Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

liste fiyatından satmama saçmalığı devam ediyor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    merhaba.
    1 yıl önce fark vermeden honda, yamaha motor alamıyordunuz.

şu anda faizlerin yükselmesi, insanların alım gücünün azalması vb nedeniyle satışların düştüğü söyleniyor.
    hatta çoğu firma taksitle satış kampanyası yapıyor.

bu dönemde hala bu liste fiyatından satmama saçmalığı devam ediyor mu, son günlerde bayilerle konuşan oldu mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Devam etmiyor. Bugün konuştum birkaç bayi ile. Zaten sosyal medyada bol bol reklamları var. Üstelik çok takipçili insanlara yaptırıyorlar indirim reklamlarını. Denk gelmemiş olabilirsiniz.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devam ediyor.
    Honda bayii forza için 275 bin istiyor.

Abi karaborsacılar da o paralara bırakıyor.
    Bari siz yapmayın şu işi diyorum.

Abi karaborsacılar boş motor veriyor o fiyatlara ben sana full aksesuarlı motosiklet veriyorum yardımcı olmaya çalışıyorum

Şekinde cevap veriyor

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bile bile hala hondanın yamahanın götünü yalayanlara az bile yapıyorlar.
    mattiadestro, Beto87 ve Macabre bunu beğendiler.

Motosikleti
    duke 390 150 beygir
    r25 deler.aksesuarlısına 350bin verin rahatlayın

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:30 ----------

seramik uygulama +5 beygir
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81806359/detay

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bile bile hala hondanın yamahanın götünü yalayanlara az bile yapıyorlar.
    aynen. bu muameleye rağmen millet gidip kapısında yatarsa bayinin onlar da parasına bakar.
    ben 6 ay önce motoru aldığımda liste fiyatından 1 TL bile fazla vermiyorum diyerek gittim liste fiyatından satan bir markanın motorunu aldım.

şu anda galeriler güya kan ağlarken, satışlar durdu diye şikayet ederken hala bu köylü kurnazlığını yapmaya devam ediyor ve millet de hala almaya devam ediyorsa az bile.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    yakında yine bir forza alma düşüncem var,
    yine bayi aynı tavrı sergilerse tabiki almayacağım, karaborsacıya da fazla para verip almam, alemin kerizi ben miyim.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tam gaz devam.akseusar garanti uzatma seramik kaplama saplamaya devam.ama bir fark var artık bu motorları kimse SATIN ALMIYOR ALAMIYOR.sahibindende bile motorlar ilana giriyorsa tünelin sonunda ışık gözükmeye başlamış demektir.ben mt09 takip ediyorum yeni kasa bir sürü alsatcı motorcu vs ilan girmiş arada bayilerde var.sürekli mesaj geliyor hemde 10 20 bin lira şeklinde fiyatlar düşüyor.alan varmı yok hala ilanlar öyle duruyor bekliyor.bu embesiller sandıki yeni kasa herkes hücum edicek bizde bu motorları saplicaz 60 70 bin vurucaz.ama kendilerine vurdular ve hala vurmaya devam ediyorlar.1 ayda ki zararları zaten 25 bin liraya yaklaştı vade hesabıylaöbür ay 50 bin lira olucak yani en az 51 bin tl ye satıcaklarki 1000tl cebe atıcaklar 2 ay sonunda beter olun beeteerrrr.HERKESE İBRET OLSUN

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Takip ettiğim kadarıyla modelden modele değişiyor bu durum. Mesela Transalp'de hayvan gibi indirim var nakit ödemede, ama XMax 250'ler çatır çutur bittiği için aksesuarlı satışa devam ediyorlar. İstersen XMax 300 var liste fiyatından diyorlarmış.

Meraklı Genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yamahada takip ediyor, onların sayesinde kawasaki sahibi oldum

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Meraklı Genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamahada takip ediyor, onların sayesinde kawasaki sahibi oldum
    ALLAH sabır versin
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    Spota da mal verme durumu devam ediyor coğu bayi dükkanın tam kapanıs saatlerinde minivanlara dolu dolu motor yüklüyorlar. Bunu tam kapanıs saatine yakın veya sonrasında yapıyor ki dikkat cekmesin diye.

fancydriver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Ns200 - Honda Cb250R - CfMoto Mt650
    Yamaha'da sıkıntı var, Xmax bulamıyorsunuz. Bayiler köpek çekiyorlar, belli bir çevreye kurmuşlar düzenleriniz, eş dost akraba harici motor bulmak çooook zor.

2024 mevcut fiyat listesi: Xmax 250 246.500
    Sarı site en düşük fiyat: 270 bin, geri kalanı 300k civarı.

Nmax fiyatları falan da evlere şenlik.

Honda fiyatları normal gibi ama, hatta liste fiyatına çok yakın, peşin fiyatında da altına satan galeriler oluyor. X-Adv var şu anda misal liste fiyatının altına.

Şu anda çoğu kişide para yok, çünkü kredi muslukları kapalı. Nakitte ya da menkul kıymetlerde olanlar da, parasını yatırımda tutanlar da para harcamaya çekinik vaziyette haliyle. Demek ki neymiş? 1-2 sene önce olan saçmalığı, biz, yani son tüketici yaratmışız. Yarınlar yokmuş gibi saldırdığımız için, olduğundan daha değerli oldu mallar ve eskiden markalara yüklenmemiş saçma anlamlar yüklenmeye başlanıldı. Honda ve özellikle Yamaha'ya holy grail muamelesi yapıldı. En kötüsü bayiler değil de, firmaların kendisi şımarıp tepemize bindi.

