Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

suzuki çıldırdııı motor fiyatları çıldırmaya başladı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dl 650 de gü<zel indirim yapmışlar
    1050 çok güzel fiyata düşmüş 1000 cc motor 680k sıfır km
    800 lüğü çıkarınca eski 650 lik üretimden kalkar diye düşündüm ama hala talep var ki üretiliyor , her yola gelir taş gibi makina , konforu zaten efsane 399bin e bedava , Çinliler de yok bu fiyat..
    espresso, Cyan ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kawasaki'de bir indirim gören var mı?

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı yarım akıllı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...ar-etmesi.html şu linkte "arka maşa balkon demiri zaten" yorumunun aynısı yapılmış, kimdir bu, nedir bu ortak akıl erkanı? Hornet'in arka maşasının balkon demiri gibi olduğu motosikletçiler arasında çokça kabul görmüş bir gerçek midir? :D
    Japonların Türklerden öğreneceği çok şey var hocam...

Biz öyle bir milletiz ki; en küçük detayı fark eder, en titiz hassasiyetle en küçük esnemeyi hisseder, bir motoru gidonundan arka maşasına analiz eder, hatta görmediğimiz binmediğimiz motoru üreticisinden bile iyi tanırız. Bu naif özelliklerimizdir ki, bizi dünyada en kıskanılan milletlerden biri yapmıştır. Bunu gerek yurtiçinde gerek yurtdışında ve her dilde en iyi temsil eden forumdaşlarla aynı çatı altında bulunmak bana tarif edilemez bir huzur ve gurur veriyor.
    ÜstadMotorcu ve Motorumu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonların Türklerden öğreneceği çok şey var hocam...

Biz öyle bir milletiz ki; en küçük detayı fark eder, en titiz hassasiyetle en küçük esnemeyi hisseder, bir motoru gidonundan arka maşasına analiz eder, hatta görmediğimiz binmediğimiz motoru üreticisinden bile iyi tanırız. Bu naif özelliklerimizdir ki, bizi dünyada en kıskanılan milletlerden biri yapmıştır. Bunu gerek yurtiçinde gerek yurtdışında ve her dilde en iyi temsil eden forumdaşlarla aynı çatı altında bulunmak bana tarif edilemez bir huzur ve gurur veriyor.
    Ben görüntüye pek takılmam o maşa işini yapıyordur 50 çeşit testten geçiriyorlar , yukarıda Suzuki Vstrom 650 yi övmüştüm ama Hornet in de Vstrom un da maşa hakkatten balkon demiri :D bizim insanımızın bir özelliğide satın aldığımız birşeye eleştiri gelince üretenden daha çok savunuruz , para vermişsek iyidir güzeldir yanılmış olamayız ;)
    espresso bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben görüntüye pek takılmam o maşa işini yapıyordur 50 çeşit testten geçiriyorlar , yukarıda Suzuki Vstrom 650 yi övmüştüm ama Hornet in de Vstrom un da maşa hakkatten balkon demiri :D bizim insanımızın bir özelliğide satın aldığımız birşeye eleştiri gelince üretenden daha çok savunuruz , para vermişsek iyidir güzeldir yanılmış olamayız ;)
    Para verenin yanılmış olabileceğini reddetmesinden çok, para vermeyenin reddetmesi de ayrı paradoks ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    800 lüğü çıkarınca eski 650 lik üretimden kalkar diye düşündüm ama hala talep var ki üretiliyor , her yola gelir taş gibi makina , konforu zaten efsane 399bin e bedava , Çinliler de yok bu fiyat..
    Harbiden çok uygunmuş. Xt, hem de tel jantlı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    650'nin durumunda eldeki parça stoğunu tüketiyorlardır diye düşünüyorum. 2025 modellerini göreceğimizi zannetmiyorum...

