Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Açık kask önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu adamlar sukutur da ne takıyor acaba?

https://i.hizliresim.com/njzc885.JPG
    Kusura bakmayın ama cruiser kullanmak da bana eblehlik gibi geliyor - dolayısıyla burada örüntüyü bozan bir durum yok. (Boy problemi olanları tenzih ederim - boyu kısa olduğu halde iki ayağının tabanını illâ ki yere basması gerektiğini düşünen arkadaşlar için cruiser makul olabilir, ona lafım olmaz...) Ergonomisi böyle bozuk ve kullanışsız bir motosiklet türünü sevkmek için mazoşist falan olmak lazım herhalde?

+ @espresso'nun zaten önceden değindiği gibi; cruiser veya scooter'dan düşmekle başka tip bir motosikletten düşmek arasında (yüzünüz ve zemin aynı olduğu için) bir fark yok. Hem yüzünüz hem de zemin o anda ne tip bir motosiklet kullandığınızdan bağımsız olarak aynı etki-tepki zinciri içerisinde olacak. O durumda kullandığınız kaskın tipinin sizin tipinize çok etkisi olur ama...
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın ama cruiser kullanmak da bana eblehlik gibi geliyor - dolayısıyla burada örüntüyü bozan bir durum yok. (Boy problemi olanları tenzih ederim - boyu kısa olduğu halde iki ayağının tabanını illâ ki yere basması gerektiğini düşünen arkadaşlar için cruiser makul olabilir, ona lafım olmaz...) Ergonomisi böyle bozuk ve kullanışsız bir motosiklet türünü sevkmek için mazoşist falan olmak lazım herhalde?

+ @espresso'nun zaten önceden değindiği gibi; cruiser veya scooter'dan düşmekle başka tip bir motosikletten düşmek arasında (yüzünüz ve zemin aynı olduğu için) bir fark yok. Hem yüzünüz hem de zemin o anda ne tip bir motosiklet kullandığınızdan bağımsız olarak aynı etki-tepki zinciri içerisinde olacak. O durumda kullandığınız kaskın tipinin sizin tipinize çok etkisi olur ama...
    Siz de kusura bakmayın ama insanları kullandığı motosiklet türüne göre sınıflandırmak ve onları ebleh olarak nitelemek de bana epistemik safsatanın dik alası olarak geliyor...

Mesela birçok insana göre (ve altın elbiseli adama) sizin kullandığınız V Strom benzeri araçlar da "akraba evliliği" gibi duruyor. Ne yapalım, size de mazoşist mi diyelim?

Yapmayın, motosiklet konusunda neredeyse tek bilgi kaynağı olan bu forumda, böyle sosyolojik ayrışmalara kanal açmayın! Hele sizden hiç beklemezdim...
    Andiamo ve birbilent bunu beğendiler.

Açık kask kullanan ebleh, cruiser kullanan ebleh, yani diyecek bir şey bulamıyorum. Sizin için aptallık olan bir şey bir başkası için yaşam tarzı olabilir. Garip olan da ben bunları yazdım diye banlanıcam ama camiaya topluca açık açık aptal diyen birisi motosiklet forumunda hala barınabiliyor olacak. Her moku ben bilirimci tayfa olarak bu forumu bitirdiniz sizin yüzünüzden insanlar gelip bir şeyler yazmıyor. Bir de aptal anlamına gelen ebleh diye bir kelime bulmuş açık açık aptal yazamıyor o kelimenin arkasına sığınıyor. 50 yaşına gelmiş ama adam olamamış. Ona buna aptal diyene kadar insanların seçimlerine saygı duymayı öğren
    Punctum, Andiamo ve birbilent bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık kask kullanan ebleh, cruiser kullanan ebleh, .... camiaya topluca açık açık aptal diyen birisi
    "Cruiser kullanan ebleh" ile "cruiser kullanmak bana eblehlik geliyor" aynı anlama gelmiyor sanki?

İfade özgürlüğünden dem vurmuşken hani, arada bir fark yok mu?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Forumda katıksız bir gruplaşma var...çok kısa sürede bunu öğrendim...

Hele birlikte kısa da olsa bir köfte turu yapıldıysa demeyin gitsin...

Gruptan birinin yorumuna eleştiri mi getirdin veya dolaylı da olsa o birinin alınacağı bir şey mi yazdın, hemen diğeri onun yerini alıp cansiperane savunmaya geçiyor...grup dediğin de homojen bir şey değil ha...köy kahvaltısı modundan, röpteşambırlı alafranga moduna kadar her şey var...

