Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tramvay yollarından nasıl geçilir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar, kuryelik yapıyordum. Yolla bitişik bir tramvay rayına girdim ve o gün hava yağmurluydu. Scooter'ın tekerleği sanıyorum ki araya girdi ben de kendimi bir anda yer de buldum. Çok merak ediyorum nerede hata yaptım, böyle yollar da nasıl davranmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ray veya kaldırım gibi yükseltilmiş yerlere paralel yaklaşılmaz üzerinden geçeceksen mümkün olduğunca dik geçeceksin hele ray gibi pürüzsüz demirden imal edilmiş malzemelere karşı iki kat dikkat etmek lazım , zemini demir feribottada yerler ıslaksa çok düşen olur Abs Tcs bilimum teknoloji bile fayda etmez şahit oldum..
    bücürmotor, yaşlıveacemi ve espresso bunu beğendiler.

Abimiz zaten cevabını vermiş ek olarak youtube'da Zafer Akçay adlı kanalı takip ediyorum ben. Sürüş sırasında ön görmemiz/uygulamamız gereken kurallara ve durumlara değinen bir kanal. İzlemeni tavsiye ederim. Demir malzemeler ıslandığı zaman mümkün mertebe üstünden geçmemeli geçilecekse dahi motoru dik konumda tutarak geçmeli. Ben bu tarz durumlarda (yağmurlu havada rögar kapağı gibi) yoldan taşacak bile olsam süratimi olabildiğine düşürür dik konumda geçerim. Scooter'da ekstra dikkat etmek gerekiyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ray veya kaldırım gibi yükseltilmiş yerlere paralel yaklaşılmaz üzerinden geçeceksen mümkün olduğunca dik geçeceksin hele ray gibi pürüzsüz demirden imal edilmiş malzemelere karşı iki kat dikkat etmek lazım , zemini demir feribottada yerler ıslaksa çok düşen olur Abs Tcs bilimum teknoloji bile fayda etmez şahit oldum..
    Benim de motosiklette en korktuğum şey feribotta binmek. Yerler demirden olduğu için tabiri caizse jilet gibi kayıyor.
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memlekette kimseye selam bile vermeyeceksin ortalık dengesiz dolu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)