Bu arada birader geçen ay sonu takasla düz 800'ü aldı (az daha beklese 30k daha ucuza alacaktı, kısmet...), yeni 800 eski 650'likten 10kg daha ağır, yeninin şekli şemali gerçekten çok güzel motor kesinlikle 650'likten hissedilir derecede sıcak çalışıyor. Takıntılı bünyeleri sıkabilir. İkisini yan yana koyunca DL650'den %21,5 (90k) fazla verip 800 almaya değer mi karar veremedim. Biraz cimri bir tip olduğum için sanki değmiyor gibi geliyor bana... (2024 800'e karşı 2023 650 olursa fark %27,5!)
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı ÜstadMotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet ile test sürüşü yaptım. arka maşa 3-4 mikron esniyor. Bunu hissetim.
    Arka maşa balkon demiri zaten ondan esniyor olmalı.
    Severek ve hevesle aldım, 3-5 ay zor dayandım. Balkon demiri değilde, kalorifer peteğinden olsa idi ömür boyu binerdim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    650'nin durumunda eldeki parça stoğunu tüketiyorlardır diye düşünüyorum. 2025 modellerini göreceğimizi zannetmiyorum...

Bu arada birader geçen ay sonu takasla düz 800'ü aldı (az daha beklese 30k daha ucuza alacaktı, kısmet...), yeni 800 eski 650'likten 10kg daha ağır, yeninin şekli şemali gerçekten çok güzel motor kesinlikle 650'likten hissedilir derecede sıcak çalışıyor. Takıntılı bünyeleri sıkabilir. İkisini yan yana koyunca DL650'den %21,5 (90k) fazla verip 800 almaya değer mi karar veremedim. Biraz cimri bir tip olduğum için sanki değmiyor gibi geliyor bana... (2024 800'e karşı 2023 650 olursa fark %27,5!)
    Bence de değmiyor. 800 serisi 650 ile performans olarak yarışamayacak bir statüde maalesef. Bu arada nakitim olsa hemen 2. büyük motor olarak patlatırım 399 lira bedava o motora...
    Cyan, ÜstadMotorcu ve espresso bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı yarım akıllı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.motosiklet.net/forum/mot...ar-etmesi.html şu linkte "arka maşa balkon demiri zaten" yorumunun aynısı yapılmış, kimdir bu, nedir bu ortak akıl erkanı? Hornet'in arka maşasının balkon demiri gibi olduğu motosikletçiler arasında çokça kabul görmüş bir gerçek midir? :D
    Yok, sadece motosikletçiler değil, sağlam iki gözü olan insanlar arasında yayılagelmiş bir gerçek

Hem tabii ki fizibilitesi falan çokça yapılmıştır Honda tarafından. Ucuzdur, çirkindir, ama sonuçta balkon demiri oldukça sağlam bişey.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yorumlara bakınca size pulsar ns200 bile bence çok.ama balkon demirinden diyor yamesela aliminyum maşalı mt07 bundan daha iyi yol tutuyor ve viraja girebiliyor.çünkü aliminyum arka maşaya sahip esnemiyor

Motosikleti
    SD 1290R
    Hangisi daha iyi viraja giriyordur bilmem. Lakin balkon demiri olduğunu görmek için viraja girmeye gerek yok. Motosiklet yan ayak üzerindeyken bakınca görülüyor.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    arka maşanın balkon demiri görünümlü olması neden kötü olsun ki?
    olabilecek en az maliyetle ağırlığı fazla arttırmadan olabilecek en sağlam form demek ki o şekilmiş ki o şekilde yapılmış. Balkon demiri gibi düz profil olmak yerine süslü şekilli olsa daha mı iyi olacaktı? motosikletin yapılış amacında karşılaşacağı yüklere yetecek kadar sağlamsa güzeldir işte.

