Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask ve deri mont için öneri ve kullanıcı yorumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba , forumda yakın zamanlarda kaza geçirdiğimi ve açılır kasktan dolayı burnumda çoklu kırık ve elmacık kemiklerimin kırıldığını söylemiştim. ailemin yaşanmadan anlamama sorunları olduğu için ekipman konusunda bana yardımcı olmamışlardı kaza yaptıktan sonra istediğini al konusuna döndü :D kask hakkında rüzgar vb. diye yorumları okudum ancak arada kaldığım için sizden yardım isteyeceğim. Deri montta ise hiç düzgün kaynak veya forumda birşey bulamadım düzgün illaki vardır ama detaylı aramadım kısaca bu konuyu açayım yeni başlayan veya ekipman yenileyecek arkadaşlara da yardımcı olmuş olur diye açtım konuyu.

Kask için bütçem 20-25bin TL arasında motosikletim racing , kask kalıplarının biraz geniş olmasını istiyorum kafa şeklimden dolayı ve birazda şekilli şukullu olmasını istiyorum

Scorpion Exo 1400

Agv k6s

HJC Rpha 11 veya 12
    bunların yerine önerebileceklerinizi beklerim bütçemde botu 1-2ay bekleterek RPHA1'de alabiliyorum

Monta gelirsek 1.80 78 kiloyum

Alpinestars GP Force Airflow

Alpinestars Faster V2

Dainese Racing 4

Dainese Avro 4

Beden yorumu olur (herkesin vücut tipi farklı orasını biliyorum ama akılda fikir oluşması için) motosiklet üzerinde kasım kasım durulmayı sevmiyorum pek o yüzden tekstil mont alacaktım ancak Allah korusun 1 kullanımdan sonra ömrü kalmıyor vb şeyler duyduğum için ve bütçem yettiği için deriyle değerlendirmek istiyorum . Eldiven ve bot için daha henüz çok araştıramadım 2. bir konuyla da çok uğraşmak ve forumu kirletmeye gerek yok

Eldiven: Alpinestars SMX2 air
    Alpinestars SP-2 V2
    Dainese Carbon 4
    Dainese Mig 3
    Dainese Impeto D-Dry

Bot için hiç araştırma veya bir fikrim yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Rocket 3 GT 221 Edition
    Alıntı uurrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba , forumda yakın zamanlarda kaza geçirdiğimi ve açılır kasktan dolayı burnumda çoklu kırık ve elmacık kemiklerimin kırıldığını söylemiştim. ailemin yaşanmadan anlamama sorunları olduğu için ekipman konusunda bana yardımcı olmamışlardı kaza yaptıktan sonra istediğini al konusuna döndü :D kask hakkında rüzgar vb. diye yorumları okudum ancak arada kaldığım için sizden yardım isteyeceğim. Deri montta ise hiç düzgün kaynak veya forumda birşey bulamadım düzgün illaki vardır ama detaylı aramadım kısaca bu konuyu açayım yeni başlayan veya ekipman yenileyecek arkadaşlara da yardımcı olmuş olur diye açtım konuyu.

Kask için bütçem 20-25bin TL arasında motosikletim racing , kask kalıplarının biraz geniş olmasını istiyorum kafa şeklimden dolayı ve birazda şekilli şukullu olmasını istiyorum

Scorpion Exo 1400

Agv k6s

HJC Rpha 11 veya 12
    bunların yerine önerebileceklerinizi beklerim bütçemde botu 1-2ay bekleterek RPHA1'de alabiliyorum

Monta gelirsek 1.80 78 kiloyum

Alpinestars GP Force Airflow

Alpinestars Faster V2

Dainese Racing 4

Dainese Avro 4

Beden yorumu olur (herkesin vücut tipi farklı orasını biliyorum ama akılda fikir oluşması için) motosiklet üzerinde kasım kasım durulmayı sevmiyorum pek o yüzden tekstil mont alacaktım ancak Allah korusun 1 kullanımdan sonra ömrü kalmıyor vb şeyler duyduğum için ve bütçem yettiği için deriyle değerlendirmek istiyorum . Eldiven ve bot için daha henüz çok araştıramadım 2. bir konuyla da çok uğraşmak ve forumu kirletmeye gerek yok

Eldiven: Alpinestars SMX2 air
    Alpinestars SP-2 V2
    Dainese Carbon 4
    Dainese Mig 3
    Dainese Impeto D-Dry

Bot için hiç araştırma veya bir fikrim yok
    Alpinestars SP-2 V2 kullanıyorum, oldukça güzel bir bot. Tercih edilebilir ama direk dize kadar gelen botlardan alsanız daha iyi.

