Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

suzuki çıldırdııı motor fiyatları çıldırmaya başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balkon demiri dediysek şekil olarak benziyor malzeme yine alüminyum alaşım , Ktm nin arka maşa malzemesini merak ediyorum , ilginç bir kompozit kullanıyor Avusturyalı , GS in birkaç parçasını sökülmüş çıplak inceledim parçacıda , şase , arka şaft kovanı , şanzıman kapakları vs inanılmaz hafif , silindir kapaklarının içinde titanyum yazıyor , metalurji muazzam bir bilim..
    Hornet'in arka maşasının alüminyum olduğu uçtaki kaynağın rezilliğinden belli. Hepsi değil ama bazıları feci görünüyor.

İsteseler mükemmel görünen alüminyum kaynak yaparlar ama dikdörtgen profil arka maşaya o parayı harcayacak halleri yok tabii ki.

Egzotik malzeme olarak benimkinde silindir kafalarında magnezyum yazıyor. Benzin deposu da metal değil. Lakin arka maşa neydendir bilemiyorum. Ama şase krom moli çelik, gidon başından salıncak başına ful şase 9.5 kiloymuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ktm nin titanyum subaplı, magnezyum silindir başlıklı, altın kaplamalı elektrik kablolu arka maşasında 121 muhendisin emeği olan Duke 790 mesela.

Avusturya da, yani ktm nin anavatanında
    2024 ocak haziran arasında 139 adet satmış.

Balkon demirli Honda hornet ise aynı dönemde 359 adet satmış.

Hazır istatistik veriyorken diğer rakipleri de yazayım.

Suzuki 8s : 150
    Mt 07: 226
    Tuono 660 : 557
    sdadsfdgfd şaka şaka listede yok 4-5 adet satmıştır.

Şimdi bazı fanboylar, ktm pahalı olm diyebilir.
    Evet 1800 euro pahalı.
    Şimdi bununla avunun durun, Ferrari de az satıyor len diyerek iq şov yapın hatta;)

Ama bana göre geride kalmasının nedeni motorların son derece kırılgan olması. İtalyan motorlar bile daha sağlam olabilir, emin değilim tabi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hornet'in arka maşa için farklı görseller buldum:

Görsel 1: Belirgin kaynak

Görsel 2: Gizli(!) kaynak

2023 modellerle 2024 modeller farklı olabilir mi? Veya farklı fabrikalar ve/veya farklı üretim partileri mi var acep?

Yani maşa profili klasik dikdörtgen olduktan sonra ucundaki kaynağa bakmak biraz ayrıntı kalıyor açıkçası. Konu baştan bitmiş. Takılan takılır takılmayan takılmaz.

Ben takılmayan kamptanım; benim için sadece üzerine oturduğum zaman gördüğüm ve hissettiğim şeyler önemli, gerisini boş verir geçerim.
    espresso bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet'in arka maşa için farklı görseller buldum:

Görsel 1: Belirgin kaynak
    https://thumbs2.imgbox.com/37/51/i9aTilHs_t.png

Görsel 2: Gizli(!) kaynak
    https://thumbs2.imgbox.com/b9/c5/lv6zw2zJ_t.png

2023 modellerle 2024 modeller farklı olabilir mi? Veya farklı fabrikalar ve/veya farklı üretim partileri mi var acep?

Yani maşa profili klasik dikdörtgen olduktan sonra ucundaki kaynağa bakmak biraz ayrıntı kalıyor açıkçası. Konu baştan bitmiş. Takılan takılır takılmayan takılmaz.

Ben takılmayan kamptanım; benim için sadece üzerine oturduğum zaman gördüğüm ve hissettiğim şeyler önemli, gerisini boş verir geçerim.
    2. görseldeki gibi bir maşa ve zincir koruma plastiği yok. Oynanmış bir fotoğraf. 2023 ve 2024 modellerde hiçbir tasarım farkı yok. Hatta ilk görseldeki çamurluk da yok. Sonradan takılmış. Bütün Hornet'ler doğrudan Japonya Üretimi.

Orijinali şu; beğenen beğenir, beğenmeyen ne boktan olmuş der geçer.

Hornet dünyanın en güzel motoru değil. Hatta bazı açılardan bakınca oldukça da tipsiz. Ama 7.8.2024 itibari ile Türkiye'nin ekonomik koşullarında bu güç, performans, donanım ve fiyata alınabilecek en mantıklı motosiklet. Hatta öyle bir motosiklet ki, hiç ilgisiz konularda bile laf dönüp dolaşıp ona geliyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet'in arka maşasının alüminyum olduğu uçtaki kaynağın rezilliğinden belli. Hepsi değil ama bazıları feci görünüyor.

İsteseler mükemmel görünen alüminyum kaynak yaparlar ama dikdörtgen profil arka maşaya o parayı harcayacak halleri yok tabii ki.

