Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

NK250 Buhar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nk250
    Selamlar 6 ay önce nk250 2023 model motor aldım motorun tüm bakımları servisinde yapıldı 5000 bakımına kadar herhangi bir problem yoktu 25 gün önce 5000 bakımına girdi çıktıktan sonra 20-30 km kullandım eve geldiğimde gaz verdiğimde devrin yükseldiğini fakat gitmediğini gördüm servis herhangi bir şey yapmadıklarını baskı balata bittiğini söyledi değiştirdiler ve ön takımların ayaranlanması gerektiğini söylediler ve 8000 TL paramı aldılar motor gayet güzel ilk aldığım gibi gidiyor bir problem yok fakat egzoz üstünden buhar geliyor gibi gördüm bu gün servise sordugumda ıslak bir yerden geçtiysen egzoza gelmiştir o buhar yapmıştır dedi bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı gktrk363 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzoz üstünden buhar geliyor gibi gördüm
    Egzoz bilyası gitmiş.
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    5000'de baskı balata nasıl bitiyor?

egzoza plastik falan bi şeyler takılmış/yapışmış olabilir.
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz bilyası gitmiş.
    kış gelmeden mutlaka değişmesi gerekir.

espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    nk250
    hocam emin olun 5000 km de baskı balata nasıl bitti bende bilmiyorum fabrikayla görüştük oda şaşırdı çok kötü kullansan bile 10000 km götürür demişlerdi fakat ilginç çözemedim.
    Bu buhar pek önemli bir şey değil sanırım değil mi ?[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz bilyası gitmiş.
    hocam sanırım pek önemli bir şey değil bu buhar o yüzden böyle yazdınız diye düşünüyorum :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Eğer contalardan kaçırıp yağa su karışmıyorsa ay da yanma odasına su kaçmıyosa önemli değil.
    Soğutma suyunu kontrol edin takip edin eksilme var mı diye. eksilme yoksa sorun yoktur.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Yağ değişimi yapıldığı zaman ustalar ellerine bulaşan yağlar ile ısınan yerlere elledikleri için bu duman çıkar ve zamanla o yağlar buharlaşarak gider, uzun süren bir temizlikle motor topladıysam (özellikle araba motoru) ilk çalıştırmadan bir kaç dakika sonra yoğun şekilde duman atması görülebilir. Bu yağ temizlik için kullandığım ürün veya yeni boyanmışsa yanan boyadır. Yüksek ihtimalle sizinkiside yağ veya temizlik için kullanılan bir üründür.

Motosikleti
    nk250
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

[/COLOR]
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer contalardan kaçırıp yağa su karışmıyorsa ay da yanma odasına su kaçmıyosa önemli değil.
    Soğutma suyunu kontrol edin takip edin eksilme var mı diye. eksilme yoksa sorun yoktur.
    soğutma suyunu en son 3ay önce eklemiştim şuan biraz azalmıs o kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:22 ----------

Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimi yapıldığı zaman ustalar ellerine bulaşan yağlar ile ısınan yerlere elledikleri için bu duman çıkar ve zamanla o yağlar buharlaşarak gider, uzun süren bir temizlikle motor topladıysam (özellikle araba motoru) ilk çalıştırmadan bir kaç dakika sonra yoğun şekilde duman atması görülebilir. Bu yağ temizlik için kullandığım ürün veya yeni boyanmışsa yanan boyadır. Yüksek ihtimalle sizinkiside yağ veya temizlik için kullanılan bir üründür.
    çok teşekkür ederim egzos üstünde yağ birikintileri mevcut motoru detaylı temizledikten sonra sanırım bu buhar da çıkmaz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)