Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayaller, Beklentiler, Gerçekler ve Hep Aynı Gitgeller

Motovento
    REKLAM ALANI
    holy_diver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL750
    İş bu ki; 15-16 senedir motorsuzdum. Çocuklar ,iş falan derken fırsat olmadı. 28 yıllık çalışmammın karşılığında emekli oldum ve artık sıfır bir motor alabilirim diye düşündüm. 3 haziran 2024 tarihinde kapora vererek RE Himalayan için sıraya girdim. Benim beklentim ve bayiden de söylenenler 15 Temmuza kadar teslimatın tamamlanacağı yönündeydi. Lakin Son aldığım bilgiler aksi yönde yani teslimatta sürekli bir öteleme oluyor. E daha motoru getiremeyen bir firma yedek parçaları nasıl getirecek. Tamam motor güzel. Orta sınıfda bence kayda değer. Ama satış sonrası çıkabilecek aksilikler, yedek parça, bakım gibi etkenler gözümü fazlası ile korkuttu. Ağustos ayını beklemek ve o da olmaz ise bu sezonu motorsuz kapatmak beni iyice üzüntüye sürükledi.

Bende alternatifler düşünmeye başladım. Kendimi biraz daha zorlasam kampanyadan Transalp mi alsam? Ama bu sefer donanım alacak para kalmayacak. E çantasız gezilmez kı ben hep Artçı ile gezeceğim. V-Strom da güzel aslında , Tenere de olabilir falan diye düşünmeye başladım. 2. El piyasasında dolaştım ona buna herşeye baktım Sonra Moto Morini yi gördüm. Aha dedim aradığımı buldum. Arkasında da Korlas var on numara. Sonra yine o korku sardı beni. Ya distiribitörlüğü bırakırlarsa. E buradan İtalya'ya parça almaya mı gidiceğiz. Sürekli bir sarmalın içinde dolanıp duruyorum anlayacağınız.

Şimdi hiç yeni konu açmakla uğraşmayayım dedim. İçinde bulunduğum ruh halini paylaşmak ve belki birileri mantıklı birşeyler yazar ben de aydınlanma yaşarım oha çok doğru der ve karar veririm diye hazır açılmış olan konuya çöreklenirim hemen diye düşündüm sonra bu konuyu açmak lazım diye düşündüm. Belki benim gibi kafası karışık insanlar aradığı cevabı burada bulurlar. Belki aklımıza gelmeyen bir çözüm üreten olur. Öyle olur böyle olur ama birşeyler olur yani.
    espresso, tommygun ve dundanbiri bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 250
    Hocam, emekli oldum bol bol gezmek istiyorum başım ağrımasın diyorsanız, sıfır Japon alın, bayi parça ile uğraşmaz, sonradan cebinizden canınız sıkılarak çıkacak parayı baştan ödemiş olun.
    holy_diver ve espresso bunu beğendiler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Vay arkadaş, eskiden insanlar emekli olunca ev/yazlık falan alıyorlardı, şimdi neredeyse 2. el doğru düzgün motosiklet bile alınamıyor

Ben olsam 28 yıllık birikimimi, ikinci el de olsa bir Japon'dan yana kullanırdım. Himalayan, Moto Morini falan bunlar Evropalı emeklilere göre. Bize ağır gelir
    TIGERSHARK, espresso, dundanbiri ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Hocam bence transalp, olmaz ise tenere'ye yürüyün. Arkadaşların da dediği gibi motoru getiremeyen parçayı hiç getiremez. Misal geçen hafta parça ihtiyacı oluştu, servisten sipariş ettim Türkiye fabrikasında varmış o yüzden sonraki gün geldi parça. Kafan rahat olur, sonuçta az buz bir para değil vereceğiniz. Ayrıca böyle emeklilik ödemesine maruz bırakan ekonomiye giydiriyim.
    dundanbiri ve holy_diver bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Transalp XL750
    Alıntı Kasım38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, emekli oldum bol bol gezmek istiyorum başım ağrımasın diyorsanız, sıfır Japon alın, bayi parça ile uğraşmaz, sonradan cebinizden canınız sıkılarak çıkacak parayı baştan ödemiş olun.
    aynısını ben de düşündüm ama dediğim gibi bu sefer çantalara falan para kalmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:30 ----------

biz yine iyiyiz. Bizim çocuklar ne yapacak onu merak ediyorum ben. Roler Blade alırlar herhalde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

tenere, kesinlikle çok güzel ama biraz daha off-road bir makina. Ben daha çok uzun yol konforu ADV peşindeyim. O yüzden Transalp bir numarada.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Yeni piyasaya sürülen bir motosikleti tedarik etmekle yedek parça getirmek arasında pek bir bağlantı yok, maalesef çok başka süreçler.
    Himalayan teslimatları başladı, firma da can sıkıntısından uzatmıyordur üretimin yetişmesi ile alakalı gecikmeler vardır. Ben beklerdim. Bir de Korlas'a on numara diyorsan GB'ye cennet dersin =)

Bu arada bu yeni motorların gelememesi konusunu bence çok daha fazla yaşayacağız artık. Eskiden alım gücümüz varken başka ülkelerin siparişlerine çökebiliyorduk, misal benim eski arabam bantta Ukrayna siparişi olarak üretilen bir araçken distribütör getir kardeşim diyerek almış Türkiye'ye çekmiş aracı. Şimdi bizim alım gücümüzün leşliği yüzünden firmaların en az para kazandıkları pazarlardan biri oldu Türkiye, araç başına. O yüzden tam tersine şimdi Türkiye için üretilen araçları başka ülkeler laps diye alabiliyorlar. Himalayan'da durum budur değildir diyemem hiç bir fikrim yok, ama bu çokça karşılaşacağımız bir şey olacak, özellikle rekabetçi fiyatla girmeye çalışan ürünlerde.

Ha günün sonunda Transalp beğeniyorsan Transalp al tabii ki. Makul bir ülke olsak biraz kullanılmış bir Transalp'i güzel fiyata bulabilmen lazım ama sanırım sıfırından çok istiyordur ikinci el satanlar :D Artçılı uzun yolculuk ve konfor peşindeysen hiç Tenere ile muhattap olma yok yere. V-Strom'un da 19-17 alaşım jantlı RE modeli gelmiş olmalı? Ona da bakabilirsin.
    espresso, dundanbiri ve holy_diver bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Transalp XL750
    Bence de can sıkıntısından uzatmıyorlar ona şüphem yok. GP, MV Agusto konusunda çok başarılı; onu da okudum. Ama bu olay sadece distiribütöre kalmıyor. Sizin de dediğiniz gibi alım gücü önemli. İngiltere'de adamlar yedek parça, aksesuar dahil herşeye ulaşabiliyorken biz burada 100 K fazla para vererek bile ulaşamıyoruz ne yazıkki!
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şöyle bir noktadan kerteriz alınabilir, CF Moto kullananlar sanırım İngiltere'de falan da yedek parça sıkıntısı yaşıyorlar ya da yaşadılar bir dönem.
    Enfield'da öyle bir şey olmadı bildiğim kadarıyla, çok da detaylı bakmadım ama, genel olarak yabancı yorumlarda öyle bir şey hatırlamıyorum. Öyle bir durum yoksa Türkiye'de de yedek parça bulunmama durumu olmayacaktır ki evet distribütör diğer firmasında oldukça başarılı yönetiyor bu işi.

Alım gücümüz ve vergilendirme sosu gerçekten çokomelli. Tuareg almadan önce Transalp ve Tenere de radarımdaydı, Transalp'i teknik sebeplerden eledim de, Tenere'ye baktım sonra istenen paralara baktım hadi len dedim direk. Yazık.
    espresso ve uthec bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Transalp XL750
    Yok asla. RE alanlar, İngiltere'de çok memnunlar. Sürekli mutlu, güler yüzlü fotolar paylaşıp Türkiye'de motorlarını bekleyen insanları deliye çeviriyorlar.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir noktadan kerteriz alınabilir, CF Moto kullananlar sanırım İngiltere'de falan da yedek parça sıkıntısı yaşıyorlar ya da yaşadılar bir dönem.
    Enfield'da öyle bir şey olmadı bildiğim kadarıyla, çok da detaylı bakmadım ama, genel olarak yabancı yorumlarda öyle bir şey hatırlamıyorum. Öyle bir durum yoksa Türkiye'de de yedek parça bulunmama durumu olmayacaktır ki evet distribütör diğer firmasında oldukça başarılı yönetiyor bu işi.

Alım gücümüz ve vergilendirme sosu gerçekten çokomelli. Tuareg almadan önce Transalp ve Tenere de radarımdaydı, Transalp'i teknik sebeplerden eledim de, Tenere'ye baktım sonra istenen paralara baktım hadi len dedim direk. Yazık.
    Transalp'i eleyen teknik sebepleri neydi merak ettim. Transalp-Tenere-Tuareg üçlemindeyim ben de
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Transalp'i eleyen teknik sebepleri neydi merak ettim. Transalp-Tenere-Tuareg üçlemindeyim ben de
    Madde 1: Tube type jant olmasıdır. Elektronikleri de Tuareg'e göre zayıf tarafta; Madde 2: Cruise control yok. Madde 3: Tuareg'in amortisörleri de daha iyi. Yeni Transalp'in 3. kasası çıkana kadar alınır kıvama gelmez bence.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bence temiz ikinci el vstrom 650 denk getirip alın, çantaları falan varsa süper olur yoksa da alırsınız.
    Benim okuldan arkadaşlarım emekli olunca almışlardı, bana da scooter alma xmax alıp ne yapacaksın deyip duruyorlardı, öyle diyen bir arkadaşımın 2015 model vstrom 650'sini aldım ne demek istediklerini anladım. Şimdi bu sıcak havalarda bile habire dışarı çıkıp motorla gezmek istiyorum, asfalt değil de ne kadar dandik çukurlu toprak mıcırlı köy yolu varsa oralarda süresim geliyor.
    fancydriver ve kryeck bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler