Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

21.07.2024 motor kazası sigorta için yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle forumda ki herkese merhaba neredeyse 1 yıldır motosiklet kullanıyorum 15-20bin arası km tecrübem var dün 40-45km/h hızda giderken kırmızı benim yeşil diğer sürücü. Kontrolsüz U dönüşü yapıyor ve önüme fırlıyor benim geçip gitmeme de 5-7 metre var ve 40-50 ile arabaya çarpıyorum sonucunda burnumda 3 tane kırık oluşuyor elmacık kemiklerimde kırılıyor ve motorun şasesi yamuluyor böyle bir kazayı bu kadar küçük atlattığım için seviniyorum çünkü o gün kuryelik yaptığım için yüzümde açılır kask vardı . ve açılır kısmı çıkmış ve arabaya direkt olarak yüzüm çarpmış KTK 52/1-a maddesinden bana tali kusurlu olarak nitelendirilmiş (%25 kusur oranı) . Karşı tarafta ki sürücüyeyse KTK 53/1-b maddesinden asli kusurlu olarak nitelendirilmiş (%75 oranında). Ancak diğer sürücü Makedonya'lı ve "SAVA" adında bir sigorta şirketi var , sigorta şirketi yurtdışında olduğu için herhangi bir sorun çıkar mı ? Tedavi ücretlerimi (burun veya yüz estetiği) karşılayacaklarını düşünüyorum . Motorumu perte çıkartma gibi bir planım var neredeyse kimse şasesi yamulmuş motosiklet almadan önceden de olan 25bin küsür hasar kaydı vardı. Bu sigorta şirketi başka ülkede diye herhangi bir sıkıntı olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Çok geçmiş olsun, sorunsuz ve hızlı atlatılır süreç umarım.

Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, sorunsuz ve hızlı atlatılır süreç umarım.
    Dilekleriniz için teşekkür ederim , tek sıkıntım yüzümde ki kırıklar değilde bağ kurduğum bir motoru bir daha kullanamamak olmak

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Çok geçmiş olsun.

Maddi şeyler elbet yerine konur, konulmasa da sorun olmaz ama sağlık öyle değil.
    Tek sıkıntın yüzün, sağlığın olsun.

Yabancı plakalı bir araçla kazaya karışırsam ne olur diye düşünürüm hep.
    Bu sebeple konunun takipçisiyim.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Öncelikle çok geçmiş olsun, yakın bir arkadaşım aynı durumu yaşadı. Süreç biraz uzun sürse de tüm masrafını karşıladılar, hafif sakatlık oluştuğu için onunda bedelini ödediler.

Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

Maddi şeyler elbet yerine konur, konulmasa da sorun olmaz ama sağlık öyle değil.
    Tek sıkıntın yüzün, sağlığın olsun.

Yabancı plakalı bir araçla kazaya karışırsam ne olur diye düşünürüm hep.
    Bu sebeple konunun takipçisiyim.
    Maddi şeyler her zaman yerine koyulur zamanla tabiki ama yüzüm ve aynı motosiklet hiç bir zaman aynı olmayacak . Dilekleriniz için çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Alıntı umot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun, yakın bir arkadaşım aynı durumu yaşadı. Süreç biraz uzun sürse de tüm masrafını karşıladılar, hafif sakatlık oluştuğu için onunda bedelini ödediler.
    Uzlaşma yoluyla anlaşmaya çalışacağım yarın ancak acilde gördüğüm doktorlar düzgün nefes alman 3-6 ay sürer demişti . Şuan bile burnumun içinde tampon var sadece ağzımdan nefes alabiliyorum , aklıma tek takılan şey motorun şasesi yamulmuş onu perte çıkartıcam , neredeyse 1.5-2.5 ay çalışamayacağım günlük 1.200-1.300tl alıyordum ancak bu sigortasız olduğu için onu gösteremem uzlaşma yoluyla 500bin tl gibi bir para istemeyi düşünüyorum bunu duyan arkadaşlarım (ikisi de buna benzer kazalar geçirmiş ve yüksek meblağ tazminat almış kişiler) 700bin TL veya 1 milyon TL iste dediler bir yandan adama yazık diye düşünüyorum yurt dışında (Makedonya'da yaşıyor) 2 çocuğu var ancak bir yandan da çekeceğim acılar okulumun aksaması düzgün nefes alamamam ve 1 veya 2 ameliyata gireceğim aklıma geldi

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    eleman uzlaşmıyorum dese, ceza davası açılıyor. ordan da ceza verilmesi artık yıllar sürer herhalde. sonra tazminat davası açsan birkaç yıl da o sürer.

bizim memleketin hukuk sisteminden gına geldi. adam tutup dövdürsen/dövsen daha iyi, hiç olmazsa sinirin geçer.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorunuzun cevabı yok ama merak ettiğim siz neden %25 kusurlu cıktınız?
    fazil bunu beğendi.

MrOzata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Hocam konuya hakim değilim ancak çok geçmiş olsun umarım tazminat, iyileşme süreci , okulun ve işin her şeyin istediğin gibi gider ve düzelir.

Tekrardan çok geçmiş olsun
    Kalbi Kırık Ölmek...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Çok geçmiş olsun.

En önemlisi sağlık, umarım en kısa zamanda sorunsuz düzelirsiniz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun acil şifalar. Asli kusurlu aracın yabancı plaka ve sigorta şirketinin yabancı şirket olması sıkıcı bir durum, umarım zararlarınız bir şekilde tazmin edilir. Kasko yaptırmanın böyle faydası oluyor işte; kaskonuz olsa şimdi sadece sıhhatinizle ilgili endişe ederdiniz.

Ek not:
    Açık kask konusu vardı geçenlerde; orada ahkâm kesip mangalda kül bırakmayanlar buraları okuyordur umarım...
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun acil şifalar. Asli kusurlu aracın yabancı plaka ve sigorta şirketinin yabancı şirket olması sıkıcı bir durum, umarım zararlarınız bir şekilde tazmin edilir. Kasko yaptırmanın böyle faydası oluyor işte; kaskonuz olsa şimdi sadece sıhhatinizle ilgili endişe ederdiniz.

Ek not:
    Açık kask konusu vardı geçenlerde; orada ahkâm kesip mangalda kül bırakmayanlar buraları okuyordur umarım...
    Ben de buna benzer kaza atlatmıştım, diğer araç yabancı plaka değildi ama, rapor tuttuğumuzda bütün kusur %100 karşı tarafa çıkmıştı. Ama benim kaskom olduğu için bunlarla uğraşmamıştım, kaskom karşıladı sonra karşı taraftan tazmin işini kasko halletmişti. Kasko böyle durumlarda da işe yarıyor.

Kaskon marka ve modeli neydi acaba? Çene açılır kısmı tam kapalı ve kilitlenmiş miydi?
    Cyan bunu beğendi.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Geçmiş olsun.
    Ben de merak ettim %25 kusur neden size çıktı, karşı taraf %100 kusurlu gibi duruyor. Oradan u dönüşü yapmak yasak değil mi?
    Tam kapalı kasktan şaşmamak lazım gerçekten de.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ek not:

pratiklik olarak çok istedim ancak hem güvenlik hem rüzgar nedeniyle vazgeçmiştim.

iyi ki de vazgeçtim dedim bu konuyu okudugumda.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    25% kusuru fren yapmadı ve hız sınırını aştı diye veriyorlar. gel gör ki aksini ispat edemediğinden öyle de kalıyor, bana da yaptılar aynısını.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25% kusuru fren yapmadı ve hız sınırını aştı diye veriyorlar. gel gör ki aksini ispat edemediğinden öyle de kalıyor, bana da yaptılar aynısını.
    Kaza yaptığım yerin 10 15 metre ilerisinde mobese ve okul kameraları var büyük ihtimalle incelenmeden bana %25 verdiler çünkü kaza yaptığım az ilerisinde trafik ışıkları ve birazda olsa kör bir viraj var
    125cc kullanan birisi olsam da az çok virajlara girmeyi biliyorum ve 5 yıldır Manisa'da yaşadığım için orda yaya geçidi olduğunu da biliyorum ve oraya 70 80'li hızlarla girmem , bunun yanında sadece arka fren balatama 1.200TL verdikten sonra uzun yol dışında hız yapmıyorumşehir için kırmızı ışıklara gelmeden yavaşlıyorum ki balata uzun ömürlü olsun. Trafiğe çıkmak bile neredeyse 2/8 suçluluk veriyor demişti konuştuğum avukatlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pratiklik olarak çok istedim ancak hem güvenlik hem rüzgar nedeniyle vazgeçmiştim.