Eldivenleri hep kısa seçmişsiniz fakat bilekli uzun eldiven almanız daha iyi olacaktır.

"tekstil mont alacaktım ancak Allah korusun 1 kullanımdan sonra ömrü kalmıyor" bunu kim söyledi bilmiyorum ama 2 yıldır tekstil mont kullanıyorum ilk günkü gibi gıcır gıcır duruyor askıda.

Kasklara ek olarak Shoei GT Air II önerebilirim, 2 yıldır kullanıyorum memnunum.

Alıntı Metehan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestars SP-2 V2 kullanıyorum, oldukça güzel bir bot. Tercih edilebilir ama direk dize kadar gelen botlardan alsanız daha iyi.

Eldivenleri hep kısa seçmişsiniz fakat bilekli uzun eldiven almanız daha iyi olacaktır.

"tekstil mont alacaktım ancak Allah korusun 1 kullanımdan sonra ömrü kalmıyor" bunu kim söyledi bilmiyorum ama 2 yıldır tekstil mont kullanıyorum ilk günkü gibi gıcır gıcır duruyor askıda.

Kasklara ek olarak Shoei GT Air II önerebilirim, 2 yıldır kullanıyorum memnunum.
    Önerdiğiniz bot cidden çok tatlı duruyor uzun süreli kullanacağımı ve çok göze batmamasını da istiyorum o yüzden Alpinestars Faster 2 modeli gözüme çarptı şuanda . Tabii ki önerdiğiniz botu yakın bir süre içerisinde deneyeceğim yorumlarımı yine yazarım foruma

Uzun eldiven daha önce kullanmayıp denemediğim için rahatsız eder mi bilmiyorum o yüzden şuanlık kısa eldiven kullanıcam 3-4 ay içinde uzun eldiven alıcam yurtdışından. Uzun eldivenin montun içine girmesi vb kışın daha kullanışlı oluyor tabi.

Tekstil mont için "tekstil mont alacaktım ancak Allah korusun 1 kullanımdan sonra ömrü kalmıyor" bu yorumu yine forumda görmüştüm pek derinlemesine incelemedim derinin görünüşüne aldanıp sanırım ama sizin yorumunuzla tekstil ve deri olan iki seçeneğimi de deneyip hangisinde rahat ediyorsam onu alacağım.

Shoei GT Air II modeli de tasarımları olsun kalitesi olsun beni kendine en çok çeken kasklardan birisi . Shoei kaskını da deneyeceklerim arasına ekledim . AGV kasklar kalıp olarak oval oldukları için büyük ihtimalle Shoei GT Air II olacağı için Shoei alıcam büyük ihtimalle

Yorumların ve önerin için teşekkür ederim.
    Metehan48 bunu beğendi.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    bot falco liberty öneririm

Alıntı motomad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bot falco liberty öneririm
    Marka takıntım olduğu için ve gözüme hitap etmediği için almam ama teşekkür ederim önerin için

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(o)
    Kask bütçesi o kadar ise kesinlikle hjc rpha 1 bakın derim.

Montu sürekli giyecekseniz eğer deri/tekstil karışımı rüzgar geçirgen özellikli bir model alabilirsiniz. Full deri modeller bence sadece gazlamak amaçlı veya kısa mesafede şık gözükmek için kullanışlı. Onun dışında gün içi kullanımda bayağı rahatsız edecektir bence.

Ben şuanlık dainese energyca air tekstil mont aldım. Rüzgar kesici iç astarı var, onu çıkardım yaz günler için kullanımında inanılmaz rahat inanılmaz. Deri montuda biraz vücüdu topladıktan sonra almayı düşünüyorum.

Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask bütçesi o kadar ise kesinlikle hjc rpha 1 bakın derim.

Montu sürekli giyecekseniz eğer deri/tekstil karışımı rüzgar geçirgen özellikli bir model alabilirsiniz. Full deri modeller bence sadece gazlamak amaçlı veya kısa mesafede şık gözükmek için kullanışlı. Onun dışında gün içi kullanımda bayağı rahatsız edecektir bence.