Liste fiyatından fazla verecek müşteri dolu olduğu için istedikleri gibi at koşturuyorlar.Bunun tek sorumlusu yine müşteri.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25 ABS
    Alıntı maximusti, adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakında yine bir forza alma düşüncem var,
    yine bayi aynı tavrı sergilerse tabiki almayacağım, karaborsacıya da fazla para verip almam, alemin kerizi ben miyim.
    Selam ben keriz Valla hocam hiç bir yerde bulamadım yamaha bayiileri elimizde yok ağustos sonunda belki teslim ederiz diyorlar. Hayalimdeki motoru param olmasına rağmen alamadım baktım ülkenin durumu ortada ekmeği bile enflasyonla aldığımız için gittim karaborsadan sıfır aldım. Allah affetsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devam etmiyor. Bugün konuştum birkaç bayi ile. Zaten sosyal medyada bol bol reklamları var. Üstelik çok takipçili insanlara yaptırıyorlar indirim reklamlarını. Denk gelmemiş olabilirsiniz.
    nasıl devam etmiyor? atıp tutma, sarı siteye bir gir bakayım bayilerin yüzde doksanı
    liste fiyatından yukarıda satıyor,hatta ikinci elci üçkağıtçılar sıfırı 140 bin lira olan motorun km yapmış
    motorun ikinci elini 170 180 binliraya satıyor, honda pcx alacaktım nerdeyse bu yüzden vazgeçecem

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Liste fiyatından fazla verecek müşteri dolu olduğu için istedikleri gibi at koşturuyorlar.Bunun tek sorumlusu yine müşteri.
    onlar işte büyük keriz, hemde kerizlerin ağababaları bunlar,hemde kallavi keriz bunlar
    bayilerde bu kerizleri keriz silkeleme yöntemiyle sirkeliyor, bu kerizlerinde parası bol olduğu için
    enayi yerine koyuldukları umurlarında olmuyor basıyor parayı liste fiyatının 30-40 bin tl üzerinde alıyor
    motoru 1 ay geçmedende motoru olduğu yerde yan yatıyor. ne hikmetse

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Bu sebeple bazı marka+model birleşimlerini tamamen radarınızdan çıkarmanız gerekiyor. Biraz farklı marka ve modellere bakın.

İlla ki:
    - Yamaha+R25
    - Yamaha+X-Max
    - Yamaha+N-Max
    - Honda+PCX
    - Honda+Forza 250
    - vs. vs.
    almak zorunda değilsiniz. Mutlaka alacağım diyorsanız gülü seven dikenine katlanır...

Ben motosiklet bakarken Transalp veya Hornet düşünüyordum ve bunlar stokta yoktu hep 2. el sıfır karaborsadaydı. Gittim bayi stoğunda mevcut ve liste fiyatından satılan V Strom 650'mi aldım. Çok da iyi yapmışım, gayet mutlu ve memnunum.
    espresso, yec, fazil ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı fancydriver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha'da sıkıntı var, Xmax bulamıyorsunuz. Bayiler köpek çekiyorlar, belli bir çevreye kurmuşlar düzenleriniz, eş dost akraba harici motor bulmak çooook zor.

2024 mevcut fiyat listesi: Xmax 250 246.500
    Sarı site en düşük fiyat: 270 bin, geri kalanı 300k civarı.

Nmax fiyatları falan da evlere şenlik.

Honda fiyatları normal gibi ama, hatta liste fiyatına çok yakın, peşin fiyatında da altına satan galeriler oluyor. X-Adv var şu anda misal liste fiyatının altına.

Şu anda çoğu kişide para yok, çünkü kredi muslukları kapalı. Nakitte ya da menkul kıymetlerde olanlar da, parasını yatırımda tutanlar da para harcamaya çekinik vaziyette haliyle. Demek ki neymiş? 1-2 sene önce olan saçmalığı, biz, yani son tüketici yaratmışız. Yarınlar yokmuş gibi saldırdığımız için, olduğundan daha değerli oldu mallar ve eskiden markalara yüklenmemiş saçma anlamlar yüklenmeye başlanıldı. Honda ve özellikle Yamaha'ya holy grail muamelesi yapıldı. En kötüsü bayiler değil de, firmaların kendisi şımarıp tepemize bindi.
    Almayın babbaa öylelerinden, gidin sym alın kymco alın gerekirse. Millet şuan nakite aç
    nerdeyse kimsede Nakit yok,hep kredi kartlarından geçiniyor belli bir kısım %75 lik zengin
    kısmı saymıyorum Türkiyede %75 zengin kısım var, geri kalanı asgari ücretli ve fasfakir

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Alıntı Chi-Ku adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ben keriz Valla hocam hiç bir yerde bulamadım yamaha bayiileri elimizde yok ağustos sonunda belki teslim ederiz diyorlar. Hayalimdeki motoru param olmasına rağmen alamadım baktım ülkenin durumu ortada ekmeği bile enflasyonla aldığımız için gittim karaborsadan sıfır aldım. Allah affetsin.
    valla söz meclisten dışarı, direkt sana hakaret olarak algılama.
    bende sıfır nmax almaya uğraştım, bayi bayi gezdim, bütçemi aşsa da xmax yada forza alıyım diye zorladım ama aksesuar yada karaborsa diretmesi yüzünden severler öyle işi dedim duke250 aldım. dükümle mutluyum şimdilik

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda yamaha vs hangi marka ile sorun yaşıyorsanız. Ona şikayet edin.

Cevap vermedi.
    İlgilenmedi mi?
    Ticaret bakanlığına.
    Çözülmezse.

Honda japonya'ya.

Distribütörü değiştirsinler.

Bu kadar talebe rağmen
    Çözüm bulunmuyor ise
    Organize bir alçaklık bu.

Mücadele edeceğiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)