Vallahi çocukça işler vesselam...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Forumda katıksız bir gruplaşma var...çok kısa sürede bunu öğrendim...

Hele birlikte kısa da olsa bir köfte turu yapıldıysa demeyin gitsin...

Gruptan birinin yorumuna eleştiri mi getirdin veya dolaylı da olsa o birinin alınacağı bir şey mi yazdın, hemen diğeri onun yerini alıp cansiperane savunmaya geçiyor...grup dediğin de homojen bir şey değil ha...köy kahvaltısı modundan, röpteşambırlı alafranga moduna kadar her şey var...

Vallahi çocukça işler vesselam...
    Çocukla(!) çocuk olmak neden o zaman? Savlarımı/söylemlerimi beğenmiyor olabilirsiniz, ancak epistemik kapsamda gayet tutarlı olduklarını teslim etmeniz gerekiyor. Bu arada V Strom'a akraba evliliği ben de diyorum zaten, orada bir görüş ayrılığımız yok. Ama ben tipine bakmıyorum, kullanınca tipsizliğinin bir anlamı kalmıyor; ten uyumu(!) denen kavram mühim nitekim... Bununla birlikte, cruiser'a tipi konusunda mı eleştiri getirmişim ki siz V Stom'un tipinden bahsediyorsunuz oraya neden nasıl geldik anlamadım?

Alıntı degerk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açık kask kullanan ebleh, cruiser kullanan ebleh, yani diyecek bir şey bulamıyorum. Sizin için aptallık olan bir şey bir başkası için yaşam tarzı olabilir. Garip olan da ben bunları yazdım diye banlanıcam ama camiaya topluca açık açık aptal diyen birisi motosiklet forumunda hala barınabiliyor olacak. Her moku ben bilirimci tayfa olarak bu forumu bitirdiniz sizin yüzünüzden insanlar gelip bir şeyler yazmıyor. Bir de aptal anlamına gelen ebleh diye bir kelime bulmuş açık açık aptal yazamıyor o kelimenin arkasına sığınıyor. 50 yaşına gelmiş ama adam olamamış. Ona buna aptal diyene kadar insanların seçimlerine saygı duymayı öğren
    Anlayış kıtlığınız var; xxx eylemi bana eblehçe geliyor ile xxx yapan eblehtir arasında oldukça belirgin bir anlam farkı var. Önce okuduğunuzu anlamanızı sonra yorum yapmanızı öneririm. Ayrıca insanların seçimlerine saygı duyma gibi bir zorunluluğum yok, bu memlekette insanların aptalca seçimlerinin sonuçlarını gayet olumsuz olarak yaşarken neden saygı duyayım? Aptalca seçimler yapma özgürlüklerine saygı duyarım, yaptıkları aptalca seçimlere asla! Yeterince açık oldu mu?
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Çocukla(!) çocuk olmak neden o zaman? Savlarımı beğenmiyor olabilirsiniz, ancak epistemik kapsamda gayet tutarlı olduklarını teslim etmeniz gerekiyor. Bu arada V Strom'a akraba evliliği ben de diyorum zaten, orada bir görüş ayrılığımız yok. Ama ben tipine bakmıyorum, kullanınca tipsizliğinin bir anlamı kalmıyor; ten uyumu(!) denen kavram mühim nitekim... Bununla birlikte, cruiser'a tipi konusunda mı eleştiri getirmişim ki siz V Stom'un tipinden bahsediyorsunuz oraya neden nasıl geldik anlamadım.
    Hocam sizin savlarınızla ilgilenmiyorum. İlgilenip ilgilenmemem de sizin Cruiser kullananlara ebleh demenizin çirkinliğini örtmüyor...

Bakınız ebleh TDK anlamı neymiş; (Akılsız, budala, alık olan)

https://sozluk.gov.tr/

Şimdi lütfen laf dolandırarak, "aslında ben tipine laf etmedim" falan diyerek konuyu ajite etmeyelim. Keşke tipine laf etseydiniz zaten. Ama siz toptan kullanıcılarını rencide etmişsiniz. Sizin V Strom'la yakaladığınız ten uyumunu, diğerlerinin Cruiser'la neden yakalayamayacağını (eğer öyle bir şey varsa) daha kibar bir dille savunsanız belki olurdu. Yazılanlar açık, size yakıştıramadım, hoş olmadı...

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hocam sizin savlarınızla ilgilenmiyorum. İlgilenip ilgilenmemem de sizin Cruiser kullananlara ebleh demenizin çirkinliğini örtmüyor...

