Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yine Motorcuları rezil eden biri.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://x.com/m3vzu/status/1795742199365411152?s=46

Karşıma çıktı bir yerde.
    Ben utandım.
    İnsanlar nasıl bu kadar cahil olabiliyorlar.
    Hayvan severim bende köpek besledim ama şu hareketler tehlikeli.
    Kullanan şahsa lafım yok köpek ondan daha eğitimli belli.
    Şu olay başımıza gelse çoluk çocuk eş dost korksa kimse normal tepki veremez.
    Bu tipler yüzünden her gün motosiklet kullananlara önyargı artıyor maalesef.
    otopsici, Osm@n, abyasar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trequartista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ VPS 125
    instagram/tiktok çıktı mertlik bozuldu. izlenme için yapılan maymunluklar bana kalırsa
    Birkannn, abyasar ve M.balibey bunu beğendiler.

Alıntı trequartista adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    instagram/tiktok çıktı mertlik bozuldu. izlenme için yapılan maymunluklar bana kalırsa

Aynen öyle.
    İçerik üretmek için saçma sapan videolar.
    Sonrası motorcuları karalama.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sosyal medya tam olarak bireysel ve toplumsal cürümeye neden oluyor artık.
    M.balibey bunu beğendi.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alinmayin lutfen ama motorculari anlamiyorum.
    Yolda arabasiyla makas atan gereksizin biri, butun araba suruculerini rezil etti denmiyorsa.
    Motorcular icinde ayni sey gecerlidir.
    Baskasi motor suruyor diye, niye onunla ortak bir noktada bulusmak zorundayim?
    Hatasini yada basarisini ustlenmek zorundayim?
    Motorcu kardesligi, motorcu arkadasligi dostlugu, motorcu dayanismasi.
    Geciniz lutfen bunlari.
    Insan vardir sadece...

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeniler pek bilmez. Eskiden motosikletlere çok uygulama olmazdı. Bir gün motosikletlere ülke genelinde uygulama yapıldı ve ne kadar hırsız kaçak katil şerefsiz haysiyetsiz yakalandı bir araştırın.

Senelerdir İstanbul'da motosiklet kullanırım beni en çok motosiklet kullanıcıları korkutuyor ve tehlikeye atıyor. O yüzden rezil falan olduğun yok. Raad ol...
    otopsici bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolda arabasiyla makas atan gereksizin biri, butun araba suruculerini rezil etti denmiyorsa.
    Geciniz lutfen bunlari.
    Insan vardir sadece...
    https://pbs.twimg.com/media/GGErp92XYAAEk2U.jpg
    biz kendimizi onla bir tutmuyoruz, mesaj da o değil zaten; ama diğer herkes her motorcuyu aynı sanıyor.
    Birkannn bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz kendimizi onla bir tutmuyoruz, mesaj da o değil zaten; ama diğer herkes her motorcuyu aynı sanıyor.
    Memleketin zekâ seviyesini dikkate alınca çok da üzerinde kafa yormaya değmeyen bir konu. Diğer herkesin kimi ne sandığı bizleri neden alâkadar etsin ki? (Etmesi psikolojik açıdan iyi bir şey sayılmaz; benlik saygısı ile ilgili bir soruna işaret edebilir...)
    espresso bunu beğendi.

abyasar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Pitbull'u agresif olsun diye alanlar gerizekalıyken, bir de motosikleti artistlik için alanlar ekstra gerizekalı.
    Anne karnında sigara dumanına maruz kalmıştır diyeceğim de bu metamfetaminden aşağısına inmez...

"Ağğeebiiieeee balon görünce durmuyooeğğğhhh"

Senin balonları patlatsın bi gün görim seni

Alıntı abyasar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pitbull'u agresif olsun diye alanlar gerizekalıyken, bir de motosikleti artistlik için alanlar ekstra gerizekalı.
    Anne karnında sigara dumanına maruz kalmıştır diyeceğim de bu metamfetaminden aşağısına inmez...

