Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Hornet 750 vs Yamaha MT-07 Hangisi Alınmalı (2024)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000km mi?

yav millet de harbi harbi yazmış. önceden adam akıllı tavsiye verilirdi. popüler motor ismini duyunca herkesin ağzının suyu akmış resmen.

1k tecrübeyle bu motorlarda çok yaşamazsın. herkes becerisini, kendini olduğundan daha fazla sanır sonra da kaza videolarına malzeme olur. hani izlerken "salağa bak, böyle de kaza olur mu!" diyoruz ya...
    Hakikaten Volteren vardı MT-10 almıştı sonra kayboldu forumdan. Ne oldu acaba?
    HarbiyeliTRe, espresso ve trequartista bunu beğendiler.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    "Dünya düz mü yoksa yuvarlak mı?" gibi bir soru olmuş bu yahu. (Hornet ve MT-07 arasında yapılacak seçim "toplamı tek sayı ve >= 5 olan nöron için" çok bariz çünkü. Bu son cümle şaka tabi, kimse alınmasın... )

My grain of salt: Bence Forza 250 üzerine bir V Strom 650 alabilirsiniz; Mülayim motordur, bakın üyemiz @espresso da X-Max 250'den V Strom 650'ye geçti, üstelik ehliyet kursu sonrasında hiç vitesli motor da kullanmamışken. (Tabi ki tam günlük güzel bir hakimiyet eğitimi alıp sonrasında da bol bol alıştırma yaptı...) Tüm ihtiyaçlarınızı (mükemmelen değil ancak) makul ölçüde karşılayacak bir motosiklettir.

Amaç önemli tabi; yüksek hacim naked motosikletler eğlence ve hobi araçları, V Strom gibi motosikletler ise daha işleve yönelik. Scooter kadar işleve yönelik bir araçtan eğlencelik naked'a geçiş sanki çok ilgisiz olur ve beklentileri karşılayamayabilir. (Eğer beklenti eğlence / apaçilik / performanslı keyif sürüşleri yapmak değilse tabi...)
    HarbiyeliTRe ve espresso bunu beğendiler.

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    1000km mi?

yav millet de harbi harbi yazmış. önceden adam akıllı tavsiye verilirdi. popüler motor ismini duyunca herkesin ağzının suyu akmış resmen.

1k tecrübeyle bu motorlarda çok yaşamazsın. herkes becerisini, kendini olduğundan daha fazla sanır sonra da kaza videolarına malzeme olur. hani izlerken "salağa bak, böyle de kaza olur mu!" diyoruz ya...
    1K tecrübeyle neden Hornet süremeyiz mesela?
    HarbiyeliTRe bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    1000km mi?

Hocam alsamda kullanamayacağım ki üstüne üslük a2 ehliyeti yeni aldım daha 2 sene var bunu kullanabilmek için arada derede korka korka kullanacağımdan kaynaklı bir durum olmaz lakin ben hız veya aşırı derecede akrobatik hareket yapmıyorum sevmiyorumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Alıntı Punctum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1K tecrübeyle neden Hornet süremeyiz mesela?
    Hocam ben cevaplamak istemem ama adam tutamaz motoru kaçırır altından gaz kontrolü yapmayıda bilmiyor tecrübesiz bir insan kullanmaması lazım lakin ben o kadar kötü olduğumu düşünmüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Dünya düz mü yoksa yuvarlak mı?" gibi bir soru olmuş bu yahu. (Hornet ve MT-07 arasında yapılacak seçim "toplamı tek sayı ve >= 5 olan nöron için" çok bariz çünkü. Bu son cümle şaka tabi, kimse alınmasın... )

My grain of salt: Bence Forza 250 üzerine bir V Strom 650 alabilirsiniz; Mülayim motordur, bakın üyemiz @espresso da X-Max 250'den V Strom 650'ye geçti, üstelik ehliyet kursu sonrasında hiç vitesli motor da kullanmamışken. (Tabi ki tam günlük güzel bir hakimiyet eğitimi alıp sonrasında da bol bol alıştırma yaptı...) Tüm ihtiyaçlarınızı (mükemmelen değil ancak) makul ölçüde karşılayacak bir motosiklettir.

