekonomik olarak daha iyi olacaktır çünkü Çin'li motosikletlerin servislerine pek güvenemiyorum , güvenini geçtim yapsın yeter diyorsanız . 21.07.2024 Tarihinde geçirdiğim kazada daha 06.08.2024 tarihinde motosiklete eksper yapıldı ve bu gün sigorta pert mi değil kararına verecek ve 1-2 hafta içerisinde param gelecek ancak tamir ettireyim derseniz bu süre en az 2-3 ay olacak gibi . şuan daha 1 ay olmadı ve neredeyse 1 ay içinde hem ekipman hem motosikletimin parasını almış olacağım . Size de böyle yapmanızı öneririm , motosikletinizle bağınız varsa durum değişir tabi . https://www.youtube.com/watch?v=VeGFeoruzls&t=74s videoyu izlemenizi öneririm

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağır hasarlıysa zaten edeceği tutar 90 su an.

al paranı kurtul; ilerde dert olur.

ben şahsen japonda agır hasar ise neyi değişmiş bakarım gerekirse alırım ama hint motorda agır hasarsa araştırmam bile son sahibi olmamak için almam.
    dundanbiri, espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

Alıntı uurrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceden böyle darp vb. şeyler yapmadıysanız sıkıntı olacağını düşünmüyorum ne kadar hasar verdiğinize bağlı olarak , yapmanızı önermem tabi . Perte çıkartmak sizin için emin olun daha hızlı ve ekonomik olarak daha iyi olacaktır çünkü Çin'li motosikletlerin servislerine pek güvenemiyorum , güvenini geçtim yapsın yeter diyorsanız . 21.07.2024 Tarihinde geçirdiğim kazada daha 06.08.2024 tarihinde motosiklete eksper yapıldı ve bu gün sigorta pert mi değil kararına verecek ve 1-2 hafta içerisinde param gelecek ancak tamir ettireyim derseniz bu süre en az 2-3 ay olacak gibi . şuan daha 1 ay olmadı ve neredeyse 1 ay içinde hem ekipman hem motosikletimin parasını almış olacağım . Size de böyle yapmanızı öneririm , motosikletinizle bağınız varsa durum değişir tabi . https://www.youtube.com/watch?v=VeGFeoruzls&t=74s videoyu izlemenizi öneririm
    Benim durum farklı adam kamyonetle ana caddede giderken aniden geri vitese takıp üstüme geldi sola kaçarken arka sağ kapıyı yardı camı patlattı ve çamurluğa 10 cm kadar hasar verdi. 2023 yılında 20 küsür bin tl orjinal parçalarla hasar tuttu. %100 karşı taraf suçlu bulundu zaten kamera kaydıda mevcut. 7 ay kapı ve camı bekledim. Bu süre zarfında aracı kullanamdım. Sonucunda geçen yıl temmuz ayında değer kaybı için başvuruldu tahkime gitti bu yıl ağustos başında değer kaybı sonucu geldi 10 bin tl. Para ne zaman yatacak belli bile değil muhtemelen 1 yılda onu beklerim. Bunu kabul etmeyip itiraz etseydim itiraz sonucunda 100 tl para veriyorlarmış. Avukat sözde taksi masrafları yada araçkiralama masraflarını alıyordu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)