iyi ki de vazgeçtim dedim bu konuyu okudugumda.
    iyi ki vazgeçmişsiniz çünkü sadece kuryelik yaparken bu kaskı kullanıyorum eve gidip kaskı değiştirip geri dışarı çıkma planım da vardı o gece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:41 ----------

oradan U dönüşü yapmak yasak değil az ilerisinde O dönüşleri var ve oraya U dönüşü koymaları cok mantıksız resmen dikkatsiz ve gece körlüğü olan sürücüler için kaza için biçilmiş kaftan. Avukatlar trafiğe çıkmanın bile 2/8 kusur olduğunu söylemişti. Mobese veya okulun kamera sistemi incelenmediği için de öyle olabilir çünkü yandaki kişilerin dediklerine göre yazılmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de buna benzer kaza atlatmıştım, diğer araç yabancı plaka değildi ama, rapor tuttuğumuzda bütün kusur %100 karşı tarafa çıkmıştı. Ama benim kaskom olduğu için bunlarla uğraşmamıştım, kaskom karşıladı sonra karşı taraftan tazmin işini kasko halletmişti. Kasko böyle durumlarda da işe yarıyor.

Kaskon marka ve modeli neydi acaba? Çene açılır kısmı tam kapalı ve kilitlenmiş miydi?
    Kaskın marka modeli MTS ProHelmet 966 modeli, çene açılır kısmı tam kapalı ve kilitliydi 40-50 ile yaptığım bir kazada kaskın açılan kilit mekanizması kırılmış ve çene açılır kısmı ayriyetten kırılıp yerinden çıkmış.
    Kaskom olsaydı bile sigorta firması yurtdışında olduğu için biraz uğraştırıcak şuanlık adamı internetten buldum ve uzlaşma için motor+dershane+günlük maaşım+ekipmanım+telefonumun ekranında oluşan hasar ve 1-2 ay düzgün nefes alamamanın verdiği sinire karşı bir uzlaşma teklifi sunacağım. Hayır bende o kadar para yok derse sigorta vb'yle uğraşıp 6-12 aylık bir uğraş sonucu 1,5 vey 2 katı parasını alacağım uzlaşmanın

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Alıntı MrOzata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konuya hakim değilim ancak çok geçmiş olsun umarım tazminat, iyileşme süreci , okulun ve işin her şeyin istediğin gibi gider ve düzelir.

Tekrardan çok geçmiş olsun
    Dilekleriniz için teşekkür ederim senin profil fotoğrafından sonra aklıma geldi bu süre içerisinde spora da gidemeyeceğim . 9 Aylık serüvene ara vermek zorunda bırakıldım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eleman uzlaşmıyorum dese, ceza davası açılıyor. ordan da ceza verilmesi artık yıllar sürer herhalde. sonra tazminat davası açsan birkaç yıl da o sürer.

bizim memleketin hukuk sisteminden gına geldi. adam tutup dövdürsen/dövsen daha iyi, hiç olmazsa sinirin geçer.
    Tek sıkıntı o olsa adam yurtdışında olduğu için ifade vermesi yazışması vb. derken daha da uzuyacak bu iş en iyisi uzlaşmaya gitmek

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunuzun cevabı yok ama merak ettiğim siz neden %25 kusurlu cıktınız?
    U dönüşlerine yaklaşırken 40-50'de olan hızımı 20 belki de 10'a düşürmeliymişim :D

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.

En önemlisi sağlık, umarım en kısa zamanda sorunsuz düzelirsiniz.
    Dilekleriniz için çok teşekkür ederim
    fazil ve espresso bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun umararım kazadan olduğu gibi maddi yönden de en az hasarla ayrılırsınız
    kasko önemli diyoruz ülkenin şartları da orta da ben şahsen yurt dışına giderken 15 gün bile kasko kapsamını genişletiyorum ne olur ne olmaz
    canımda kıymetli malımda saçma sapan işlerle uğraşmamak için kasko yaptırıyorum avukat mahkeme dava vs
    espresso bunu beğendi.

Alıntı uurrdmrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    U dönüşlerine yaklaşırken 40-50'de olan hızımı 20 belki de 10'a düşürmeliymişim :D

bence durup iterek geçmemiz lazım, 10 km hız da yüksek.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun umararım kazadan olduğu gibi maddi yönden de en az hasarla ayrılırsınız
    kasko önemli diyoruz ülkenin şartları da orta da ben şahsen yurt dışına giderken 15 gün bile kasko kapsamını genişletiyorum ne olur ne olmaz
    canımda kıymetli malımda saçma sapan işlerle uğraşmamak için kasko yaptırıyorum avukat mahkeme dava vs
    Dilekleriniz için teşekkür ederim ancak cbr125 motorumun şasesi yamuldu sağ , sol ve kafa grenajı dağıldı motosiklette bende ağır hasarlıyız şuan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)