Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Motorcuların suyu ısınıyor mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI

İki taraf da çok büyük hatalı. Yaya açısından bakıldığında kırmızı ışıkta yola atlıyosan inisiyatifi gelen araca vermiş ve hatanı kabullenmiş oluyosun. Bu durumda motor da çarpabilir, kamyon da geliyo olabilir ki kamyon olsa ölümlü kaza konuşuyo olurduk. Motorcu açısından bakıldığında evet yeşil yanıyo ama hızı fazla, yeşil ışığa güvenerek hız kesmemiş, bu yönde inisiyatif kullanmış ki hakkıdır, ama yaya geçidi varsa hızını düşürmek zorundasındır, burda inisiyatif alamazsın ve sonuçlarına katlanmak zorundasındır.

Genel olarak bakıldığında şahsi görüşüm yaya geçiş üstünlüğünü kaldıracak eğitim seviyesine ne sürücüler, ne de yayalar sahip değil. Bu yüzden yayalara da sürücülere de bu gibi durumlarda devasa para cezaları kesilmeli. Ülkemizde halen cezaların eğitim seviyemize göre çok düşük kaldığını düşünüyorum. Yaptığı hatanın bedelinden 3 5bin lira ödeyerek kurtulabiliyo insanlar, bu yüzden kuralları tınlamıyolar. Şu kırmızı ışıkta geçme cezasını yayalara da araçlara da bi 25-30bin seviyesine çıkartalım bakalım ışıkta geçmeye kaç kişi cesaret ediyo. Makas atma drift drag vb. yapanlara da hapis cezası olmalı. Kesinlikle cezalar çok düşük.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Drift yapanları önce hadım edelim sonra da billurlarını taksim meydanında sallandıralım.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift yapanları önce hadım edelim sonra da billurlarını taksim meydanında sallandıralım.
    O da senin düşüncen tabi, bana fazla, ilk seferinde hapis yeterli bence.

baskentli1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS
    Ah be eski günler, önceden bir saygınlığımız vardı hayranlıkla bakılırdık şimdilerde konu başlığında olduğu gibi maalesef linç üstüne linç yiyoruz.
    Eskiden kask takmaya selam vermezdik şimdi kötü örnekler iyi örnekleri geçti..
    zihnigonen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Alıntı baskentli1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah be eski günler, önceden bir saygınlığımız vardı hayranlıkla bakılırdık şimdilerde konu başlığında olduğu gibi maalesef linç üstüne linç yiyoruz.
    Eskiden kask takmaya selam vermezdik şimdi kötü örnekler iyi örnekleri geçti..
    Bütün kurallara uyan arkadaşlarımız; kurallara uymadan karşıya geçen yayaların üzerine kasıtlı olarak motorunu süren ve birisine çarpan, sonra kazazedenin durumuna dahi bakmadan haklı olduğunu (ki haklı) ispat etmeye çalışan bir lavuğu savunur hale gelmişler. Kaçımız bir yaya olarak yaya geçidi olsun veya olmasın bu kurallara uyuyoruz? Forumda böyle konular çok konuşulur oldu. Böyle giderse bu forumdan uzaklaşacağım. Ben öyle vicdansız birisi değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Yani haklısınız

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı zihnigonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün kurallara uyan arkadaşlarımız; kurallara uymadan karşıya geçen yayaların üzerine kasıtlı olarak motorunu süren ve birisine çarpan, sonra kazazedenin durumuna dahi bakmadan haklı olduğunu (ki haklı) ispat etmeye çalışan bir lavuğu savunur hale gelmişler. Kaçımız bir yaya olarak yaya geçidi olsun veya olmasın bu kurallara uyuyoruz? Forumda böyle konular çok konuşulur oldu. Böyle giderse bu forumdan uzaklaşacağım. Ben öyle vicdansız birisi değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

Yani haklısınız
    Ben de vicdan kelimesini kullandım başıma gelmeyen kalmadı. Umarım bu vicdan kelimesi yüzünden sizde sıkıntı yaşamazsınız.

Motosikletli yeşil ışıkta, yayalar kırmızı ışıkta geçiyor motosikletli haklı deyip geçin.

Gördüğü halde bile bile üzerlerine sürdü falan gibisinden şeyler söylemeyin maalesef böyle.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)