Ben şuanlık dainese energyca air tekstil mont aldım. Rüzgar kesici iç astarı var, onu çıkardım yaz günler için kullanımında inanılmaz rahat inanılmaz. Deri montuda biraz vücüdu topladıktan sonra almayı düşünüyorum.
    Bütçem sonradan arttığı için RPHA1'de olabilir HJC Rpha 11ve 12 sınıfının en sessiz kasklarından biri diye biliyorum ancak rpha11 sharp testlerinden 3 yıldız aldı diye listeye eklememiştim dediğim gibi bütçe sonradan arttı sigorta önceki kaskın parasını da vereceği için :D

Sürekli tur veya öyle etkinliklere katılmadığım için deri mont hem şıklığı olsun hem güven vermesi olsun hoşuma gidyor o yüzden düşündüm rüzgar kesmesi dışında sıcak tutması da var önümüzdeki kış dönemi için hazırlanıyorum lastik olsun, ekipman olsun . kış bitene kadar yeni ekipman alacak kadar bütçemi toparlarım, dediğim gibi İzmir'de ki tüm motor ekipmanı satan yerlere bakınacağım nerdeyse illaki deri diye bir kaide yok

Görüşün ve önerin için teşekkürler

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam ne alırsanız alın ama denemeden almayın.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ne alırsanız alın ama denemeden almayın.
    Şuan seçenekleri sıralıyorum ondan dolayı kafam epey karışık . Bazı kasklar MotoGP içinmişte şurası böyle fln orda öğrenmeye yeni maceralar aramaya gerek yok gidip direkt 3-4 model arasından sevdiğimi alıcam. Mont , eldiven ve botu FCMOTO'dan almayı düşünüyorum bazı ürünlerde 2-3bin tl oynuyor

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Deri mont olarak Alpinestars GP Force Air, bot olarak da Alpinestars SP-2, Kask Scorpion EXO R1 Evo Carbon Air kullanıyorum. Üçünden de çok memnunum...

https://www.motomax.com.tr/alpinestars-gp-force-af-deri-korumali-yazlik-motosiklet-montu-siyah-/-beyaz-/-kirmiz
    https://www.motomax.com.tr/alpinestars-sp-2-korumali-motosiklet-botu-siyah
    https://www.motomax.com.tr/scorpion-exo-r1-evo-carbon-air-mg-spor-motosiklet-kaski-mat-siyah-/-gumus

Ama;

GP Force Air kullanım mevsimi olarak sizi sınırlayacaktır. Her ne kadar tekstil karışımı ile havalandırma sağlanmış olsa da, yazın sıcağında kullanmak eziyet. Kışın soğuğunda ise kullanamazsınız. Ancak 14-15 derecelerde acayip ideal olur. Alpinestars kalıpları biraz dardır. Modele göre bile kalıp çok değişiyor. Denemeden kesinlikle almayın.

SP-2 bot muhteşem ama giyip çıkarması özellikle ayak kalıbınızı alana kadar eziyet. Çünkü yanda fermuar, bağcık vs. yok. Boa bağlantısı harika. Ben bisiklet ayakkabımda da Boa kullanırdım. Alıştınız mı bırakamazsınız. Botu hem yazın hem çok soğuk olmayan kış aylarında rahat rahat kullanırsınız.

EXO R1 Evo Carbon Air için pek ama'lık bir durum yok. Belki fiyatının şiştiğini söyleyebilirim. Geçen yıl 2/3 fiyatındaydı. Kalıp ve fiyat sizin için uygunsa racing için Exo 1400 yerine tercih edebilirsiniz.

Motosikleti
    Şuan seçenekleri sıralıyorum ondan dolayı kafam epey karışık . Bazı kasklar MotoGP içinmişte şurası böyle fln orda öğrenmeye yeni maceralar aramaya gerek yok gidip direkt 3-4 model arasından sevdiğimi alıcam. Mont , eldiven ve botu FCMOTO'dan almayı düşünüyorum bazı ürünlerde 2-3bin tl oynuyor
    almayı düşündüğünüz model burada da varsa gidin bir dükkana deneyin, ondan sonra yurt dışından sipariş geçin.
    ancak bugün resmi gazetede yayınlanan karara göre artık yurt dışı ürünleri de pek ucuz olmayacak.
    150€ sınırı 30€ a düşürüldü. Avrupadan gelen ürünlerde vergi %20'den %30 a, diğer ülkelerden gelen ürünlerde vergi %30'dan %60'a çıkarıldı.
    Geçmiş olsun.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0240806-13.pdf
    dundanbiri bunu beğendi.

