Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bayiden yeni çıkan sıfır motora plakasız olduğu için ceza yazan insafsızlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Arome 125
    Sıfır aldığım motosikleti bayiden çıkardıktan hemen sonra, daha eve ulaşmadan, plakasız kullandığım gerekçesiyle 10.917 TL ceza kesildi. Zaten motoru alacak parayı zorlukla denkleştirmiştim. Şimdi ben ne halt yiyecem. İtiraz edersem ceza düşer mi? Benzer tecrübesi olan var mı aranızda. Arkadaşlar lütfen yardım edin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Dyna Wide Glide
    insan ne garip arkadaş ya, 10 bin lira az paraymış gibi gözünün yaşına bakmadan yazıyorlar.

Alıntı H@ppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır aldığım motosikleti bayiden çıkardıktan hemen sonra, daha eve ulaşmadan, plakasız kullandığım gerekçesiyle 10.917 TL ceza kesildi. Zaten motoru alacak parayı zorlukla denkleştirmiştim. Şimdi ben ne halt yiyecem. İtiraz edersem ceza düşer mi? Benzer tecrübesi olan var mı aranızda. Arkadaşlar lütfen yardım edin.
    Nasıl yardım edebiliriz biz ?
    Plakasız çıkmanın riskini almışınız.sonuçlarınada hazırlıklı olmanız gerekiyordu.
    pea, espresso, otopsici ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı H@ppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben ne halt yiyecem.
    15 günü geçirmeden %25 indirimli 8.187,75 TL ödeyecen, 2.729,25 TL kâra geçceen.
    selsa, espresso ve zihnigonen bunu beğendiler.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Yanlış anlama ama polis işini yapmış haklı olduğun bir durum ya da polisin insafsız olduğu bir durum göremedim. Plakasız trafiğe çıkıp da polise denk geldiğinde ceza yiyeceğini tahmin edebilmek için kahin olmaya gerek yok. Bişey olmaz yaa diyerek bu riski göze almışsın ama on binde bir ihtimal başına gelmiş işte Geçmiş olsun. Bende motorumu aldığımda noterde sistem kilitlendiği için o gün ruhsat çıkartamadım ve şehir dışında bir bayiden aldığım için o şekilde plakasız 200km yol gitmek zorunda kaldım ama bir tane bile polise denk gelmedim. Eğer Denk gelseydi ve ceza yazsaydı da bundan dolayı ceza mı yazılır insafsızlar diyecek hakkı kendimde göremezdim
    espresso, Beto87, zihnigonen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bu tür bir riske girecek olsam yanımda 100 dolar bulundururdum.
    Ben pek becerem gerçi bu işleri ama yapan yapar yani.
    caner aydın bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Geçmiş olsun , anlayamadığım motoru alacak parayı buldun 250 liralık plakaya mı para bulamadın ? neden plakasız trafiğe çıkıyorsun , ha sıfır ha 20 yaşında bir taşıt ne fark eder ikisinede ceza yazarlar , keşke bizden pkaka parası için yardım isteseydin eminim birilerinin gönlünden kopardı , şu an yapacak birşey yok erken öde indirim al..
    espresso ve Birkannn bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bayi neden tescil etmeden motosiklet veriyor, orası da ayrı muamma. Müşteri ne kadar talep ederse etsin, bayi acentası aracılığı ile tescili yaptırmadan araç çıkartmamalı.

Tescil edilmemiş bir araç, aynı zamanda sigortasız bir araç olmuyor mu? Ben mi yanlış biliyorum. Bu aracın trafikte ne işi var?

Diğer taraftan müşteri, yani siz? Ne maksat ile tescil işlemi yapmadan motosikleti bayiden çıkarttınız? Bunu açıklar mısınız?
    Osm@n, Guven, Khaira ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayi neden tescil etmeden motosiklet veriyor, orası da ayrı muamma. Müşteri ne kadar talep ederse etsin, bayi acentası aracılığı ile tescili yaptırmadan araç çıkartmamalı.

Tescil edilmemiş bir araç, aynı zamanda sigortasız bir araç olmuyor mu? Ben mi yanlış biliyorum. Bu aracın trafikte ne işi var?

Diğer taraftan müşteri, yani siz? Ne maksat ile tescil işlemi yapmadan motosikleti bayiden çıkarttınız? Bunu açıklar mısınız?
    Plaka ile sigortanın bir alakası yok ki, motosikletin faturası kesildiği zaman sigortacı motosikletin şase numarasından o araca sigorta yapabiliyor. Bayilerin tescil tescil yapmaması daha doğru bir şey, neden diye sorarsanızda işin içine dolandırma giriyor, 250₺'lik plaka masrafına 1000₺ vermek kimse istemez. Bu işin en doğru olanı motosikletin faturası kesildikten sonra sigortayı yaptırıp ardından bayiye gidip plaka basım belgesi ile şöförler odasında plakayı bastırıp bayide plakayı takmaktır. Burda unutulmaması gereken konu plaka basıldıktan sonra sigorta poliçesinin o plakaya tanımı yapılması gerekmektedir.
    birbilent ve H@ppy bunu beğendiler.

Motosikleti
    symphony200
    Gecmis olsun, yapacak hicbir seyiniz yok maalesef.