Egzotik malzeme olarak benimkinde silindir kafalarında magnezyum yazıyor. Benzin deposu da metal değil. Lakin arka maşa neydendir bilemiyorum. Ama şase krom moli çelik, gidon başından salıncak başına ful şase 9.5 kiloymuş.
    Eheheh titanyum nerden çıktı yav GS de de magnezyum yazıyor sen yazınca doğrusunu hatırladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı ÜstadMotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm nin titanyum subaplı, magnezyum silindir başlıklı, altın kaplamalı elektrik kablolu arka maşasında 121 muhendisin emeği olan Duke 790 mesela.

Avusturya da, yani ktm nin anavatanında
    2024 ocak haziran arasında 139 adet satmış.

Balkon demirli Honda hornet ise aynı dönemde 359 adet satmış.

Hazır istatistik veriyorken diğer rakipleri de yazayım.

Suzuki 8s : 150
    Mt 07: 226
    Tuono 660 : 557
    sdadsfdgfd şaka şaka listede yok 4-5 adet satmıştır.

Şimdi bazı fanboylar, ktm pahalı olm diyebilir.
    Evet 1800 euro pahalı.
    Şimdi bununla avunun durun, Ferrari de az satıyor len diyerek iq şov yapın hatta;)

Ama bana göre geride kalmasının nedeni motorların son derece kırılgan olması. İtalyan motorlar bile daha sağlam olabilir, emin değilim tabi.
    GS de çok satıyor hemde o rezil farıyla :D çok satıyor diye oo ne güzel motormu yazalım şimdi , arge müthiş ama estetik olarak hayal kırıklığı tek kelime ile..

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Peki Suzuki GSX-8s kullananız oldu mu? Nasıl bilirsiniz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eheheh titanyum nerden çıktı yav GS de de magnezyum yazıyor sen yazınca doğrusunu hatırladım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

GS de çok satıyor hemde o rezil farıyla :D çok satıyor diye oo ne güzel motormu yazalım şimdi , arge müthiş ama estetik olarak hayal kırıklığı tek kelime ile..
    Yav nikicim. Ben estetiğe önem getiririm kararımı bile etkiler yani.

Ama ktm denen ucube motorları kullanan biri bana estetikten bahsetmesin bi zahmet.

Zaten ktm cilere motorun çok çirkin dersen sana hemen ben kullanırkrn görmüyorum motoru der

Bir de, bence hornet ın arka maşa gerçekten o kadar kotu gözükmüyor.

Nc750, Yamaha diversion ve hatta aşagıdaki çok kötü kabul.

Ama hornet bu kadar kötü değil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2. görseldeki gibi bir maşa ve zincir koruma plastiği yok. Oynanmış bir fotoğraf. 2023 ve 2024 modellerde hiçbir tasarım farkı yok. Hatta ilk görseldeki çamurluk da yok. Sonradan takılmış...
    Çok doğal çünkü görseller aksesuar (hugger / slider vs.) satıcılarından alınma, başka yakın plan çekim bulamadım. Bu görsellerde sadece maşa demirine dikkat etmek gerekiyor. (2. görseldeki eleman maşa demiri ile neden oynamış acaba? İlginç...)

Bu arada bizim elit forum ahalisi dışında kaynağa takılan pek yok herhalde; özellikle aramama rağmen maşadaki kaynaktan şikâyet eden bir yabancı kaynak da bulamadım, belki de aramayı beceremedim bilemiyorum artık...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok doğal çünkü görseller aksesuar (hugger / slider vs.) satıcılarından alınma, başka yakın plan çekim bulamadım. Bu görsellerde sadece maşa demirine dikkat Y gerekiyor. (2. görseldeki eleman maşa demiri ile neden oynamış acaba? İlginç...)

Bu arada bizim elit forum ahalisi dışında kaynağa takılan pek yok herhalde; özellikle aramama rağmen maşadaki kaynaktan şikâyet eden bir yabancı kaynak da bulamadım, belki de aramayı beceremedim bilemiyorum artık...
    Yemin ediyorum ben de aradım. Acaba dedim harbiden böyle bir algı var da ben mi göremiyorum.

Yokk.
    Tamamen hazımsızlık.

Motosikleti
    Çok doğal çünkü görseller aksesuar (hugger / slider vs.) satıcılarından alınma, başka yakın plan çekim bulamadım. Bu görsellerde sadece maşa demirine dikkat etmek gerekiyor. (2. görseldeki eleman maşa demiri ile neden oynamış acaba? İlginç...)

Biz kullanıcıları olarak o kadar dert etmiyorken, kullanmayanların (hatta motoru canlı görmeyenlerin) bu denli maşa fetişizmi pek normal değil sanki

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Yemin ediyorum ben de aradım. Acaba dedim harbiden böyle bir algı var da ben mi göremiyorum.