Bakınız ebleh TDK anlamı neymiş; (Akılsız, budala, alık olan)

https://sozluk.gov.tr/

Şimdi lütfen laf dolandırarak, "aslında ben tipine laf etmedim" falan diyerek konuyu ajite etmeyelim. Keşke tipine laf etseydiniz zaten. Ama siz toptan kullanıcılarını rencide etmişsiniz. Sizin V Strom'la yakaladığınız ten uyumunu, diğerlerinin Cruiser'la neden yakalayamayacağını (eğer öyle bir şey varsa) daha kibar bir dille savunsanız belki olurdu. Yazılanlar açık, size yakıştıramadım, hoş olmadı...
    Toparlayayım: Cruiser için ergonomisi bozuk ve kullanışsız demişim. Siz de "Ama V Strom çirkin ki, bana ne bana ne?" demişsiniz. Tip konusunu gündeme siz getirmişsiniz, "tipine laf etmedim" beyanatım ondan, "tipinden bahseden kim yahu?" anlamında. (Açık seçik yazdığım şeyleri açıklamak zorunda kalmak ne kadar üzüntü verici bir şey anlatamam...) V Strom kullanan birinin motosikletlerin tipine önem verebileceği gibi ihtimali nasıl düşünebildiniz çok şaşırtıcı gerçekten?

Birisi yaptığı seçim veya fiili aptalca bulduğum için rencide oluyorsa bu onun sorunu açıkçası; kendisine ve seçimlerine daha güven duyuyor, öz-saygısı daha kuvvetli olması gerekir. (Ama insanımız ekseriyetle ezik / kompleksli olduğu için haliyle böyle istenmeyen sonuçlarla karşılaşıyoruz maalesef...) Siz bile açık kask eleştirilince ama onbinlerce cruiser kullanıcısı kullanıyor bakın diye örnek gösterdiniz. Ne olmuş yani? Kendinizi mi rahatlatıyorzunuz anlamadım ki? Size ne bana ne? Bu bilginin tartışmaya faydası ve etkisi nedir?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Toparlayayım: Cruiser için ergonomisi bozuk ve kullanışsız demişim. Siz de "Ama V Strom çirkin ki, bana ne bana ne?" demişsiniz. Tip konusunu gündeme siz getirmişsiniz, "tipine laf etmedim" beyanatım ondan, "tipinden bahseden kim yahu?" anlamında. (Açık seçik yazdığım şeyleri açıklamak zorunda kalmak ne kadar üzüntü verici bir şey anlatamam...) V Strom kullanan birinin motosikletlerin tipine önem verebileceği gibi ihtimali nasıl düşünebildiniz çok şaşırtıcı gerçekten?

Birisi yaptığı seçim veya fiili aptalca bulduğum için rencide oluyorsa bu onun sorunu açıkçası; kendisine ve seçimlerine daha güven duyuyor, öz-saygısı daha kuvvetli olması gerekir. (Ama insanımız ekseriyetle ezik / kompleksli olduğu için haliyle böyle istenmeyen sonuçlarla karşılaşıyoruz maalesef...) Siz bile açık kask eleştirilince ama onbinlerce cruiser kullanıcısı kullanıyor bakın diye örnek gösterdiniz. Ne olmuş yani? Kendinizi mi rahatlatıyorzunuz anlamadım ki? Size ne bana ne? Bu bilginin tartışmaya faydası ve etkisi nedir?
    Sevgili dostum,

Ne dediğimizden öte, bunu nasıl ifade ettiğimiz daha büyük bir maharet istiyor maalesef...

Kusura bakmayın ama açık kask kullanmak bana düpedüz eblehlik geliyor.
    Kusura bakmayın ama cruiser kullanmak da bana eblehlik gibi geliyor
    Şimdi şu cümlelere "kusura bakmayın" ile başlamak, devamındaki "ebleh" yakıştırmasını sevimli kılmıyor..."ben açık kask kullanana budala demedim, açık kask kullanımına budala dedim" ise klasik politikacı retoriğidir. Bunu nasıl ambalajlarsan ambalajla, ifadenin neyi kast ettiği açık. Açık kask veya motosiklet kendi kendine mi kullanılıyor. Bunu biri kullanacak ve o eyleme ebleh demekle, kullanana ebleh demek arasında fark yok. Ben de bu kadar açık yazılan şeyleri yeniden tanımlamaya çalışırken yoruluyorum doğrusu...