Bu arada en güzel motor benim motorum, her türlü iddia ederim. Hem de kırmızı.
    Cyan, Mr.wind, Green Arrow ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

800 lüğü henüz kullanmak nasip olmadı yol tutuş , konfor , tüketim vs olarak 650 den çok çok farklı olduğunu düşünmüyorum , güç olarakda bence düşük kaldı , en azından Transalp gibi 90 bg olaydı güzel olurdu , 650 lik yedek parça ve bilirkişi usta avantajı ile 2-3 yıl daha popülaritesi koruyabilir..
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    800 lüğü henüz kullanmak nasip olmadı...
    Metalik mat çelik yeşili rengine bayıldım, muhteşem.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    sv650x daha üretimi bitmediyse 650 dl bitmez.en az 3 sene diyorum üretim bitmesine.bu arada transalp 750 fiyatıda 480 70 bin gibi bir rakamdı yanlış olmasın.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulan keşke şu suzuki Türk markası olsaydı.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka maşanın balkon demiri görünümlü olması neden kötü olsun ki?
    olabilecek en az maliyetle ağırlığı fazla arttırmadan olabilecek en sağlam form demek ki o şekilmiş ki o şekilde yapılmış. Balkon demiri gibi düz profil olmak yerine süslü şekilli olsa daha mı iyi olacaktı? motosikletin yapılış amacında karşılaşacağı yüklere yetecek kadar sağlamsa güzeldir işte.
    Güzellik fonksiyondadır diyosun. O da bir bakış açısı tabii ki.

Lakin güncel 750cc motosikletin arka maşasında balkon demiri kullanan başka bir motosiklet firması bilen var mı, Çinliler Hintliler dahil.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzellik fonksiyondadır diyosun. O da bir bakış açısı tabii ki.

Lakin güncel 750cc motosikletin arka maşasında balkon demiri kullanan başka bir motosiklet firması bilen var mı, Çinliler Hintliler dahil.
    Evet, güzellik fonksiyondadır diyorum.

Mesela piyasadaki hç bir otomobili güzel bulmuyorum çünkü fonksiyon açısından çok kötü bir estetik anlayış var otomobillerde. Ama bir hafriyat kamyonu ya da bir iş makinesi vb. türü araçlar çok güzeller çünkü işe yaramayacak görsel şekiller yerine işe yarayacak şekilde yapılmışlar, boyaları bile boyanın asıl fonksiyonu olan altındaki metali korumakla kalmış ne güzel, oysa şimdiki otomobillerde en ufak sürtmede boyası çizilen parlak boyalar, en ufak dürtmede yamulan kaportalar falan aslında çok çirkin tasarımlar.
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, güzellik fonksiyondadır diyorum.

Mesela piyasadaki hç bir otomobili güzel bulmuyorum çünkü fonksiyon açısından çok kötü bir estetik anlayış var otomobillerde. Ama bir hafriyat kamyonu ya da bir iş makinesi vb. türü araçlar çok güzeller çünkü işe yaramayacak görsel şekiller yerine işe yarayacak şekilde yapılmışlar, boyaları bile boyanın asıl fonksiyonu olan altındaki metali korumakla kalmış ne güzel, oysa şimdiki otomobillerde en ufak sürtmede boyası çizilen parlak boyalar, en ufak dürtmede yamulan kaportalar falan aslında çok çirkin tasarımlar.
    Haklısın espresso. Şu güzelliğe bak yahu:

Ne güzel arka salıncak olur bundan hem

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın espresso. Şu güzelliğe bak yahu:

https://www.otomatikkapitamiri.gen.t...rkulugu-15.jpg

Ne güzel arka salıncak olur bundan hem
    Balkon demiri dediysek şekil olarak benziyor malzeme yine alüminyum alaşım , Ktm nin arka maşa malzemesini merak ediyorum , ilginç bir kompozit kullanıyor Avusturyalı , GS in birkaç parçasını sökülmüş çıplak inceledim parçacıda , şase , arka şaft kovanı , şanzıman kapakları vs inanılmaz hafif , silindir kapaklarının içinde titanyum yazıyor , metalurji muazzam bir bilim..
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)