Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Enduro Severler Sizce Ne Almalı? ( Kafam çok karışık )

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlarım selam, öncelikle özet geçmek gerekirse, şirketimin üzerine almak için sıfır enduro bir motosiklet arayışım var. Boy 1.88 olduğu için üzerinde sırıtmamak adına kalıplı bir motosiklet arıyorum. Yaklaşık bir ay kadardır ne alsam diye araştırma yapıyorum toplamda 4 tane model var aklımda, sizce ne yapmalı diye bir sormak istiyorum. Fikir ve önerilerinizi iletebilirseniz çok sevinirim. QJ modelleri hoşuma gidiyor özellikle SRT 800 X modeli fakat yarın öbür gün başımızı ağırtırmı onu kestiremiyorum. Ayrıca Benelli ile QJ motorun bir ortaklığı vs mi var diye sormak istiyorum SRT 800 X ile TRK 702 X neredeyse aynı motoru üretmişler. Bu modeller harici şunada bakabilirsin diyebileceğiniz bir marka model varsa onuda paylaşırsanız çok iyi olur.

Modeller

1- Voge 525 Dsx ( 47.6 HP )
    2- Benelli TRK 702 X ( 69,06 HP )
    3- QJ Motor SRT 800 X ( 91.20 HP )
    4- QJ Motor SVT 650 X ( 75 Hp )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 250
    Tenere 700 öneririm.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Dün bayide Svt 650X i inceledim , üzerindeki bloğu Suzuki'den almışlar , genel olarak malzeme kalitesi , Brembo frenler , Marzocchi amortisörler , standart aksesuarlar vs muadili Suzuki Vstrom yada diğer motorlardan 390.000 tl lik fiyatıyla çok cezbedici..
    -Black- bunu beğendi.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    ben bunların içinden vogeyi seçerdim,
    benelli kullanıp çok olumlu yorumlarda var, hatta forumda benelli kullanan bir kaç arkadaşta var onlarda fikrini beyan eder.
    qj motor için geçen sene çok büyük beklentiyle piyasaya sürtüğü modelleri bu sene satıştan kaldırdığını gördüm, örneğin srt serisi bir motoru da vardı eski mesajlarımda modeller olması lazım.
    bu sebeple qj'i elerdim.
    hatta vogenin yakında 900dsx modeli de gelecekmiş, öyle diyolla.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    4 motordan birini seçmek rulet oynamaya benziyor. Şahsen bahsi geçen fiyat bandında japondan şaşmazdım

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Geçtiğimiz günlerde Polonezköy'de Voge 525'le gazladım. Kesinlikle o cüsseye göre çok güçsüz bir motor, titreşim çok fazla. Belki Tracer'dan inip bindiğim için bana böyle gelmiş olabilir ama yani ıkına ıkına hızlanıyor gibi resmen, sanki bir tıkanıklık var gibi hissettiriyor. Ha bunların yanında kokpit hayvan gibi, resmen 3 oda 1 salon. Gösterge çok şık, bu segment için ne ararsan var gibiydi. Malzeme kalitesi bence çok başarılı, kesinlikle bir Çinli hissiyatı yok, bana düşük cc bir Avrupalı kullanıyorum gibi hissettirdi. Tabii ki en büyük eksisi ise parçası yok. Ön çamurluk için motorun sahibi 2 ay parça beklemiş. Servislerin bir çoğu bisikletçiden bozma. QJ'nin de pek farklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası, belki de ön yargıdır. Bu 4'ü arasında en elle tutulur olan Benelli.

Listede neden Tenere 700 yok onu anlayamadım. Bir de bence Tiger 850 Sport modeline de göz atabilirsiniz diye düşünüyorum. World of Triumph gibi bir nimet varken kesinlikle listeye eklenebilir.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Çinlilerdeki en büyük problem devamının olmaması.
    1 yıl sonra piyasadan çekerler motoru sizde el ele baş başa kalırsınız
    dundanbiri, yayan1 ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Süper Tenere XT1200ZE & SYM Joyride 300
    Tenere 700, KTM 790 imkan varsa 890

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

890'da 790da görülen alt devir torksuzluğunu giderdiler

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    royal himalayan neden olmasın? 340k olmuş bayi fiyatı
    selsa bunu beğendi.

Neden Tenere 700 eklemedin listeye diye soran olmuş, kredi kartı ile almak istiyorum yamaha sağ olsun %33 vade farkı koyuyor. Himalayan ne zaman satışa çıkacak belli değil.
    F54 bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400/Suzuki GSX-8S
    Aslında çinlilerde sıkıntı yokmuş. Bir parti malzemenin %25'i kadar bedelsiz yedek parça veriyorlarmış. Fakat bizim cabbarlar şase imal edip o bedelsiz yedek parçayla motor imal edip satıyormuş. Bunu bir firmada çalışan arkadaşım söyledi.
    ''Bir adam hangi yolda gidiyorsa, o yol onun kendi seçimidir.'' İp Man

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tam fiyatını bilmiyorum ancak küçük sınıf adv'de ben Himalayan'ı listenin başına koyardım. Gerçek anlamda bir enduro beklentisi yok zaten bakılan motorlardan anladığım. Bir de fiyatını bilmiyorum geldi mi onu dahi bilmiyorum ama Kove güzel bir makina çıkarmıştı sanki? Adamlar yarışlara girip duruyor ciddiyetlerini göstermeye çalışıyorlar.

Yine fiyatlarını bilmiyorum ama, SVT SRT unlar 600-800cc bandında aletler sanırım. Konu oralara gelecekse Tenere/Tuareg varken, o kadar arazi istenmiyorsa V-Strom/Transalp varken bunlara bakmanın çok bir anlamı yok.
    yayan1 bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında çinlilerde sıkıntı yokmuş. Bir parti malzemenin %25'i kadar bedelsiz yedek parça veriyorlarmış. Fakat bizim cabbarlar şase imal edip o bedelsiz yedek parçayla motor imal edip satıyormuş. Bunu bir firmada çalışan arkadaşım söyledi.
    İlginç ve dayanaksız bir suçlama. Şaseyi üretim yedek parçadan motosiklet yapsalar dahi şase no, uygunluk belgesi vb nasıl üretebilecekler? Özellikle elle sayılır 3-5 büyük satış noktası hariç çoğu işletme merdiven altı montaj yapıyor

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaş sallamasyon yapmış olabilirmi :D şase ve tüm parçalar ithal gelir burda birleştirilir ki bazı yerli markaların yaptığı budur ama şaseyi ben yapayım üzerinede beleş parçaları yerleştireyim gibi bir senaryo ile trafiğe herhangi bir taşıt çıkarılamaz..
    Khaira ve espresso bunu beğendiler.

_recoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 950 Supermoto
    Alıntı CrossBursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden Tenere 700 eklemedin listeye diye soran olmuş, kredi kartı ile almak istiyorum yamaha sağ olsun %33 vade farkı koyuyor. Himalayan ne zaman satışa çıkacak belli değil.
    ilk parti teslim edilmeye başlanmış, haftasonu şilede gördüm bayisiyiz biz de satıyoruz dedi kullanan arkadaş.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben illa da değişik bir marka motor alacak olsam moto moroni x cape alırdım şekil şemal olarak hepsinden güzel tel jantlı modeli
    yayan1 bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Malesef hiçbirine bulaşmazdım. 702'yi bilmiyorum ama TRK 502'yi sıfır alıp 1,5 yıl 12.000 km kadar kullandım. Bu yeni yetme çinli markaların defteri benim için kapandı. Artık motorun her şeyini harika yapıyor olsalar bile emin olun bisiklet servisine gideceksiniz.
    espresso, pea ve otopsici bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef hiçbirine bulaşmazdım. 702'yi bilmiyorum ama TRK 502'yi sıfır alıp 1,5 yıl 12.000 km kadar kullandım. Bu yeni yetme çinli markaların defteri benim için kapandı. Artık motorun her şeyini harika yapıyor olsalar bile emin olun bisiklet servisine gideceksiniz.
    Bisiklet servisi diye küçümseme, yaşadığım ilçede bir bisiklet servisi var motosiklet servislerinden bile iyi çalışıyorlar.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bu listeden qj yani rks tercih ederdim.güzel atılım tanıtım yaptılar fiyatlarda rekabeçi diye düşünüyorum.şahsen 650x alırdım qj.ama bunların fiyatlarınıda yazarsan iyi olurdu.benelli almazdım hiç bir atılım yenilik kurmadılar yaratmadılar.parça ve 2.elde işleri zor
    yayan1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok haklısınız,Bizzat arkadaşlarım yaşadı aynı durumu 2 tane trk502'nin ikisindede yağ tapasını fazla sıkmaktan yalama yapmışlar.
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)