"Ağğeebiiieeee balon görünce durmuyooeğğğhhh"

Senin balonları patlatsın bi gün görim seni
    Allahını sevim, cok güzel konustun ..
    Birkannn ve abyasar bunu beğendiler.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin zekâ seviyesini dikkate alınca çok da üzerinde kafa yormaya değmeyen bir konu. Diğer herkesin kimi ne sandığı bizleri neden alâkadar etsin ki? (Etmesi psikolojik açıdan iyi bir şey sayılmaz; benlik saygısı ile ilgili bir soruna işaret edebilir...)
    şu yüzden milletin ne düşündüğü önemli: bazı gerizekalılar önyargı temelli düşüncelerini davranışlara döküyorlar, bir iki p.ç yüzünden hepimize tepki gösteriyorlar.

allah aşkına, motosiklete binip de "siz motorcular" diye başlayan bir çemkirme duymananız kaldı mı?

motorla kaza yaptım, sorulan ilk soru hep şu: "çok mu hızlıydın?" he çok hızlıydım, amk aveli.
    mıymıntı musa suşi yerken halıya ispirto döktü

Alıntı recaip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geciniz lutfen bunlari.
    Insan vardir sadece...
    https://pbs.twimg.com/media/GGErp92XYAAEk2U.jpg

Söyle yorumlayayım dostum; arabacılar içinde araba kültürünü oranlarsan azdır. kendılerını ayrı bir güruh vs. olarak vosvos team honda team tarzını gruplarlar.
    Motosiklet içinde kullanım oranına göre kültürü benmseyen çok fazladır. kulupler gruplar vs.

Arabacılar kendılerını camia olarak görmezken motorcular kendını camia olarak görür.

trafiğin %90ı arabacı oldugu ıcın de onların yaptıgı gerizekalılıklar tüm herkesi bağlamazken motorcular az oldugundan ve genel olarak gerizekalı hareket yapan br kitlemiz oldugundan hepiminizn adı kirleniyor.

arabacı seni sıkıştırdı diye sen arabacılara tepki alıp yolda arabacıları sıkıştırmazsın mesela, ama aynı gun 2 motorcu arabayı taciz ederse o araba sürücüsü o günden sonra motorcuları umursamaz sürer geçer.
    recaip bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabacılar kendılerını camia olarak görmezken motorcular kendını camia olarak görür.
    Demek ki işe bu kabileciliği bırakmakla başlayacağız. Bana ne şu herifin ne yaptığından.
    Bunu böyle yorumlamayan tanıdıklarınız mı var? Anlarsa kendisine taksici muamelesi yapın, anlamazsa çayınızı ödeyin kalkın.
    youtube.com/@bisuruyorum

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki işe bu kabileciliği bırakmakla başlayacağız. Bana ne şu herifin ne yaptığından.
    Bunu böyle yorumlamayan tanıdıklarınız mı var? Anlarsa kendisine taksici muamelesi yapın, anlamazsa çayınızı ödeyin kalkın.

Kuryeleri saymazsan motosiklet sürücüsü ciddi anlamda az, bu biraz da bundan kaynaklı.

bu durumu bırakabileceğimizi sanmıyorum, izmirde 10 sürücüden 7'si tahminen bir kulüp ya da gruptadır mesela.

Yolda arıza yapmış bir motor gördüğümüzde durmamız bu kabileciliğin bir yansıması.

