Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

suzuki çıldırdııı motor fiyatları çıldırmaya başladı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoyu tekrar izlemedim, ama yanlış hatırlamıyorsam otoyolda gitmek isteyeceğin bir hızda titreşim olduğundan bahsediyordu 8s'te.
    Şurada güzel bir inceleme var:
    Bennets Insurance :: BikeSocial :: Suzuki GSX-8S (2023) – Review :: Engine & Performance

İlgili kısmın biraz altında şöyle bir paragraf var:
    "...
    Another difference between the 8S and V-Strom 800DE engines – or at least the one I used on the V-Strom launch a few months ago in Sardinia – is in vibration feel. The 800DE has a distinct, pattering vibration through the pegs and bars that increases from around 4500rpm. I’m not usually over-sensitive to vibes – everyone is different – and it’s not something to put me off buying a V-Strom... but it’s something to be aware of if you do suffer from tingling hands or feet.

However the same engine in the GSX-8S is absolutely, 100 per cent clean. Yes, you can feel the power pulses of a 270°-crank firing interval, mimicking a 90° V-twin, once the primary balance shaft has tamed them – and that’s how it should be. And you can feel what’s left of the transverse rocking couple, once the extra balance shaft has tamed it – but the vibes are not intrusive at all. It basically feels like a smooth-running engine.
    ..."
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Tarzan Rıfkı ve Zack Courts'un motosiklet üzerine deneyim, birikim ve tecrübesini karşılaştırdım ve doğal olarak Zack Courts'u sildim defterden.

Tarzan hocam, 2000 model Focus ta olup ta güncel arabaların çoğunda olmayan "ful sistem" olarak nitelediğin bağımsız süspansiyon tipi nedir merak ettim? Malum bağımsız süspansiyon olmayan araç zor bu zamanda.
    yani demek istediğim o zamanın teknolojisiyle bir araba bu kadar yol tutuyordu.şimdi mekanik olarak daha geri arabalar çıkıyor bu sınıfta ama teknoloji olarak çok daha güvenli araçlar var.evet 2000focusda büyük atılım bağımsız süspansiyon vs var iken teknoloji namına 0 özellik vardı şimdi daha kötü arabalar daha iyi yol tutar ona göre elektronik aksamlar var.şimdiki motorlarda böyle eskiden çok daha kafa yorualn bir şey iken şimdi çekiş kontrol dayayıp motorun tam kapasitesini engelliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı yarım akıllı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SV650 2022 modelini inceledi. Yani 23 yaşında bir motoru değil 23 yılda mükemmelleştirilmiş bir naked makineyi inceledi.
    yani bir nebze ona katılıyorum.şu an 2024 mt07 alan biri tamamen baştan aşaha 2014 model bir mt07 almış oluyor.ne değişti ön disk boyutu süspansiyon ayarı ama aynı süspansiyon şasi aynı motor teknoloji vs aynı.burda tutupta ben 2024 model mt07 biniyorum diyen biri ile 2014 modelini sürenle arasında 10 yıllık bir fark yok yüzde 90ı aynı.sv650 baya güzel cihaz ama eski oda aynı mt07 kafasında büyük güncelleme yok cihazda.s8 her halikarda daha iyi yeni nesil bir motosiklet bu 2 motoru kıyaslayıpta sv650 daha iyi demek markaya hakaret mühendislere hakaret aradaki 20 yıla hakaret.ben katılmıyorum katılan böyle düşünen olabilir yine bir yere kadar haklılar motor işi mühendislik mekaniklik bir iş

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    399 bine 650xt mi )) cfmoto 450mt 350 bin lira civarında satışa çıkacak diyorlar. Motomorini xcape 649 ise şuan 450 bindi sanırım. Eee 2016 model versys 300 den aşağı yok ikinci elde. Bence çok güzel fiyatları. Burgman 400 bile kymco sym den ucuz kalmış. Acaba daha ellerinde kalır mı

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    SV650 2025 yılında da üretime devam edecekmiş. Demek ki halen seviliyor ve alınıyor.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    SV650 2025 yılında da üretime devam edecekmiş. Demek ki halen seviliyor ve alınıyor.
    Cok sevdigim bir modeldir, Türkiyede kiymeti bilinmeyen modellerden birisi, orta segmentin lideri, az yakar saglam ve uzun ömürlü, üzerindeki iyi bir pilot ise spor motosiklet keyfinide yasatir, sehir icinde gezer, uzun yol yapar, pist günlerinede cikar. Artci ilede sorunsuzdur. Suzukinin en basarili modellerinden birisidir.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)