Yokk.
    Tamamen hazımsızlık.
    Sen de bulamadıysan yoktur kesin. Olaydı mutlaka bulurdun bence, öyle bir elektrik aldım senden.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sen de bulamadıysan yoktur kesin. Olaydı mutlaka bulurdun bence, öyle bir elektrik aldım senden.
    Yok ben bulamayabilirim. İngilizcesi anadili seviyesinde olanlar bir tarasın yabancı kaynak/forumları.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Suzuki çok güzel kampanya yapmış, parası imkanı olan kaçırmasın vstrom 650 alsın, Cyan vstrom'u çirkin buluyor ama konforu yüzünden laf etmiyor, ama yine de bence çok güzel motor. Arka maşanın nasıl göründüğüne bakmayın, yeterince sağlam ki şimdiye kadar kaç yıldır kimseden sağlamlık konusunda şikayet gelmemiş. Zaten vstro gibi bir motor alınca pırıl pırıl asfalt yolda sürmek istemeyeceksiniz, ne kadar mıcırlı, tozlu topraklı yol varsa dalası geliyor insanın, haliye arka maşa da tozdan görünmez oluyor. Cyan gibi titiz birinin vstrom'u değilse zaten pırıl pırıl görmek çok olası değil bu motoru.
    wiredrock bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suzuki çok güzel kampanya yapmış, parası imkanı olan kaçırmasın vstrom 650 alsın, Cyan vstrom'u çirkin buluyor ama konforu yüzünden laf etmiyor, ama yine de bence çok güzel motor. Arka maşanın nasıl göründüğüne bakmayın, yeterince sağlam ki şimdiye kadar kaç yıldır kimseden sağlamlık konusunda şikayet gelmemiş. Zaten vstro gibi bir motor alınca pırıl pırıl asfalt yolda sürmek istemeyeceksiniz, ne kadar mıcırlı, tozlu topraklı yol varsa dalası geliyor insanın, haliye arka maşa da tozdan görünmez oluyor. Cyan gibi titiz birinin vstrom'u değilse zaten pırıl pırıl görmek çok olası değil bu motoru.
    Hocam sen yanlış anlamışsın. V Strom'a değil, Hornet'e bok atılıyor. Lütfen...

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sen yanlış anlamışsın. V Strom'a değil, Hornet'e bok atılıyor. Lütfen...
    ikisi de güzel motordur, niye bok atalım ki.

Motosikleti
    ikisi de güzel motordur, niye bok atalım ki.
    Hocam neden anlaşamıyoruz acaba? Bok atan belli, atılan belli...sizlik bir şey yok

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kim niye oynasın sağlam maşanın kaynağıyla yahu. Alternatif olarak şöyle bir görsel buldum:

Maksat @espresso'nun gözü gönlü açılsın. Şu dikdörtgen borunun profiline, şu kaynağın güzelliğine bakın yahu, etkilenmemek, kıskanmamak ne mümkün

Bu arada yurt dışından aratınca da çok tepki yok bu konuda. Millet mutlu mesut kullanıyor Hornet'ini mis gibim. Bizim markacı ve doğrucu arkadaşlar takılıyor sadece. Onları kurcalamak da zevkli yahu...

"balkon demiri" tabirini ilk kez ya tommy ya da cyan'dan eski kasa CB600F için duyduydum. Velhasıl Honda sabıkalı bu mevzuda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Nc750, Yamaha diversion ve hatta aşagıdaki çok kötü kabul.

Ama hornet bu kadar kötü değil.
    Bu saylanmaz ama... Elektrikli bisiklet gibi bişey bu, ne gücü, ne hızı, ne menzili var. Sorumu yineleyeyim:

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lakin güncel 750cc motosikletin arka maşasında balkon demiri kullanan başka bir motosiklet firması bilen var mı, Çinliler Hintliler dahil.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...Cyan gibi titiz birinin vstrom'u değilse zaten pırıl pırıl görmek çok olası değil bu motoru.
    Hiç titiz değilim, motorun üst tarafı temiz olsun derim de alt (maşalar, tekerlekler, motor tarafı) b.k götürse çok umurumda olmaz, zinciri yağlı ve temiz tutmak dışında çok uğraşmıyorum. Araba konusunda (yıkaması / yıkatması kolay olduğu için) daha titizim açıkçası.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Hiç titiz değilim, motorun üst tarafı temiz olsun derim de alt (maşalar, tekerlekler, motor tarafı) b.k götürse çok umurumda olmaz, zinciri yağlı ve temiz tutmak dışında çok uğraşmıyorum. Araba konusunda (yıkaması / yıkatması kolay olduğu için) daha titizim açıkçası.
    Seni ne zaman görsem senin motor benimkinden daha temiz oluyor, demek ki temiz olduğu zamanlara denk gelmiş oluyorum, kafamda yan motorunu hep temiz tutar titiz titiz temizler imajı oluşmuş.
    Cyan bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    Bu çılgınlıgı hayabusa modelinde de bekliyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)