Sayımız az; az olan sayının da %80'i kurallara uymuyor ee dogal olarak aynı grupta kabul ediliyor herkes. Dogal olarak bizde bu ahalinin bir parçasıyız. Mesela neden bu forumdayız? Motosıklet bölümü olan bir sürü forum var onlara gidelim? Hayır, motosiklet camiasının bir parça oldugunu dusunerek buradayız.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

motorine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cfmoto 250SR 2024

motorla kaza yaptım, sorulan ilk soru hep şu: "çok mu hızlıydın?" he çok hızlıydım, amk aveli.
    Motosikletim park halindeyken bir araç gelip altına almıştı motorumu. Motorun yanına gittiğimde insanlar toplanmıştı. Ben motosikletimi o halde görünce tabiki gerildim. Olayla alakası olmayan biri, çok da yaşlı değil 30 35 yaşlarında "Çok tehlikeli kullanıyorsunuz, insan gibi kullansanız böyle kazalar olmaz" diyince adamı elimden zor aldılar.
    Benim umudum tükendi abi. Olay motosiklet falan değil ülkemizdeki insanların zeka seviyesi. Açıkcası 100 yıl da geçse bu ülkede değişen bir şey olacağına inanmıyorum. 22 Yaşındayım çok büyük haksızlıklara uğradım. Sadece birini anlatsam şok olursunuz. Şimdi sadece okulu bitirip ülkeden kaçmak istiyorum. Bunu dile getirince bana vatan haini falan diyorlar :D
    Gemileri yak kaptan. Sana da motor alalım.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuryeleri saymazsan motosiklet sürücüsü ciddi anlamda az, bu biraz da bundan kaynaklı.

bu durumu bırakabileceğimizi sanmıyorum, izmirde 10 sürücüden 7'si tahminen bir kulüp ya da gruptadır mesela.

Yolda arıza yapmış bir motor gördüğümüzde durmamız bu kabileciliğin bir yansıması.

Sayımız az; az olan sayının da %80'i kurallara uymuyor ee dogal olarak aynı grupta kabul ediliyor herkes. Dogal olarak bizde bu ahalinin bir parçasıyız. Mesela neden bu forumdayız? Motosıklet bölümü olan bir sürü forum var onlara gidelim? Hayır, motosiklet camiasının bir parça oldugunu dusunerek buradayız.

Abi forumu kullanmamızla kendimizi camiada kabul etmemiz arasında nasıl bir bağlantı var anlamadım?
    Otomobil kullanıcılarında da mesela zamanında Modifiyem'e girenler camiadan mı oluyor? 100bin üyesi vardı forumun bir ara =) Yukarıda diğer söylediklerinden bağımsız bence böyle bir bağlantı yok. Türkiye'de motosikletler ile ilgili soru sorulup cevap alınabileceğinin zannedildiği en büyük platform burası, ama bu kimseye aidiyet duygusu yüklemez gibime geliyor. Motosiklet bölümü olan hangi forumlar var ben açıkçası hiç bilmiyorum. İki büyük forumda yıllarca vakit geçirip bir de yöneticilik yaptıktan sonra forum tahammülüm çok azalmıştı benim. Şu an burada olmamı en başta ben garipsiyorum :D

Diğer dediklerine katılıyorum evet. Sayı az olduğu için bunun kırılması zor gibi, ama meramımızı anlatmak istiyorsak da bu bağı bizim koparmamız ve kopardığımızı da dile getirmemiz lazım. Bana da ara sıra arkadaşlarım gerzek motorcu videosu atıp "ama bak bu da.." falan diye konuşuyorlardı. Çok basit ya, taksicilerin yediği bokları aynen kendilerine yollaaycaksın, bak arabacılar böyle böyle diye.. Sonra ne alaka dediklerinde ayacaklar. Aymayacaklar için zaten yapabilecek bir şey yok.
    youtube.com/@bisuruyorum

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    şu yüzden milletin ne düşündüğü önemli: bazı gerizekalılar önyargı temelli düşüncelerini davranışlara döküyorlar, bir iki p.ç yüzünden hepimize tepki gösteriyorlar.

allah aşkına, motosiklete binip de "siz motorcular" diye başlayan bir çemkirme duymananız kaldı mı?

