Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce mantıklı mı ? CB 250R Alma serüveni

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250D
    İyi forumlar herkese umarım herkes sağlıklı mutludur. Sizden ricam biraz zamanınızı ayırıp yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Biraz araştırma yaptım ne alsam işte Drift'ten başladım bir NS125'e oradan 250NK'ya sonra ikinci el Dominar 250D falan derken hiçbiri sağlıklı bir şekilde içime sinmedi. Taksitli almak istiyordum kampanyaları vardı onları inceledim aslında en önemli öncelik şuan taksitle motor almak ve şuan biraz kampanyalar mevcut bu konuda ama ne yalan söyleyeyim içime bir türlü sinmedi. 2 Ay daha köşeye nakit atıp biraz kampanya vs. bekleyip Honda CB250R veya CL250 almak istiyorum model ve görünüş olarak da çok sevdiğim modeller. Japon olduğundan dolayı da daha çok zevk alacağıma inanıyorum. Bu 2 ay içerisinde de yavaştan mont, kas, eldiven vb. alınması gereken ekipmanları toplamak istiyorum. Bu düşüncem sizin görüşünüzde ne kadar mantıklı ne yapmalıyım görüşleriniz cidden benim için çok önemli.

Bir de ortalama 20 Bin TL ekipmana ayırmak istiyorum bu bütçe çerçevesinde önerebileceğiniz ekipmanlar olursa çok sevinirim. Biraz zamanınızı ayırıp okuyup destek olduğunuz içinde çok teşekkür ediyorum. Tekrardan herkese iyi forumlar diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    symphony200
    cl250 yi nakitte 180e veren bayi vardi gecenlerde. Fiyatindan dolayi degerlendirilir.

2 modelin motor bloklari farkli bu arada aklinizda bukunsun.

Cb250 efsanedir. cl250 nin ne oldugunu cozemedim ama kestane olma yolunda ilerliyor gibi.

Devir saati olmayan motor

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Dyna Wide Glide
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cl250 yi nakitte 180e veren bayi vardi gecenlerde. Fiyatindan dolayi degerlendirilir.

2 modelin motor bloklari farkli bu arada aklinizda bukunsun.

Cb250 efsanedir. cl250 nin ne oldugunu cozemedim ama kestane olma yolunda ilerliyor gibi.

nasıl farklı hocam eminmisiniz? ben aynı blok diye biliyorum.
    AKS bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Devir saati olmayan veya çalışmayan motosikleti uzun süre kullandığınız zaman çok takmıyorsunuz, titreşime göre veya sese göre hareket edilmeye başlanıyor bir zaman sonra. Olması iyimi? Evet çok iyi, aslında bu devir göstergesi en çok uzun yolda işe yarıyor.
    doberman ve AKS bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 250D
    Hocalarım çok özür dileyerek konuyu daha yeni yazmama rağmen arkadaşın maddi imkanları doğması sebebiyle Dominar 250D 24 Bin kilometrede 30 bin peşin 15 bin 6 ay taksit ödeyeceğim şekilde anlaştık. Benim için güzel bir fırsat olduğunu düşündüm umarım pişman etmez.

Motosikleti
    symphony200
    Alıntı doberman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl farklı hocam eminmisiniz? ben aynı blok diye biliyorum.
    Bloklar farkli eminim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir saati olmayan veya çalışmayan motosikleti uzun süre kullandığınız zaman çok takmıyorsunuz, titreşime göre veya sese göre hareket edilmeye başlanıyor bir zaman sonra. Olması iyimi? Evet çok iyi, aslında bu devir göstergesi en çok uzun yolda işe yarıyor.
    Kullandim dostum biliyorum. Bajaj v15 vardi bende bi ara. Devir saati olmayan 5 vitesli keci

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Alıntı AKS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocalarım çok özür dileyerek konuyu daha yeni yazmama rağmen arkadaşın maddi imkanları doğması sebebiyle Dominar 250D 24 Bin kilometrede 30 bin peşin 15 bin 6 ay taksit ödeyeceğim şekilde anlaştık. Benim için güzel bir fırsat olduğunu düşündüm umarım pişman etmez.
    Estagfrullah ne demek.. Motora iyice baktir ama, arkadaslik ayri ticaret ayri. Fiyat ve odeme kosullari cok cazip gozukuyor ama cok cok dikkatli ol.

Bu bajaj ilginc marka. Sikintisiz 150k km gideni de var, 10 binde blok dagitani da.
    AKS ve Motoseverrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 250D
    2 yıl beraber okuduk dediğiniz gibi şimdi de aynı iş yerinde çalışıyoruz. Kendisi de söyledi 10 binden sonra kroniği olanlar çıkıyor diye kendi motorunda o kronikler çıkmadığını biliyorum. Motora baktıracak burada usta falan da tanımıyorum. Arkadaşa güveniyorum beraber çalıştığımız için bir şey çıkarsa kefili olacağını da söyledi. İnşallah sorunsuz bir macera olur hocam.

Motosikleti
    Bloklar farkli eminim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Kullandim dostum biliyorum. Bajaj v15 vardi bende bi ara. Devir saati olmayan 5 vitesli keci

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Estagfrullah ne demek.. Motora iyice baktir ama, arkadaslik ayri ticaret ayri. Fiyat ve odeme kosullari cok cazip gozukuyor ama cok cok dikkatli ol.

Bu bajaj ilginc marka. Sikintisiz 150k km gideni de var, 10 binde blok dagitani da.
    V15 güzel motosiklettir aslında, abs falan mevcuttu iyiydi zamanında. O günleri hatırladım şimdi... Bajaj modelleri tamda dediğiniz gibi problemsizide var problemliside tam bir kumar.
    Mr.wind bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj modelleri tam da dediğiniz gibi problemsizi de var problemlisi de tam bir kumar.
    Benim eşekte çıkan sorunlar hep kötü ustadan kaynaklı oldu. Bir kere sorun çıktı mı düzeltmesi zor oluyor. Benim sorunları yeni yeni kendim çözmeye başladım.

Allah'a şükür benimkinin yapısı basitmiş bu arada. Neyi var neyi yok hemen belli oluyor Geçen Biga'ya giderken karbüratörün hava aldığı yeri vakumlayan (doğru terim bu mu olur bilemedim) kauçuk şey çıkmış. Orasını burasını gevşettim yerine geri soktum, kelepçesini sıktım öyle düzeldi.

Öncesinde bi ustalara sorduğumda "Şarj dinamosu değişecek" "Karbüratörün tamamı değişecek" "Silindirin patlamış" falan neler neler dediler.

Bi lastik değiştirttik kötü ustaya, sonrası kelebek etkisi gibi büyüdü Bu forumda özellikle senin yardımın o ustalardan daha fazla oldu :D
    Motoseverrr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim eşekte çıkan sorunlar hep kötü ustadan kaynaklı oldu. Bir kere sorun çıktı mı düzeltmesi zor oluyor. Benim sorunları yeni yeni kendim çözmeye başladım.

Allah'a şükür benimkinin yapısı basitmiş bu arada. Neyi var neyi yok hemen belli oluyor Geçen Biga'ya giderken karbüratörün hava aldığı yeri vakumlayan (doğru terim bu mu olur bilemedim) kauçuk şey çıkmış. Orasını burasını gevşettim yerine geri soktum, kelepçesini sıktım öyle düzeldi.

Öncesinde bi ustalara sorduğumda "Şarj dinamosu değişecek" "Karbüratörün tamamı değişecek" "Silindirin patlamış" falan neler neler dediler.

Bi lastik değiştirttik kötü ustaya, sonrası kelebek etkisi gibi büyüdü Bu forumda özellikle senin yardımın o ustalardan daha fazla oldu :D
    Yardımcı olabiliyorsam ne mutlu bana , çıkarttıkları tespitlere bak kafayı yersin . Ben zaten böyleleri yüzünden bu işlere girdim atalarımızda zaten boşuna dememişler kötü komşu ev sahibi yapar diye. Şimdi çok şükürler olsun araba veya motosiklet olsun farketmeksizin çoğu problemini ekipmanlarımın yettiği dahilinde rahatlıkla çözüyorum, araba ve motosiklet için bir liftim olsa yapamayacağım iş sayısı tamamen sıfırlancak desem yalan olmaz . Tamir işine artık sizde girmişsiniz, ilerleyen zamanlarda bir gün kendinizi blok sökmüşken görebilirsiniz hiç telaş yapmayın . Bu tamirat işleri o kadar zevkli bir şeyki tarifi yok, birde ustaların nazını ve saçma sapan şeylerini çekmeyip yapmanın verdiği haz apayrı bir durum. En büyük sloganımız "Yaparız, yapamazsak bozarız... Zaten bozuk ".

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)