Amaç önemli tabi; yüksek hacim naked motosikletler eğlence ve hobi araçları, V Strom gibi motosikletler ise daha işleve yönelik. Scooter kadar işleve yönelik bir araçtan eğlencelik naked'a geçiş sanki çok ilgisiz olur ve beklentileri karşılayamayabilir. (Eğer beklenti eğlence / apaçilik / performanslı keyif sürüşleri yapmak değilse tabi...)
    hocam v-strom güzel hatta bir yerde gördüm mükemmeldi duruyordu lakin biraz pahalı ayrıca o fiyatlara nc750x almak daha mantıklı.

Motosikleti
    Alıntı HarbiyeliTRe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben cevaplamak istemem ama adam tutamaz motoru kaçırır altından gaz kontrolü yapmayıda bilmiyor tecrübesiz bir insan kullanmaması lazım lakin ben o kadar kötü olduğumu düşünmüyorum.
    Bu her CC motor için geçerli bir risk zaten. Ayrıca km yapmakla, motosikleti doğru kullanabiliyor olmanın, sanıldığı kadar korelasyonel ilişkisi yok.
    HarbiyeliTRe ve lehibeny bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    A2 ehliyeti yeni almışsınız, A ehliyeti olmadan bu seçeneklerdeki motorları kullanamazsınız.
    Bence öncesinde A2 ehliyetle kullanılabilecek seçenekleri araştırın, henüz 2bin km bile yol yapmamışsınız zaten, bir süre 500cc civarı motorla gezin arada eğitimlerinizi tamamlayın A ehliyeti alınca bunlara bakın.

Motosikleti
    Hocam alsamda kullanamayacağım ki üstüne üslük a2 ehliyeti yeni aldım daha 2 sene var bunu kullanabilmek için arada derede korka korka kullanacağımdan kaynaklı bir durum olmaz lakin ben hız veya aşırı derecede akrobatik hareket yapmıyorum sevmiyorumda.
    2 sene sonra kullanabilme ihtimalin olan motosikletler için öneri mi bekliyorsun forumdan yani?

Bir de Forza var diyorsun. A2 yeni aldığına göre Forza'yı ehliyetsiz mi kullandın?

Forum iyice enteresan olmaya başladı

Motosikleti
    Forza 250
    2 sene sonra kullanabilme ihtimalin olan motosikletler için öneri mi bekliyorsun forumdan yani?

Bir de Forza var diyorsun. A2 yeni aldığına göre Forza'yı ehliyetsiz mi kullandın?

Forum iyice enteresan olmaya başladı
    Sadece ehliyeti 1 ay sonra aldım ehliyetsiz kullanmak arada derede mühimse değil trafiğe çıkmadım forza ile ayrıca 2 sene sonra kullanacağımı kim söylüyor aldığım gibi kullanacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyeti yeni almışsınız, A ehliyeti olmadan bu seçeneklerdeki motorları kullanamazsınız.
    Bence öncesinde A2 ehliyetle kullanılabilecek seçenekleri araştırın, henüz 2bin km bile yol yapmamışsınız zaten, bir süre 500cc civarı motorla gezin arada eğitimlerinizi tamamlayın A ehliyeti alınca bunlara bakın.
    A2 seçenekler neredeyse yok ninja 500 ve z500 bence tercih edilebilecek modeller değil keşke Hornet 500 gelse veya cb500f onu alsam onun dışında adv 350 Peugeot xp400 ve kymco gibi modeller dışında bir şey yok hiç r25-mt-25 almak istemiyorum rezalet ötesi motorlar.

Motosikleti
    Sadece ehliyeti 1 ay sonra aldım ehliyetsiz kullanmak arada derede mühimse değil trafiğe çıkmadım forza ile ayrıca 2 sene sonra kullanacağımı kim söylüyor aldığım gibi kullanacağım.
    İyi de arkadaşım Hornet veya MT07 için A lazım. Nasıl kullanacaksın A2 ile?

3 motorum oldu ama toplam 1000 km yaptım diyorsun. A2 ehliyeti yeni aldım diyorsun. Forzayı 1 ay ehliyetsiz kullandım diyorsun...

Ben bir şey anlamadım. Zaten anlamama da çok gerek yok gibi...

Motosikleti
    Forza 250
    İyi de arkadaşım Hornet veya MT07 için A lazım. Nasıl kullanacaksın A2 ile?

3 motorum oldu ama toplam 1000 km yaptım diyorsun. A2 ehliyeti yeni aldım diyorsun. Forzayı 1 ay ehliyetsiz kullandım diyorsun...

Ben bir şey anlamadım. Zaten anlamama da çok gerek yok gibi...
    Şu anlamda şuan benim forzam 21 km de aldığım günden beri ne fazla 3 veya 4 kere kullandım alırkende aklımda zaten Hornet vardı ama ben forzayı alırken basamak olarak kullandım ayrıca Hornet ve mt-07 A ehliyet isteyebilir lakin ben en fazla bir kaç gün çıkaracağımdan ötürü çok bir şey olmaz ama a ehliyeti aldığım zamana kadar tam 2 sene boyunca yatacak en fazla yapacağı 500 km olsun en iyi onun dışında zaten kullanamazsın.

Motosikleti
    Şu anlamda şuan benim forzam 21 km de aldığım günden beri ne fazla 3 veya 4 kere kullandım alırkende aklımda zaten Hornet vardı ama ben forzayı alırken basamak olarak kullandım ayrıca Hornet ve mt-07 A ehliyet isteyebilir lakin ben en fazla bir kaç gün çıkaracağımdan ötürü çok bir şey olmaz ama a ehliyeti aldığım zamana kadar tam 2 sene boyunca yatacak en fazla yapacağı 500 km olsun en iyi onun dışında zaten kullanamazsın.
    Hocam forumla kafa bulmuyorsan sen hiç bulaşma Hornet'e falan.

Motosikleti
    Forza 250
    Yok ciddiyim cidden alacağım çünkü bu 250 cc 350cc motorların yokuşta ölmelerinenden bıktım.

Motosikleti
    Yok ciddiyim cidden alacağım çünkü bu 250 cc 350cc motorların yokuşta ölmelerinenden bıktım.
    2 seneye belki sen öleceksin Yok yahu aman allah uzun ömür versin de, sen kesin kafa buluyorsun, artık belli oldu...

Motosikleti
    Forza 250
    2 seneye belki sen öleceksin Yok yahu aman allah uzun ömür versin de, sen kesin kafa buluyorsun, artık belli oldu...
    Yok ciddi olduğumu belirttim ciddi olmasam sizin önerilerinize bakmadan hareket ederim.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Hangi motorla çıkamıyorsun? Ben 320 cc Kymco ile garajdan 2500-3000 devir aralığında gayet rahat çıkıyorum. Haramidere'den 120 - 130 gibi çıkıyorum. Forza çıkmıyor mu? Zaten İstanbul içi en fazla kaç yapacaksın ki?
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    250r
    250 cc motorların akan trafik için stabil hızlarının düşüklüğünden ben de şikayet ediyorum ama, yokuşlarda sıkıntı yaşamadım. En kötü ihtimalle 6 dan 5 e çekerek hızlanıyorum bile. Scooter kaynaklı mı acaba ?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc motorların akan trafik için stabil hızlarının düşüklüğünden ben de şikayet ediyorum ama, yokuşlarda sıkıntı yaşamadım. En kötü ihtimalle 6 dan 5 e çekerek hızlanıyorum bile. Scooter kaynaklı mı acaba ?
    Ben de anlamadım.
    İstanbulda şehir içi yollarda xmax'ın gücü fazlasıyla yetiyordu. Hatta Büyükçekmece'nin meşhur "devebağırtan bayırı" dedikleri E5'den beylikdüzüne çıkan yokuş yolda bile rahat çıkıyordu. Şehir dışı otoban olmayan ara yollarda köfte turlarında da öyle aşırı geride kalmıyordum zaten virajı yollar, daha ne olsun, motoru değiştirdim vstrom 650 ile aynı yollarda sadece konfor farketti hatta motora alışık olmadığım için virajlarda falan daha yavaş sürer oldum.

Forza da güç olarak xmax ile aşaı yukarı aynı. Tek sıkıntısı otobanda 130 üzerine çıkamıyorum demek olabilir.
    yec bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250

ben niye sürekli CG öneriyorum sanıyorsunuz
    Punctum, Cyan, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Maksat kamu hizmeti veya olur da gerçekten trolleme değilse.

Ben cbf500 tecrübesini 21bin km gibi okumuşum nasıl becerdiysem.

MT-07 de Hornet de almamalısın.
    Bu profile sahip okuyan arkadaşlar da, almamalılar.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Arkadaşın kafa bulduğunu düşünmüyorum ama büyük ihtimalle motora ortamda havam olsun diye başlamış 20 li yaşlarının başında (en fazla) birisi ve bu motorların 1000 km tecrübe ile ne kadar tehlikeli olacağının farkında değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)