Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tartışalım: Sizce gelmiş geçmiş en sağlam 125-150cc motosiklet ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    Kabaca bir bakındım forumda böyle bir soruya rastlamadım. Tartışalım.
    biri çıksın ve desin ben şu motorla bu kadar gittim bir şey olmadı.
    japon olsun, italyan olsun, alman olsun, amerikan olsun, fransız olsun.
    işlevsellik olsun. Her halta gelsin. Yükle sırtına çeksin. Çık dağın tepesine kamp at. Uzun yolmuş ,rahatlıkmış
    Motorunun sağlamlığı. Yada kolay tamir edilen. Durumu olmayan insan bile erişebilmiş.
    belki MZ

Sİzlere soruyorum ? Sizce hangi motor.

Bence: Honda cbf150
    yayan1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Cbf 150 yağ eksiltmesi yapıyor diye konuşuluyordu. Diğer taraftan bir ara ecza deposu kuryelerinin sürekli cbf 150 ile dolaştıklarına kendim şahit olmuştum. Lakin ybr 125 ile dünya turu yapanları duydum. Yine birisi ybr ye hiç bakım yapmadan zincir bile temizleyip yağlamadan 100.000 km binmiş konusu olmuştu bir ara. Bu verilere dayanarak oyumu ybr 125 den yana kullanıyorum.
    kurubuzz ve espresso bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Şuan kuryelikte Spontini 110 kullanıyorum ve cidden eşek niyetine biniyorum. Ben bu motosikletle su altında kaldım yani ayak bastığımız yer bile su altına girdi ve ordan çıkar çıkmaz tek marşta çalıştı, ilk başta gitmedi biraz sola yatırıp varyatördeki suyun akmasını sağladıltan sonra yola koyuldum. Tabi bu olayın ertesi günü hemen bakım ve kontrollerini sağladım.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    CBF 150. Basit,sağlam ve kategorisine göre rahat bir motor.
    yayan1 bunu beğendi.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    'Ybr 125 ile Dünya Turu' yazın keyfle okuyun izleyin.
    Gustavo adında bı çılgın dünyayı turu yapıyor. Neden Yamaha diyorlar 'O yollarda bozulmasini göze alamam diyor.

https://www.motosiklet.net/forum/etk...elke-pahl.html

Forumda da konusu var.

Bi çılgın kardeşimiz de Türkiye'den Japonya' ya gitti Ybr ile.

kendi motorum 18 yaşında bibYbr 43 bin oldu km'si.

Üzerindeki Zincir dişli seti, debriyaj balatası hatta debriyaj teli, km teli bile fabrikadan çıktığında gelenler.

Motor, şanzıman falan söylemiyorum bile.

Satıp sıfir drift l ya da Raider mi alsam diye düşünüp biraz araştırınca vazgeçtim

Ben de oyumu Ybr ye kullanıyorum.
    espresso bunu beğendi.

eyup58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2024 Honda Activa 125
    ybr 125 diyorum.

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    cbf 150. ybr125 . Belki honda titan. Yada vespa. peugeut 103 mobilet. Honda cup. ybr125 hikayelerini bende okudum izledim. Cbf150 ninde hakkı yenmez. Benim ilk sürdüğüm motorlardan biri. Hayatımda sürdüğüm en rahat 2. motordu(1. inazuma)
    espresso bunu beğendi.

BoraKara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scrambler
    Vespa Px150-200 serisi.

Eski Vespalarda Km 99.999 dan sonra sifirlanirdi. Gencken cok sevdigim kuru temizleme isi yapan bir abim vardi 2 zamanli olmasina ragmen km sifirlamisti px200 un. 90 modeldi yanilmiyorsam. Hic motoru acilmamistı

Eski Vespa Px 150-200 ler kırılmaz Motosiklettir. Motosiklet tarihinin en iyi modellerinden birisidir.

