Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Bayiden yeni çıkan sıfır motora plakasız olduğu için ceza yazan insafsızlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    geçmiş olsun arkadaşımın motoru alanyada çalındı adam çaldığı motorla adanaya gitmiş yolsa bir tane bile polis çevirmemiş çalıntı motorla kilometrelerce yol gidiyor bir tane polis çevirmesine denk gelmiyor sende ki büyük şansızlık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RKS Arome 125
    Alıntı j700 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşımın motoru alanyada çalındı adam çaldığı motorla adanaya gitmiş yolsa bir tane bile polis çevirmemiş çalıntı motorla kilometrelerce yol gidiyor bir tane polis çevirmesine denk gelmiyor sende ki büyük şansızlık
    Yıllarca motosikletle gezdim. Her zaman tüm belgelerim tamamdı. Polis bir kez bile durdurmadı beni. Bayiden çıktım daha 3 km gitmeden polis durdurdu beni. Hem 10 bin küsür lira ceza yazdı hem 20 puan ehliyetime işledi hem de motorumu bağladı.

Ben insafsız deyince bazı arkadaşlar kızıyor. Yok kurallar böyle, yok kural olmasa kaos olur.

Ya kardeşim, kural tabi ki de olacak. Ama kurallarda esneme payı olmaza, kuralların kendisi kaos olur zaten. Polise motosikletin kilometresini gösteriyorum. Elimdeki belgeleri gösteriyorum. 500-600 metre ilerideki park yerini gösteriyorum. Bak evim burada, motoru o parka bırakmaya gidiyorum diyorum. Adam Nuh diyor Peygamber demiyor. Kuralların esneyeceği yerler bellidir. Azıcık aklı olan bunun kritiğini yapabilir.

Bence benim sorunum, "Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" diyebileceğim bir ağa babamın olmamasıydı. Bu kadar basit.
    kryeck bunu beğendi.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Alıntı H@ppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllarca motosikletle gezdim. Her zaman tüm belgelerim tamamdı. Polis bir kez bile durdurmadı beni. Bayiden çıktım daha 3 km gitmeden polis durdurdu beni. Hem 10 bin küsür lira ceza yazdı hem 20 puan ehliyetime işledi hem de motorumu bağladı.

Ben insafsız deyince bazı arkadaşlar kızıyor. Yok kurallar böyle, yok kural olmasa kaos olur.

Ya kardeşim, kural tabi ki de olacak. Ama kurallarda esneme payı olmaza, kuralların kendisi kaos olur zaten. Polise motosikletin kilometresini gösteriyorum. Elimdeki belgeleri gösteriyorum. 500-600 metre ilerideki park yerini gösteriyorum. Bak evim burada, motoru o parka bırakmaya gidiyorum diyorum. Adam Nuh diyor Peygamber demiyor. Kuralların esneyeceği yerler bellidir. Azıcık aklı olan bunun kritiğini yapabilir.

Bence benim sorunum, "Sen benim kim olduğumu biliyor musun?" diyebileceğim bir ağa babamın olmamasıydı. Bu kadar basit.
    Kardeşim, kurallar esnerse kaos olur zaten. Kime göre esneyecek, neye göre esneyecek. Düşünsene bir kuralın sana , bana herkese eşit olarak uygulandığını, hiç kimsenin canı yanmaz, kural kuraldır der geçersin.

Türkiye de kurallar esnetilir ise sadece ensesi kalınlara esnetiliyor maalesef. Bu nedenle inşallah kuralların kimse için esnetilmediği adil bir Türkiyeyi hep birlikte görürüz.

Yıllarca full evrakla gezdim diyorsun. Zaten olması gereken bu, olağan üstü bir durum ya da plakasız, evraksız yakalandığında seni affettirecek bir ayrıcalık değil ki.
    Sadece ilk evraksız çıktığında yakalanman talihsiz bir durum olmuş, bu ekonomik koşullarda ceza da gerçekten can acıtıcı. Polis kaç kişiyi bilecek, kaç kişiye esneme sağlayacak. Hadi bu seferlik affetim, ya da affetmedim? Esnememesi sebebini anlattığım gibi uygun bir davranış olmuş. Kesinlikle esnemedi diye polisi suçlama. Başkalarına esner veya esnemez bu durum Polisin adaleti ve kul hakkını gözetmesi ile alakalı.

Sadetle geçmiş olsun kardeşim.
    Birkannn bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı H@ppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

söyle düşün, polis sana hadi git dedi ama yanındaki adam ya da az ilerdeki diğer çevirme bunu rapor etti.
    adam neden riske girsin?
    H@ppy bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

geçmiş olsun
    aynı hatayı yapma cüretini gösterdim. saat tam öğle yemeği vaktiydi. ankara, kamu yemekhaneleri açıkken

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler