Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Koruma Demirleri Hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    srdrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Motosikletime GP marka koruma demirleri taktırmıştım. Dün farkettim ki motor bloğuna fazla yakınlar. Motorun devrilmesi halinde zarar verebilirler. Biraz araştırınca sorun yaşayanlar olduğunu gördüm ve değiştirmeye karar verdim. Givi ve Kappa markalarına ait ürünler var. Ancak bana pahalı geldi.
    Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir?

Yukarıdaki görseller motosikletin sağ tarafına ait. Sol taraf bu kadar olmasa da motor bloğuna yakın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Hocam bende de gp var ancak şu şekilde, bloğa temas etmiyor.

srdrrr bunu beğendi.

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Aldığın koruma demiri motora birebir uygun değil. O parçanın yerinde bloğu sabitleyen civata yuvası olması gerekiyor. Onu sök bence devrilme durumunda bile bloğu kırar o. Demoklesin kılıcı gibi duruyor zaten.
    espresso ve srdrrr bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    NC 750X için Givi veya Kappa (aynı tasarım aynı mal, Kappa biraz daha ucuz olur...) demirler çok uygun. Benim NC750X'imde Givi'nin demirleri vardı.

Yine bulabilirseniz çok kaliteli üretim yapan SW Motech veya Hepco&Becker de takabilirsiniz.

Ürünlerin pahasını şuna göre değerlendirin; motora zarar gelirse size ne kadar masraf açacak, koruma demiri ile korursanız ne kadar masraf açacak? O zaman karar çok basit oluyor...
    espresso, tommygun ve srdrrr bunu beğendiler.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Motosiklet KorumaMA Demiri ki bu.
    mertowski ve srdrrr bunu beğendiler.

nihiltzkrieg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 937 & SV650 & 390 Duke
    Koruma demirine verilen paraya acımayın bence. En pahalısı olmasına gerek yok ama bilinen, kaliteli markalardan olsun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 3 bağlantılı 2 takozlu versiyona döneceğim, bunlar çok riskli

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Crosspro marka ürün buldum. Enduroworld satıyor. Aşağıdaki ürün, GP den çok daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Ayrıca Givi, Kappa markalarına göre daha uygun. Sizler de tavsiye ederseniz alacağım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crosspro marka ürün buldum. Enduroworld satıyor. Aşağıdaki ürün, GP den çok daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Ayrıca Givi, Kappa markalarına göre daha uygun. Sizler de tavsiye ederseniz alacağım.

https://i.resim.tc/GbUor.md.jpg
    Honda'nın orijinal demirinin tasarımı ile yapılmış gibi duruyor. Benim tercihim gene Givi veya Kappa olurdu; bu çok büyük ve iki tarafın birbirine bağlı olması ve demirlerin daha da uzun olması titreşim rezonans ihtimalini artırıyor. Givi/Kappa demirleri çok daha kompakt.
    srdrrr bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben Tuareg'de Crosspro kullanıyorum, benim tercih etmekteki ilk sebebim alemiyon olması. Güzel bir hafiflik avantajı sunuyor.
    Düşürdük bayağı tabi, demirin kendisi çizildi etti boyadım ama motoru güzelce korudu henüz bir sıkıntı yok. Sanırım sola çok daha fazla düşürdüm, soldaki demir karenaja çok daha yakın duruyor, bir kaç kere sağa düşürmem lazım :d
    srdrrr, selsa ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Tuareg'de Crosspro kullanıyorum, benim tercih etmekteki ilk sebebim alemiyon olması. Güzel bir hafiflik avantajı sunuyor.
    Düşürdük bayağı tabi, demirin kendisi çizildi etti boyadım ama motoru güzelce korudu henüz bir sıkıntı yok. Sanırım sola çok daha fazla düşürdüm, soldaki demir karenaja çok daha yakın duruyor, bir kaç kere sağa düşürmem lazım :d
    Sizin motosiklette de crosspro modeli aynı NC'deki gibi mi? Yani Ön maşa tarafına kadar uzuyor mu?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı srdrrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motosiklette de crosspro modeli aynı NC'deki gibi mi? Yani Ön maşa tarafına kadar uzuyor mu?
    İki parçadan oluşuyor, birisi üst kısmı diğeri alt motor kısmını koruyor.
    Evet üstteki parçalar birleşiyor ön kısımda. @Cyan'ın dediği gibi bu rezonansı artırabilir belki ama daha da offroad'a yöneldikçe demirlerin birbirlerie bağlanması ve ortada ayrıca şasiye bağlanmaları rijitliği artırıyor.

Motosikleti
    Honda NC 750 X DCT
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki parçadan oluşuyor, birisi üst kısmı diğeri alt motor kısmını koruyor.
    Evet üstteki parçalar birleşiyor ön kısımda. @Cyan'ın dediği gibi bu rezonansı artırabilir belki ama daha da offroad'a yöneldikçe demirlerin birbirlerie bağlanması ve ortada ayrıca şasiye bağlanmaları rijitliği artırıyor.

https://cdn-production.shoperb.com/m..._1500x1467.jpg
    NC ile Tuareg arasında şu farklar dikkatimi çekti. Koruma demiri NC'de iki yerden bağlanırken, Tuareg'de üç yerden bağlanıyor. Bir de NC'nin koruma demiri Tuareg'e göre daha uzun. Kısaca Tuareg daha avantajlı gibi bu konuda.
    @Cyan'ın uyarsı üzere koruma demirinin uzun olmasının olumsuz olabileceği dikkatimi çekti. NC için sürüş esnasında, bir de yan taraflarda çanta varsa sorun çıkartır mı, bilemiyorum. Givi, Kappa ve SW modelleri benzer. Aklım karıştı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Bir önceki mesajımı düzenleyemiyorum. SW-Motech marka koruma demiri sipariş verdim. Cevap veren forumdaşlara teşekkür ederim.
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)