200cc ve 2 zamanli olmasina ragmen 10.7 hp guc uretirdi. Manuel 4 vitesli şanzimanini kiramazdiniz. Cok rahat calisan bir motosikletti.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    ybr 125.
    ilk sürdüğüm vitesli motosiklet. Sürücü kursunda bu debriyaj, bu vites, bu gaz deidler 3-5 dk teorik anlattılar, ben araba kullanmayı vosvol ile öğrenmiştim herhalde debriyaj kavrama noktasını hissetmekte zorlanmam dedim, motora bindim parkuru fıldır fıldır döndüm, bisiklet gibi rahattı.

ybr 125 ile dünya turu yapan sevimli bir çift vardı, ducati monster gibi büyük motorlarını satıp birer tane ybr 125 alıp kalan parayı da gezme parası yapıp dünya turu yaptılar. Tur bitip Türkiyeye dönünce ybr'leri satmayıp garaja kaldırmışlardı. Gittikleri her yerde çıkan ufak tefek sorunları çöebildiler ve büyük soru yaşamadılar zaten. Tabi şimdi ispanya'ya taşındılar ve kocaman KTM'lerle dağ bayır geziyorlar o ayrı konu.

Mevzu sağlamlık ve sorunsuzluksa YRB 125 ve honda CBF150 bu konuda meşhur motorlar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ybr 125 i tahtından kimse indiremez
    satoyama bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    commuter olarak Yamaha Ybr 125
    Cup olarak da Honda innova 125
    F54 bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ybr 125 (20 yıllık kuryeyim)

Motosikleti
    TVS RAİDER 125İ
    O zamanlar 7 yaşımdayım. Rahmetli dedem bisiklet tamircisiydi. İzmir zaten bisiklet şehri. Birgün bahçede oyun oynuyorken dedem geldi. (Ne yapıyon len eşşek sıpası) dedi. Onun selamlaması bu şekildeydi. Sonra atölyeden iki adet mazgal çıkardı. Gitti kapının 2 basamak merdiveninin üstüne dayadı. Sonra motor sesi duydum. Yavaş yavaş aragazlar ile üzerinde poşetleri olan mavi kare farlı yamaha ybr 125 ile dedem içeri geldi.

Gel poşetleri sökelim dedi. Dedem ile beraber poşetlerini söyduk. Çanta taktırmıştı. İçinden karpuz çıkarttı kesti bize yedik kuzenimle. Benden 2 yaş küçük kuzenimi yanımıza alarak o gün bostanlı alsancak yavaş yavaş deniz kıyısında sürdü dedem. Hatırlayan olursa o zamanlarda Seyyar fotoğrafçılar vardı. Ybr yanımızda biz dedemizin dizinde ilk fotoğrafı çektik.
    Yıl 2024 oldu. Şuan o ybr 42binde Halen o masmavi rengi ile Dayımda garajda duruyor. Satmıyoruz anısına. Görünce duygulanıyor insan. Kuzenim motorlardan korkmuyor ama çok hevesli değil tabi. Ama dayımla ben ailenin 2 motorcusu. Halen sürüyoruz.
    Ha ybr hiç mi masraf çıkartmadı. Hayır çıkartmadı. Sayılırsa karbüratör boğazının yanma odasına bağlanan yerdeki conta artık eskidi. Onu da değiştirdik yanlış olmasın 200tl tutmamıştır. İlk anım buydu.
    İkinci anım ise Youtube da Rahmetli barkın abinin yzf r 125 incelemesi Karşıma çıkıp bir iki videodan sonra Daha da alevlenen bir aşk başladı.

Nur içinde yatsınlar.
    dundanbiri, jonvolkan ve espresso bunu beğendiler.

73845 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple RS
    Ben motora MZ ve Jawa kullanarak basladim. Jawa daha agir ama MZ in uzerine motor tanimam.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ybr 125 im vardı. cbf için daha konforlu daha gideni derlerdi ama ybr yine bir tane idi

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Sanırım "ikiteke" idi. YBR125 ile Rus topraklarından Japonya'ya kadar gitmişti. Motorunu Japonya'da bir Türk'e satıp gelmişti.
    Bu bir örnek. Muhtemelen YBR125 ile CBF150 bu anlamda en iyileri. İkisinin de üstün oldukları taraflar var.
    dundanbiri ve yayan1 bunu beğendiler.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Ybr'nin o sessiz çalışması çok hoşuma gidiyor, sanki rölantide değilde hiç çalışmıyor gibi sesi çıkıyor. Ama ne kadar sağlamda olsalar bence miladlarını doldurmaya başladılar.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    ilk aklıma gelen ybr 125 oldu

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Aklıma 99 model Honda titan geldi. Her yola giderdi zalım

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Diğer taraftan bir ara ecza deposu kuryelerinin sürekli cbf 150 ile dolaştıklarına kendim şahit olmuştum
    kesin beni görmüşşündur ne ybr ne cbf150 en güzeli cb125f modeli tank gibi makina
    oyum cb 125 f den yana

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)