1-parayi odersin
    2-sigortani yaparsin
    3-Gecici ruhsatini bayiden alirsin
    4-soforler odasina gidersin plakani alirsin
    5-bayiye geri gider plakani motora takarsin
    6-trafige cikarsin
    7-1 ay icerisinde notere gidip ruhsatini alirsin.

Plakasız çıkmışsın yakalanmışsın birde polisi suçluyorsun

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    beat-cbf150-apache-cbf150-NC700-XMAX-DJANGO-ACTIVA
    Motosiklete sahip olmaktan daha önemli şeyler var.
    Yaşamın boyunca kazanacağın tecrübeler sahip olduğun maddi varlıklardan daha değerlidir.
    Sağlam bir ders almışsın bunun keyfini çıkart. Ağlamayı bırak.
    Motosiklet sürerken bu takındığın tavrı takınma; yok aman kaskı şuradan şuraya takmama ne gerek var, şu kısa mesafede mont giymesem ne olur gibi gibi
    Bu sefer cezayı polis değil asfalt keser onbin lira ile de kurtulamazsın.
    khaledome, H@ppy, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Ben matiyi aldığımda bayii app plaka takıp vermişti.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z500SE 2024
    Ben 4 defa sifir motor aldim
    Bayiden evragi alir gider plakayi bastiririm motora takar yoluma devam ederim plakasiz motorla cikmak cok yanlis
    Polis isini yapmis 10.000 le kurtarmissiniz
    Ya bi kazaya karissaydiniz senelerce mahkeme mahkeme gezerdiniz karsi tarafin sigortasi her buldugu acik icin dava acip somurebildigi kadar somuruyor
    espresso, yayan1, Birkannn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    parayı bayii ye veriyorsun sigortanı kestirip evraklarlaberaber gidip plaka işlemlerini yaptırıyorsun ondan sonra bayii den motoru çıkartıyorsun
    herşeyin bir sırası var sırayı şaşırırsan türk polisi gereğini yapar
    cbr1100 xx, espresso, yayan1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Geçmiş olsun...
    H@ppy bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bizim gibi insanlar hayatta kaç kere sıfır araç alır ki?

Olay tamamen kanunlara uygun olabilir.

Kanunsuz bir iş yapılsın da demiyorum ama fatura o gün kesildiyse gençte bayii den eve doğru gidiyorsa memurunda idare etmesi lazımdı.

Tabii bilmem kaçıncı sefer parayı basıp sıfır alanlar yol yordamı daha iyi bilir.

Not: Konuyu açan arkadaş dört senedir forma üyesin ilk defa yazmışsın oda canın acıyıcınca yani pek şık olmamış bu şekil ilk yazını yazman.

Motosikleti
    RKS Arome 125
    Motosikletin parasını ödedim. Sigortasını yatırdım. Motosikletin kontrolleri için bayide bıraktım. Bayramın 3. günü kontrollerin tamamlandığını söylediler. Sigorta yaptırdıysam motoru alabileceğimi söylediler. Bayram tatili olduğu için plakayı çıkaramadım. Bayi ile ev arası 3,7 km. Motoru evin önüne bağlarım. Tatilden sonra da plakayı çıkarır kullanmaya başlarım diye düşündüm. Bayideki adama, polis çevirirse verdiğin bu teslim belgesini göstersem polis ceza yazar mı dedim. Hiç bir Türk polisi o kadar insafsız olmaz dedi. Al götür ama kullanma dedi. Bayiden 0 km motorla çıktım. Daha 3 km bile yapmamışken 10917 TL ceza yazıp motorumu bağladılar. Bu sizin için yeterince açıklayıcı oldu mu? Şimdi benim sorduğum soru şu. Ceza iptali için mahkemeye gidersem kazanır mıyım, yoksa kayıp mı ederim? Bu konuda tecrübesi olan var mı?
    cbr1100 xx ve fatih.met bunu beğendiler.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Geçmiş olsun ceza iptali davası açamazsın ....Plakasız araçların trafikte seyir halinde olmasını bırak apartman açık garajında yada toplu garajlarda görülse dahi cezayi işlem uygularlar...
    espresso bunu beğendi.
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    RKS Arome 125
    Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakasız çıkmışsın yakalanmışsın birde polisi suçluyorsun
    Motosikletin parasını ödedim. Sigortasını yatırdım. Motosikletin kontrolleri için bayide bıraktım. Bayramın 3. günü kontrollerin tamamlandığını söylediler. Sigorta yaptırdıysam motoru alabileceğimi söylediler. Bayram tatili olduğu için plakayı çıkaramadım. Bayi ile ev arası 3,7 km. Motoru evin önüne bağlarım. Tatilden sonra da plakayı çıkarır kullanmaya başlarım diye düşündüm. Bayideki adama, polis çevirirse verdiğin bu teslim belgesini göstersem polis ceza yazar mı dedim. Hiç bir Türk polisi o kadar insafsız olmaz dedi. Al götür ama kullanma dedi. Bayiden 0 km motorla çıktım. Daha 3 km bile yapmamışken 10917 TL ceza yazıp motorumu bağladılar. Bu sizin için yeterince açıklayıcı oldu mu? Şimdi benim sorduğum soru şu. Ceza iptali için mahkemeye gidersem kazanır mıyım, yoksa kayıp mı ederim? Bu konuda tecrübesi olan var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler