Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Farklı ilde yazılan trafik cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar hepinize iyi forumlar dilerim ,

Fazla resmi işleri sevmem bu sebeple trafik cezam varmı ve ileride vergi borcum varmı diye zaman zaman verdi dairesini kontrol ederim.
    Bugün baktığımda 1500 tl lik bir ceza yediğimi gördüm seyir halinde telefon ile konuşmaktan detaya inince ise bu cezanın geçtiğimiz ay hakkari yüksek ovada yazıldığı görülüyor. Kendim ise izmirdeyim ne benim ne de aracımın hakkariye gitme ihtimali yok tahmini plakalar karıştı.
    Sorum ise şu daha önce böyle bir olay ile karşılaşan tavsiyesi olanlar var ise çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Benzer durum başıma geldi. Antalya'da kask olmadan motosiklet sürdüğüm gerekçesiyle plakaya ceza yazılmıştı. Ama ne ben ne de motosiklet Antalya'da değildi.

E devlette uyap üzerinden Cezanın yazıldığı Hakkari Yüksekova Sulh ceza mahkemesine dava açacaksınız. e imzanız varsa çok kolay. Ceza yazılan tarihte nerede olduğunuz kanıtlayan (örneğin işyerinden alacağınız belge vs) olursa daha sağlam olur. Zaten emniyetten PTS kayıtları istenecek, plaka orada görünmeyince doğrudan iptal edecekler.

Yok uyap'tan yapamam diyorsanız, en yakın adliyeye gidip ilgili sulh ceza mahkemesine gönderilmek üzere yazılı dilekçe verebilirsiniz.

Örnek dilekçe;

yec, Beto87, haluk23 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Çok ilginç bende İzmir'deyim ve bugün benimde telefonuma aynı miktarda cezam olduğu faiz bindiğine dair GİB den mesaj geldi. Ramazan bayramında araç kiralamıştım ancak ceza neden yazıldı, hangi tarihte yazıldı,tebliğe dair hiçbirşey yok. Üstelik bide faiz binmiş,Tabiiki itiraz edeceğim.
    Sizde üste yazıldığı gibi itiraz edebilirsiniz. E devletten itiraz ederseniz evrakların udf formatında yüklemeniz gerekiyor bide ilgili emniyet biriminin detsiz numarasını vs araştırmak gerekiyor. Bunun yerine bulunduğunuz yere yakın olan adliyeye gidip cezayı yediğiniz ilçe sulh ceza hakimliğine matbu bir dilekçe ile bedavadan itiraz edebilirsiniz.İtiraz red olursa en fazla iki tebligat ücreti ödemek zorunda kalırsınız ki o da para değil

Motosikleti
    falcon flash 100
    Devlet ile vatandaş arasında ki fark sen yanlış yaptığında devlet sana ceza yazabiliyor, devlet yanlış yaptığında sen ona ceza yazamıyorsun.
    espresso bunu beğendi.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Uyap üzerinden başvururken kurumların DETSİS numarasını aşağıdaki siteden buluyorsunuz.

https://detsis.gov.tr/

Ayrıca Uyap>Programlar kısmında Uyap Döküman Editörü indireceksiniz.

Hepsi çok kolay. En önemlisi e imzanız var mı? Yoksa hiç uğraşmayın, gidin adliyeye fiziki dilekçe verin.
    haluk23 ve DağSevenAdam bunu beğendiler.

Bu değerli bilgiler için hepinize teşekkür ederim. e imzam olmadığı için sanırım adliyeye gidip sorunumu çözmeye çalışıcağım. İyi forumlar .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)