Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Max 250 bin TL'ye 250 CC Chopper Motor Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar,

Bütçem maksimum 250 bin TL civarında fakat oralara kadar çıkmak istemiyorum.
    Chopper tarz motor beğeniyorum.
    İlk motorum olacağı için 250 CC tercih etmek istedim, motoru da ilk olacağını dikkate alarak seçerseniz sevinirim.

Benim aklımdaki modeller;

SRV 250 VS
    RKS K-LIGHT 250
    MUSATTI MILANIO 250CC
    MUSATTI KAI-ZEN ABS+250CC
    BENDA ROCK 250

Bunların arasından veya değil bir öneri yaparsanız sevinirim.

Bu arada motora çok aşina olmadığım için ikinci ellere hiç yönelmedim, neresinde sorun vardır yoktur anlamam zor olur gibisinden. O yüzden bu motorlar hep sıfır. İkinci el öneri yaparsanız biraz zorlanırım ama bakmaya çalışırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    Chopper mıdır bilemem ama 180 bin nakit fiyatıyla mis gibi sıfır km bir cl 250 alırdım ben olsaydım
    trequartista ve abyasar bunu beğendiler.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Street Twin
    Royal Enfield Meteor 350
    abyasar bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Özellikle RKS alırsanız motorun neresinde sorun olur, ne arıza çıkabilir çok iyi anlar hâle gelirsiniz.

Yukarıdaki iki öneri çok daha iyi alternatif sunuyor size.

5 seçeneğin arasında 250binlere çıkmak istemediğinizi de varsayarak net qjmotor srv250vs derim. V twin çift silindir bloğu ve egzoz sesiyle gerçek cruiser hissiyatını verir, kalite olarak çok tatmin eder. Benda rock 250cc cruiser sınıfında benim gözümde 1 numara olsa da 212bin lira fiyatıyla srv250 varken gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    Şimdilik bir beygir taban rs1
    Bende chopper-cruiser araştırmıştım hala da bakıyorum ve hala bakma modundayım, çıkamadım. Çinli markaların parça sorunu ve sürekli gevşeyen vidalarından şikayet ediliyor okuduğum kadarı ile. Haddizatında bu tarz bir motor için biraz elinizin anahtar tutması da gerektiği sıklıkla ifade buyruluyor.

İlla Çin malı alacaksanız su soğutmalı ve abs'li bir modele bakmanızı öneririm.
    K-Light ile Mondial Nevade aynı kalıbı kullanıyorlar, arada ki fark nevada yanlış hatırlamıyorsan hava soğutmalı idi, k-light su soğutmalı diye biliyorum.

Benda rock, srv250vs den daha iyiyse 200 bin civarı bir para vermişken biraz daha zorlayıp o aradaki 20 bin tl civarındaki farkı vermeyi düşünebilirim. Sonuçta uzun süre kullanılacak bir alet. Fiyat farkına değiyorsa benda rock daha iyi bir tercih olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Şimdi biraz araştırdım. Genel olarak konuşmam gerekirse:

Marka olarak honda zaten hepsini tokatlıyor fakat diğerlerinden bence kozmetik olarak bir tık aşağıda. Yine de bu seçeneğim hiç yoktu düşüneceğim teşekkürler.
    Royal Enfield Meteor 350 ise 2. el alınması gereken bir motor sanırım büyük ihtimal iyi bir motordur fakat 2. el motor alırken neyin nasıl düzgün olup olmadığını ve o fiyata değer mi anlayamayacağım için bir geri plana attım.
    RKS gömüldüğü için onu da bir geriye attım.

Şuan SRV 250VS ve Benda Rock daha cazip geliyor açıkçası. Bir de kenardan göz kırpan honda var.

Daha fazla fikirden zarar gelmez.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı TilkiMilki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benda rock, srv250vs den daha iyiyse 200 bin civarı bir para vermişken biraz daha zorlayıp o aradaki 20 bin tl civarındaki farkı vermeyi düşünebilirim. Sonuçta uzun süre kullanılacak bir alet. Fiyat farkına değiyorsa benda rock daha iyi bir tercih olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:44 ----------

Şimdi biraz araştırdım. Genel olarak konuşmam gerekirse:

Marka olarak honda zaten hepsini tokatlıyor fakat diğerlerinden bence kozmetik olarak bir tık aşağıda. Yine de bu seçeneğim hiç yoktu düşüneceğim teşekkürler.
    Royal Enfield Meteor 350 ise 2. el alınması gereken bir motor sanırım büyük ihtimal iyi bir motordur fakat 2. el motor alırken neyin nasıl düzgün olup olmadığını ve o fiyata değer mi anlayamayacağım için bir geri plana attım.
    RKS gömüldüğü için onu da bir geriye attım.

Şuan SRV 250VS ve Benda Rock daha cazip geliyor açıkçası. Bir de kenardan göz kırpan honda var.

Daha fazla fikirden zarar gelmez.
    Honda alabiliyorken çin menşeyli markalara bakman çok anlamlı değil. Görsel olarak daha cazip görünüyor olabilirler ama baktığın modellerin bir yada iki sene sonra devamının geleceği bile şüpheli. Forumda Çinli, Hintli motor alıp olmadık birçok sorunla karşılaşan çok fazla üye var. Tecrübe iki şeklide kazanılır birincisi yaşayarak ki bu biraz pahalı ve acıdır ikincisi başka insanların yaşadıklarına bakarak. Tercih senin tabiki....

Tarz dışındaki tüm kriterlerinize uyduğu ve fiili kullanımda aynı amaca hizmet edebileceği için ben de kesinlikle CL 250 öneririm. Kullandığınız alete güven sürüş zevkini çok ciddi oranda etkiliyor. Honda bu noktada sizi çok daha mutlu edecektir. Ayrıca servis konusundan bahsetmeye dahi gerek yok. Bütçe yeterli iken kendinizi üzmemelisiniz.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Ben olsam bunu beklerdim. 300 bin civarı olacak sanırım.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Beni Yanlis anlamanizi istemem ama 250bin TL butce ile cinli bir motora binmeyin. RKS falan tras. hepsi piyasada birden parlayip sonup kaybolup giden makineler
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu güzellik 250 cc üzerinde ancak 20 hp ve fiyatı da 250 civarında. İncelemenizi tavsiye ederim.

Royal Enfield Classic 350

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Selam bir iki yıl önceki ben.
    Sana tavsiyem ne olur 2 yıl önceki halime ve yaklaşık 1 yıl önce de bu arayışımın motosiklet alarak sonuçlanmasına göre:
    Buna benzer bir başlık açıp yazmıştım. Sonra birisinin konusuna mesaj yazmıştım uzun uzun. Onu bulup okumanı tavsiye ederim. Çinli konusundan bahsediyordum.[COLOR="Silver"]

https://www.motosiklet.net/forum/mot...375?highlight=

Bu sayfada yazıyor

2 ay önce bende bu şekilde yola çıkmıştım. Hepsini inceledin videolarını izledim tanıtım kullanım vb. muhabbetimin çok iyi olduğu bir ustam var konuşarak her modeli değerlendirerek ilerledim. Benim sonuç farklı bir yere ulaştı. Ya sermaye artışı yada tarz değişikliği olacak bir yere vardım. Tavsiyem bulunduğun ilde usta var mı? Servis demiyorum bak usta. Çünkü hepsi Çinli ve neredeyse tek fabrikadan çıkıp lego gibi birleştirilip aynı motordan 3 4 versiyon çıkarmak bu yapılan. Bunu yapanda bizim ithalatçı firmamız. Bu firmaların çoğu ya tekstil makina ithalatçısı ya yedek parça ithalatçısı ya sanayi makina ları ithalatçısı aslında. O yüzden servis yok, adı var aslı yok.

Örneğin Bi seçenek daha ekleyelim listene benda rock 250cc cruiser yeni çıktı çok şık benda Çinlilerin arasında iyi satılan bir firma ama bunu getiren Yuki. Yuki aslında tekstil makina ları ithalatçısı.

Bizdeki ithalatçı firmalar Çinli fabrikalardan PARTİ Mal alıp getirip satar bitti. Parti satılıp bitince bitti. Parça yok 3 yıl sonraya gün veriyor 3 yıl parça bekle. Bu yüzden servis yok usta yok. Neden? model sabit değil çünkü. Parti mal 300 500 bir gemi gelir lego birleştirilip satılır. Bu kadar. Ustanın yetişeceği öğreneceği bir sistem yok. Bakınız bu Çinli ithalatçı firmalarıMIza bizimkilere yani, sadece scooter da bile 9474733 çeşit Çinli model var. Neden parti malı,bir partide a b c modelleri gelmiş satılmış sonraki sene gemiyle h j k modelleri... Çinli fabrikadan çıkan partiyi al üzerine yuki mondial vb yapıştır sal gelsin hepsi aynı motor hatta model şekil değişik farklı dursun diye. Çinden mal almak için 3 yıl beklersiniz. İthalatçı larda bekliyor 3 yıl. 2023 yılında Çinden gelecek motorlar 2020 yılında anlaşması olanlar.

Diye biliyorum
    Vesaire vesaire vesaire vesaire
    Ben 200cc ve 250 cc den vaz geçmiştim. Sende öyle yap yada tarz değiştir.

Mobilden Bi türlü beceremedim. Kopyala yapıştır falan. İdare ediver kusura bakma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Benda rock dediğin geçen senelerde 300 cc üretiliyordu. Şimdi 250 cc. 214-290 bin liraya sarı sitede.

Benda iyi bir Çinli firma. Universal üreticilikte yapıyor. Parça ve motosiklet üretiyor. İyi deniliyor kalitesine. Ancak...

Evet Bi ancak var. Ancak; benda nın rock 250 modelini nerede alıyorsun? Türkiye de. Kimden? YUKİ. YUKİ ada bak oyun karakteri gibi adı (bence düşüncem) var uyan. Yetmedi mi? Yuki aslında ne neci ne iş yapar?
    Hadi onuda söyliyim, tekstil makina ithalatçısı. Yani hani fason mason tekstil atölyelerine git görürsün.
    Bulmuş Bi açık getiriyor çinden 1 parti fabrikada en kısa sürede çıkacak ürünü, üzerine yuki yazıp şaaaaaak yapıştırıyor. Sonra parça? Usta? Servis?

Ben gidip konuşmuştum SERVİSİMSİ yerde USTAMSI bir çalışanla. Elinin biriyle apuç arasını böyle avuçlaya avuçlaya kaşıyarak cevap vermişti "satmayacağım bakmayacağım bıktım servismiş, parçaymış..." midem bulanmıştı soru bile sormamıştım aklımdaki. 214-290k parayı yak daha iyi derler bizim oralarda ki eski Ulu motosiklet çiler. Ben onların yalancısıyım

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Street Twin
    Honda'nın bazı bayilerinde nakit alımda Honda CL250'yi 180bin'e veriyorlar.

Motosikleti
    Suzuki VL 250
    japon suzuki vl 250 yada iyi bakılmış yamaha dragstar alın girmeyin bu markalara.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)