Yaşım itibarıyla birisi bana yukarıda örneklenenler gibi söylemlerde bulunduğunda basitçe kâale almıyorum , böyle tiplere hiçbir tepki göstermemek lazım; kendi köşelerinde kendi kendilerine çemkirebilirler, ölü taklidi yapın. Valla, çok etkili...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Sonra ne alaka dediklerinde ayacaklar. Aymayacaklar için zaten yapabilecek bir şey yok.
    %95 aymaz. Mal bu. İleride kısmet olur da yüz yüze tanışırsak sana (tam da yukarıdaki örneklemeye uygun) öyle bir hikâye anlatacağım ki ters takla atacaksın. :D
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %95 aymaz. Mal bu. İleride kısmet olur da yüz yüze tanışırsak sana (tam da yukarıdaki örneklemeye uygun) öyle bir hikâye anlatacağım ki ters takla atacaksın. :D
    Muhtemelen şaşırmam ama çaya veya köfteye bahane olur. =)

Dediğin gibi mal bu. Nokta.
    Cyan ve espresso bunu beğendiler.

Beni de ilgilendirmez bu herifin ne yaptığı.
    Objektif olup bakarsak motorcuların paylaştığı videolar genel olarak kötü.
    Derdim böyle şeyler yapılıp toplumda daha fazla ön yargı alınmaması.
    Bu forum da yapılan geziler toplanmalarda bile kurallar vardı.
    Eskiler bilir kimse öyle kuralsız bir konvoy saçma hareket yapmazdı.
    Taksici arabacı diye ayırmaya gerek yok.
    Babanın üstüne bu dallama gibi biri az daha çarpıyordum yaaa diye dalga geçerek sürerse ister kamyoncu olsun ister arabacı.
    Saygı önemli.
    Balon patlasın diye öldür onu diyen bir adam var .
    Millete salça olan üstüne süren bir adam.
    Kaldırımda yürüyorum motorcu korna çalıyor.
    Demiyorum bütün motorcular böyle diye.
    Anlatmak istediğim farklıydı ama siz bize ne onun yaptığından demeyi tercih ediyorsunuz.
    Amacım en ufak bir olay da herhangi bir motorcu arkadaşıma ön yargı ile yaklaşılmaması..
    otopsici bunu beğendi.
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni de ilgilendirmez bu herifin ne yaptığı.
    Objektif olup bakarsak motorcuların paylaştığı videolar genel olarak kötü.
    Derdim böyle şeyler yapılıp toplumda daha fazla ön yargı alınmaması.
    Bu forum da yapılan geziler toplanmalarda bile kurallar vardı.
    Eskiler bilir kimse öyle kuralsız bir konvoy saçma hareket yapmazdı.
    Taksici arabacı diye ayırmaya gerek yok.
    Babanın üstüne bu dallama gibi biri az daha çarpıyordum yaaa diye dalga geçerek sürerse ister kamyoncu olsun ister arabacı.
    Saygı önemli.
    Balon patlasın diye öldür onu diyen bir adam var .
    Millete salça olan üstüne süren bir adam.
    Kaldırımda yürüyorum motorcu korna çalıyor.
    Demiyorum bütün motorcular böyle diye.
    Anlatmak istediğim farklıydı ama siz bize ne onun yaptığından demeyi tercih ediyorsunuz.
    Amacım en ufak bir olay da herhangi bir motorcu arkadaşıma ön yargı ile yaklaşılmaması..
    Birkan sen bizim milletin gerizekalılığını çok hafife alıyorsun
    Maalesef insanlar müthiş bir şekilde çığrından çıktı.
    Eskiden bir şehirde kötü bir şey yapan biri utancından sokağa çıkamazdı yolda yürürken herkes kınardı.
    şimdi herifler yüzsüz bir şekilde yaptığı pisliği anlatıp gerine gerine dolaşıyor.
    Bu çürümüşlük çok ileri düzeyde.
    Motosiklet sürücüsü olması ekstra bizi de rezil ediyor.
    Osm@n ve Birkannn bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)