Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
Benim durum farklı adam kamyonetle ana caddede giderken aniden geri vitese takıp üstüme geldi sola kaçarken arka sağ kapıyı yardı camı patlattı ve çamurluğa 10 cm kadar hasar verdi. 2023 yılında 20 küsür bin tl orjinal parçalarla hasar tuttu. %100 karşı taraf suçlu bulundu zaten kamera kaydıda mevcut. 7 ay kapı ve camı bekledim. Bu süre zarfında aracı kullanamdım. Sonucunda geçen yıl temmuz ayında değer kaybı için başvuruldu tahkime gitti bu yıl ağustos başında değer kaybı sonucu geldi 10 bin tl. Para ne zaman yatacak belli bile değil muhtemelen 1 yılda onu beklerim. Bunu kabul etmeyip itiraz etseydim itiraz sonucunda 100 tl para veriyorlarmış. Avukat sözde taksi masrafları yada araçkiralama masraflarını alıyordu.
Allah insanları avukatların eline düşürmesin . İşini hakkıyla yapanlar var onlara hiçbir şey demiyorum , kaza yaptığım için beni arayan avukatlarda öyle vaatler verdi , yok 1 1.5milyon alırız , motorunu hasar kayıtsız yapar karşı tarafın sigortası , yol masrafı , çekici masrafın , otopark masrafın hepsini alırız dedi . Sadece ekipman ve yediemin'de dururkenki otoparkı verdiler , ben motoru honda servisine çektirdim oradan kendi evime getirdim şuan ve 1.5bin TL param gitti , şuan gözümde sigortanın ne bir değeri ne birşeyi kaldı , kendi sigortam karşı tarafı ödüyor onu biliyorum o yüzden yaptırıyorum sadece ama bu kaza adam yüzünden olmuş bir kaza benim %25lik bir hız suçum var sadece ve boşu boşuna 1-2 ay motosikletin parasını bekliyeceğim , bu sıcakta motosikletsiz dışarı çıkamıyacağım o yüzden kimse umarım bu duruma düşmez