Mesele motosikletin tipi veya ergonomisi değil. Mesele açık kaskın güvenilirliği de değil. Mesele, bunları tercih eden geniş bir kitleye, kendi penceremizden kibir yüklü nobran bir söylemi hak görmek. İnsanlar tercih yaparken sizin kriterlerinizi kerteriz almıyor diye onları rencide etmek. Kimse sizden icazet istememişken, insanları yaftalamak.

Siz veya grubunuz forumun takdir makamı mı ki, her tercihe kulp takıp sonra da karşı tarafın bunu sorgusuz kabul etmesini bekliyorsunuz. "Ben beğenmediğim fiile ebleh derim, o fiili uygulayan düşünsün" rahatlığı normal bir psikoloji mi?

Şahsen Cruiser kullanıcısı değilim. Tarzım da değil (şimdilik). Ankara'da yansam açık kask kullanmam. Ama Ayvalık sıcağında da kesseler kapalı kask takmam. Bitti. Bu bir tercihtir. Bu tercihe eblehçe denilirse, buna itiraz etmem veya karşı argüman üretmem kendime duyduğum öz saygının azlığından değil, karşı tarafın yeterince saygıyı hak etmemesinden dolayıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Ya hocam burada biz bizeyiz şimdi.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...KsT1g&usqp=CAU

Bu motoru senin çirkin vstromla aynı paraya verseler ergonomik kulanışlı demeden vstroma tekmeyi basarsın.
    Tekmeyi basmayayıp vstorumu tercih eden adamın erkekliğini veya zekasını sorgularım
    Ben harley in bakımlarını karşılayamam dersin en fazla bak.
    Herşey ergonomi değil ;)
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    ...
    Bu bir tercihtir. Bu tercihe eblehçe denilirse, buna itiraz etmem veya karşı argüman üretmem kendime duyduğum öz saygının azlığından değil, karşı tarafın yeterince saygıyı hak etmemesinden dolayıdır.
    Sizin şapkanızı ben takıyor olsam "ne diyor ülem bu değişik?" der sonraki mesaja geçerdim. Halen yazıp durduğunuza göre kapanması gereken bir eksiklik var olsa gerek?
    (Mutlaka böyledir demiyorum ama konunun gidişatına bakınca öyle yorumluyorum. Yorumumun yanlış olma ihtimali elbette var; çünkü yeterince bilgi yok, hükmü yetersiz / eksik bilgi üzerine kurmak zorunda kalıyorum...)

Saygınıza layık olmadığını düşündüğünüz insanlarla mümkünse muhatap olmayın bence.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    yine belli ediyorsun yapma.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Çok gergin görüyorum sizi, bir sevişseniz hiç birşeyiniz kalmaz.

mertowski bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı idris35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocam burada biz bizeyiz şimdi.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...KsT1g&usqp=CAU

Bu motoru senin çirkin vstromla aynı paraya verseler ergonomik kulanışlı demeden vstroma tekmeyi basarsın.
    Tekmeyi basmayayıp vstorumu tercih eden adamın erkekliğini veya zekasını sorgularım
    Ben harley in bakımlarını karşılayamam dersin en fazla bak.
    Herşey ergonomi değil ;)
    Acaba hiç bir cruiser'in selesine oturdun mu sevgili idris kardeşim? Erkekliğin motosiklet tercihlerine bağlı olduğunu düşünüyorsan sana Police Academy filminin Blue Oyster Bar sahnesinde barın dışındaki motosikletlere bakmanı tavsiye ederim. (Başkaları öyle düşünmüyor belli ki...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Sizin şapkanızı ben takıyor olsam "ne diyor ülem bu değişik?" der sonraki mesaja geçerdim. Halen yazıp durduğunuza göre kapanması gereken bir eksiklik var olsa gerek?
    (Mutlaka böyledir demiyorum ama konunun gidişatına bakınca öyle yorumluyorum. Yorumumun yanlış olma ihtimali elbette var; çünkü yeterince bilgi yok, hükmü yetersiz / eksik bilgi üzerine kurmak zorunda kalıyorum...)

Saygınıza layık olmadığını düşündüğünüz insanlarla mümkünse muhatap olmayın bence.
    Sevgili dostum, benim konuyla Ayvalık'ta yaz koşullarında açık kask takmak haricinde hiç bir bağım yok. Ebleh nitelemesini de üzerime alınıp yazmıyorum. Bunları geçeli çok oldu. Neye itiraz ettiğimi yukarıda dilim döndüğünce yazdım, tekrarlamayayım...

Hani demişsiniz ya,

Birisi yaptığı seçim veya fiili aptalca bulduğum için rencide oluyorsa bu onun sorunu açıkçası; kendisine ve seçimlerine daha güven duyuyor, öz-saygısı daha kuvvetli olması gerekir.
    İnsanların öz saygı deposu, sizin onların tercihlerini ne kadar onayladığınızla dolmuyor...bu üstenci bakış rahatsız eden. Saygı konusu da benzer...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Acaba hiç bir cruiser'in selesine oturdun mu sevgili idris kardeşim? Erkekliğin motosiklet tercihlerine bağlı olduğunu düşünüyorsan sana Police Academy filminin Blue Oyster Bar sahnesinde barın dışındaki motosikletlere bakmanı tavsiye ederim.
    Polis akademinde o sahne var diye şimdide gay mi olduk.
    fatboy mu erkeksi yoksa vstrom mu diye 100 kadına soralım.
    1 tane bile vstrom diyen çıkmaz.
    Trafikte hiç harley kullananlara denk gelmiyorsunuz sanırım.
    Bir onlara bakın bir de vstrom kullananlara

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı idris35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis akademinde o sahne var diye şimdide gay mi olduk.
    fatboy mu erkeksi yoksa vstrom mu diye 100 kadına soralım.
    1 tane bile vstrom diyen çıkmaz.
    Trafikte hiç harley kullananlara denk gelmiyorsunuz sanırım.
    Bir onlara bakın bir de vstrom kullananlara
    Kadınları çok tanımıyorsunuz büyük ihtimalle; motosiklet kadınları değil erkekleri çeker. Buyrun:

Trafikte Harley kullananlardan etkilenmiyorum, hiç o gözle bakmamıştım açıkçası. Böyle bir hususu dikkatimize sunduğunuza göre siz etkileniyor gibisiniz...

(Süpersport'a artçı olarak binmiş taytlı veya minili ve giydiğini kendine yakıştıran şekilli ablalarımızdan biraz etkilendiğimi itiraf ediyorum.)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200GS
    açılır kask kullanın, açık kask kullanmayın derim.

Çene darbelere açık oluyor, vizör de yoksa bol bol sinek böcek yutarsınız.

Ha ben zaten köşedeki kafeye kadar gidicem diyorsanız sinek böcek denk gelmeyebilir, ama hala çene koruması olmuyor, bence ideal değil.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Valla ben de spor salonunda kadınlar etkilenir diye hayvan gibi çalışıyorum, ama nedense hep erkekler gelip "oo ağbi bugün yine vücut süper" falan diyorlar

İşkillenmiyor değilim )
    Cyan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Siz veya grubunuz forumun takdir makamı mı ki, her tercihe kulp takıp sonra da karşı tarafın bunu sorgusuz kabul etmesini bekliyorsunuz. "Ben beğenmediğim fiile ebleh derim, o fiili uygulayan düşünsün" rahatlığı normal bir psikoloji mi?
    Hocam gözden kaçmasın diye alıntıladım.olay tam olarak budur.
    Bence espresso ve arkadaşları hata yaptıklarını anladılarda uzatıyolar işte
    zayıflık göstermek istemiyorlar

Boyunluk kullanmayanlara bende mankafa demek istiyorum.
    Boyunluk gibi çok önemli bir ekipmanı takmayana başka ne denir ?
    Hatta motosiklet sürmek zaten başlıbaşına aptallıkta neyse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:06 ----------

Kadınları çok tanımıyorsunuz büyük ihtimalle; motosiklet kadınları değil erkekleri çeker. Buyrun:

https://qph.cf2.quoracdn.net/main-qi...ce142a08fc6-lq

Trafikte Harley kullananlardan etkilenmiyorum, hiç o gözle bakmamıştım açıkçası. Böyle bir hususu dikkatimize sunduğunuza göre siz etkileniyor gibisiniz...

(Süpersport'a artçı olarak binmiş taytlı veya minili ve giydiğini kendine yakıştıran şekilli ablalarımızdan biraz etkilendiğimi itiraf ediyorum.)
    Valla hocam bende homofobi yok.
    O yuzden erkeklerden etkilenirim diye bakmamazlık yapmıyorum.
    Yakışıklı adam gördümmü yakışiklıymış i.ne diyebiliyorum mesela
    Kendine güvenmeyen bakmasın tabi ne olur ne olmaz.
    Andiamo, trequartista, Punctum ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)