Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Orta kalite motosiklet piyasasının hint yemeği gibi olması sorunsalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym jet x 125
    2023 model sym jet x 125 scooterim var 0'ı 156 bin tl olan scooterı ikinci elde 3-9 bin km olanları 115 e satan hatta 80 bine satan var facebook gruplarında herkesinde aciliyeti var nedense.
    Bunun sebebini bayi kampanyası olarak söylüyorlar.
    Ben ve benim gibi asgari ücretli çalışanlara tavsiye olsun en azından bu kadar zarar etmek yerine piyasası aşırı derecede çabuk olan ilana koyunca bir hafta içinde 10-20 kişi soran bir marka almalıyız bajaj honda yamaha bizim ülkemizde çin hariç bu markalardan başka piyasası olan motorsiklet denk gelmedim gerekirse 5 yıl taksit ödeyecem piyasası olan motordan şaşmayacağım bu da kulağıma küpe olsun.
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Street Twin
    Ederinin altında satılma olayı benim gördüğüm kadarıyla Bajaj, Yamaha vb. markalarda da var.
    Birkaç ay önce 290'dan aşağı satmam diyen bir XSR 700 sahibi de şu an 250'ye veriyor.
    Sıfırı 232kTL olan ve düşük kilometreli Dominar 400'ü 170-180'lere satanlar var.
    Acil satmaya çalışanlardan dolayı bence zincirleme bir etkiyle herkes fiyat düşürmeye başladı.

Bir diğer husus ise Jet X 125, bir 125cc scooter'a göre pahalı o yüzden çok rağbet olmayabilir.
    Jet 14 200i ABS ya da Symphony 200i ABS olsaydı daha fazla rağbet olabilirdi belki.
    burak r25 bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Bugünkü ekonomik koşullar ve piyasa tam bir gösterge değil. Piyasası var dediğiniz marka/modeller dahi satılmıyor. Tam bir kaos hakim piyasaya. Ama yine de motosiklet dünyasında Honda/Yamaha'nın ikinci el üstünlüğü reddedilemez.
    dundanbiri ve burak r25 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Street Twin
    İlk başta düşük faizle büyük bir tüketim çılgınlığı başladı. Parası olan olmayan yatırımlık mal aldı.
    Sonra faizler yükseltildi, insanlar borçlanmaya devam etti.
    Bir süre stagflasyon dönemi oldu.
    Şimdi ise milletin alım gücü berbat, faizler yüksek ve millet borç içinde.
    Gerçekten paraya sıkışan kişi de malı elinden çıkarmak için ederinin altına satmak zorunda kalıyor çünkü kimsenin gücü kalmadı.
    Bunun böyle olacağı ekonomistler tarafından söylenmişti.
    burak r25 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    her malın bir fiyatı vardır; 150'ye aldıgın motoru 20 bin km sürdüysen 140 a satmayı bekleyemezsin.

düzgün fiyat verirsen su an piyasanın bence en hızlı satılan aracı ns200.
    dundanbiri ve burak r25 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Street Twin
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her malın bir fiyatı vardır; 150'ye aldıgın motoru 20 bin km sürdüysen 140 a satmayı bekleyemezsin.

düzgün fiyat verirsen su an piyasanın bence en hızlı satılan aracı ns200.
    NS200'ü parçalayıp satmakla ilgili bir konu açılmıştı, o başlıkla mı karıştırdınız acaba? :D

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Burgman 125 liği 125 bin liraya veriyor. Kim napsın symyi kymcoyu heroyu
    erensel bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    "hint yemeği gibi" ne demek? Cok baharatli anlaminda mi? Oyle olunca cok hareketli anlaminda olmuyor mu?

Motosikleti
    RKS Freccia 150
    Bahsettiginiz markalardaki o sıfır dediginiz fiyatlar vade farksız taksitli fiyatlar. Taksitli 150ye aldigin seyi kontagi cevirmesen bile nakitte 115 120ye satarsin zaten. Bajajda veya japonlarda bu sekilde taksit kampanyalari gelsin onlarında 0 ve 2. Eli arasindaki fiyat farki acilir.
    burak r25 bunu beğendi.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "hint yemeği gibi" ne demek? Cok baharatli anlaminda mi? Oyle olunca cok hareketli anlaminda olmuyor mu?
    Leş gibi manasında da olabilir abi
    hasmet bunu beğendi.
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

Motosikleti
    CF Moto CL-X 250 / TVS Jupiter 125
    Vade farksız karta taksit olayı olduğu sürece 2.eller her zaman olması gerektiği fiyata satılmayacak şahsen ben sıfırı 150bin tl olan motorumun 2.elini ölü paraya satacağıma gerekirse çıkma parça toplar binmeye devam ederim.
    burak r25 bunu beğendi.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Aslında olması gereken şey, 2. el bir malın, sıfır fiyatına yakın olmaması bence. Expertiz vs ne derse desin, risk alıyorsunuz sonuçta.

0'ı 2 birim olan bir malın, kullanıldıktan sonra(ister 500, ister 5000 bin km) 1.9'a -ki sıfırı 2 birimken, 2.5 birime satmaya çalıştılar çok değil geçen sene- satılabiliyor olması, alınılıyor olması akıl karı değil.

Hele hele bakıyorsunuz piyasada 100-150b km yapmış araçlar bile değerinden bir şey kaybetmiyor. Saçmalığın daniskası. Motosikletlerde de pek farklı değil.

Neyse ki alan yok da, fiyatlar düşüyor.
    R4DON ve burak r25 bunu beğendiler.

Ya biraz da şans işi bu motor satma işi ve sattığın malın nasıl gözüktüğü nasıl pazarladığın da önemli. Mart ayında ilk motorum olan Vn50 pro'yu(80lik motor ) sadece 9 gün içinde sıfıra aldığım paradan 3bin TL daha düşüğe şak diye sattım 1100 km'deyken. Ama benim motora bir alıcı çıktı adam öğretmen oğluna alacak başlangıç motoru olarak belli. Herif resmen sat bu motoru bana diye yapıştı. Yarın noteri hallederiz diyorum illa ben aynı gün kaporasını vereceğim diyor arzuya gel yani. Ama herif oğluyla almaya geldiğinde çocuğun ilk söylediği bu motora reflektif stickerlar ile modifiye etmen çok iyi olmuş orjinalinden daha güzel bu motor yorumu oldu. Belli ki adamın oğlu motordaki minik modifiyelere de vuruldu ki babasına ısrar etti ille de bunu alalım diye(sıfırını alsa 3bin daha fazla vercek para değil yani). Yani senin nasıl bir motor sattığın ile de alakalı bu. Bizim arkadaş bir pcx aldı misal 2024 model bana şuan yarı fiyatına verse almam onu çünkü rengi açık lacivert ve hadi o renk diyelim hiç kişiselleştirme motora karakter katma ekstra bir albeni koyma yok. Bakın kış döneminde bir haber çıktı güneydoğu da mı ne bir tane baya Modifiyeli ikinci el bir pcx'i deli paraya aldı herifin biri. Ha ama işin özü Biraz nasip kısmet biraz da güzel pazarlama işi bu satış işleri.
    burak r25 bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Activa 125
    Arkadaşların dediği gibi piyasa gereği şuan herşey karıştı activa almadan önce dominarı satıp üstüne eklerim diye bi tracer beğenmiştim 380 lira falandı zaten uçuk yazmış diye antalyadan geliyorum 340 olursa anlaşalım dedim.Hayatta satmam demişti 1 ay önce simdi favorilerde dururken gördüm 330 a çekmiş fiyatı garibim
    burak r25 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lunatique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NS200'ü parçalayıp satmakla ilgili bir konu açılmıştı, o başlıkla mı karıştırdınız acaba? :D

Ya fiyat yüksektir ya da motorda problem vardır.

belli bir segmentte olan motorlarda çogu insan şehirdışına gidip motor almaz. mesela ns200 alacak olsam ; izmir dışında en uzak balıkesire bakarım.

ama mt07 alacak olsam ankaraya kadar giderim .

Muhtemel o ilanda bir problem vardır; facebook gruplarında fiyatlar hep sıfıra yakın; ortalamanın bır tık altına koyunca hemen satılıyor.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    yaşadığım yerde şarköy de bu 3 tekerlekli elekrkli motorlara tente takıyolar böyle iğrenç bi görüntü yok

ne zaman karşıma çıksa kendimi hindistan da sanıyorum

genelde yaşlı dayılar kullanıyor
    espresso ve burak r25 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Street Twin
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya fiyat yüksektir ya da motorda problem vardır.

belli bir segmentte olan motorlarda çogu insan şehirdışına gidip motor almaz. mesela ns200 alacak olsam ; izmir dışında en uzak balıkesire bakarım.

ama mt07 alacak olsam ankaraya kadar giderim .

Muhtemel o ilanda bir problem vardır; facebook gruplarında fiyatlar hep sıfıra yakın; ortalamanın bır tık altına koyunca hemen satılıyor.
    Ben de aynı fikirdeyim.
    Bir an sanki o başlığa yazmak istediğiniz mesajı yanlışlıkla bu başlığın altına yazmışsınız gibi algıladım o yüzden öyle yazdım.
    Hatta ben mi yanlış başlıktayım acaba dedim bir an :D

Ortalamanın altında satılıyor evet ben de geçen ay yeni sattım motorumu.
    arndiol bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Bir araç bayiiden çıktığı anda değerinin %20'sini kaybediyor tüm dünyada. Bi keriz biz vardık o da düzelir umarım yakında. Yoksa 120.000 liraya CBF150 satanlar falan bitmez. Bi ara R-25 ile NC750'nin 2. el fiyatları birbirine yakındı kafayı yiyodum gördükçe
    burak r25 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bence piyasa düşük değil olması gereken yere geliyor
    ben 4 yıl önce 10000 usd ye afrika aldım bu gün de 10000 usd ye satarsam kullandığım kar kalır bana ama 12 13k usd ye satarsam 4 yılda usd bazlı %25 civarı kar etmiş oluyorum bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir kazanç aslında olması gereken fiyat 8000 usd
    burak r25 bunu beğendi.

Motosikleti
    symphony200
    0 kmsi 156 bin tl olan motor karta vade farksiz 12 taksit yapiyor. Gecen de minik bi hesaplama yapmistim. O motoru karta 12 taksit ile aldigimizda, cebimizden reelde 95-100 bin cikiyor.(bkz:enflasyon nedir?)

E benim cebimden 95 bin cikarak 0 motoru alabiliyorsam, aynisinin ikinci elinin maks 80 etmesi lazim.

Yani sym jetx in ikinci el degeri maks 80 dir. vatana millete hayirli ugurlu olsun.
    burak r25 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)