Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask ile gözlük kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Selam ,

Ben yıllardır lens kullanıyorum.Son göz muayenesine gittiğimde doktor lens kullanmamı gözlük almamı söyledi . Kullandığım nexx kaskta gözlük kanalı yok kullanmadığım için alırken de dikkat etmemiştim, gözlüğe uygun ped de bulamadım.

Bunun bir çözümü var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Yıllardır kullandığım çeşitli marka ve model kaskların bazılarında gözlük kanalı vardı bazılarında da yoktu. Ben arada çok bir fark görmedim. Yani "ooo gözlük kanalı olması süper bir şeymiş yaw" vs demedim.
    computeus bunu beğendi.

doberman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Dyna Wide Glide
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllardır kullandığım çeşitli marka ve model kaskların bazılarında gözlük kanalı vardı bazılarında da yoktu. Ben arada çok bir fark görmedim. Yani "ooo gözlük kanalı olması süper bir şeymiş yaw" vs demedim.
    hocam ben yıllardır gözlükle kullanıyorum ilk kez öğrendim gözlük kanalı diye bişey olduğunu yarın gidicem gözlük kanallı kask alıcam
    espresso ve caner aydın bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Kaskı gözlükle denediniz mi? Kanal olmasa bile bazı gözlük ve kask kombinasyonları sorunsuz kullanılabiliyor.
    espresso bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    "kanal" dedikleri parça parça iç pedlerin birbirine temas eden değme hattı; öyle ahım-şahım bir tasarım falan değil. sen mevcut kaskınla tak gözlüğünü, kulağını ya da şakaklarını acıtmıyorsa kullan.

yeni kask yerine yeni gözlük çerçevesi daha konforlu olur bence.

Motosikleti
    Bugün ilk defa gözlükle motosiklet kullandım süngeri tam yüzüme oturduğu için kulaklarım yerine kafamın yanlarına tutturarak kullandım.Bi süre sonra ağrı yapmaya başladı .Bir ihtimal belki bi çözümü vardır diye yazmak istedim :D

Daha önce kullandığım kaskta vardı .Kaza yaptığımda kafayı yere vurduğum için o kaskı güvenip de kullanamıyorum.Bilinmemesine şaşırdım

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Kaskı gözlükle kullanmak büyük işkence. Kaskı takması ayrı dert çıkarması ayrı dert. Sırf gözlük işi kolay olsun diye çenesi açılır kasklara bakıyorum artık. Hele bir de balaklava ile kullanmaya çalışmak büyük işkence. Ayda bir gözlükçüye gidip "Abi şunu bi düzeltir misin yamuldu yine" demek zorunda kalıyorum.

Çenesi açılır kaska mı 20k versem, göz çizdirmeye mi... Karar veremiyorum
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Gözlük kanalından daha önemli olan şey gözlüğün sapının kalınlığı.

Şöyle örnek vereyim, son aldığım gözlüğün sapı biraz kalın buna dikkat etmedim o sırada. Gözlük kanalı olan kaskıma takarken zorlanıyorum, hatta o sap kolayca iç içe geçip ayrılabilen iki parçalı bir sap olduğu için çıkartırken sürekli sapın kalan kısmı kaskın içinde kalacak diye debeleniyorum. Başka bir eski gözlüğüm var onun sapı baya ince, ekstra kıl kadar olanlardan değil de ince normal bir sap, gözlük kanalı olmayan diğer kaskımda rahatlıkla takıp çıkartabiliyorum.

Muhtemelen motorla sürüş için en dandik ucuz ince Atasun çerçeveli bir tane daha gözlük alacağım, sürüşe onunla gideceğim.
    Evet gözlük büyük dert ama lens de feci kuruyabiliyor motor sürüşünde.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskı gözlükle kullanmak büyük işkence. Kaskı takması ayrı dert çıkarması ayrı dert. Sırf gözlük işi kolay olsun diye çenesi açılır kasklara bakıyorum artık. Hele bir de balaklava ile kullanmaya çalışmak büyük işkence. Ayda bir gözlükçüye gidip "Abi şunu bi düzeltir misin yamuldu yine" demek zorunda kalıyorum.

Açıkçası ben de gözlüğe zarar vermekten korkuyorum .Henüz alışamadım da

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlük kanalından daha önemli olan şey gözlüğün sapının kalınlığı.

Şöyle örnek vereyim, son aldığım gözlüğün sapı biraz kalın buna dikkat etmedim o sırada. Gözlük kanalı olan kaskıma takarken zorlanıyorum, hatta o sap kolayca iç içe geçip ayrılabilen iki parçalı bir sap olduğu için çıkartırken sürekli sapın kalan kısmı kaskın içinde kalacak diye debeleniyorum. Başka bir eski gözlüğüm var onun sapı baya ince, ekstra kıl kadar olanlardan değil de ince normal bir sap, gözlük kanalı olmayan diğer kaskımda rahatlıkla takıp çıkartabiliyorum.

Muhtemelen motorla sürüş için en dandik ucuz ince Atasun çerçeveli bir tane daha gözlük alacağım, sürüşe onunla gideceğim.
    Evet gözlük büyük dert ama lens de feci kuruyabiliyor motor sürüşünde.
    Doktorun bana da söylediği gözünü mahvetmişssin oldu :(
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Doktorun bana da söylediği gözünü mahvetmişssin oldu :(
    Ben şimdi işkembeden sallamış olacağım ama, "ay lens çok zararlı" diyen cahil cühela doktor da var. Ama lens kullanımında gözünün içine etme ihtimalin de var evet. Bir tanıdığım vardı, adam ben üşeniyorum diyip Pazartesi sabahı lensi takıyor, Cumartesi akşamı çıkartıyordu sadece, lensle uyuyup gidiyordu öyle. Böyle kullanmak gerçekten sakat, ciddi ciddi körlüğe kadar da gidebiliyor.
    Ama doğru dürüst kullanılırsa lens hem çok büyük konfor, hem de bir zararı yok.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şimdi işkembeden sallamış olacağım ama, "ay lens çok zararlı" diyen cahil cühela doktor da var. Ama lens kullanımında gözünün içine etme ihtimalin de var evet. Bir tanıdığım vardı, adam ben üşeniyorum diyip Pazartesi sabahı lensi takıyor, Cumartesi akşamı çıkartıyordu sadece, lensle uyuyup gidiyordu öyle. Böyle kullanmak gerçekten sakat, ciddi ciddi körlüğe kadar da gidebiliyor.
    Ama doğru dürüst kullanılırsa lens hem çok büyük konfor, hem de bir zararı yok.
    Ben sürekli takmıyordum.Günlük olarak sabah takıp akşam çıkarıyordum sürekli solüsyonunu değiştiriyordum . Benim esas sorunum göz kuruluğu .Göz kuruluğu ve lens kullanımının birleşmesi sıkıntı oldu sanırım.Göz kuruluğu için doktorun verdiği ilaçları kullanınca gözlerimde kızarma , kanlanma oldu onları da bıraktım şuan.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kaskı gözlük gözünüzde takılıyken mi takıp çıkarmaya çalışıyorsunuz?
    Sanki önce kaskı giyip gözlüğü vizörü açıp oradan takıyorlar gibi kalmış aklımda.
    Çene açılır kaskla her zaman daha kolay olur tabi.

Shoei neotec 3 modeli kask 33bin olmuş. Ben caberg duke 2 ile devam. Bende de yakın gözlüğü var, sürekli tak çıkar o da ayrı sorun mecburen iple boynuma asılı, montun içinde katlı duruyor ama kaza yapsam yüzüstü düşşem batacak bi yerlerime.
    abyasar bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)