Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akü problemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Winner 200
    başlığı böyle yazdım çünkü ne olduğunu tam anlayabilmiş değilim. olabildiğince ayrıntılı bi şekilde konuyu size aktarmaya çalışacağım, bol bol da detay vereceğim...

aküm elektrik sisteminde oluşan bi sorun dolayısıyla ona yakın bi kablonun ısınarak aküye yapışmasıyla ufak bi delinme yaşadı, nasıl anlatacağımı gerçekten bilmiyorum, bir miktar sıvı aktı bu olay yaşandıktan sonra, çok değil birkaç damla, sistemi tamir ettirdim fakat aküyü değiştirmedim (maddiyatım yetmedi), akü şu anda bir sıvı akıtmıyor.

motorum marşla çalışmamaya başladı, bu olay öncesinde de çalışmıyordu yanlış hatırlamıyorsam, uzun süren üniversite dönemimde çok nadir çalıştırdığım için bitmiş olabileceğini düşündüm yada sülfatlaşma olabilir sanırsam. motoru açınca ışıklar sorunsuz yanıyor, fakat marşa bastığımda tüm ışıklar sönüyor ve ufak bi sesten sonra komple kapanıyor, marşı bıraktığım zaman tüm ışıklar tekrar yanıyor. ayak marşıyla çalıştırdığımdaysa sorunsuz bi şekilde çalışıyor

motorum rks winner 200. az önce aküyü komple yerinden söktüm ve denemek amacıyla ayak marşıyla çalıştırdım akü takılı değilken sorunsuz çalışıyor.(belki yardımcı olur bu bilgi diye düşündüm, statör ve konjektörün çalışıp çalışmadığına dair bi bilgi olabilir, belkide yeterince iyi çalışmıyorlardır)

aküyü multimetreyle kontrol ettim 13.60 gibi bi değer alıyorum yanlış bilmiyorsam normal. şarja taktım şuan aküyü sabaha kadar bekleyeceğim.

ayrıca eklemek istiyorum daha önce bi akücüde kısa bi süreliğine şarj ettirmiştim ve motor tek marşlığına çalışmıştı fakat tekrar çalıştırmak istediğimde çalışmamıştı

(daha önce olduğu gibi kafayı komplex sorunlarla bozarak önümdeki ufak çözümleri kaçırdığımı düşünüyorum, marş motorunda bi sorun yoksa aküyü değiştirmek tek çare sanırım)

mesajlarınız için şimdiden çok teşekkürler iyi günler iyi akşamlar herkese

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SerdarC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon50 Custom ve Ramzey Cup100
    motoru açınca ışıklar sorunsuz yanıyor, fakat marşa bastığımda tüm ışıklar sönüyor ve ufak bi sesten sonra komple kapanıyor, marşı bıraktığım zaman tüm ışıklar tekrar yanıyor. ayak marşıyla çalıştırdığımdaysa sorunsuz bi şekilde çalışıyor
    akü şarjdan sonra düzelmezse, üste yazdıklarınıza bakarak akünüz sorun.
    EgeYslcmn bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Bahsettikleriniz direkt olarak akünün problemli olduğunu gösteriyor.
    EgeYslcmn bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Sanırım akü bozulmuş ve anlık olarak yüksek amper çekildiğinde gücü yetmiyor. Bunu anlamak için marş anında multimetre ile ölçüm yapın 13.60 tan 10 voltun altına iniyorsa o akü bozuktur.

Bir ihtimal marş otomatiği veya marş motorunda yada tesisatlarında sorun olabilir.
    EgeYslcmn bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler