Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yine Motorcuları rezil eden biri.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amacım en ufak bir olay da herhangi bir motorcu arkadaşıma ön yargı ile yaklaşılmaması..
    Bunun için yapılması gerekenin insanları kullandıkları taşıt veya sahip oldukları hobilere göre gruplandırmaktan uzak durmak olduğunu düşünüyoruz.
    Tercihimizin sebebi bu.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun için yapılması gerekenin insanları kullandıkları taşıt veya sahip oldukları hobilere göre gruplandırmaktan uzak durmak olduğunu düşünüyoruz.
    Tercihimizin sebebi bu.
    Türkiye'de vatandaşların %95'i diğerlerini sadece iki sınıflandırma kapsamında değerlendirir: (artık kendisini hangi grupta görüyorsa) bizler ve (kalan diğerleri) onlar. Yaşadıklarımız bu gerçekliğin tezahürü sadece. Sorunun ilacı kişjlerin (Jung'un psikolojik kavramıyla) bireyleşme (individuation) süreçlerinin başarıyla tamamlanabilmesi. Şu anki toplum ve aile yapısındaki bu denli iç içelik ile pek olacak bir şey gibi durmuyor.
    killingroad ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bakanlıktan 81 İl Valiliğine 17 Maddelik Genelge: Tasma ve Ağızlık Kullanılacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, son dönemde insan yaşamını tehdit eden sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili önlemler kapsamında hazırladığı genelgeyi 81 il valiliklerine ve tüm belediyelere gönderdi. Genelgede, 17 önleme yer verildi.

Genelgede belediyelerce alınması istenen önlemler şöyle sıralandı:

1- 5199 sayılı Kanun uyarınca üretimi, sahiplenilmesi, sahiplendirilmesi, barındırılması, beslenmesi, takas edilmesi, sergilenmesi, hediye edilmesi ve ülkemize girişi, satışı ve reklamı yasak olan tehlike arz eden hayvanlar (Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully) ile ilgili belediyelerimizce denetimlerin 7/24 esasıyla yapılması; bu hayvanlardan sahiplenilmemiş olanlara ilgili birimler ve kolluk kuvvetleri ile iş birliği içinde el konulması ve belediyelerimizce hayvan bakımevine götürülerek rehabilite edilmesi ve bakımevlerinde tutulması,

2- Tehlike arz eden bu hayvanlardan 5199 sayılı Kanunda ve Tarım ve Orman Bakanlığının 7.12.2021 tarihli ve 2021/48 sayılı Genelgesinde gösterilen usulde sahiplenilmiş olanlar bakımından ise ağızlık ve tasma takma zorunluluğu ile halkın yoğun olarak bulunduğu yerlere ve çocuk oyun alanları ve parklarına girme yasağına kati suretle uyulmasının sağlanması; bu yasağın ikinci defa ihlalinde ise bu hayvanlara ilgili birimler ve kolluk kuvvetleri ile iş birliği içinde el konulması ve bu hayvanların hayvan bakımevine götürülerek rehabilite edilmesi ve bu bakımevlerinde tutulması,

Burada ayıp, kusur, suç bakanlığı iplemeyen vali, belediye başkanları ve onlara beni niye iplemiyorsunuz diye hesap sormayan bakanlıkta.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkan sen bizim milletin gerizekalılığını çok hafife alıyorsun
    Maalesef insanlar müthiş bir şekilde çığrından çıktı.
    Eskiden bir şehirde kötü bir şey yapan biri utancından sokağa çıkamazdı yolda yürürken herkes kınardı.
    şimdi herifler yüzsüz bir şekilde yaptığı pisliği anlatıp gerine gerine dolaşıyor.
    Bu çürümüşlük çok ileri düzeyde.
    Motosiklet sürücüsü olması ekstra bizi de rezil ediyor.
    Çok haklısın.
    maalesef öyle.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Bu çocuk muhtemelen kuryedir.Kuryelerin hepsi değil ama çoğu psikiyatri hapı kullanıyor psikiyatriste gitmeden. Z kuşağı bağımlılıklar konusunda çok kötü durumda kuryelik yaptığım zamana kadar ayran , permatik ve şaşal suyu bir arada ne işe yaradığını hayatta bilemezdim.Çocukların çoğu uyuşturucu kullanıyorlar hepsi esasında iyi çocuklardı ama aileleri ya çok para vermiş ilgilenmemiş ya da hiç bakmamış kendi kendine büyümüş kendine faça atmış, hapse girmiş , uyuşturucuyla yakalanmış vs.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çocuk muhtemelen kuryedir.Kuryelerin hepsi değil ama çoğu psikiyatri hapı kullanıyor psikiyatriste gitmeden. Z kuşağı bağımlılıklar konusunda çok kötü durumda kuryelik yaptığım zamana kadar ayran , permatik ve şaşal suyu bir arada ne işe yaradığını hayatta bilemezdim.Çocukların çoğu uyuşturucu kullanıyorlar hepsi esasında iyi çocuklardı ama aileleri ya çok para vermiş ilgilenmemiş ya da hiç bakmamış kendi kendine büyümüş kendine faça atmış, hapse girmiş , uyuşturucuyla yakalanmış vs.
    ayran, permatik ve şaşal suyu ne alaka? Sahiden merak ettim şimdi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayran, permatik ve şaşal suyu ne alaka? Sahiden merak ettim şimdi.
    Kova yapıyorlardır.
    abyasar bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kova yapıyorlardır.
    Kova yapmak için ayran ve peramtik ne alaka onu çözmedim. Devir değişmiş, neler neler çıkmış. Ortaokul önlerinde torbacılar dolaşır olmuş bunlara hiç bir şey de yapılmıyor ama 3-5 saldırgan köpek yüzünden bütün sokak köpekleri öldürülsün diye halk ayaklanıyor. Ne diyeyim bilemedim.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Benim lisede bir arkadaşımın balonlara karşı yoğun bir korkusu vardı. Hani, bildiğiniz balon görünce panik atak geçiriyordu "Her an patlayabilir" diye. Aklıma o geldi, onun yanında böyle bir şey olsa mahvolurdu.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kova yapmak için ayran ve peramtik ne alaka onu çözmedim. Devir değişmiş, neler neler çıkmış. Ortaokul önlerinde torbacılar dolaşır olmuş bunlara hiç bir şey de yapılmıyor ama 3-5 saldırgan köpek yüzünden bütün sokak köpekleri öldürülsün diye halk ayaklanıyor. Ne diyeyim bilemedim.
    Permatik sapı boru oluyordur herhalde. Ayranı ben de çözemedim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Permatik sapı boru oluyordur herhalde. Ayranı ben de çözemedim.
    Ayran kutusunun üstünde ki alüminyumunu kullanıyorlardır herhalde...

Anlayan anladı.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayran kutusunun üstünde ki alüminyumunu kullanıyorlardır herhalde...

Anlayan anladı.
    Yalnız ismet abinin de bilmesi bayağı enteresan geldi Permatik 'in ucunu kırıp pipo yapıyorlar , ayranın alüminyumunu kullanıyorlar , şaşaldan kova yapıyorlarmış ben bilmiyordum
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yalnız ismet abinin de bilmesi bayağı enteresan geldi Permatik 'in ucunu kırıp pipo yapıyorlar , ayranın alüminyumunu kullanıyorlar , şaşaldan kova yapıyorlarmış ben bilmiyordum
    Senelerce İstanbul da taksicilik yaptık bu tiplerden illalah geldi. Görmediğimiz kalmadı. Tipe bakıp ufak bir mevzu açmak yeterli. Çoğunlukla mevzu açmaya bile gerek olmuyor.

Kim olduğumuzu bildikleri için hiç kimse bizden çekinmiyor belki de için de sakladıklarını anlatıp rahatlamak için konuşuyorlardı.

Kısacası bir nevi günah çıkarıyorlar. Yanlış bir kelime konuşup bazılarını incittiysem peşinen özür dilerim.
    espresso ve abyasar bunu beğendiler.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Adam kimya mühendisliği mezunu hocam. Yerli ve milli Walter White olur haberimiz duymaz.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hak veriyorum dediklerine ama abartilmasini anlayamiyorum
    yol kenarinda bir araba bozulsa, verdigin oranlara baktigimizda, saniyesinde baska bir arabanin durup yardim etmesi gerekir
    ama böyle olmuyor
    motorcular ise sayica az olmasina ragmen, hemen birbirlerine yardim ederler, cabuk kaynasirlar, falan....
    bunlar guzel seyler, ama olayi motorcu kardeslegi falan diyerek ileri noktaya tasimak?
    belki yarin motor binmeyi birakacagim, kardeslige zeval mi geliyor ozaman.
    millet olarak herseyi duygusallastirmayi, arabeske baglamayi cok seviyoruz nedense.

uzun lafin kisa, bana ne arkadas! sende-bende motora biniyoruz diye, seninle hicbir ortak payda da bulusmak zorunda degilim.
    böyle olmasi yada olmamasi icinde fazladan caba sarfetmem.
    alt tarafi hastasonuc gözleme yemeye gidecegiz, kacimiz dunyayi gezebildi ki
    Honda CBF125, Yamaha XJ600S, Kawasaki ER6N

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam kimya mühendisliği mezunu hocam. Yerli ve milli Walter White olur haberimiz duymaz.

Fazla abartmayalım benim ki, herkesin ki gibi genel kültür.
    espresso bunu beğendi.

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Aynı şeyi arabalar için de yapıyoruz ama arabalar söz konusu olunca iş biraz detaylanıyor. Mesela taksiciler, minibüsçüler, harfiyatçılar, jetçiler, doblcular, şahinciler. Ve bize bakılan göz: Motorcular.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hak veriyorum dediklerine ama abartilmasini anlayamiyorum
    yol kenarinda bir araba bozulsa, verdigin oranlara baktigimizda, saniyesinde baska bir arabanin durup yardim etmesi gerekir
    ama böyle olmuyor
    motorcular ise sayica az olmasina ragmen, hemen birbirlerine yardim ederler, cabuk kaynasirlar, falan....
    bunlar guzel seyler, ama olayi motorcu kardeslegi falan diyerek ileri noktaya tasimak?
    belki yarin motor binmeyi birakacagim, kardeslige zeval mi geliyor ozaman.
    millet olarak herseyi duygusallastirmayi, arabeske baglamayi cok seviyoruz nedense.

uzun lafin kisa, bana ne arkadas! sende-bende motora biniyoruz diye, seninle hicbir ortak payda da bulusmak zorunda degilim.
    böyle olmasi yada olmamasi icinde fazladan caba sarfetmem.
    alt tarafi hastasonuc gözleme yemeye gidecegiz, kacimiz dunyayi gezebildi ki
    Biz halk olarak bir araya gelme kısmını anca böyle rasyonel olmayan duygusal şeylerle becerebiliyoruz. Rasyonel bireyler olarak bir araya gelme kısmında zayıfız, bu gibi topluluklar oluşturmanın bir nedeni de bu.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)