almayı düşündüğünüz model burada da varsa gidin bir dükkana deneyin, ondan sonra yurt dışından sipariş geçin.
    ancak bugün resmi gazetede yayınlanan karara göre artık yurt dışı ürünleri de pek ucuz olmayacak.
    150€ sınırı 30€ a düşürüldü. Avrupadan gelen ürünlerde vergi %20'den %30 a, diğer ülkelerden gelen ürünlerde vergi %30'dan %60'a çıkarıldı.
    Geçmiş olsun.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...0240806-13.pdf
    Sıkıntı vergisi degil %18'den %30'a çıkartılması 20BİN TL'lik ürün için 2400TL fiyat farkı oldu önceki haline göre . zaten ürünün gümrüğe takılması sıkıntı, zaten alacağım ürün 150Euro üstüydü ha 30Euro'dan gümrüğe takılmış ha 150 :D . Ürün gümrüğe takıldığında vekalet, ardiye vs. birsürü masraf çıkartması , dün gece yanlış hesaplamadıysam Türkiye'de ki 42BİN TL olan kask 33Bin TL'ye geliyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri mont olarak Alpinestars GP Force Air, bot olarak da Alpinestars SP-2, Kask Scorpion EXO R1 Evo Carbon Air kullanıyorum. Üçünden de çok memnunum...

https://www.motomax.com.tr/alpinestars-gp-force-af-deri-korumali-yazlik-motosiklet-montu-siyah-/-beyaz-/-kirmiz
    https://www.motomax.com.tr/alpinestars-sp-2-korumali-motosiklet-botu-siyah
    https://www.motomax.com.tr/scorpion-exo-r1-evo-carbon-air-mg-spor-motosiklet-kaski-mat-siyah-/-gumus

Ama;

GP Force Air kullanım mevsimi olarak sizi sınırlayacaktır. Her ne kadar tekstil karışımı ile havalandırma sağlanmış olsa da, yazın sıcağında kullanmak eziyet. Kışın soğuğunda ise kullanamazsınız. Ancak 14-15 derecelerde acayip ideal olur. Alpinestars kalıpları biraz dardır. Modele göre bile kalıp çok değişiyor. Denemeden kesinlikle almayın.

SP-2 bot muhteşem ama giyip çıkarması özellikle ayak kalıbınızı alana kadar eziyet. Çünkü yanda fermuar, bağcık vs. yok. Boa bağlantısı harika. Ben bisiklet ayakkabımda da Boa kullanırdım. Alıştınız mı bırakamazsınız. Botu hem yazın hem çok soğuk olmayan kış aylarında rahat rahat kullanırsınız.

EXO R1 Evo Carbon Air için pek ama'lık bir durum yok. Belki fiyatının şiştiğini söyleyebilirim. Geçen yıl 2/3 fiyatındaydı. Kalıp ve fiyat sizin için uygunsa racing için Exo 1400 yerine tercih edebilirsiniz.
    Şuanlık alacağım kask için bütçem artıp duruyor :D , sigorta ilk başta kafamda kırılan kaskın %10-20'sini öderiz demişti , kask normalde 3bin tl bende 300TL'yi ne yapayım diyip arkadaşlarımdan birisinin AGV K5s'inin faturasını verdim ve kafamda bu kask vardı dedim sonrasında sigortayla konuşmalar sonucu kask için ödenecek tutar karşı tarafın suçluluk oranıyla eşdeğermiş , kısaca 1-2BİN Tl alayım derken AGV K5S parası eklendi ben kırılan kaskın parasını isterken :D . Scorpion için kalıplar geniş deniyor , ancak şuanlık Shoei X SPR PRO almayı düşünüyorum , Scorpion exo R1 karbon rengi var çok tatlı gelmişti gözüme bütçem artmasaydı AGV K6S veya Exo R1 arasında kalırdım

Mont için GP Force Air gözüme çok renkli ve dar kalıp gibi geldi , deneyeceğim zaman Faster V2'yi de deneyeceğim ikisinin arasında seçim yapıp buraya yorumlarımı yazarım.

SP-2 Bot içinse giyip çıkartması çok sıkıntı değil çünkü bunlar deri veya sert malzemelerden yapıldıkları için ayağımda buna alışık olmadığı için baya bir eziyet çekeceğim gibi geliyor bana şuanlık ama bot almayabilirim bunun yerine günlük ayakkabı gibi duran bilek koruması olan ayakkabıları da tercih edebilirim Dainese bu konuda çok başarılı.

Görüşlerin için teşekkür ederim , tüm ekipman sorularımın hepsinde sen varsın :D

Motosikleti
    hocam aradaki 10 bin lira farkı uçak biletine verip hem almanyayı gezebilir hem de ürünleri deneyip alabilirsiniz
    pasaport varsa değerlendirim derim (:
    espresso bunu beğendi.

hocam aradaki 10 bin lira farkı uçak biletine verip hem almanyayı gezebilir hem de ürünleri deneyip alabilirsiniz
    pasaport varsa değerlendirim derim (:
    Cidden daha mantıklı , şükür yeşil pasaportum var . Tek gün otelde kalmak için 2Bin TL desek (kahvaltı dahil) kask euro cinsinden 22Bin TL . Aklımı karıştırdın şuan ama yarın İzmir'e gidip tüm ekipmanları deniyeceğim o yüzden bir sonraki yazlık ekipman alışverişim için yapacağım sanırım.
    espresso bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alpinestars'in yazlık eldivenleri direk çöp. Benimki 1.5 yıl içinde parçalandı. Dainese tavsiye ederim.

Motosikleti
    sigorta ilk başta kafamda kırılan kaskın %10-20'sini öderiz demişti , kask normalde 3bin tl bende 300TL'yi ne yapayım diyip arkadaşlarımdan birisinin AGV K5s'inin faturasını verdim ve kafamda bu kask vardı dedim sonrasında sigortayla konuşmalar sonucu kask için ödenecek tutar karşı tarafın suçluluk oranıyla eşdeğermiş , kısaca 1-2BİN Tl alayım derken AGV K5S parası eklendi ben kırılan kaskın parasını isterken :D .
    Fatura arkadaşınızın adına iken size nasıl ödeme yapıyor sigorta şirketi anlamadım.

Motosikleti
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestars'in yazlık eldivenleri direk çöp. Benimki 1.5 yıl içinde parçalandı. Dainese tavsiye ederim.
    hocam bende de 2 adet alpinestars eldiveni var, direkt çöp diyemem ancak çabuk yıpranıyor diyebilirim.
    çinden aldığım çakma revitler daha iyi dayandı.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Cidden daha mantıklı , şükür yeşil pasaportum var . Tek gün otelde kalmak için 2Bin TL desek (kahvaltı dahil) kask euro cinsinden 22Bin TL . Aklımı karıştırdın şuan ama yarın İzmir'e gidip tüm ekipmanları deniyeceğim o yüzden bir sonraki yazlık ekipman alışverişim için yapacağım sanırım.
    Bulgaristan ya da yunanistan'da tek gün otel 50 euro civarı rahat bulunuyor. Bende de yeşil pasaport var, bu kış eşime komple ekipman alacağız, buradan almak yerine arabayla Bulgaristan'a geçelim, oradan alalım diye düşünmeye başladım. Yunanistan veya Bulgaristan'ın bize yakın yerlerinde hangi şehirlerde güzel büyük ekipman mağazası var onu araştırıp gitme niyetim var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

Fatura arkadaşınızın adına iken size nasıl ödeme yapıyor sigorta şirketi anlamadım.
    Benim ilk kazamda kaskın faturasını kaskı alırken kardeşim adına kestirmiştik, sigorta şirkeit onu sorun etmedi ama hasarlı kaskın kendisini istedi imha etmek için. Yani hasarlı kasko vermeyince para yok demişlerdi. 2019 yılında kask için 300 lira gibi bir para verdilerdi ki kaskı 2017 yılında 950 liraya almıştım. Yeni kask almaya çok faydası olmamıştı ama 300 lira da iyi paraydı o zaman.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ilk kazamda kaskın faturasını kaskı alırken kardeşim adına kestirmiştik, sigorta şirkeit onu sorun etmedi ama hasarlı kaskın kendisini istedi imha etmek için. Yani hasarlı kasko vermeyince para yok demişlerdi. 2019 yılında kask için 300 lira gibi bir para verdilerdi ki kaskı 2017 yılında 950 liraya almıştım. Yeni kask almaya çok faydası olmamıştı ama 300 lira da iyi paraydı o zaman.
    Sizin durum farklı. Burada kişi arkadaşı adına kesilmiş faturayı göstererek para iadesi almış. Sigorta kaskı da görüp istememiş nasıl oluyorsa. Bana garip geldi. Yazılmayan bir şeyler var gibi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Sizin durum farklı. Burada kişi arkadaşı adına kesilmiş faturayı göstererek para iadesi almış. Sigorta kaskı da görüp istememiş nasıl oluyorsa. Bana garip geldi. Yazılmayan bir şeyler var gibi.
    Bana da garip geldi, normalde sigorta ekipmanı görmek istiyor hatta hasar karşıladğı hasarlı ekipmanı alıp kendi imha ediyor diye biliyordum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)